Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

South Sudan
 
Burkina Faso
 
0 2
1 2
Benin
 
Sierra Leone
 
1 0
1 0
Chad
 
Mali
 
0 2
0 2
South Africa
 
Sudan
 
1 0
1 0
Swaziland
 
Senegal
 
0 0
1 4
Uganda
 
Malawi
 
1 0
2 0
Congo
 
Guinea-Bissau
 
1 0
3 0
Guinea
 
Namibia
 
1 0
2 0
Lesotho
 
Nigeria
 
1 2
2 4
Rwanda
 
Cameroon
 
0 0
0 1
Gabon
 
Angola
 
2 0
2 1
MC Alger
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
0 0
1 0
Inter Club d'Escaldes II
 
Ranger's
 
   
1 2
Atlètic Amèrica
 
Carroi II
 
   
2 4
Penya Encarnada
 
La Massana
 
   
2 1
Encamp
 
Lusitanos
 
   
2 2
Progresso
 
Desportivo Huíla
 
   
1 1
Deportivo Armenio
 
Comunicaciones
 
1 0
2 1
Sacachispas
 
Acassuso
 
0 0
0 0
San Telmo
 
San Miguel
 
0 0
1 2
UAI Urquiza
 
Talleres Remedios
 
0 0
0 1
Almirante Brown
 
Argentino Quilmes
 
0 0
1 0
Gimnasia Mendoza
 
Instituto
 
0 0
2 1
Tigre
 
Brown de Adrogué
 
1 0
1 2
Excursionistas
 
Deportivo Laferrere
 
0 1
1 2
Real Pilar
 
Deportivo Merlo
 
2 0
2 0
San Martín Burzaco
 
Luján
 
2 0
3 1
Defensores de Cambaceres
 
Sportivo Barracas
 
0 1
0 1
Yupanqui
 
Atlas
 
0 0
1 2
CDJU Gualeguaychu
 
Unión Sunchales
 
1 1
1 1
Olimpo
 
Sansinena
 
0 1
0 1
San Martín Formosa
 
Chaco For Ever
 
0 0
1 0
Sportivo Peñarol
 
Juventud Unida Univ.
 
1 0
1 0
Cipolletti
 
Deportivo Camioneros
 
0 1
2 1
Defensores Belgrano VR
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
1 0
Club Atlético Güemes
 
Douglas Haig
 
0 1
3 1
Sarmiento Resistencia
 
Crucero del Norte
 
1 1
2 2
Central Norte
 
Sportivo Belgrano
 
0 1
0 1
Estudiantes de San Luis
 
Sportivo Desamparados
 
0 1
0 1
Ferro Carril Oeste LP
 
Circulo Deportivo
 
2 1
3 2
Brisbane Roar
 
Melbourne City
 
0 2
4 3
Sydney
 
Melbourne Victory
 
0 1
2 1
Perth Glory U21
 
Adelaide U21
 
0 1
0 3
Canberra United W
 
Perth Glory W
 
2 0
2 0
Sydney W
 
Melbourne Victory W
 
2 0
3 0
Newcastle Jets W
 
Melbourne City W
 
0 1
1 1
ASV 13
 
Stadlau
 
   
   
Donau
 
Mannswörth
 
   
   
Elektra
 
Donaufeld
 
   
   
Favoritner AC
 
Union Mauer
 
   
   
Gerasdorf Stammersdorf
 
First Vienna
 
   
   
Post
 
Slovan HAC
 
   
   
Liège
 
RFC Seraing
 
0 1
1 1
Rupel Boom
 
RWDM
 
0 0
0 0
Sint-Eloois-Winkel
 
Dender
 
0 0
4 1
URSL Visé
 
La Louvière Centre
 
2 1
4 1
Union Saint-Gilloise
 
Excelsior Virton
 
1 0
2 0
SV Roeselare
 
Westerlo
 
1 3
3 5
Hoboken
 
VC Herentals
 
   
0 1
Oppuurs
 
Berg en Dal
 
   
1 1
Ternesse
 
Eendracht Zoersel
 
   
0 0
Sint-Dymphna
 
Berlaar-Heikant
 
   
1 1
Grimbergen
 
Huldenberg
 
   
2 1
KV Tervuren-Duisburg
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
   
2 2
Liedekerke
 
Borght-Humbeek
 
   
3 1
Saint-Josse
 
Nivellois
 
   
2 3
SC Aarschot
 
Sporting Kampenhout
 
   
1 1
Villers-La-Ville
 
Sporting Bruxelles
 
   
0 2
Waterloo
 
US d'Ophain
 
   
1 1
Woluwe-Zaventem
 
Meise
 
   
2 1
Bertem-Leefdaal
 
Stade Bierbeek
 
   
2 3
BX Brussels
 
Schaerbeek-Evere
 
   
2 2
Etterbeek
 
Boitsfort
 
   
1 0
Football Club Schaerbeek
 
Ixelles
 
   
2 2
Kester
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
1 3
Stockel
 
Genappe
 
   
3 1
Union Lasne-Ohain
 
Stade Everois
 
   
4 1
Belœil
 
RAS Monceau
 
   
2 0
Binche
 
Solre-sur-Sambre
 
   
4 1
Houdeng
 
Hornu
 
   
0 4
Pâturages
 
Le Roeulx
 
   
2 2
Péruwelz
 
Olympic Warcoing
 
   
4 1
Soignies Sports
 
Snef-Tyber
 
   
1 2
Antoing
 
Montignies
 
   
1 1
Aubel
 
UCE Liège
 
   
2 1
Espoir Minerois
 
Ambleve
 
   
1 1
La Calamine
 
FC Du Geer
 
   
3 3
Malmundaria
 
Rechain
 
   
1 4
Mélen-Micheroux
 
Stade Disonais
 
   
0 1
Ougrée
 
Sprimont-Comblain II
 
   
1 2
Ster-Francorchamps
 
JS Fizoise
 
   
1 1
Weywertz
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
0 2
Torpedo Hasselt
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
1 1
Zepperen-Brustem
 
Bregel Sport
 
   
2 2
Lorraine Arlon
 
La Roche
 
   
0 3
Vaux-Noville
 
Jeunesse Freylangeoise
 
   
0 2
Florenville
 
Marloie Sport
 
   
0 2
Nassogne
 
Chaumont
 
   
1 1
Saint-Louis-Saint-Léger
 
Gouvy
 
   
1 5
Andennais
 
Grand-Leez
 
   
1 2
Beauraing
 
Nismes
 
   
2 2
ES de la Molignée
 
Profondeville
 
   
2 0
Fernelmont-Hemptinne
 
Condruzien
 
   
1 4
Jeunesse Tamines
 
Chevetogne
 
   
4 1
Loyers
 
Wépion
 
   
3 1
Pesche
 
Rhisnes
 
   
2 1
Ardennen
 
Kruibeke
 
   
0 1
Bambrugge
 
Latem
 
   
3 0
HO Kalken
 
Adegem
 
   
2 0
Jong Zulte
 
Excelsior Mariakerke
 
   
3 2
Voorde Appelterre
 
SK Denderhoutem
 
   
4 2
Eendracht Zele
 
Elene-Grotenberge
 
   
2 0
Anzegem
 
Eendracht Wervik
 
   
3 2
Lauwe
 
Varsenare
 
   
5 1
Oostduinkerke
 
Poperinge
 
   
1 1
Vlamertinge
 
Excelsior Zedelgem
 
   
3 1
Oostkamp
 
Dadizele
 
   
2 1
Racing Waregem
 
Wielsbeke
 
   
4 1
Sassport Boezinge
 
RC Lauwe
 
   
1 1
Hamoir
 
Stockay-Warfusée
 
0 0
1 0
Tilleur
 
Francs Borains
 
0 1
0 2
US Givry
 
Rebecq
 
0 1
0 2
Verlaine
 
RES Durbuy
 
0 1
2 1
Acren
 
Meux
 
   
1 2
Harelbeke
 
Mandel United
 
   
0 2
Sparta Petegem
 
Gullegem
 
   
2 2
Westhoek
 
Dikkelvenne
 
   
1 3
Bocholt
 
Cappellen
 
   
2 0
Londerzeel
 
Duffel
 
   
2 2
Olympia Wijgmaal
 
Pepingen-Halle
 
   
0 0
Vosselaar
 
Hoogstraten
 
0 0
0 2
Berchem Sport
 
Eendracht Aalst
 
0 1
0 1
Diegem Sport
 
Sporting Hasselt
 
   
2 1
Tienen
 
Geel
 
   
0 1
Braine
 
Jette
 
   
3 0
Stade Brainois
 
PAC Buzet
 
   
2 1
Walhain
 
Rapid Symphorinois
 
   
0 0
Gosselies Sports
 
Ganshoren
 
   
2 1
Kosova Schaerbeek
 
Entité Manageoise
 
   
2 0
Léopold
 
Tournai
 
   
0 1
Habay-la-Neuve
 
Ciney
 
   
3 1
Raeren-Eynatten
 
Mormont
 
   
1 1
Meix-Devant-Virton
 
Herstal
 
   
0 0
Avanti
 
Wingene
 
   
1 0
Bornem
 
FC Lebbeke
 
   
1 1
Lochristi
 
Zelzate
 
   
1 1
RFC Wetteren
 
Wolvertem Merchtem
 
   
0 1
Olsa Brakel
 
Oostnieuwkerke
 
   
6 0
Bilzerse Waltwilder
 
Heur Tongeren
 
   
0 3
Eendracht Termien
 
KSC City Pirates
 
   
2 0
Boulevard Blazers
 
X-Roads Warriors
 
   
0 2
Dandy Town Hornets
 
PHC Zebras
 
   
1 0
SBRC
 
North Village Rams
 
   
1 4
Southampton Rangers
 
Somerset Trojans
 
   
1 2
GOSK Gabela
 
Orasje
 
2 1
3 3
TOSK Tesanj
 
Travnik
 
2 0
2 0
Flamengo RJ U20
 
Corinthians U20
 
0 0
0 0
Londrina U19
 
Coritiba U19
 
1 1
1 1
Bahia
 
Palmeiras
 
1 0
1 1
Grêmio
 
Flamengo
 
0 1
0 1
Athletico PR
 
Botafogo
 
0 0
1 0
Chapecoense
 
Ceará
 
0 0
1 0
Corinthians
 
Internacional
 
0 0
0 0
Fortaleza
 
CSA
 
1 0
3 0
São Bento
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
3 1
Sport Recife
 
Vila Nova
 
0 0
0 0
Figueirense
 
Cuiabá
 
0 0
0 0
Benkovski Byala
 
Botev Novi Pazar
 
   
3 1
Chernolomets
 
Septemvri Tervel
 
   
1 1
Kubrat
 
Suvorovo
 
   
1 1
Lokomotiv Ruse
 
Hitrino
 
   
   
Ustrem Donchevo
 
Shumen 2007
 
   
2 0
Levski Karlovo
 
Rozova dolina
 
   
4 0
Majestic
 
RCK
 
   
2 1
Ouagadougou
 
USFA
 
   
0 2
Rahimo
 
Etoile Filante
 
   
2 1
SONABEL
 
RC Bobo-Dioulasso
 
   
0 2
ASFA-Yennenga
 
Salitas
 
   
1 0
Fortuna Mfou
 
Feutcheu
 
0 2
0 2
APEJES Academy
 
Bamboutos
 
0 1
1 1
Avion Academy
 
Young Sport Academy
 
1 1
3 2
Dragon de Yaounde
 
Panthère
 
0 1
0 1
Fovu Club
 
Canon
 
1 1
1 2
PWD
 
Tonnerre
 
   
1 1
Stade Renard
 
Eding Sport
 
0 0
2 0
UMS de Loum
 
Colombe
 
0 0
0 0
Universidad Católica
 
Colo-Colo
 
   
   
Lautaro de Buin
 
San Antonio Unido
 
   
   
Deportes Vallenar
 
General Velásquez
 
   
   
Santa Fe
 
Alianza Petrolera
 
1 0
1 0
América de Cali
 
Deportivo Cali
 
0 0
1 0
Atlético Nacional
 
Junior
 
0 1
2 2
Deportes Quindío
 
Cortuluá
 
1 1
3 3
Tigres
 
Deportivo Pereira
 
0 3
0 5
Real Cartagena
 
Bogotá
 
1 0
1 1
Dauphins Noirs
 
Bukavu Dawa
 
   
1 0
Puerto Golfito
 
Aserrí
 
1 1
2 1
AD Cofutpa
 
Sporting San José
 
0 1
3 2
Barrio México
 
Juventud Escazuceña
 
1 2
3 2
Puma Generaleña
 
Carmelita
 
0 0
1 0
Deportivo Saprissa
 
Grecia
 
0 1
0 2
Bedem Ivankovo
 
Slavonija Pozega
 
0 0
1 0
Čepin
 
Dakovo-Croatia
 
   
2 1
Kutjevo
 
Oriolik Oriovac
 
   
1 3
Urania Baška Voda
 
Neretva Metković
 
   
2 1
Amathous
 
Halkanoras
 
   
2 2
Elia Lythrodonta
 
O Kormakitis
 
   
2 0
Elpida Astromeritis
 
Kouris Erimi
 
   
1 2
EN THOI Lakatamia
 
APONA Anagias
 
   
1 0
ENAD
 
Ethnikos Assias
 
   
1 2
Iraklis Yerolakkou
 
Ahironas
 
   
1 1
MEAP Nisou
 
PAEEK
 
   
2 2
Ormideia
 
Digenis Voroklinis
 
   
6 0
Slavia Praha II
 
Rakovnik
 
2 1
4 2
Sparta Praha II
 
Loko Vltavín
 
1 1
4 1
Karlovy Vary
 
Viktoria Plzen II
 
1 2
2 3
Meteor Praha
 
Český Brod
 
0 0
0 1
Čáslav
 
Velke Hamry
 
1 2
4 2
Polaban Nymburk
 
Dvůr Králové
 
1 0
2 5
CSAD Havirov W
 
Sigma Olomouc
 
   
3 0
Nove Sady W
 
Lisen W
 
   
6 2
Jiskra Třeboň
 
Branik W
 
   
3 3
Slovacko W
 
Sparta Prague W
 
0 3
1 4
Næstved
 
Fremad Amager
 
0 0
0 1
Skive
 
Kolding IF
 
0 2
0 2
El Vencedor
 
Jocoro
 
0 1
1 2
Independiente
 
Municipal Limeño
 
0 1
2 2
Sonsonate
 
Once Municipal
 
0 1
0 4
Cheltenham Town W
 
Leyton Orient W
 
   
0 1
Woodlands
 
Billericay Town W
 
   
0 13
Tranmere Rovers
 
Wycombe Wanderers
 
0 2
0 2
Manchester City W
 
West Ham W
 
4 0
5 0
Brighton W
 
Birmingham W
 
2 0
3 0
Chelsea W
 
Manchester United W
 
0 0
1 0
Reading W
 
Bristol City W
 
2 1
3 3
Liverpool W
 
Everton W
 
0 1
0 1
Tottenham W
 
Arsenal W
 
0 0
0 2
Durham W
 
London Bees W
 
1 1
3 1
Lewes W
 
Sheffield Utd W
 
0 2
1 2
Charlton W
 
Leicester W
 
1 0
1 1
Coventry United W
 
Aston Villa W
 
1 3
2 3
Crystal Palace W
 
Millwall W
 
0 0
1 2
Luxembourg
 
Portugal
 
0 1