Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Pogradeci
 
Egnatia Rrogozhinë
 
0 0
0 1
Tomori Berat
 
Besa Kavajë
 
0 0
3 1
Luftëtari Gjirokastër
 
Turbina Cërrik
 
   
   
Maliqi
 
Butrinti Sarandë
 
   
1 1
Përmeti
 
Këlcyra
 
   
4 2
Shënkolli
 
Valbona
 
   
0 0
Ada Velipojë
 
Shkumbini Peqin
 
   
0 3
Bulqiza
 
Internacional Tirana
 
   
9 2
Luzi 2008
 
Mirdita
 
   
8 0
Sopoti Librazhd
 
Tërbuni Pukë
 
   
1 1
Spartaku Tiranë
 
Sopoti Librazhd
 
   
   
Tepelena
 
Labëria
 
   
0 2
Bilisht Sporti W
 
Lushnja W
 
   
0 0
AAS W
 
Apolonia W
 
   
0 5
Sagrada Esperança
 
Petro de Luanda
 
   
1 0
Fénix
 
Villa San Carlos
 
1 0
2 1
Los Andes
 
Comunicaciones
 
1 0
2 1
Berazategui
 
San Martín Burzaco
 
1 3
2 3
Dock Sud
 
Luján
 
1 0
1 1
Argentinos Juniors Res.
 
Banfield Res.
 
1 0
3 0
Atlético Tucumán Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
1 1
2 2
Defensa y Justicia Res.
 
Arsenal Res.
 
1 0
1 0
Gimnasia Esgrima Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
0 0
0 0
Godoy Cruz Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 0
1 0
Huracán Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 2
1 4
Lanús Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 1
1 2
Platense Res.
 
Aldosivi Res.
 
2 2
3 2
Racing Club Res.
 
Colón Res.
 
0 0
0 1
River Plate Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 1
2 1
Rosario Central Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
0 1
1 3
Unión Santa Fe Res.
 
Independiente Res.
 
1 1
1 1
Estudiantes de San Luis
 
Cipolletti
 
0 0
0 1
Shirak
 
Van
 
1 1
1 2
Al Rayyan
 
Al Wahda
 
0 0
0 1
Tractor Sazi
 
Al Quwa Al Jawiya
 
1 0
1 0
Goa
 
Persepolis
 
0 2
0 4
Al Nassr
 
Foolad
 
0 0
2 0
Al Wihdat
 
Al Sadd
 
0 1
0 2
Pakhtakor
 
Al Sharjah
 
0 0
1 1
Melbourne Victory
 
Western Sydney Wanderers
 
3 1
5 4
Centenary Stormers
 
Brisbane Knights
 
0 0
1 2
Centenary Stormers II
 
Brisbane Knights Res.
 
0 0
1 0
APIA Leichhardt Tigers
 
Wollongong Wolves
 
2 0
2 1
Manly United
 
Sutherland Sharks
 
0 0
0 1
Darwin Olympic
 
Hellenic Athletic
 
0 1
0 1
Launceston City
 
Riverside Olympic
 
2 2
3 2
Green Gully
 
Melbourne Knights
 
1 0
2 2
Dandenong City
 
South Melbourne
 
1 0
1 1
Oakleigh Cannons
 
Eastern Lions
 
1 1
4 1
Ipswich Knights
 
Souths United
 
   
1 1
Peninsula Power
 
St George Willawong
 
1 0
1 0
SWQ Thunder
 
Toowong
 
   
4 1
Moreton Bay United W
 
Capalaba W
 
1 3
3 4
Oakleigh Cannons U21
 
Eastern Lions U21
 
   
3 0
Dandenong City U21
 
South Melbourne U21
 
   
0 2
Moreland Zebras
 
Manningham United Blues
 
1 1
4 3
Austria Wien II
 
Amstetten
 
0 1
1 1
Floridsdorfer AC
 
Austria Lustenau
 
0 0
1 0
Grazer AK
 
Rapid Wien II
 
0 1
1 1
Kapfenberger SV
 
Liefering
 
0 1
0 3
SV Horn II
 
Blau-Weiß Linz
 
0 1
1 2
Wacker Innsbruck
 
Austria Klagenfurt
 
2 0
2 0
St. Pölten U18
 
Burgenland U18
 
   
4 1
Parndorf
 
St. Margarethen
 
   
   
Union St. Florian
 
Donau Linz
 
   
   
Ilz
 
Gnas
 
   
   
Lebring
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Liezen
 
Fürstenfeld
 
   
   
Union RB Weinland Gamlit
 
Leoben
 
   
   
Voitsberg
 
Wildon
 
   
   
Kematen
 
Fügen
 
   
   
Kirchbichl
 
Ebbs
 
   
   
Silz / Mötz
 
Natters
 
   
   
Söll
 
SV Innsbruck
 
   
   
St. Johann in Tirol
 
Kundl
 
   
   
Volders
 
Mils
 
   
   
Zams
 
Union Innsbruck
 
   
   
Zirl
 
Völs
 
   
   
Admira Dornbirn
 
Ludesch
 
   
   
Andelsbuch
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
   
Bizau
 
FC Egg
 
   
   
Hard
 
Göfis
 
   
   
Höchst
 
Fussach
 
   
   
Lochau
 
Lustenau
 
   
   
Nenzing
 
Alberschwende
 
   
   
Bad Gleichenberg
 
Gleisdorf 09
 
   
   
Kalsdorf
 
Deutschlandsberger SC
 
   
   
Weiz
 
Stadl-Paura
 
   
   
Bruck/Leitha
 
Leobendorf
 
   
   
Mannsdorf
 
Draßburg
 
   
   
Wiener Neustadt
 
Traiskirchen
 
   
   
Wiener SC
 
Stripfing
 
   
   
Zaqatala
 
Keşlə II
 
   
1 2
Busaiteen
 
Al-Najma
 
1 1
2 2
East Riffa
 
Malkiya
 
1 0
3 0
Manama
 
Budaiya
 
0 0
0 0
Smorgon
 
Sputnik
 
1 0
2 0
Slavia
 
Slutsk
 
1 0
3 1
Dinamo Brest Res.
 
Vitebsk Res.
 
0 1
3 4
Energetyk-BGU Res.
 
Neman Grodno Res.
 
0 1
0 2
Minsk Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
1 3
2 4
Neman W
 
ABFF U19 W
 
   
5 1
Minsk FK W
 
Dinamo Brest W
 
   
18 0
Gent W
 
Club Brugge W
 
1 1
2 1
White Star Woluwé W
 
Genk W
 
1 0
2 3
Nacional Potosí
 
Royal Pari
 
1 0
2 1
Zeljeznicar Banja Luka
 
Leotar
 
0 0
0 0
São Caetano
 
Ponte Preta
 
1 1
1 2
Guarani
 
Palmeiras
 
1 1
1 2
São Paulo
 
Santo André
 
1 0
2 0
Monte Azul
 
Portuguesa
 
0 0
0 0
Portuguesa Santista
 
XV de Piracicaba
 
1 0
1 1
RB Brasil
 
Atibaia
 
1 0
1 2
Velo Clube
 
Oeste
 
0 2
1 2
Sokol Markovo
 
Atletik Kuklen
 
   
2 1
Botev Vratsa
 
Cherno More
 
0 0
0 1
Lovech
 
OFK Pirin
 
0 0
0 2
Dobrudzha 1919
 
Vitosha Bistritsa
 
   
   
Kariana Erden
 
Septemvri Sofia
 
   
0 3
Hebei CFFC
 
Wuhan Zall
 
0 0
1 1
Shanghai Shenhua
 
Beijing Guoan
 
0 0
2 1
Barranquilla
 
Tigres
 
1 0
3 0
Cortuluá
 
Atlético Huila
 
2 0
3 1
Santos de Guápiles
 
Herediano
 
1 1
2 2
Ermis
 
Doxa
 
0 0
0 1
Anagennisi Deryneia
 
Ayia Napa
 
1 0
2 0
Lisen
 
Viktoria Žižkov
 
0 0
1 1
Písek
 
Slavia Praha II
 
   
   
Jammerbugt
 
VSK Århus
 
1 0
1 0
Roskilde
 
HIK
 
0 0
0 1
Tarnby FF
 
Frederikssund
 
1 0
1 0
FC Helsingør
 
Esbjerg
 
0 0
1 0
Kolding IF
 
Vendsyssel
 
1 1
1 1
Silkeborg
 
Viborg
 
2 0
2 0
Dikhil
 
Police Nationale
 
   
1 2
Port
 
Guelleh / GR
 
   
1 0
Deportivo Pantoja
 
Moca
 
0 0
0 2
El Nacional
 
Independiente Juniors
 
2 0
4 0
Aswan
 
El Gounah
 
0 0
1 0
Arsenal
 
Everton
 
0 0
0 1
Tottenham U23
 
Liverpool U23
 
2 0
4 1
West Ham United U23
 
Manchester City U23
 
0 1
0 1
Blackburn Rovers U23
 
Derby County U23
 
0 1
0 2
Manchester United U23
 
Chelsea U23
 
2 1
4 2
West Bromwich Albion U23
 
Stoke City U23
 
0 1
0 1
Middlesbrough U23
 
Aston Villa U23
 
3 0
4 1
Fulham U18
 
Reading U18
 
3 1
5 1
Nottingham U23
 
Cardiff U23
 
0 2
1 2
Shrewsbury Town U18
 
Carlisle United U18
 
   
1 1
Port Vale U18
 
Morecambe U18
 
   
0 3
Wolkite Ketema
 
Adama Kenema
 
1 0
1 1
Fasil Ketema
 
Hadiya Hosaena
 
0 1
1 1
TiPS W
 
HJK W
 
0 1
0 2
Haka Juniorit
 
IkU
 
   
   
Jyväskylä Blackbird
 
PAVE
 
   
   
Tervakosken Pato
 
Tampere United
 
   
   
Kings
 
JJK Jyväskylä II
 
   
   
TP-T
 
ACE
 
   
   
Reims
 
Olympique Marseille
 
1 2
1 3
Avranches
 
Bourg-en-Bresse
 
0 0
1 0
Bastia-Borgo
 
Quevilly Rouen
 
1 0
1 1
Annecy
 
Red Star
 
0 0
0 0
Armed Forces
 
Fortune
 
   
0 1
Banjul
 
Real de Banjul
 
   
0 0
Bombada FC
 
Gunjur United
 
0 0
0 1
Team Rhino FC
 
Samger FC
 
2 1
3 3
Eintracht Braunschweig
 
Erzgebirge Aue
 
0 0
0 2
Karlsruher SC
 
Würzburger Kickers
 
2 1
2 2
Viktoria Köln
 
Verl
 
1 0
2 2
FC Augsburg
 
1. FC Köln
 
0 3
2 3
Bayer Leverkusen W
 
SGS Essen W
 
2 0
2 1
Köln II
 
Alemannia Aachen
 
0 1
0 2
Lions FC
 
Europa FC
 
0 1
0 2
Dynamo Le Moule
 
St. Francois
 
   
   
US Baie-Mahaut
 
Stade Lamentinois
 
   
   
CO Coyah
 
Eléphant Coléah
 
   
1 1
Southern District
 
Warriors
 
1 1
1 2
Vasas
 
Pécsi MFC
 
1 0
3 0
Tindastóll
 
Völsungur
 
   
0 2
Ellidi
 
ÍR
 
1 3
2 3
Hvíti riddarinn
 
Árborg
 
3 1
4 1
KB
 
Thróttur Reykjavík
 
1 3
1 6
KV
 
Thróttur Vogar
 
0 2
1 3
Léttir
 
Vídir
 
0 1
1 2
Smári
 
Grindavík
 
0 1
1 4
Bjorninn
 
KÁ Hafnarfjördur
 
0 2
0 3
Kári
 
Vængir Jupiters
 
   
3 0
KFG
 
Álftanes
 
0 2
0 2
Mídas
 
Augnablik
 
0 8
0 12
Úlfarnir
 
Ísbjörninn
 
1 0
2 0
Grótta W
 
Víkingur Reykjavík W
 
   
   
Augnablik W
 
Afturelding W
 
   
   
Omid Ganaveh
 
Shahrdari Bandar Abbas
 
0 0
0 1
Gol Gohar
 
Sanat Naft
 
1 0
1 0
Zob Ahan U23
 
Mes Kerman U23
 
   
   
Hapoel Kfar Bara
 
Hapoel Hod Hasharon
 
0 2
1 7
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
MS Be'er Sheva
 
   
1 1
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
2 0
4 2
Hapoel Qalansawe
 
Beitar Ramat Gan
 
   
1 2
Maccabi Ironi Netivot
 
Hapoel Yeruham
 
   
0 2
Arad
 
Beitar Yavne
 
   
1 4
Bnei Eilat
 
Hapoel Gedera
 
   
4 0
Hapoel Bnei Musmus
 
Hapoel Beit Shean
 
   
1 1
Hapoel Kiryat Ono
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
2 1
5 1
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Maccabi Ironi Sderot
 
   
0 3
Beitar Petah Tikva
 
Shimshon Bnei Taibe
 
0 0
0 2
Otzma Holon
 
Ironi Beit Dagan
 
0 0
0 1
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
Hapoel Ironi Karmiel
 
   
2 6
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
2 4
Hapoel Ironi Safed
 
Beitar Nahariya
 
   
3 0
Beitar Ashdod
 
Moadon Tzeirey Rahat
 
   
2 4
Maccabi Ahi Iksal
 
Ahi Bir al-Maksur
 
   
2 0
Beitar Haifa Jacob
 
Ihud Bnei Baka
 
   
0 1
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
1 0
Hapoel Ein as-Sahla
 
Hapoel Sandala Gilboa
 
   
4 1
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
MS Kfar Kama
 
   
0 1
Hapoel Ironi Arraba
 
Tzeirei Sakhnin
 
   
1 0
Tzeirey Tamra
 
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
0 0
1 1
Agudat Sport Ashdod
 
Holon Yermiyahu
 
1 1
3 2
Ironi Tiberias
 
Hapoel Herzliya
 
1 0
2 1
MS Dimona
 
Maccabi Herzliya
 
0 1
1 1
Maccabi Ironi Tamra
 
MS Tira
 
0 0
0 0
Maccabi Yavne
 
Hapoel Azor
 
0 0
0 0
Agudat Sport Nordia
 
Maccabi Shaarayim
 
0 1
1 3
Hapoel Ashkelon
 
Maccabi Ashdod
 
1 0
2 0
Hapoel Marmorek
 
Hakoah Ramat Gan
 
3 0
3 1
Shimshon Kafr Qasim
 
Hapoel Bnei Lod
 
0 0
0 1
Hapoel Bikat Hayarden
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
0 1
0 1
Daburiyya Osama
 
Hapoel Migdal Haemek
 
0 0
0 0
Hapoel Bnei Zalafa
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
0 1
0 2
Tzeirey Taibe
 
Ironi Baka El Garbiya
 
0 2
1 2
Hapoel Kaukab
 
Maccabi Bnei Raina
 
0 0
0 1
Hapoel Bu'eine
 
Hapoel Bnei Pardes
 
0 2
2 4
Hapoel Ramat Gan
 
Hapoel Iksal
 
4 0
6 0
Kafr Qasim
 
Hapoel Petah Tikva
 
0 0
0 0
Maccabi Ahi Nazareth
 
Hapoel Umm al-Fahm