Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Laçi W
 
Lushnja W
 
   
5 0
Newell's Old Boys
 
Midland
 
0 0
2 0
Independiente
 
Deportivo Laferrere
 
1 0
3 0
Juventud Unida G.
 
Defensores de Cambaceres
 
1 1
1 2
Lugano
 
Argentino Rosario
 
0 1
0 2
Puerto Nuevo
 
Real Pilar
 
1 0
2 2
Deportivo Muñiz
 
Yupanqui
 
1 0
2 1
Boca Juniors Res.
 
Sarmiento Res.
 
1 1
3 2
Barracas Central Res.
 
River Plate Res.
 
0 3
0 4
San Lorenzo Res.
 
Independiente Riva. Res.
 
0 0
1 0
Vélez Sársfield Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
1 1
1 1
Kimberley Mar del Plata
 
Cipolletti
 
0 0
2 0
North Pine
 
Brisbane Knights
 
1 2
1 4
North Pine U23
 
Brisbane Knights U23
 
   
2 3
Manly United
 
Sydney Olympic
 
0 2
0 2
Mindil Aces
 
Hellenic Athletic
 
0 0
1 1
Garuda
 
Uni Azzurri
 
0 4
0 1
South Adelaide Panthers
 
Adelaide Raiders
 
1 1
3 4
NE MetroStars
 
Modbury Jets
 
1 0
1 1
Adelaide City
 
White City Woodville
 
0 0
0 1
Adelaide Comets
 
Para Hills Knights
 
1 0
3 1
Melbourne Knights
 
Hume City
 
1 2
2 5
St. Albans Saints
 
Manningham United Blues
 
1 0
2 1
Green Gully
 
Dandenong Thunder
 
1 0
1 1
Oakleigh Cannons
 
South Melbourne
 
0 0
0 0
Perth
 
Stirling Lions
 
2 0
2 3
Lions W
 
Brisbane Olympic W
 
2 0
4 0
Adelaide Comets Res.
 
Para Hills Knights Res.
 
3 1
5 2
West Torrens Birkalla
 
Western Strikers
 
1 0
2 1
Oakleigh Cannons U23
 
South Melbourne U23
 
0 2
2 4
Bentleigh Greens
 
Kingston City
 
1 2
2 0
Brunswick City
 
Langwarrin
 
1 1
2 2
Eastern Lions
 
Preston Lions
 
0 0
3 3
Deutschkreutz
 
Ritzing
 
   
   
St. Jakob Rosental
 
Wolfsberg
 
2 4
2 5
Treibach
 
Austria Klagenfurt II
 
2 0
2 0
St. Pölten II
 
USC Rohrbach
 
   
2 0
Korneuburg
 
Haitzendorf (Aut)
 
   
4 0
Kottingbrunn
 
St. Peter
 
   
2 0
Langenrohr
 
Ortmann
 
2 1
3 1
Waidhofen/Thaya
 
Zwettl
 
   
0 1
Scheiblingkirchen
 
Schrems
 
   
0 0
Vortuna Bad Leonfelden
 
WSPG Wels II
 
   
6 0
Union Edelweiß
 
St. Valentin
 
   
3 2
Ostermiething
 
Wohnbau Dietach
 
   
1 1
Salzburger AK
 
Seekirchen
 
   
1 3
Straßwalchen
 
Thalgau
 
   
0 0
UFC Hallein
 
Adnet
 
   
5 1
Fürstenfeld
 
Kalsdorf
 
1 1
2 3
Gnas
 
Frauental
 
0 1
0 1
Ilz
 
Union RB Weinland Gamlit
 
0 0
0 3
Lafnitz II
 
Fehring
 
1 0
3 1
SC Bruck an der Mur
 
Lebring
 
   
1 0
Schladming
 
Tillmitsch
 
   
1 1
TuS Heiligenkreuz
 
Koflach
 
0 0
0 0
Wörgl
 
Kitzbühel
 
0 2
2 4
Mannswörth
 
Union Mauer
 
1 1
1 1
Donau
 
Simmeringer SC
 
0 0
1 0
Allerheiligen
 
WSPG Wels
 
0 0
1 1
Deutschlandsberger SC
 
Gurten
 
0 0
1 1
St. Anna
 
Ried II
 
1 0
3 1
Union Vöcklamarkt
 
Weiz
 
0 1
0 1
Voitsberg
 
Gleisdorf 09
 
1 1
1 1
Vorwärts Steyr
 
Bad Gleichenberg
 
2 0
3 2
Wolfsberger AC II
 
Wallern / Marienkirchen
 
2 0
2 2
Mannsdorf
 
Wiener Viktoria
 
2 0
4 0
Neusiedl
 
Donaufeld
 
0 1
0 2
Favoritner AC
 
Krems
 
1 0
1 0
TWL Elektra
 
Oberwart / Rotenturm
 
0 0
0 0
Wiener SC
 
Austria Wien II
 
1 0
3 0
Vitebsk W
 
Gomel W
 
0 0
3 0
Herent W
 
Drongen W
 
   
3 2
Kester-Gooik W
 
Bredene W
 
   
0 5
Charleroi
 
White Star Woluwé W
 
1 1
2 1
Trem
 
Oratório
 
2 0
2 0
Rio Negro AM
 
Princesa Solimões
 
1 1
1 4
São Paulo W
 
Ferroviária W
 
0 0
1 1
Manaus
 
Paysandu
 
1 0
1 0
Aigle Royal
 
Les Astres
 
0 0
2 2
Avion Academy
 
Union Douala
 
0 1
0 1
Unión La Calera
 
Universidad Católica
 
0 0
0 0
Deportes Rengo
 
General Velásquez
 
0 0
0 1
Once Caldas
 
Bogotá
 
1 1
4 1
Patriotas Boyacá
 
Junior FC
 
1 0
1 0
Motema Pembe
 
AC Rangers
 
   
   
Jacó Rays
 
Quepos Cambute
 
1 0
1 2
AD Cofutpa
 
ADR Jicaral
 
0 1
1 1
Sesvete
 
Orijent 1919
 
1 1
2 2
Hradec Kralove II
 
Pardubice II
 
2 1
2 4
Ústí nad Labem
 
Slovan Liberec II
 
2 0
2 0
Viktoria Otrokovice
 
TJ Tatran Bohunice
 
0 1
0 1
Hlučín
 
Blansko
 
1 2
1 4
Baťov
 
Nove Sady
 
1 0
3 3
Slagelse B&I
 
B 1908
 
0 0
1 1
VB 1968
 
LSF
 
0 1
1 2
Marienlyst
 
Horsens II
 
2 1
2 2
Kjellerup
 
Ringkøbing
 
2 0
2 1
Emelec
 
Delfin
 
0 0
2 0
Middlesbrough U21
 
Newcastle United U21
 
1 2
3 2
Sunderland U21
 
Leicester U21
 
2 1
4 2
Sheffield Wednesday U21
 
Queens Park Rangers U21
 
2 1
3 1
Burnley U21
 
AFC Bournemouth U21
 
2 1
3 1
Charlton Athletic U21
 
Colchester United U21
 
0 1
1 2
Wolverhampton Wanderers W
 
West Bromwich Albion W
 
1 0
2 0
Huddersfield Town U18
 
Grimsby Town U18
 
   
1 1
Legion
 
Nõmme Kalju II
 
1 1
1 4
Poland U20
 
England U20
 
0 1
1 5
PPJ U20
 
Pöxyt U20
 
2 0
3 0
Kultsu
 
Union Plaani
 
   
4 2
VG-62
 
PIF
 
2 1
3 2
Chicken Wings
 
Ponnistajat
 
   
   
POHU / Gettopojat
 
KoiPS / Dynamo
 
   
1 4
Torre Calcio
 
HIK
 
   
3 5
Vietfin
 
TiPS
 
   
0 11
Les Herbiers
 
La Roche
 
0 0
1 2
Bergerac
 
Romorantin
 
0 0
4 3
Angoulême
 
Trélissac
 
0 0
1 1
Stade Briochin
 
Saint-Malo
 
0 0
0 0
Bourg-en-Bresse
 
Macon
 
0 0
3 0
Fleury 91 W
 
Paris W
 
1 0
2 1
Chasselay MDA
 
Villefranche
 
0 0
1 0
Épinal
 
Dijon
 
0 0
1 1
Martigues
 
Avranches
 
1 0
2 0
Nîmes
 
Marignane Gignac CB
 
0 0
1 1
Orléans
 
Cholet
 
0 1
1 2
Red Star
 
Nancy
 
0 0
1 1
Rouen
 
Le Mans
 
0 0
0 1
Sochaux
 
Châteauroux
 
0 1
0 2
Olympique Lyonnais II
 
Espaly-Saint-Marcel
 
0 1
2 3
Freiburg W
 
Hoffenheim W
 
0 1
2 4
Sonnenhof Großaspach
 
Mutschelbach
 
2 1
5 1
ATSV Erlangen
 
Hankofen-Hailing
 
0 1
0 1
Kornburg
 
SC Feucht
 
3 0
6 1
Erlbach
 
Dachau
 
0 0
3 0
Oberneuland
 
Komet Arsten
 
2 1
4 1
Wandsbeker TSV Concordia
 
Buchholz
 
2 2
6 2
Harksheide
 
HEBC
 
0 0
0 2
Cosmos Koblenz
 
Wormatia Worms
 
2 1
4 1
Morlautern
 
Auersmacher
 
3 1
3 2
Alemannia Waldalgesheim
 
Karbach
 
1 0
1 0
Bayern München II
 
Augsburg II
 
0 0
0 0
Buchbach
 
Nürnberg II
 
0 2
1 3
Homburg
 
Stuttgart II
 
1 0
1 2
Ellidi
 
Thróttur Vogar
 
0 1
0 3
KFG
 
Sindri
 
1 1
3 1
KFK Kópavogur
 
Hvíti riddarinn
 
0 4
0 6
Álftanes
 
Horhur I.
 
   
   
ÍH Hafnarfjörður
 
Einherji W
 
0 0
0 0
Namdhari
 
Rajasthan FC
 
0 0
2 0
Inter Kashi
 
Shillong Lajong
 
2 0
2 1
Maccabi K. Ata Bialik
 
Hapoel Kfar Kana
 
1 0
1 0
Hapoel Ra'anana
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
1 0
4 0
Tzeirey Taibe
 
Kiryat Yam SC
 
0 2
1 2
Tzeirei Kafr Kanna
 
Ironi Baka El Garbiya
 
1 0
1 3
Hapoel Bnei Zalafa
 
Hapoel Migdal Haemek
 
2 0
4 1
Hapoel Bu'eine
 
Hapoel Kaukab
 
0 0
1 1
Hapoel Marmorek
 
MS Dimona
 
0 1
3 2
Hapoel Bikat Hayarden
 
Hapoel Kfar Shalem
 
0 0
0 3
Agudat Sport Ashdod
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
0 0
0 1
Maccabi Yavne
 
Ironi Modi'in
 
0 2
0 2
Holon Yermiyahu
 
Maccabi Ashdod
 
0 0
0 0
Hapoel Herzliya
 
Shimshon Kafr Qasim
 
2 0
5 0
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Tzeirey Tamra
 
   
   
Hapoel Bnei Bi'ina
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
   
   
Hapoel Bnei Bi'ina
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
   
   
Maccabi Bnei Abu Snan
 
Ahli Tamra
 
   
   
Maccabi Ironi Tamra
 
Ironi Bnei Kabul
 
   
   
Maccabi Ironi Yafia
 
Ahva Kafr Manda
 
   
   
Hapoel Bnei Musmus
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
   
Maccabi Achva Fureidis
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
   
Hapoel Gedera
 
Ironi Kiryat Gat
 
1 0
1 2
Hapoel Sandala Gilboa
 
Hapoel Beit Shean
 
   
1 2
Hapoel Yafia
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
0 8
Beitar Petah Tikva
 
Beitar Ramat Gan
 
2 1
3 3
Hapoel Bnei Bi'ina
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
0 0
2 2
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Ihud Bnei Baka
 
0 0
0 0
MS Jerusalem
 
Maccabi Ironi Netivot
 
   
3 0
Maccabi Ironi Tamra
 
Ironi Bnei Kabul
 
   
0 4
Hapoel Bnei Pardes
 
Bnei Qalansawe
 
   
1 7
Hapoel Bnei Ashdod
 
Maccabi Stars Ramla
 
   
2 2
Shefa-Amr
 
Beitar Nahariya
 
   
3 1
Hapoel Hod Hasharon
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
0 0
0 0
Ahi Akko
 
Maccabi B. Jadeidi-Makr
 
1 1
1 3
HaMakhtesh Givatayim
 
Tzeirey Tira
 
1 1
2 2
Hapoel Kiryat Ono
 
Hapoel Azor
 
   
1 2
Beitar Haifa Jacob
 
MS Tirat HaCarmel
 
1 1
3 1
Beitar Petah Tikva
 
Sporting Tel Aviv
 
   
   
Beitar Petah Tikva
 
Beitar Ramat Gan
 
2 1
3 3
Beitar Ramat Gan
 
Inter Aly'aa Tel Aviv
 
   
   
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
   
   
Hakoah Ramat Gan
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
   
   
HaMakhtesh Givatayim
 
Tzeirey Tira
 
   
   
Hapoel Azor
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
   
   
Hapoel Hod Hasharon
 
HaMakhtesh Givatayim
 
0 0
0 0
Hapoel Kiryat Ono
 
Tzeirey Tira
 
   
   
Inter Aly'aa Tel Aviv
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
   
   
Ironi Beit Dagan
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
   
   
Sporting Tel Aviv
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
   
   
Beitar Yavne
 
Ramla
 
   
   
Beitar Yavne
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
   
Bnei Eilat
 
Sderot
 
   
   
Bnei Eilat
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
   
Hapoel Ar'ara BaNegev
 
Hapoel Shimshon Ashkelon
 
   
   
Hapoel Segev Shalom
 
Hapoel Yeruham
 
   
   
Hapoel Segev Shalom
 
MS Jerusalem
 
   
   
Hapoel Shimshon Ashkelon
 
Shikun HaMizrah
 
   
   
Ironi Kiryat Gat
 
Shikun HaMizrah
 
   
   
Maccabi Ironi Netivot
 
Hapoel Yeruham
 
   
   
Maccabi Stars Ramla
 
Hapoel Bnei Ashdod
 
   
   
Sderot
 
Hapoel Gedera
 
   
   
Bnei Yehuda
 
Hapoel Afula
 
3 2
4 2
Hapoel Ramat HaSharon
 
Hapoel Nof HaGalil
 
0 0
1 1
Hapoel Rishon LeZion
 
Hapoel Ramat Gan
 
1 1
2 1
Hapoel Umm al-Fahm
 
Kafr Qasim
 
1 0
1 0
Sestri Levante
 
Gubbio
 
1 1
3 1
Taraz
 
Jas Qyran
 
0 0
0 0
Al Ahed
 
Safa
 
   
   
Bekaa Club
 
Bourj
 
0 1
0 3
Tadamon Sour
 
Shabab Al Ghazieh
 
2 0
2 1
Babrungas
 
FA Šiauliai II
 
3 1
3 2
Nevėžis
 
Panevėžys II
 
1 0
1 0
Neptūną Klaipėda
 
Kauno Žalgiris II
 
1 0
2 1
CPK
 
Tak Chun Ka I
 
0 0
0 0
Hang Sai
 
Cheng Fung
 
0 0
0 0
COB
 
Police
 
0 1
1 2
ASRR
 
Grande Riviere Sud Est
 
   
0 0
Celaya
 
Morelia
 
1 0
1 2
Inter Playa del Carmen
 
Cafetaleros de Tapachula
 
0 1
3 1
Telstar W
 
Fortuna Sittard W
 
0 5
0 8
Auckland United
 
Auckland City
 
0 2
0 3
Diriangén U20
 
Real Estelí U20
 
0 0
2 2
UNAN Managua
 
Jalapa
 
0 0
0 1
Panama
 
Mexico
 
0 2
0 3
Portadown
 
Bangor