Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Sagrada Esperança
 
Santa Rita
 
   
   
Sporting de Cabinda
 
Onze Bravos
 
   
   
Ferroviário do Huambo
 
1º de Maio
 
   
   
Recreativo do Libolo
 
Petro de Luanda
 
   
   
Almagro
 
Atlético Rafaela
 
   
   
Atlanta
 
Agropecuario
 
   
   
Chacarita Juniors
 
Brown de Adrogué
 
   
   
Deportivo Riestra
 
Tigre
 
   
   
Deportivo Santamarina
 
Gimnasia Mendoza
 
   
   
Estudiantes Río Cuarto
 
Estudiantes Caseros
 
   
   
Ferro Carril Oeste
 
San Martín San Juan
 
   
   
Guillermo Brown
 
Alvarado
 
   
   
Independiente Rivadavia
 
Barracas Central
 
   
   
Instituto
 
Gimnasia Jujuy
 
   
   
Nueva Chicago
 
Belgrano
 
   
   
Platense
 
Deportivo Morón
 
   
   
San Martín Tucumán
 
All Boys
 
   
   
Sarmiento
 
Defensores de Belgrano
 
   
   
Temperley
 
Atletico Mitre
 
   
   
Villa Dálmine
 
Quilmes
 
   
   
CDJU Gualeguaychu
 
Sportivo Belgrano
 
   
   
Central Norte
 
Gimnasia Concepción
 
   
   
Cipolletti
 
Villa Mitre
 
   
   
Def. de Pronunciamiento
 
Douglas Haig
 
   
   
Deportivo Madryn
 
Sportivo Desamparados
 
   
   
Estudiantes de San Luis
 
Juventud Unida Univ.
 
   
   
Ferro Carril Oeste LP
 
Deportivo Camioneros
 
   
   
Huracán Las Heras
 
Sansinena
 
   
   
Olimpo
 
Sol de Mayo
 
   
   
San Martín Formosa
 
Crucero del Norte
 
   
   
Sportivo Las Parejas
 
Chaco For Ever
 
   
   
Sportivo Peñarol
 
Circulo Deportivo
 
   
   
The Gap
 
St George Willawong
 
   
   
Albany Creek Excelsior
 
Acacia Ridge
 
   
   
Caboolture
 
Grange Thistle
 
   
   
North Star
 
Centenary Stormers
 
   
   
Woden Weston
 
Monaro Panthers
 
   
   
Sutherland Sharks
 
Sydney Olympic
 
   
   
APIA Leichhardt Tigers
 
Wollongong Wolves
 
   
   
Hamilton Olympic
 
Adamstown Rosebuds
 
   
   
Lake Macquarie
 
Charlestown City Blues
 
   
   
Brisbane Strikers
 
Redlands United
 
   
   
Eastern Suburbs Brisbane
 
Gold Coast Knights
 
   
   
Queensland Lions
 
Brisbane City
 
   
   
Magpies Crusaders
 
Capalaba
 
   
   
Clarence Zebras
 
Kingborough Lions
 
   
   
Devonport City
 
Olympia Warriors
 
   
   
Glenorchy Knights
 
South Hobart
 
   
   
Altona Magic
 
Bentleigh Greens
 
   
   
Armadale
 
Perth
 
   
   
Cockburn City
 
Floreat Athena
 
   
   
Inglewood United
 
Gwelup Croatia SC
 
   
   
Rockingham City
 
Balcatta
 
   
   
Sorrento
 
ECU Joondalup
 
   
   
Moreland City
 
North Geelong Warriors
 
   
   
Werribee City
 
Langwarrin
 
   
   
Goulburn Valley Suns
 
Kingston City
 
   
   
Manningham United Blues
 
Pascoe Vale
 
   
   
Eltendorf
 
Bad Sauerbrunn
 
   
   
Güssing
 
Horitschon
 
   
   
Kohfidisch
 
Klingenbach
 
   
   
Leithaprodersdorf
 
Pinkafeld
 
   
   
Oberpetersdorf
 
Markt Allhau
 
   
   
St. Margarethen
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
   
Ritzing
 
Deutschkreutz
 
   
   
Maria Saal
 
Spittal
 
   
   
Gaflenz
 
Schrems
 
   
   
Zwettl
 
Kilb
 
   
   
Oedt
 
Pöttinger Grieskirchen
 
   
   
St. Martin i.M.
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
   
Zebau Bad Ischl
 
Union Perg
 
   
   
Bergheim
 
Adnet
 
   
   
Bramberg
 
Puch
 
   
   
Eugendorf
 
Altenmarkt
 
   
   
Golling
 
Bürmoos
 
   
   
Neumarkt
 
Straßwalchen
 
   
   
ÖTSU Hallein
 
Hallwang
 
   
   
Thalgau
 
Zell am See
 
   
   
Lafnitz II
 
Gnas
 
   
   
Union Mauer
 
Donaufeld
 
   
   
ASV 13
 
Post
 
   
   
Stadlau
 
Austria XIII
 
   
   
Favoritner AC
 
Wienerberg
 
   
   
Gurten
 
Kalsdorf
 
   
   
Ried II
 
Weiz
 
   
   
Sturm Graz II
 
Allerheiligen
 
   
   
Wolfsberger AC II
 
Deutschlandsberger SC
 
   
   
Wiener Viktoria
 
Ebreichsdorf
 
   
   
Leobendorf
 
Draßburg
 
   
   
Abahani
 
Saif
 
   
   
Bashundhara Kings
 
Arambagh
 
   
   
Wotton
 
Ellerton
 
   
   
Empire Club
 
St. Andrew Lions
 
   
   
Arsenal
 
Oshmyany
 
0 1
0 3
Krumkachy
 
Granit
 
2 0
4 1
Sputnik
 
Smorgon
 
0 1
1 1
Gomel
 
Naftan
 
0 0
0 0
Volna
 
Slonim
 
0 0
0 0
Orsha
 
Lida
 
0 1
3 2
Chayka Zelva
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
1 2
2 4
Dinamo Malorita
 
Meliorator Zhitkovichi
 
   
0 2
Viktoriya Maryina Horka
 
MKK-Dnepr
 
2 0
4 0
Gorki
 
Zhlobin
 
   
3 1
Ivatsevichi
 
FC Ostrovets
 
0 1
2 3
Kronon
 
Pershiy Regien
 
   
1 1
SMI Autotrans
 
Shakhtyor Petrikov
 
   
0 3
Polotsk
 
Bumprom
 
   
0 4
Osipovichy
 
Energosbyt-BSATU
 
1 1
4 3
BGU Minsk
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
0 2
1 3
Isloch
 
Slavia
 
0 0
2 1
Ruh Brest
 
Minsk
 
0 0
1 0
Vitebsk
 
Dinamo Brest
 
0 0
1 0
BATE
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
0 0
Gent II W
 
Famkes Merkem W
 
   
   
Eendracht Aalst W
 
Genk II W
 
   
   
Eva's Tienen W
 
Tongeren W
 
   
   
Kontich W
 
Standard Liège II W
 
   
   
Massenhoven W
 
Mechelen W
 
   
   
OH Leuven II
 
SG-Tertre-Hautrage W
 
   
   
White Star Woluwé W
 
Zulte-Waregem W
 
   
   
Voorwaarts Zwevezele W
 
Moldavo W
 
   
   
Deinze
 
RWDM
 
   
   
Dender
 
URSL Visé
 
   
   
Heist
 
Dessel Sport
 
   
   
La Louvière Centre
 
Olympic Charleroi
 
   
   
Liège
 
Thes Sport
 
   
   
Lierse Kempenzonen
 
Rupel Boom
 
   
   
RFC Seraing
 
Patro Eisden
 
   
   
Sint-Eloois-Winkel
 
Tubize
 
   
   
Jeunesse Freylangeoise
 
Vaux-Noville
 
   
   
La Roche
 
Jeunesse Freylangeoise
 
   
   
La Roche
 
Lorraine Arlon
 
   
   
Libramont
 
Saint-Hubert
 
   
   
Libramont
 
Vaux-Noville
 
   
   
Chaumont
 
Nassogne
 
   
   
Acren
 
Union Namur
 
   
   
Hamoir
 
Meux
 
   
   
Rebecq
 
Stockay-Warfusée
 
   
   
Solières Sport
 
Onhaye
 
   
   
Tilleur
 
RES Durbuy
 
   
   
US Givry
 
Francs Borains
 
   
   
Verlaine
 
Couvin-Mariembourg
 
   
   
Waremme
 
La Louvière
 
   
   
Duffel
 
Olympia Wijgmaal
 
   
   
OH Leuven W
 
Club Brugge W
 
   
   
Apucarana Sports U19
 
Cambé U19
 
   
   
Coritiba U19
 
Paraná U19
 
   
   
GRECAL U19
 
Rio Branco PR U19
 
   
   
Independente SJ U19
 
Athletico-PR U19
 
   
   
Nacional PR U19
 
Rolândia U19
 
   
   
Portuguesa Lond. U19
 
Maringá U19
 
   
   
Amparo
 
Brasilis
 
   
   
Atlético Mogi
 
São José FC
 
   
   
Itapirense
 
Jaguariúna
 
   
   
Manthiqueira
 
Barcelona EC
 
   
   
Mauá
 
Jabaquara
 
   
   
Osvaldo Cruz
 
Grêmio Prudente
 
   
   
Tanabi
 
Bandeirante SP
 
   
   
USAC
 
União Mogi
 
   
   
BSRC
 
MS PDB
 
   
   
Panchor Murai
 
Rimba Star
 
   
   
Avion Academy
 
Bamboutos
 
   
   
Colombe
 
Eding Sport
 
   
   
Cotonsport
 
Tonnerre
 
   
   
Dragon de Yaounde
 
Young Sport Academy
 
   
   
Panthère
 
Canon
 
   
   
PWD
 
Fovu Club
 
   
   
Stade Renard
 
Feutcheu
 
   
   
UMS de Loum
 
APEJES Academy
 
   
   
Union Douala
 
Fortuna Mfou
 
   
   
Pacific
 
HFX Wanderers
 
   
   
Forge
 
Atlético Ottawa
 
   
   
Edmonton
 
Cavalry
 
   
   
Qingdao Hainiu
 
Tianjin Quanjian
 
   
   
Cibalia
 
Bijelo Brdo
 
   
   
Solin
 
Croatia Zmijavci
 
   
   
Belišće
 
Slavonija Pozega
 
   
   
Marsonia
 
Dakovo-Croatia
 
   
   
Slavija Pleternica
 
Čepin
 
   
   
Vihor
 
NAŠK Našice
 
   
   
Vuteks-Sloga
 
Sloga Nova Gradiska
 
   
   
Zrinski Jurjevac
 
Kutjevo
 
   
   
GOSK Dubrovnik
 
Split
 
   
   
Hrvace
 
Urania Baška Voda
 
   
   
Jadran LP
 
Zagora
 
   
   
Primorac Biograd
 
Neretvanac Opuzen
 
   
   
Uskok Klis
 
Neretva Metković
 
   
   
Crikvenica
 
Rovinj
 
   
   
Grobničan Čavle
 
Rudar Labin
 
   
   
Krk
 
Vinodol
 
   
   
Novigrad
 
Uljanik
 
   
   
Opatija
 
Nehaj
 
   
   
Pazinka
 
Jadran Poreč
 
   
   
BSF
 
Fremad Valby
 
   
   
LSF
 
Allerod
 
   
   
KFUM Roskilde
 
Herlev
 
   
   
Avedøre
 
BK Union
 
   
   
B 1908
 
Greve
 
   
   
GVI
 
Karlslunde
 
   
   
Ishøj
 
Frederikssund
 
   
   
KFUM
 
AB Tårnby
 
   
   
Herning Fremad
 
Otterup
 
   
   
Marienlyst
 
Oure
 
   
   
Odder
 
Hedensted
 
   
   
Varde IF Elite
 
Tarup-Paarup
 
   
   
Viby
 
Lyseng
 
   
   
Djursland
 
Aarhus Fremad II
 
   
   
Kjellerup
 
Holstebro
 
   
   
VSK Aarhus W
 
Brondby W
 
   
   
København U19
 
Randers Freja U19
 
   
   
SønderjyskE U19
 
Midtjylland U19
 
   
   
Brøndby U19
 
Vejle U19
 
   
   
Esbjerg U19
 
Odense U19
 
   
   
Nordsjaelland U19
 
AaB U19
 
   
   
AGF U19
 
Silkeborg U19
 
   
   
AaB W
 
Vildbjerg W
 
   
   
Rotherham United
 
Doncaster Rovers
 
   
   
AFC Wimbledon
 
Milton Keynes Dons
 
   
   
Accrington Stanley
 
Bristol Rovers
 
   
   
Blackpool
 
Coventry City
 
   
   
Burton Albion
 
Sunderland
 
   
   
Gillingham
 
Tranmere Rovers
 
   
   
Ipswich Town
 
Rochdale
 
   
   
Lincoln City
 
Wycombe Wanderers
 
   
   
Oxford United
 
Fleetwood Town
 
   
   
Peterborough United
 
Shrewsbury Town
 
   
   
Southend United
 
Portsmouth
 
   
   
Crawley Town
 
Macclesfield Town
 
   
   
Crewe Alexandra
 
Grimsby Town
 
   
   
Exeter City
 
Carlisle United
 
   
   
Forest Green Rovers
 
Cambridge United
 
   
   
Northampton Town
 
Bradford City
 
   
   
Oldham Athletic
 
Plymouth Argyle
 
   
   
Port Vale
 
Newport County
 
   
   
Salford City
 
Morecambe
 
   
   
Scunthorpe United
 
Mansfield Town
 
   
   
Stevenage
 
Cheltenham Town
 
   
   
Swindon Town
 
Leyton Orient
 
   
   
Walsall
 
Colchester United
 
   
   
Bromley
 
Hartlepool United
 
   
   
Chesterfield
 
Barnet
 
   
   
Chorley
 
Maidenhead United
 
   
   
Eastleigh
 
Stockport County
 
   
   
Ebbsfleet United
 
Solihull Moors
 
   
   
Halifax Town
 
Aldershot Town
 
   
   
Harrogate Town
 
Dagenham & Redbridge