Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Burkina Faso
 
Senegal
 
0 0
1 3
UE Sant Julia II
 
FC Santa Coloma II
 
   
8 0
Ordino
 
FC Santa Coloma
 
0 0
0 0
Sol de América
 
Fontana
 
2 1
4 1
Thailand W
 
Vietnam W
 
0 2
0 2
Western Sydney Wanderers
 
Perth Glory
 
1 0
1 0
Sydney W
 
Brisbane Roar W
 
1 0
2 0
Zira
 
Sebail
 
1 0
4 0
Sumqayıt
 
Qabala
 
0 1
0 1
Gent
 
Club Brugge
 
0 0
0 1
Kortrijk
 
Antwerp
 
0 1
0 2
Waremme
 
US Givry
 
   
5 1
OH Leuven W
 
Zulte-Waregem W
 
3 0
5 1
Rapid Symphorinois
 
Gosselies Sports
 
   
1 0
Onhaye
 
Herstal
 
   
   
Oppagne-Wéris
 
Jodoigne
 
   
2 3
Aliança AL
 
ASA
 
0 0
1 1
Peñarol
 
JC
 
   
   
Peñarol
 
JC
 
0 0
0 0
São Raimundo AM
 
Fast Clube
 
   
   
São Raimundo AM
 
Fast Clube
 
1 1
1 2
Amazonas
 
Manaus
 
0 1
1 1
Amazonas
 
Manaus
 
   
   
Princesa Solimões
 
Operario AM
 
   
   
Princesa Solimões
 
Operario AM
 
2 0
3 0
Vitória
 
Bahia
 
0 0
1 1
Brasília
 
Brasiliense
 
   
   
Brasília
 
Brasiliense
 
1 0
2 1
Santa Maria
 
Capital Brasilia
 
   
   
Santa Maria
 
Capital Brasilia
 
1 2
1 4
Taguatinga
 
Paracatu
 
   
   
Taguatinga
 
Paracatu
 
   
1 1
Bangu
 
Volta Redonda
 
0 0
1 1
Flamengo
 
Boavista
 
1 0
3 0
Barra do Garcas
 
Concórdia Atlético Clube
 
0 1
0 1
Prospera Criciuma
 
Chapecoense
 
0 0
2 0
Brusque
 
Marcílio Dias
 
3 1
3 2
Maracanã
 
Crato
 
0 0
0 0
Maracanã
 
Crato
 
   
   
Iguatu
 
Pacajus
 
1 0
1 0
Caucaia
 
Ferroviário
 
   
   
Caucaia
 
Ferroviário
 
0 0
0 0
Icasa
 
Uniclinic
 
0 0
0 0
Icasa
 
Uniclinic
 
   
   
Iguatu
 
Pacajus
 
   
   
Floresta
 
Fortaleza
 
   
   
Grêmio
 
EC São José
 
1 0
2 1
São Luiz
 
Internacional
 
0 0
0 0
Ypiranga Erechim
 
União RS
 
2 0
3 1
Aparecidense
 
Vila Nova
 
0 0
2 1
Atlético GO
 
Goiatuba EC
 
1 1
1 2
CRAC
 
Iporá
 
2 1
5 2
Grêmio Anápolis
 
Goianésia
 
1 1
2 2
Morrinhos
 
Anápolis
 
1 0
2 1
Sampaio Corrêa
 
Pinheiro
 
   
   
Sampaio Corrêa
 
Pinheiro
 
3 0
4 0
União Rondonópolis
 
Operário Ltda
 
   
   
Grêmio Sorriso
 
Dom Bosco
 
   
   
União Rondonópolis
 
Operário Ltda
 
0 0
2 1
Cuiabá
 
Nova Mutum EC
 
1 1
3 2
Cuiabá
 
Nova Mutum EC
 
   
   
Sport Sinop
 
Academia
 
   
   
Sport Sinop
 
Academia
 
   
1 0
Pouso Alegre
 
Athletic Club
 
1 1
1 4
Uberlândia
 
Atlético Mineiro
 
0 2
0 4
Caldense
 
Tombense
 
0 0
0 2
CAP Patrocinense
 
URT
 
0 0
1 0
Villa Nova
 
Democrata GV
 
2 1
2 2
Tapajós
 
Independente PA
 
   
   
Tapajós
 
Independente PA
 
0 0
1 1
Independiente FSJ
 
Paraná
 
1 0
1 0
Operário PR
 
Cascavel
 
0 0
4 0
Coritiba
 
Rio Branco PR
 
2 0
2 0
Botafogo SP
 
Ferroviária
 
0 0
1 1
Ponte Preta
 
Novorizontino
 
1 0
2 0
Santo André
 
São Bernardo
 
0 0
1 0
Juventus
 
XV de Piracicaba
 
0 0
1 0
Osasco Audax
 
Velo Clube
 
1 2
1 2
Primavera SP
 
São Caetano
 
2 0
2 3
Rio Claro
 
Oeste
 
0 1
0 1
Taubaté
 
CA Linense
 
0 0
1 1
Portuguesa Santista
 
RB Brasil
 
1 1
1 1
EC São Bernardo
 
Olímpia
 
0 0
1 0
Nacional SP
 
Comercial
 
0 1
0 3
Votuporanguense
 
Matonense
 
1 0
3 0
Sertãozinho
 
USAC
 
0 0
0 0
Marília
 
Rio Preto
 
1 0
2 0
Noroeste
 
Bandeirante SP
 
1 1
2 1
Barretos
 
Capivariano
 
0 1
2 1
São José EC
 
Desportivo Brasil
 
0 0
3 1
Retrô
 
Sport Recife
 
1 0
2 1
Altos
 
Oeirense
 
0 0
1 0
América RN
 
Potiguar Mossoró
 
0 1
3 1
ASSU
 
ABC
 
1 2
2 3
Forca e Luz
 
Santa Cruz de Natal RN
 
1 1
1 1
Potyguar
 
Globo
 
0 0
0 0
Dourados Atlético
 
Coxim
 
   
   
Dourados Atlético
 
Coxim
 
   
1 1
Aquidauanense
 
Naviraiense
 
   
   
Aquidauanense
 
Naviraiense
 
   
3 1
Costa Rica - MS
 
Operário MS
 
   
2 1
Costa Rica - MS
 
Operário MS
 
   
   
Tocantins Miracema
 
União Carmolandense
 
   
1 1
Tocantins Miracema
 
União Carmolandense
 
   
   
Atlético Bucaramanga
 
Alianza Petrolera
 
0 0
2 1
Envigado
 
Millonarios
 
0 0
0 0
Deportivo Cali
 
Deportivo Pereira
 
1 0
1 0
Cheminots
 
Kondzo
 
   
0 1
V.Club Mokanda
 
Diables Noirs
 
   
1 2
Dauphins Noirs
 
JSK
 
0 0
1 2
Enosis
 
Onisilos
 
2 0
2 0
Ermis
 
Anagennisi Deryneia
 
1 0
3 0
Olympiakos
 
APOEL
 
0 1
0 4
Huddersfield Town Res.
 
Grimsby Town Res.
 
   
2 5
Barnsley
 
Cardiff City
 
0 0
0 1
Huddersfield Town
 
Derby County
 
0 0
2 0
Chelsea W
 
Manchester United W
 
3 1
3 1
Aylesbury United
 
Thame
 
0 0
0 1
FC Romania
 
Harlow Town
 
0 2
1 3
Watford U23
 
Huddersfield Town U23
 
0 1
0 3
Wigan U23
 
Peterborough United U23
 
0 1
3 2
Burton Albion W
 
Long Eaton United LFC W
 
   
0 3
Holwell Sports W
 
Peterborough United W
 
   
   
Bedworth United W
 
Leafield Athletic W
 
   
0 10
Durham Cestria W
 
Norton & Stockton W
 
   
6 2
Barnsley W
 
Leeds Ladies W
 
   
2 3
Stockport County W
 
Chorley W
 
   
1 2
Ilves II W
 
Ilves W
 
   
0 5
Gazélec Ajaccio
 
Ajaccio II
 
   
1 1
Steve Biko
 
GPA
 
   
1 0
MSV Duisburg
 
Osnabrück
 
1 2
3 6
Rudow
 
Viktoria Berlin
 
   
0 6
Altona 93
 
Heider SV
 
1 1
3 2
BAK '07
 
Auerbach
 
0 0
0 0
Luckenwalde
 
Lokomotive Leipzig
 
1 0
2 3
Tasmania Berlin
 
Lichtenberg
 
0 1
0 4
Union Fürstenwalde
 
Tennis Borussia
 
1 0
1 1
Borussia M'gladbach II
 
Fortuna Düsseldorf II
 
0 2
0 3
St Josephs FC
 
Mons Calpe
 
0 1
1 1
Apollon Paralimniou
 
Doxa Dramas
 
   
2 0
Amvrysseas
 
Atalanti
 
   
5 0
Acheron Kanalaki
 
Panagriniakos
 
0 2
2 2
Amvrakikos Loutrou
 
Aias Gastounis
 
   
0 3
Ethnikos Skoulikadou
 
Anagennisi Artas
 
   
2 0
Nafpaktiakos
 
Diagoras Vrachneika
 
1 1
1 2
Panachaiki
 
Tilikratis
 
   
2 0
Agios Ierotheos
 
Aris Skalas
 
   
4 1
Asteras Tripolis
 
PAS Giannina
 
2 0
2 0
OFI
 
Panathinaikos
 
1 2
3 2
Olympiakos Piraeus
 
Panaitolikos
 
2 1
3 1
Aris
 
AEK Athens
 
1 0
2 1
Volos NFC
 
Ionikos
 
1 0
1 1
Apollon Smirnis
 
PAOK
 
0 1
0 2
Anagennisi Karditsas
 
Panserraikos
 
1 0
1 0
Apollon Larissa
 
Thesprotos
 
1 1
2 1
Larissa
 
Kavala
 
1 0
3 0
Olympiakos Piraeus II
 
Xanthi
 
0 0
1 1
PAOK II
 
Niki Volos
 
2 0
2 2
Pierikos
 
Iraklis 1908
 
0 2
2 2
Trikala
 
Almopos
 
0 0
1 0
Asteras Vlachioti
 
Diagoras
 
0 0
2 0
Ergotelis
 
Kissamikos
 
0 0
0 0
Kifisia
 
Irodotos
 
1 0
2 0
OF Ierapetra
 
Karaiskakis
 
3 0
5 1
Rodos
 
Kallithea
 
0 1
0 1
Egaleo
 
Kalamata
 
0 2
1 2
SAB Spartans
 
Mt. Rich
 
   
   
Achuapa
 
Solola
 
1 0
1 0
Municipal
 
Comunicaciones
 
1 0
2 0
Cobán Imperial
 
Xelajú
 
1 0
3 1
Iztapa
 
Malacateco
 
0 0
0 1
Santa Lucia
 
Guastatoya
 
0 1
1 3
Siquinalá
 
Amatitlan
 
1 1
2 1
Coatepecano IB
 
Marquense
 
0 0
0 0
Juventud Pinulteca
 
Agua Blanca
 
1 1
2 1
Plataneros
 
San Pedro
 
0 2
0 2
Zacapa Tellioz
 
Comunicaciones II
 
   
2 1
KR / KV U19
 
Fjölnir / Vængir U19
 
   
2 3
East Bengal
 
Chennaiyin
 
0 2
2 2
Persita
 
Borneo
 
1 0
1 1
PSS Sleman
 
Persik Kediri
 
1 0
2 3
PSIS Semarang
 
Persebaya Surabaya
 
0 0
0 0
Arman Gohar
 
Esteghlal Mollasani
 
0 0
0 0
Esteghlal Khuzestan
 
Mes Shahr-e Babak
 
0 0
0 0
FC Vista Turbine
 
Malavan
 
0 0
0 1
Khouneh Be Khouneh Babol
 
Caspian Qazvin
 
1 0
1 1
Mes Kerman
 
Kheybar Khorramabad
 
0 0
0 0
Qashqai
 
Khooshe Talaee Saveh
 
1 1
1 1
Shahin Bushehr
 
Machine Sazi
 
1 0
2 0
Shahrdari Astara
 
Pars Jam Bushehr
 
1 0
1 0
Shahrdari Hamedan
 
Saipa
 
0 1
1 1
Maccabi Tel Aviv
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
2 0
2 0
Hapoel Hadera
 
Maccabi Haifa
 
0 2
0 2
Napoli U19
 
Spal U19
 
1 1
4 2
Atalanta U19
 
Torino U19
 
2 1
2 1
Bologna U19
 
Verona U19
 
0 0
1 0
Juventus U19
 
Sassuolo U19
 
2 0
2 0
Imolese
 
Viterbese
 
0 2
0 3
Olbia
 
Ancona
 
0 0
1 2
Virtus Entella
 
Montevarchi
 
4 0
5 1
Pontedera
 
Vis Pesaro
 
0 1
1 1
Siena
 
Teramo
 
1 1
2 1
Cesena
 
Lucchese
 
1 0
1 1
Fermana
 
Gubbio
 
0 1
1 1
Grosseto
 
Pistoiese
 
2 0
6 1
Pescara
 
Carrarese
 
1 0
1 1
Reggiana
 
Modena
 
0 0
0 0
Catanzaro
 
Picerno
 
2 0
2 0
Fidelis Andria
 
Catania
 
1 0
1 1
Nuova Monterosi
 
Bari 1908
 
0 1
0 1
Paganese
 
Latina
 
1 2
1 2
Vibonese
 
Virtus Francavilla
 
0 1
1 2
Monopoli
 
Turris
 
0 0
2 1
Palermo
 
ACR Messina
 
2 0
2 2
Taranto
 
Campobasso
 
1 0
1 1
Caronnese
 
RG Ticino
 
0 0
0 0
Chieri
 
Derthona
 
0 1
0 3
Gozzano
 
Asti
 
2 0
4 1
Lavagnese
 
Pro Imperia
 
1 2
2 2
PDHAE
 
Bra
 
0 0
0 1
Saluzzo
 
Ligorna
 
1 1
1 2
Vado
 
Sanremo
 
0 0
1 2
Fossano
 
Città di Varese
 
0 1
0 4
Novara
 
Borgosesia
 
1 0
2 0
Adrense
 
Casatese
 
0 5
1 5
Arconatese
 
Crema
 
0 0
0 1
Caravaggio
 
Breno
 
0 0
1 0
Folgore Caratese
 
Legnano
 
1 1
1 1
Leon
 
Brusaporto
 
0 1
1 3
Real Calepina
 
Olginatese
 
0 0
0 0
Sona
 
Sangiuliano City
 
0 0
1 0
Virtus Ciserano Bergamo
 
Pontisola
 
1 0
5 3
Vis Nova Giussano
 
Castellanzese
 
0 0
2 2
Adriese
 
Delta Calcio Rovigo
 
1 0
2 2
Spinea
 
Cartigliano
 
0 0
0 2
Union ArzignanoChiampo
 
Clodiense
 
0 0
0 0
Aglianese
 
Forlì
 
0 1
1 1
Alcione
 
Prato
 
0 1
0 3
Athletic Carpi
 
Sasso Marconi
 
0 1
0 2
Cavenago Fanfulla
 
Tritium