Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Liberia U20
 
Guinea U20
 
   
3 4
Senegal U20
 
Gambia U20
 
0 1
0 1
CR Belouizdad
 
MC Oran
 
2 0
2 0
USM Alger
 
JS Kabylie
 
0 0
1 0
All Boys
 
Brown de Adrogué
 
0 0
1 0
Atlético Tucumán
 
Banfield
 
0 0
0 0
Banants II
 
Lernayin Artsakh II
 
   
2 0
Sogdiana
 
Eastern
 
0 0
1 0
East Riffa
 
Al Riffa
 
0 0
0 0
Acacia Ridge
 
Bayside United
 
0 0
1 1
Mt Gravatt U23
 
St George Willawong U23
 
   
0 2
Toowong U23
 
Pine Hills U23
 
   
2 2
Perth RedStar
 
Sorrento
 
1 1
3 2
Lurnfeld
 
St. Jakob Rosental
 
   
0 3
Rothenthurn
 
Blau Weiss Sachsenburg
 
   
1 0
Villacher SV
 
Ferlach
 
   
0 5
Bad St. Leonhard
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
1 3
SAK Klagenfurt
 
Treibach
 
2 0
2 1
Rapid Lienz
 
Dellach im Gailtal
 
   
1 5
St. Veit / Glan
 
ASK Klagenfurt
 
   
3 1
Wolfsberg
 
Völkermarkt
 
1 2
1 4
St. Martin i.M.
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
2 1
Turan II
 
Sumqayıt II
 
1 0
3 0
Araz
 
Keşlə II
 
2 0
5 0
FK Qəbələ II
 
Kapaz II
 
1 0
1 0
Genk II W
 
Standard Liège II W
 
   
4 1
Sint-Eloois-Winkel
 
RFC Seraing
 
0 1
0 2
Oriente Petrolero
 
Aurora
 
1 1
2 1
Universitario de Vinto
 
Independiente Petrolero
 
2 1
4 1
Figueirense
 
Joinville
 
0 3
1 4
EC São Bernardo W
 
AERP W
 
1 1
3 2
Asenovets
 
Beroe II
 
   
4 0
Ozren Golyam izvor
 
Lokomotiv Mezdra
 
   
0 2
Volov Shumen
 
Chernolomets
 
   
1 5
Belasitsa
 
FK Minyor Pernik
 
0 0
1 0
Montana
 
Spartak Pleven
 
0 1
0 2
Santiago Wanderers
 
Melipilla
 
1 1
2 2
Fernández Vial
 
Magallanes
 
0 0
1 1
Deportes Santa Cruz
 
Rangers
 
2 1
2 1
Shaanxi Chang'an
 
Shenyang Urban
 
0 1
0 1
Zibo Sunday
 
Nanjing City
 
0 0
0 0
Beijing Guoan
 
Hangzhou
 
1 1
2 2
Patriotas Boyacá
 
La Equidad
 
2 2
2 3
Envigado
 
Rionegro Águilas
 
0 1
0 1
Králův Dvůr
 
Bohemians 1905 II
 
0 0
0 5
Jihlava U19
 
Slavia Prague U19
 
0 0
0 2
Vejgaard B
 
Aarhus Fremad II
 
1 0
2 1
Oure
 
Hobro
 
0 1
0 3
BSF
 
Karlslunde
 
0 0
1 0
Delfin
 
Técnico Universitario
 
0 0
0 0
Blackpool Res.
 
Accrington Stanley Res.
 
   
1 0
Carlisle United Res.
 
Fleetwood Town Res.
 
   
1 0
Lincoln City Res.
 
Rochdale Res.
 
   
1 2
Preston North End Res.
 
Stoke City Res.
 
   
1 0
Colchester United
 
Brighton U21
 
0 1
2 1
Shepton Mallet
 
Blackfield & Langley
 
   
3 2
AFC Stoneham
 
North Leigh
 
1 2
1 3
Ashington AFC
 
Ashton United
 
1 0
3 0
Beckenham Town
 
East Grinstead Town
 
1 0
3 1
Coalville Town
 
Shepshed Dynamo
 
0 0
2 0
Corinthian
 
Metropolitan Police FC
 
0 0
1 1
Dorchester Town
 
Wimborne Town
 
   
1 0
Hanley Town
 
Stourbridge
 
1 0
2 1
Highgate United
 
Barwell
 
   
0 3
Lancaster City
 
Stalybridge Celtic
 
   
1 0
Lewes
 
Sheppey United
 
   
8 0
Plymouth Parkway
 
Didcot Town
 
0 0
3 2
Pontefract Collieries
 
Charnock Richard
 
0 1
2 1
Potters Bar Town
 
Aveley
 
   
2 1
Rugby Town
 
Grantham Town
 
   
1 0
Sholing
 
Slimbridge
 
2 1
2 2
Spelthorne Sports
 
Fisher
 
0 3
0 4
Stourport Swifts
 
Lichfield City
 
0 0
0 1
Warrington Town
 
Morpeth Town
 
1 0
2 1
Forest Green Rovers
 
Accrington Stanley
 
1 0
2 1
Ashford United
 
Sevenoaks Town
 
   
1 0
Bamber Bridge
 
Marine
 
1 0
1 1
Hyde United
 
United of Manchester
 
1 0
1 0
Liversedge
 
Atherton Collieries
 
0 1
0 1
Matlock Town
 
Stafford Rangers
 
2 0
3 1
Nantwich Town
 
Belper Town
 
0 0
1 0
South Shields
 
Guiseley
 
1 1
2 1
Charlton Athletic U21
 
Nottingham Forest U21
 
0 2
1 3
Coventry City U21
 
Millwall U21
 
1 0
2 3
Peterborough United U21
 
Swansea City U21
 
0 0
2 2
Sheffield United U21
 
Watford U21
 
1 0
2 0
Chippenham Town
 
Oxford City
 
0 0
1 0
Sutton United U18
 
Northampton Town U18
 
   
3 3
Gillingham U18
 
Luton Town U18
 
   
0 5
Flora II W
 
Saku Sporting II W
 
   
7 0
Borussia Dortmund
 
København
 
2 0
3 0
Dinamo Zagreb
 
Chelsea
 
1 0
1 0
Benfica
 
Maccabi Haifa
 
0 0
2 0
Celtic
 
Real Madrid
 
0 0
0 3
Paris Saint Germain
 
Juventus
 
2 0
2 1
RB Leipzig
 
Shakhtar Donetsk
 
0 1
1 4
Salzburg
 
Milan
 
1 1
1 1
Sevilla
 
Manchester City
 
0 1
0 4
Sevilla U19
 
Manchester City U19
 
1 1
1 5
Dinamo Zagreb U19
 
Chelsea U19
 
3 1
4 2
Borussia Dortmund U19
 
København U19
 
0 0
0 2
Paris SG U19
 
Juventus U19
 
5 1
5 3
Salzburg U19
 
Milan U19
 
0 1
1 1
RB Leipzig U19
 
Shakhtar Donetsk U19
 
0 1
0 2
Benfica U19
 
Maccabi Haifa U19
 
0 1
0 1
Celtic U19
 
Real Madrid U19
 
0 4
0 6
07 Vestur II
 
B36 II
 
0 3
3 5
B71
 
ÍF
 
1 0
3 1
Víkingur II
 
NSÍ II
 
0 0
1 2
Atlantis
 
Reipas
 
0 1
0 4
Samgurali
 
Dinamo Batumi
 
2 0
3 0
Gagra
 
Torpedo Kutaisi
 
0 1
0 2
Bayern Alzenau
 
Eddersheim
 
0 1
2 2
FC 1906 Erlensee
 
Türk Gücü Friedberg
 
1 1
1 4
Einherji
 
Árborg
 
   
2 0
ÍBU
 
Árbær
 
   
2 0
Hvíti riddarinn
 
Tindastóll
 
2 0
4 1
KFK Kópavogur
 
Ýmir
 
2 0
2 1
KA/Dalvík/Reynir/Mag U19
 
Fjölnir / Vængir U19 II
 
   
7 2
FH / ÍH U19
 
HK / Ýmir U19
 
1 1
1 1
ÍA / Kari / Skall U19
 
Stjarnan / KFG / Álf U19
 
1 0
2 0
Esteghlal
 
Paykan
 
0 0
0 0
Agudat Sport Nordia
 
Shikun HaMizrah
 
   
0 0
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
1 1
Maccabi Kiryat Malachi
 
Hapoel Yeruham
 
   
1 1
Maccabi Petah Tikva
 
Bnei Yehuda
 
1 0
2 1
Zweigen Kanazawa
 
V-Varen Nagasaki
 
0 1
3 3
Al Ahli
 
Al Hashemeya
 
0 0
0 1
Ittihad Al Ramtha
 
Al Yarmouk
 
1 0
1 0
Jeju United
 
Incheon United
 
0 0
0 1
Gangwon
 
Sangju Sangmu
 
0 1
0 1
Suwon
 
Pohang Steelers
 
0 0
1 0
Burgan
 
Khaitan
 
0 1
2 1
Yarmouk
 
Al Shabab
 
0 1
0 1
Panevėžys II
 
Ekranas
 
0 1
1 1
Sūduva
 
Hegelmann Litauen
 
1 0
2 1
Naxxar Lions
 
Marsa
 
0 0
2 0
Qrendi
 
Sliema Wanderers
 
0 1
0 2
Zurrieq
 
Tarxien Rainbows
 
1 0
1 1
Universidad Guadalajara
 
Cancún
 
1 0
3 0
Monterrey W
 
Toluca W
 
3 0
5 2
Alebrijes de Oaxaca II
 
Chilpancingo
 
   
2 2
América U20
 
Atlético San Luis U20
 
3 0
5 0
León U20
 
Juárez U20
 
0 0
3 1
Monterrey U20
 
Cruz Azul U20
 
1 1
4 2
Santos Laguna U20
 
Necaxa U20
 
1 2
3 2
ACV
 
Urk
 
0 0
1 1
DOVO
 
DVS '33
 
0 1
1 2
Harkemase Boys
 
Staphorst
 
0 0
0 0
Sparta Nijkerk
 
Excelsior '31
 
1 1
1 1
Sportlust '46
 
GVVV
 
1 2
1 4
VVOG
 
Barendrecht
 
0 1
0 2
IJsselmeervogels
 
Rijnsburgse Boys
 
0 3
0 3
Noordwijk
 
Lisse
 
1 0
1 2
Quick Boys
 
Jong Sparta
 
2 0
3 0
Scheveningen
 
Kozakken Boys
 
0 0
2 1
Schijf W
 
Bavel W
 
   
0 7
Grorud II
 
Kjelsås II
 
1 1
1 2
Lyn
 
Skeid II
 
4 0
6 0
Sportivo Iteño
 
Tacuary
 
1 1
2 4
Resistencia
 
Atlético Tembetary
 
0 0
0 1
Mafra U23
 
Estrela U23
 
1 0
1 0
Marítimo U23
 
Sporting Braga U23
 
1 0
2 0
Al Sadd
 
Al Shamal
 
1 2
1 2
Al Gharafa
 
Umm Salal
 
1 1
2 2
Al Sailiya
 
Al Arabi
 
1 1
1 5
Dinamo Barnaul
 
Torpedo Miass
 
1 1
1 1
Irtysh
 
Tyumen
 
0 1
0 3
Gasogi United
 
Etincelles
 
0 1
1 1
Musanze
 
Marines
 
1 0
3 1
Rwamagana City
 
Rutsiro
 
0 0
0 1
Sunrise
 
Gorilla
 
0 1
1 1
Al Faisaly
 
Hajer
 
1 0
1 0
Al Jabalain
 
Ohod
 
1 0
1 0
Al-Ain
 
Al Qaisoma
 
0 0
0 1
Ayr United Res.
 
Queen of the South Res.
 
   
4 2
Hamilton Academical Res.
 
Livingston Res.
 
   
1 2
Hibernian Res.
 
Dundee United Res.
 
   
2 2
Motherwell Res.
 
Queen's Park Res.
 
   
4 0
Ladomerska Vieska
 
DAC
 
0 1
2 4
Kovacova
 
Pohronie
 
0 1
0 3
Pribelce
 
Žilina
 
1 2
1 4
Tvrdosin
 
Podbrezová
 
0 2
0 4
Elman
 
Heegan
 
   
0 0
Gaadiidka
 
Jeenyo
 
   
   
Royal AM
 
Richards Bay
 
0 1
0 1
Cape Town City
 
Sekhukhune United
 
0 0
0 0
Utrera U19
 
Atlético Antoniano U19
 
   
0 0
Hammarby Talang
 
Sollentuna
 
1 2
2 2
Jönköpings Södra
 
Öster
 
0 0
2 1
Trelleborg
 
AFC Eskilstuna
 
0 0
0 1
Geita Gold
 
Kagera Sugar
 
0 1
1 1
Young Africans
 
Azam
 
0 1
2 2
HT
FT
Flower City Union
 
Bay Cities
 
   
   
LA Galaxy II
 
Hartford Athletic
 
0 1
1 3
Mash'al
 
Andijan
 
   
1 2
Mold Alexandra
 
Chirk AAA
 
1 0
1 0
Buckley Town
 
Conwy Borough
 
2 1
2 2
Cefn Druids
 
Colwyn Bay
 
1 4
1 7
Guilsfield
 
Holywell
 
0 0
1 2
Penrhyncoch
 
Ruthin Town
 
1 1
1 1
Porthmadog
 
Prestatyn Town
 
2 0
2 0
Argentina U20
 
Brazil U20
 
1 1
1 1
Australia W
 
Canada W
 
1 0
1 2
United States W
 
Nigeria W
 
1 0
2 1
Russia W
 
Denmark W
 
   
   
Kazakhstan W
 
Estonia W
 
   
0 2
Latvia W
 
Northern Ireland W
 
1 1
1 3
Azerbaijan W
 
Bosnia & Herzegovina W
 
0 0
1 1
Czech Republic W
 
Belarus W
 
3 0
7 0
Finland W
 
Sweden W
 
0 2
0 5
Lithuania W
 
Croatia W
 
0 0
0 1
Montenegro W
 
Malta W
 
0 2
0 2
Slovakia W
 
Ireland W
 
0 1
0 1
Armenia W
 
Belgium W
 
   
0 7
Bulgaria W
 
Germany W
 
0 3
0 8
Israel W
 
Serbia W
 
0 1
0 2
Italy W
 
Romania W
 
1 0
2 0
Norway W
 
Albania W
 
3 0
5 0
Poland W
 
Kosovo W
 
5 0
7 0
Portugal W
 
Turkey W
 
2 0
4 0
Switzerland W
 
Moldova W
 
8 0
15 0
Faroe Islands W
 
Scotland W
 
0 4
0 6
Austria W
 
FYR Macedonia W
 
4 0
10 0
England W
 
Luxembourg W
 
5 0
10 0
France W
 
Greece W
 
4 1
5 1
Netherlands W
 
Iceland W
 
0 0
1 0
Wales W
 
Slovenia W
 
0 0
0 0
Spain W
 
Ukraine W
 
4 0
5 0
Soccer Fixtures Calendar

Choose a date to view the past soccer results or upcoming match fixtures.

SELECT MATCH DATE

Yesterday Soccer Results
Today Match Fixtures
Tomorrow Match Fixtures
Top Soccer Tipsters
Superior H2H Statistics
H2H Home Team Advantage
H2H Away Team Advantage

Top Football Clubs
Worst Football Clubs
Top Draw Teams
Teams Home Win 100%
Good Home Teams
Poor Away Teams
Platinum Membership Testimonial

Pick a Country or Region