Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Khartoum
 
Motema Pembe
 
   
1 2
Tristán Suárez
 
Colegiales
 
1 1
3 1
Belgrano
 
Temperley
 
1 0
3 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Ferro Carril Oeste
 
0 1
2 1
Atlas
 
Defensores de Cambaceres
 
2 0
2 0
Aldosivi Res.
 
Patronato Res.
 
1 0
1 2
Arsenal Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
1 0
2 0
Banfield Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
0 0
1 0
Colón Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 1
0 2
Gimnasia Esgrima Res.
 
Racing Club Res.
 
1 0
2 0
Godoy Cruz Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
0 0
1 1
Huracán Res.
 
River Plate Res.
 
0 0
0 0
Independiente Res.
 
Lanús Res.
 
1 0
2 1
Vélez Sársfield Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
1 1
2 1
Central Córdoba SdE Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
0 0
Yerevan
 
Lori
 
0 0
0 1
Pyunik
 
Alashkert
 
0 1
0 3
Urartu
 
Ararat-Armenia
 
1 0
1 1
Albany Creek Excelsior
 
Bayside United
 
0 1
3 1
Eastern Lions
 
St. Albans Saints
 
2 0
2 4
Amstetten
 
Vorwärts Steyr
 
1 0
2 1
Austria Klagenfurt
 
Austria Lustenau
 
1 1
3 3
Austria Wien II
 
Ried
 
0 0
0 0
Floridsdorfer AC
 
Lafnitz
 
0 0
1 1
SV Horn II
 
Kapfenberger SV
 
3 1
5 1
Spittal
 
St. Michael Bleiburg
 
   
   
Allerheiligen
 
Sturm Graz II
 
1 0
1 1
Deutschlandsberger SC
 
Wolfsberger AC II
 
0 1
0 1
Hertha
 
Bad Gleichenberg
 
1 0
1 0
Kalsdorf
 
Gurten
 
0 0
0 3
Weiz
 
Ried II
 
4 0
5 0
Wolfsberg
 
Union Vöcklamarkt
 
0 1
1 2
Bruck/Leitha
 
Admira II
 
2 2
4 2
Draßburg
 
Rapid Wien II
 
0 4
1 5
Ebreichsdorf
 
Traiskirchen
 
1 0
3 1
Mannsdorf
 
Leobendorf
 
1 0
2 0
Wiener SC
 
Stripfing
 
1 1
2 1
Kapaz
 
Sumqayıt II
 
   
1 1
MOIK
 
Keşlə II
 
   
3 2
Səbail II
 
Sabah II
 
2 0
3 1
Al Ittihad
 
Qalali
 
   
1 2
Bahrain SC
 
Al Tadamun Buri
 
   
8 0
Isa Town
 
Al Ittifaq Maqaba
 
   
3 0
Orsha
 
Gomelzheldortrans
 
0 2
0 2
Energosbyt-BSATU
 
YuA-Stroy-DYuSSh
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage W
 
Moldavo W
 
   
1 3
Lokeren
 
Westerlo
 
1 1
1 1
Sporting Charleroi
 
Genk
 
2 0
2 1
Genk W
 
Gent W
 
0 0
2 0
Podrinje Janja
 
Sloga Gornje Crnjelovo
 
   
   
Molepolole City Stars
 
TAFIC
 
0 0
0 0
Notwane
 
Security Systems
 
0 0
0 1
Desportivo Brasil
 
CA Linense
 
   
1 1
Santo André
 
Inter de Limeira
 
   
2 0
São Caetano
 
Rio Claro
 
0 0
0 0
XV de Piracicaba
 
Água Santa
 
0 0
0 0
Londrina U19
 
Paraná U19
 
1 0
2 0
Verê U19
 
Toledo U19
 
   
1 0
Tupã
 
Marília
 
0 0
0 1
Novorizontino U20
 
Guarani U20
 
2 1
2 2
RB Brasil U20
 
EC São Bernardo U20
 
4 0
5 0
Ponte Preta
 
Vila Nova
 
0 0
0 1
Botafogo SP
 
São Bento
 
1 0
1 0
Oeste
 
Operário PR
 
1 0
3 0
Tsarsko selo
 
Lokomotiv Plovdiv
 
0 1
2 3
Arda
 
Botev Vratsa
 
1 0
2 1
Etoile Filante
 
Majestic
 
   
0 2
Valour
 
Forge
 
0 3
1 3
Huachipato
 
Curicó Unido
 
1 0
2 0
Jiangsu Suning
 
Guangzhou Evergrande
 
1 0
3 1
Shandong Luneng
 
Shanghai SIPG
 
3 1
3 1
Shenzhen
 
Beijing Guoan
 
1 0
1 1
Junior
 
Deportivo Cali
 
1 1
2 1
Santos de Guápiles
 
Cartaginés
 
1 0
2 1
Dinamo Zagreb
 
Istra 1961
 
0 0
1 0
Hrvatski Dragovoljac
 
Bijelo Brdo
 
1 0
3 0
Sesvete
 
Dinamo Zagreb II
 
2 0
3 0
Ústí nad Labem
 
Baník Sokolov
 
1 1
2 2
Vysočina Jihlava
 
Chrudim
 
2 2
4 2
Písek
 
Karlovy Vary
 
3 0
3 0
Chomutov
 
Slaný
 
2 0
4 0
Sigma Olomouc
 
Opava
 
0 0
2 0
Brno U19
 
Karvina U19
 
1 0
2 1
HIK
 
Slagelse B&I
 
0 0
0 0
Herlev
 
Skjold Birkerod
 
1 0
2 0
Skive
 
Fredericia
 
1 2
2 2
SønderjyskE
 
Horsens
 
0 0
0 0
Santa Tecla
 
Isidro Metapán
 
1 1
2 2
Alianza
 
Águila
 
1 0
2 0
Derby County
 
Cardiff City
 
1 1
1 1
Manchester United U23
 
Fulham U23
 
0 0
1 0
Birmingham U23
 
Coventry U23
 
0 1
0 1
Barnsley U23
 
Colchester U23
 
2 1
3 1
Leyton Orient U18
 
Cambridge United U18
 
   
3 1
Flora
 
Tallinna Kalev
 
1 0
5 0
Greece U17 W
 
Albania U17 W
 
1 0
1 0
Ireland U17 W
 
Lithuania U17 W
 
4 0
6 0
B68
 
B36 II
 
   
3 1
NSÍ II
 
07 Vestur
 
   
5 3
Nadi
 
Labasa
 
0 1
2 3
KajHa
 
PK-37
 
1 2
2 3
NuPS
 
Espoo II
 
1 1
2 1
JanPa
 
FJK Forssa
 
   
   
MaPS
 
Peimari United
 
0 0
2 4
Sporting Kristina
 
KaIK
 
1 1
1 1
HPS
 
Töölön Taisto
 
0 0
3 1
JPS
 
PAVE
 
   
   
LPS
 
Atlantis II
 
0 2
2 3
CLE
 
PuiU Helsinki
 
1 0
3 0
Peltirumpu
 
Virky
 
1 1
1 2
ACE
 
PS-44
 
0 1
1 2
Valtti
 
HerTo
 
0 0
0 2
Kuusysi
 
Futura
 
0 2
0 2
HIFK
 
KPV
 
0 0
3 1
SJK
 
VPS
 
0 1
1 1
Lille
 
Angers SCO
 
1 0
2 1
Amiens SC
 
Olympique Lyonnais
 
1 2
2 2
Ajaccio
 
Orléans
 
0 0
0 0
Chambly
 
Auxerre
 
0 0
1 4
Guingamp
 
Nancy
 
1 1
1 1
Le Havre
 
Paris
 
0 0
0 0
Niort
 
Grenoble Foot 38
 
0 0
0 1
Rodez
 
Le Mans
 
2 0
4 1
Sochaux
 
Valenciennes
 
0 0
0 0
Troyes
 
Caen
 
1 0
2 1
Laval
 
Red Star
 
0 1
0 2
Avranches
 
Lyon Duchère
 
0 0
2 1
Bastia-Borgo
 
Cholet
 
0 0
3 2
Concarneau
 
Quevilly Rouen
 
0 0
0 0
Créteil
 
Béziers
 
2 1
3 1
Dunkerque
 
Gazélec Ajaccio
 
0 1
0 1
Le Puy F.43 Auvergne
 
Boulogne
 
0 0
0 2
Pau
 
Bourg-en-Bresse
 
0 1
2 1
Villefranche
 
Toulon
 
0 1
2 1
Shukura
 
Shevardeni 1906
 
1 1
1 3
Zugdidi
 
Guria
 
1 0
2 1
Greuther Fürth
 
Wehen Wiesbaden
 
0 0
2 1
Karlsruher SC
 
Sandhausen
 
0 0
1 0
Magdeburg
 
MSV Duisburg
 
0 1
1 1
Fortuna Düsseldorf
 
Wolfsburg
 
1 1
1 1
Köln W
 
Turbine Potsdam W
 
   
   
1860 München II
 
Pullach
 
   
1 0
1880 Wasserburg
 
Pipinsried
 
   
0 2
Oberneuland
 
Hastedt
 
   
4 1
Bramfelder SV
 
Curslack-Neuengamme
 
   
1 3
Hamm United
 
Osdorf
 
1 0
2 1
Victoria Hamburg
 
Barmbek-Uhlenhorst
 
0 0
4 2
Süderelbe
 
Hamburger SV III
 
3 3
4 3
Wegberg-Beeck
 
Hürth
 
   
2 0
Victoria Seelow
 
SV Blau-WeiY 90 Berlin
 
   
2 2
Union Sandersdorf
 
1. FC Merseburg
 
   
0 2
Luckenwalde
 
Carl Zeiss Jena II
 
1 1
4 2
Eisbachtal
 
FV Engers 07
 
1 1
2 1
Inter Türkspor Kiel
 
Eckernforder SV
 
1 0
3 2
1860 Rosenheim
 
Viktoria Aschaffenburg
 
0 1
0 3
Augsburg II
 
Rain / Lech
 
0 0
2 1
Memmingen
 
Heimstetten
 
0 0
2 1
Weiche Flensburg
 
Hannover 96 II
 
0 0
1 0
Lokomotive Leipzig
 
BAK '07
 
1 1
2 2
Astoria Walldorf
 
Ulm
 
1 1
3 1
Homberg
 
Fortuna Düsseldorf II
 
1 2
2 4
Lippstadt 08
 
Rot-Weiss Essen
 
1 1
2 4
Verl
 
Borussia M'gladbach II
 
3 1
5 3
Rot-Weiß Oberhausen
 
Wuppertaler SV
 
2 0
5 1
Glacis United
 
Mons Calpe
 
0 3
0 5
Olympiakos Piraeus U19
 
Volos NFC U19
 
   
3 1
Honduras Progreso
 
Motagua
 
0 0
0 1
Real España
 
UPNFM
 
1 1
1 2
FH W
 
Augnablik W
 
1 1
2 2
Fjölnir W
 
Thróttur Reykjavík W
 
2 0
3 1
Grindavík W
 
Haukar W
 
   
0 2
IA Akranes W
 
Afturelding / Fram
 
1 0
2 0
ÍR W
 
Tindastóll W
 
0 2
0 4
Bhayangkara
 
Bali United
 
0 0
0 0
Semen Padang
 
PSS Sleman
 
0 0
0 1
Arema
 
Borneo
 
2 2
2 2
Kalteng Putra
 
Persebaya Surabaya
 
1 1
1 1
Madura
 
Mitra Kukar
 
0 1
1 2
Martapura
 
Persis Solo
 
1 0
2 1
Persiraja Banda Aceh
 
PSGC Ciamis
 
1 0
3 1
Gol Gohar
 
Pars Jam Bushehr
 
1 0
1 1
Ironi Kuseife
 
Hapoel Yeruham
 
1 0
2 0
Beitar Ramat Gan
 
Shimshon Bnei Taibe
 
3 0
4 2
Hapoel Hod Hasharon
 
Ironi Beit Dagan
 
0 2
0 4
Hapoel Qalansawe
 
Hapoel Kfar Bara
 
   
3 0
Maccabi Kiryat Malachi
 
Bnei Eilat
 
0 1
2 1
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
   
1 2
Shimshon Tel Aviv
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
0 1
0 1
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Kiryat Ono
 
0 1
0 2
MS Dimona
 
MS Be'er Sheva
 
2 0
2 0
Maccabi Ironi Netivot
 
Maccabi Ironi Sderot
 
0 0
0 1
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
2 0
3 0
Beitar Nahariya
 
Tzeirei Kafr Kanna
 
0 0
0 1
Beitar Yavne
 
Ironi Modi'in
 
0 1
1 2
Hapoel Beit Shean
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
0 1
2 3
Moadon Tzeirey Rahat
 
Shikun HaMizrah
 
   
1 5
Ahi Akko
 
Ironi Bnei Kabul
 
   
1 3
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
   
0 5
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Beitar Petah Tikva
 
2 2
2 2
Hapoel Bnei Musmus
 
Maccabi Umm Al Fahm
 
   
1 5
Hapoel Lod
 
Hapoel Gedera
 
0 0
0 0
Maccabi Bnei Nahaf
 
Tzeirey Tamra
 
   
0 3
Tzeirey Taibe
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
0 0
0 0
Elnahada Nazareth
 
Tzeirei Sakhnin
 
   
0 2
Ironi Nesher
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
4 0
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
Hapoel Bnei Pardes
 
   
1 0
Pardes Hanna-Karkur
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
1 2
Ironi Kiryat Gat
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
   
0 3
Hapoel Marmorek
 
Maccabi Yavne
 
   
2 0
Hapoel Migdal Haemek
 
Maccabi Tzur Shalom
 
   
0 2
Hapoel Azor
 
Maccabi Ashdod
 
   
0 1
Holon Yermiyahu
 
Shimshon Kafr Qasim
 
   
2 1
Agudat Sport Nordia
 
Hapoel Bikat Hayarden
 
   
1 2
Hapoel Herzliya
 
MS Tira
 
   
0 3
Hapoel Kfar Kana
 
Hapoel Kaukab
 
   
1 0
Maccabi Kiryat Ata
 
Hapoel Asi Gilboa
 
   
2 0
Robi Shapira
 
Ironi Tiberias
 
   
2 0
Hapoel Kfar Shalem
 
Maccabi Herzliya
 
   
3 1
Maccabi Shaarayim
 
Ironi Or Yehuda
 
   
1 3
Pescara U19
 
Inter U19
 
2 1
2 3
Perugia U19
 
Pisa U19
 
   
6 1
Pordenone
 
Spezia
 
0 0
1 0
Waterhouse
 
Jamalco
 
1 0
2 0
Shimizu S-Pulse
 
Nagoya Grampus
 
1 1
3 2
Urawa Reds
 
Cerezo Osaka
 
0 0
1 2
Bidco United
 
Talanta
 
0 0
1 0
Police
 
Fortune Sacco
 
0 0
0 1
APS Bomet
 
Nairobi Stima
 
0 1
2 3
Coast Stima
 
Migori Youth
 
   
1 2
Modern Coast Rangers
 
Shabana
 
1 2
2 3
Murang'a SEAL
 
Vihiga Bullets
 
0 0
0 0
Nairobi City Stars
 
Vihiga United
 
0 0
0 0
Northern Wanderers
 
Nakumatt
 
1 1
1 2
St. Joseph
 
Kibera Black Stars
 
0 1
0 2
Ushuru
 
Administration Police
 
0 0
1 1
KF Ballkani
 
Trepça'89
 
2 0
3 2
Prishtina