Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Argentino Merlo
 
Acassuso
 
0 0
0 0
San Miguel
 
UAI Urquiza
 
0 1
0 1
Los Andes
 
Deportivo Merlo
 
2 1
2 2
Guillermo Brown
 
All Boys
 
1 1
2 1
San Telmo
 
Temperley
 
0 0
0 0
Defensores Unidos
 
Estudiantes Río Cuarto
 
0 1
0 1
Deportivo Madryn
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
1 0
Estudiantes Caseros
 
Quilmes
 
0 0
1 1
Agropecuario
 
Nueva Chicago
 
0 0
2 1
Alvarado
 
Deportivo Morón
 
0 0
0 2
Independiente Rivadavia
 
Atlanta
 
0 0
1 1
San Martín Burzaco
 
Midland
 
1 2
3 2
Central Ballester
 
Defensores de Cambaceres
 
1 1
1 2
San Lorenzo
 
Argentinos Juniors
 
0 1
0 2
Estudiantes
 
Belgrano
 
2 0
4 0
Platense
 
Huracán
 
0 0
0 1
El Linqueño
 
Def. de Pronunciamiento
 
1 0
2 0
Liniers Bahía Blanca
 
Germinal de Rawson
 
0 3
1 3
Sportivo Las Parejas
 
Defensores Belgrano VR
 
0 1
1 1
Crucero del Norte
 
Boca Unidos
 
1 1
1 3
Gimnasia Concepción
 
Unión Sunchales
 
0 0
0 1
Sarmiento Resistencia
 
Central Norte
 
0 1
1 2
Woden Weston
 
Canberra Olympic
 
1 2
1 3
O'Connor Knights
 
Canberra FC
 
0 2
2 2
Monaro Panthers
 
Cooma Tigers
 
1 0
1 0
Sydney Olympic
 
Mt Druitt Town
 
2 2
3 3
Sutherland Sharks
 
Western Sydney W. II
 
1 0
2 0
Marconi Stallions
 
NWS Spirit
 
3 1
5 1
Manly United
 
APIA Leichhardt Tigers
 
1 0
4 0
Lambton Jaffas
 
Charlestown City Blues
 
0 0
1 0
Cooks Hill United
 
Maitland
 
0 1
1 1
Hamilton Olympic
 
New Lambton
 
1 1
2 1
Darwin Hearts
 
Casuarina
 
0 1
2 2
Hellenic Athletic
 
Uni Azzurri
 
2 0
4 3
Bentleigh Greens
 
Hume City
 
0 0
0 2
Moreland City
 
Dandenong Thunder
 
0 2
0 4
North Geelong Warriors
 
Heidelberg United
 
0 0
0 0
Port Melbourne
 
South Melbourne
 
0 3
0 4
Altona Magic
 
Oakleigh Cannons
 
0 0
2 1
Armadale
 
Perth
 
0 2
1 4
Balcatta
 
Sorrento
 
0 2
2 3
Cockburn City
 
Floreat Athena
 
1 1
1 3
Inglewood United
 
Olympic Kingsway
 
0 1
0 1
Perth Glory II
 
Stirling Lions
 
0 0
2 3
Perth RedStar
 
Bayswater City
 
0 0
2 0
Albany Creek Excelsior
 
Sunshine Coast
 
0 1
0 2
Moreland City U21
 
Dandenong Thunder U21
 
0 0
1 2
North Geelong U21
 
Heidelberg United U21
 
0 0
0 1
Green Gully U21
 
Melbourne Knights U21
 
2 1
5 1
Altona Magic U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
1 1
1 1
Bentleigh Greens U21
 
Hume City U21
 
1 1
1 2
Port Melbourne U21
 
South Melbourne U21
 
1 0
1 1
Eastern Lions
 
Brunswick City
 
1 0
1 2
Langwarrin
 
Manningham United Blues
 
1 2
3 5
Melbourne City II
 
Werribee City
 
2 0
4 4
Forrestfield United
 
Fremantle City
 
0 0
1 2
Gwelup Croatia SC
 
UWA Nedlands
 
2 0
4 0
Joondalup United
 
Subiaco
 
1 1
1 1
Mandurah City
 
Rockingham City
 
0 0
0 0
Western Knights
 
Murdoch Uni Melville
 
1 0
3 1
Dianella White Eagles
 
Gosnells City
 
3 0
3 1
Favoritner AC
 
Hartberg
 
0 1
2 3
SVG Reichenau
 
Dornbirn
 
0 1
0 2
Wolfurt
 
Austria Salzburg
 
0 1
0 1
Austria XIII
 
St. Anna
 
2 2
4 4
Leobendorf
 
SV Horn II
 
2 0
2 2
SAK Klagenfurt
 
Sturm Graz
 
1 3
2 7
Silz / Mötz
 
Austria Lustenau
 
0 6
0 8
Pinzgau Saalfelden
 
Bischofshofen
 
0 2
3 2
Gurten
 
Hohenems
 
1 0
1 0
Oberwart / Rotenturm
 
Stripfing
 
0 0
1 3
Wallern / Marienkirchen
 
Blau-Weiß Linz
 
0 1
1 5
Kufstein
 
Wolfsberger AC
 
0 2
0 4
Bad Gleichenberg
 
Grazer AK
 
1 3
2 4
Krems
 
Amstetten
 
0 2
2 3
Vorwärts Steyr
 
Austria Klagenfurt
 
0 1
0 3
WSPG Wels
 
Ried
 
   
   
Oberes Mölltal
 
Thal / Assling
 
   
1 8
Oberes Metnitztal
 
St. Veit / Glan
 
   
0 20
Gitschtal
 
Kötschach Mauthen
 
   
3 3
Bad St. Leonhard
 
St. Stefan
 
   
2 4
Baldramsdorf
 
Malta
 
   
2 5
Faakersee
 
Arriach
 
   
3 1
Greifenburg
 
Dellach im Drautal
 
   
3 1
HSV Klagenfurt
 
St. Margarethen / Ros.
 
   
1 4
Liebenfels
 
Sörg
 
   
4 3
Magdalensberg
 
Grafenstein
 
   
0 6
Mölltal
 
Lendorf
 
   
1 10
Moosburg
 
Feldkirchen
 
   
3 2
Oberlienz
 
Nußdorf
 
   
0 3
Preitenegg
 
Eitweg
 
   
4 3
Schiefling / St. Egyden
 
Velden
 
   
1 5
SK Kirchbach
 
Hermagor
 
   
1 3
St. Margarethen / Lav.
 
Wolfsberg
 
   
0 1
Stockenboi
 
Landskron
 
   
0 9
SV Egg
 
Dellach im Gailtal
 
   
1 3
Tainach
 
Sittersdorf
 
   
3 3
Tristach
 
TSU Matrei
 
   
3 1
Union Sillian
 
Ainet
 
   
4 0
Weitensfeld
 
Kappel
 
   
2 5
Abahani Chittagong
 
Bangladesh Police
 
0 3
2 3
Mohammedan Dhaka
 
Rahmatgonj MFS
 
1 0
3 1
Sheikh Russel
 
Muktijoddha SKC
 
2 2
3 2
Bumprom
 
Dinamo Brest
 
0 0
0 2
Niva
 
Naftan
 
1 1
3 2
Slonim
 
Slavia
 
0 1
1 2
Volna
 
Slutsk
 
0 0
0 1
FC Ostrovets
 
Smorgon
 
0 0
2 0
Drogichin
 
Kobrin
 
   
4 2
Lyakhavitski Volat
 
DYUSSH Stolin
 
   
0 4
DYuSSh-3 Pinsk
 
Gantsevichi
 
   
8 0
Port SK
 
Krechet
 
   
0 9
Nadezhda
 
Luninets
 
   
1 1
Pruzhany
 
Kommunalnik Beloozersk
 
   
1 2
Mozyr NPZ
 
Zhlobin
 
   
3 0
Vertykal
 
Iput DYuSSh
 
   
1 1
Svetlogorsk
 
DYuSSh-2 Rechitsa
 
   
0 6
Leskhoz
 
Dnepr Rogachev
 
   
4 0
Schuchin
 
Oshmyany
 
   
1 2
Svislach
 
Slonim City
 
   
5 3
FSK Dyatlovo
 
Ostrovets II
 
   
5 0
Falko
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
2 3
Livadija
 
FK Viliya
 
   
4 1
Bobovnya
 
Respect
 
   
1 1
Krupki
 
Berezino
 
   
0 7
Lyuban'
 
Kronon
 
   
4 0
Starye Dorogi
 
Kletsk
 
   
3 1
Kolos Kirovsk
 
Bykhov
 
   
5 2
Torpeda
 
Zarya Krugloe
 
   
5 0
Vikhra
 
Klimovichy
 
   
2 2
Kostyukovichy
 
SOZh Krichev
 
   
0 2
Niva Chausy
 
Dribin
 
   
1 1
Slavgorod
 
Gorki
 
   
0 4
Ptich
 
Olsa Klichev
 
   
   
FK Glubokoe
 
Gazovik
 
   
0 4
Polotsk
 
Lepel
 
   
2 1
DYuSSh Orsha
 
Miory
 
   
4 2
Gorodok lions
 
Postavy
 
   
1 0
Niva Tolochin
 
Senno
 
   
6 3
Smorgon W
 
Vitebsk W
 
2 0
2 1
Dnepr Mogilev W
 
ABFF U19 W
 
0 2
1 2
Thimphu Raven
 
Tensung
 
0 1
0 3
Nacional Potosí
 
Aurora
 
0 0
0 0
Wilstermann
 
Libertad
 
0 0
1 0
Jequié
 
Grapiuna Itabuna
 
2 0
2 0
Real SC
 
São Borja
 
0 0
1 1
EC São Bernardo
 
São José EC
 
1 1
2 3
São Bento
 
Comercial
 
0 0
0 0
Ponte Preta B
 
Primavera SP
 
0 1
0 1
Portuguesa
 
Portuguesa Santista
 
1 0
1 0
Itabirito
 
URT
 
0 0
2 0
Betim
 
Aymorés
 
2 1
3 2
Coimbra U20
 
Athletic Club U20
 
1 1
3 1
Betim U20
 
Atletico-MG U20
 
1 1
1 2
Santarritense U20
 
Futgol U20
 
0 0
1 2
Três Corações U20
 
Inter de Minas U20
 
0 1
0 2
Flamengo SP
 
América SP
 
0 1
0 1
Francana
 
São José FC
 
0 0
2 2
Grêmio Sãocarlense
 
Rio Branco SP
 
1 0
1 1
Guarulhos
 
Catanduva
 
0 2
0 3
Jabaquara
 
Fernandópolis
 
   
   
Nacional SP
 
Uniao Sao Joao
 
0 0
0 0
Penapolense
 
Amparo
 
1 0
1 0
SKA Brasil
 
Independente SP
 
0 0
4 0
Taquaritinga
 
Manthiqueira
 
   
3 0
União Barbarense
 
Tanabi
 
2 0
2 0
VOCEM
 
Mauá
 
0 0
1 1
XV de Jaú
 
Mauaense
 
0 0
2 1
Flamengo
 
América Mineiro
 
0 0
1 1
Palmeiras
 
Fortaleza
 
1 1
3 1
Bahia
 
Corinthians
 
0 0
0 0
Cuiabá
 
São Paulo
 
0 0
2 1
Mirassol
 
Tombense
 
2 0
2 0
Criciúma
 
Novorizontino
 
0 0
0 1
Vila Nova
 
ABC
 
0 0
1 1
Ituano
 
Avaí
 
0 1
0 1
Amazonas
 
Ypiranga Erechim
 
0 0
0 0
Confiança
 
Operário PR
 
0 0
1 0
Pouso Alegre
 
Aparecidense
 
0 1
0 1
São Bernardo
 
América RN
 
0 0
0 0
Cordino
 
Caucaia
 
1 2
1 4
FC Atlético Cearense
 
Maranhão
 
0 0
1 0
Fluminense PI
 
Ferroviário
 
0 2
0 2
Tocantinópolis
 
Parnahyba
 
1 0
1 1
Humaitá
 
Nacional AM
 
0 1
0 2
Princesa Solimões
 
Águia de Marabá
 
0 0
0 0
São Raimundo RR
 
Sao Francisco
 
3 0
7 0
Tuna Luso
 
Trem
 
0 0
1 0
Brasil de Pelotas
 
Concórdia Atlético Clube
 
0 0
1 0
Camboriú
 
Novo Hamburgo
 
0 0
1 0
Caxias
 
Independiente FSJ
 
0 1
2 1
CRAC
 
Cascavel
 
1 0
1 2
Hercílio Luz
 
Aimoré
 
1 0
2 0
Inter de Limeira
 
CAP Patrocinense
 
0 0
1 0
Maringá
 
XV de Piracicaba
 
1 1
3 2
Operário MS
 
Ferroviária
 
0 1
0 1
Rimba Star
 
Kasuka
 
0 2
0 2
Botev Plovdiv
 
Levski Sofia
 
0 0
1 3
Ludogorets
 
Etar
 
1 0
5 0
CSKA 1948 Sofia II
 
Maritsa Plovdiv
 
1 1
3 1
Spartak Pleven
 
Dunav 2010
 
0 1
0 2
Sportist Svoge
 
Spartak Varna
 
0 0
2 0
Chernomorets Balchik
 
Strumska slava
 
0 0
0 0
Lovech
 
Dobrudzha 1919
 
1 0
1 1
SC Scarborough
 
Hamilton City
 
1 0
5 0
Ooty Black Pearl
 
Serbian White Eagles
 
0 0
1 4
Weston United
 
Dynamo Toronto
 
0 5
1 9
Darby
 
Unionville Milliken
 
3 0
2 0
St. Catharines Wolves
 
Oakville
 
2 0
0 1
Electric City
 
Vaughan Azzurri
 
0 0
0 0
Hamilton United
 
ProStars
 
1 0
1 0
AFA
 
Okanagan
 
   
4 3
Mid Isle Highlanders
 
Tigers Vancouver
 
   
   
Blainville
 
Royal-Sélect de Beauport
 
   
1 1
Celtix du Haut-Richelieu
 
Mont-Royal Outremont
 
   
1 1
Ottawa South United
 
Lanaudière Nord
 
   
3 1
Saint-Laurent
 
Longueuil
 
   
1 0
Pacific
 
Forge
 
0 2
0 2
Vancouver FC
 
Cavalry
 
1 3
1 5
Deportes Iquique
 
Barnechea
 
0 2
2 3
Deportes Temuco
 
San Luis
 
0 1
1 2
Unión San Felipe
 
San Marcos
 
1 0
3 0
Recoleta
 
Santiago Wanderers
 
3 0
4 1
Copiapó
 
Cobresal
 
0 1
0 3
Huachipato
 
O'Higgins
 
2 0
2 0
Deportes Linares
 
Fernández Vial
 
0 1
0 1
Melipilla
 
Deportes Valdivia
 
0 1
0 1
Provincial Osorno
 
Deportes Limache
 
0 0
0 0
San Antonio Unido
 
General Velásquez
 
0 0
1 0
Yanbian Longding
 
Qingdao Youth Island
 
1 1
2 2
Guangzhou Evergrande
 
Shanghai Jiading
 
0 0
0 0
Jiangxi Liansheng
 
Guangxi Baoyun
 
0 1
0 2
Jinan Xingzhou
 
Dongguan United
 
2 2
3 4
Suzhou Dongwu
 
Shijiazhuang Kungfu
 
0 1
0 1
Beijing Guoan
 
Qingdao Hainiu
 
0 0
2 0
Changchun Yatai
 
Shanghai Shenhua
 
1 0
1 1
Chengdu Rongcheng
 
Dalian Pro
 
2 1
4 1
Hangzhou
 
Shandong Taishan
 
0 0
2 1
Deportivo Pasto
 
Alianza Petrolera
 
1 1
1 1
Boca Juniors de Cali
 
Leones FC
 
1 0
2 2
Real San Andres
 
Atlético
 
0 2
0 2
Rijeka
 
Rudeš
 
1 0
4 0
Osijek
 
Slaven Koprivnica
 
3 1
6 1
Chrudim
 
Líšeň
 
0 0
0 0
Vyškov
 
Příbram