Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Godoy Cruz
 
Belgrano
 
0 0
0 0
Banfield
 
Gimnasia Jujuy
 
1 0
2 0
Talleres Remedios
 
Villa San Carlos
 
0 0
1 2
Deportivo Riestra
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
1 0
Newell's Old Boys Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 1
0 2
Adelaide United
 
Brisbane Roar
 
1 2
1 2
Macarthur
 
Wellington Phoenix
 
1 0
2 0
Oakleigh Cannons
 
Sydney
 
2 0
2 1
Bayside United
 
The Lakes
 
0 1
2 1
Canberra Olympic W
 
Tuggeranong United W
 
   
5 0
Imst
 
LASK Linz
 
0 0
1 1
Sturm Graz
 
Austria Salzburg
 
2 0
3 1
Deutschlandsberger SC
 
Wolfsberger AC
 
0 2
1 5
Amstetten
 
Blau-Weiß Linz
 
0 2
0 3
Dornbirn
 
Hartberg
 
2 1
3 2
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Austria Klagenfurt
 
0 3
0 5
Traiskirchen
 
WSG Tirol
 
0 3
0 5
Hertha
 
Ried
 
2 1
2 4
Siegendorf
 
Austria Wien
 
0 4
0 5
Brederis / Meiningen
 
Lustenau
 
   
0 3
Austria Lustenau II
 
Lochau
 
   
0 4
Röthis
 
Rotenberg
 
1 3
2 3
Wolfurt
 
Hohenems
 
1 0
4 0
Lauterach
 
Admira Dornbirn
 
1 2
2 2
Turan II
 
Kapaz II
 
   
3 1
Keşlə II
 
FK Qəbələ II
 
0 1
3 2
Mil-Muğan
 
Araz
 
0 1
0 3
Sumqayıt II
 
Zira II
 
0 0
1 0
Neman Grodno
 
Dinamo Minsk
 
1 2
2 3
Antwerp
 
Union Saint-Gilloise
 
4 1
4 2
Meux
 
Seraing II
 
   
2 0
Druk Lhayul
 
Tensung
 
1 0
2 0
Club Universitario
 
Bolívar
 
2 1
2 3
Always Ready
 
Oriente Petrolero
 
2 0
3 0
Atlético Palmaflor
 
Independiente Petrolero
 
1 0
2 1
Famos Vojkovici
 
Radnik Bijeljina
 
   
2 0
Borac Banja Luka
 
Zrinjski
 
1 0
1 0
Tuzla City
 
Siroki Brijeg
 
3 1
4 1
Igman Konjic
 
Sloboda Tuzla
 
0 0
0 0
Posusje
 
Zeljeznicar
 
0 2
1 2
Grêmio U23
 
Vila Nova U23
 
2 2
2 4
Cuiabá U23
 
Sport Recife U23
 
1 0
2 0
RB Bragantino U23
 
Paraná U23
 
0 0
2 1
Bangu
 
Perolas Negras
 
2 1
2 2
Boavista
 
Serra Macaense
 
2 2
3 4
Macaé
 
Barra da Tijuca
 
   
1 0
Madureira
 
Paduano
 
0 0
0 1
Nova Iguaçu
 
Americano
 
1 0
2 2
Olaria
 
Portuguesa RJ
 
0 0
0 2
Resende
 
Gonçalense
 
0 0
0 1
Uberlândia U20
 
Serranense U20
 
1 0
2 0
Cruzeiro U20
 
América Mineiro U20
 
2 0
3 1
Santarritense U20
 
Coimbra U20
 
   
0 4
Corinthians U20
 
Santos U20
 
0 0
0 1
Ibrachina U20
 
Mirassol U20
 
1 0
2 0
Portuguesa U20
 
Ituano U20
 
1 2
2 3
Criciúma
 
Grêmio
 
1 0
2 0
CSA
 
Náutico
 
0 0
2 0
Tombense
 
Brusque
 
1 0
1 0
Vasco da Gama
 
Guarani
 
1 0
2 1
Vereya
 
Rozova dolina
 
   
0 4
Botev Novi Pazar
 
Septemvri Tervel
 
   
1 1
Gigant Saedinenie
 
Sokol Markovo
 
   
2 0
Metalurg Pernik
 
Marek
 
   
1 3
Spartak Peshtera
 
Chavdar Etropole
 
   
0 6
Top Junior
 
Tigre Noir
 
   
1 0
Cobreloa
 
Deportes Iquique
 
1 0
2 1
Melipilla
 
San Luis
 
1 0
1 2
Shijiazhuang Kungfu
 
Qingdao Hainiu
 
0 0
0 1
Sichuan
 
BIT
 
1 0
2 0
Shanghai Shenhua
 
Shandong Taishan
 
0 1
2 1
Real Cartagena
 
Barranquilla
 
1 2
2 2
Herediano
 
Guanacasteca
 
2 0
3 0
Belišće
 
BSK Buk
 
3 0
3 0
Bijelo Brdo
 
Marsonia
 
2 0
5 1
Bistra
 
Vodice
 
1 1
2 1
Bjelovar
 
Gaj
 
0 0
0 0
Krizevci
 
Dubrava Zagreb
 
   
1 3
Moslavina
 
Medimurje Cakovec
 
   
3 2
Nedelisce
 
Varteks Varaždin
 
1 2
2 2
Nehaj
 
Primorac Biograd
 
0 1
0 4
Neretvanac Opuzen
 
Grobničan Čavle
 
0 0
0 2
Papuk
 
Karlovac 1919
 
   
0 0
Sava Strmec
 
Bednja
 
2 0
4 6
Slavonac Bukovlje
 
Borinci Jarmina
 
   
0 2
Solin
 
Funtana
 
3 0
6 1
Tehničar 1974
 
Mladost Petrinja
 
3 0
4 0
Virovitica
 
Mladost Ždralovi
 
   
0 6
Vuteks-Sloga
 
Jadran Poreč
 
1 1
1 2
Sparta Praha II
 
Vysočina Jihlava
 
1 1
1 3
Třinec
 
Vlašim
 
1 0
4 0
Dukla Praha
 
Vyškov
 
2 0
2 0
Karviná
 
Táborsko
 
0 0
0 1
Lisen
 
Sigma Olomouc II
 
1 0
4 0
Opava
 
Slavia Praha II
 
1 0
1 1
Prostějov
 
Chrudim
 
0 0
1 1
Varnsdorf
 
Příbram
 
0 1
1 2
Hodonín-Šardice
 
Slovácko II
 
1 1
1 2
Zlín II
 
Hranice
 
2 0
3 0
Znojmo
 
Frydlant
 
0 1
0 2
Hanácká
 
Uherský Brod
 
3 1
3 2
Slovan Rosice
 
Blansko
 
0 0
3 0
Velké Meziříčí
 
Uničov
 
1 1
2 1
Viktoria Otrokovice
 
Frýdek-Místek
 
1 0
2 0
Hlučín
 
Vrchovina
 
2 1
3 2
Sokol Libiš
 
Slaný
 
   
1 0
Baník Ostrava
 
Zbrojovka Brno
 
0 0
1 2
Mladá Boleslav
 
Hradec Králové
 
0 1
1 2
Sigma Olomouc
 
Slovan Liberec
 
1 0
1 1
Viktoria Plzeň
 
Slovácko
 
2 0
3 0
Slavia Praha
 
Teplice
 
2 0
6 0
Allerod
 
FA 2000
 
0 3
0 3
Culpa
 
Roskilde
 
   
0 3
Næsby
 
Skive
 
1 1
2 2
Ringkøbing
 
Horsens
 
1 2
1 2
Viby
 
Viborg
 
0 4
0 7
Frem
 
Nordsjælland
 
0 1
0 1
FC Nakskov
 
Vanløse
 
0 4
0 4
Frederikshavn
 
Vendsyssel
 
0 4
2 7
Esbjerg U19
 
Silkeborg U19
 
   
0 0
Guayaquil
 
Imbabura
 
1 0
2 2
Manta
 
Libertad
 
2 1
2 2
Puerto Quito
 
Olmedo
 
2 0
2 0
Bristol City
 
Huddersfield Town
 
1 0
2 0
Coventry City
 
Preston North End
 
0 0
0 1
Stoke City
 
Swansea City
 
0 1
1 1
Sunderland
 
Rotherham United
 
0 0
3 0
Blackpool
 
Blackburn Rovers
 
0 1
0 1
Charlton Athletic
 
Gillingham
 
1 0
3 0
Sutton United
 
Chelsea U21
 
1 0
1 0
AFC Bournemouth
 
Wolverhampton Wanderers
 
0 0
0 0
Arsenal
 
Aston Villa
 
1 0
2 1
Manchester City
 
Nottingham Forest
 
3 0
6 0
West Ham United
 
Tottenham Hotspur
 
0 1
1 1
Liverpool
 
Newcastle United
 
0 1
2 1
Millwall U21
 
Peterborough United U21
 
1 1
5 1
Derby County W
 
Loughborough Lightning W
 
2 0
5 0
Fylde W
 
Burnley W
 
1 1
2 4
Billericay Town W
 
Ipswich Town W
 
0 0
0 1
Bridgwater United W
 
Plymouth Argyle W
 
   
3 0
Milton Keynes Dons W
 
Cheltenham Town W
 
0 0
2 1
Leafield Athletic W
 
Northampton Town W
 
   
3 3
Peterborough United W
 
Nettleham W
 
   
4 1
Sporting Khalsa W
 
Stourbridge W
 
   
0 4
Bradford City W
 
Barnsley W
 
   
0 1
Durham Cestria W
 
Norton & Stockton W
 
   
2 2
Leeds Ladies W
 
Stockport County W
 
   
4 0
Cambridge City W
 
Cambridge United W
 
   
0 2
AFC Bournemouth Ladies
 
Moneyfields W
 
   
1 1
Exeter City W
 
St Austell W
 
   
5 1
Larkhall Athletic W
 
Portishead W
 
   
2 3
Paide
 
Levadia
 
0 0
0 0
Flora
 
Nõmme Kalju
 
0 0
2 0
Nadroga
 
Rewa
 
   
2 2
HIFK
 
Inter Turku
 
1 1
2 3
Lahti
 
KuPS
 
0 1
0 1
Kiffen
 
KäPa
 
1 1
2 1
Angers SCO
 
Reims
 
0 2
2 4
Monaco
 
Troyes
 
1 2
2 4
Montpellier
 
Ajaccio
 
1 0
2 0
Olympique Lyonnais
 
Auxerre
 
1 0
2 1
Strasbourg
 
Nantes
 
1 0
1 1
Lens
 
Lorient
 
2 1
5 2
LOSC Lille
 
Nice
 
1 2
1 2
Olympique Marseille
 
Clermont
 
0 0
1 0
Rennes
 
Brest
 
0 0
3 1
Toulouse
 
Paris Saint Germain
 
0 1
0 3
Viktoria Köln
 
FC Bayern München
 
0 2
0 5
Borussia Hildesheim
 
Jeddeloh
 
2 0
2 3
Bremer SV
 
Hamburger SV II
 
0 1
0 1
Holstein Kiel II
 
Havelse
 
0 0
3 1
Werder Bremen II
 
Schwarz-Weiß Rehden
 
0 1
0 3
BW Lohne
 
Atlas Delmenhorst
 
2 0
3 2
Hannover 96 II
 
Eintracht Norderstedt
 
0 0
0 0
Phönix Lübeck
 
VfB Lübeck
 
0 2
0 4
Drochtersen / Assel
 
Kickers Emden
 
0 0
2 0
Altglienicke
 
Luckenwalde
 
1 1
2 2
Katastari
 
Nafpaktiakos
 
   
0 4
Panelefsiniakos
 
Apollon Agios Ioannis
 
   
1 0
Aetos Varvaras
 
PAO Kristoni
 
   
3 3
Agios Nikolaos
 
Apollon Agios Ioannis
 
   
   
Apollo Efpaliou
 
Foinikas N. Epidavrou
 
   
1 0
Aris Voula
 
Nea Artaki
 
   
   
Asteras Tripotamos
 
Aris Petinos
 
   
4 1
Byron Kavala
 
Anagennisi Giannitsa
 
   
2 0
Elassona
 
Atromitos Palamas
 
2 1
3 1
Ermis Meligous
 
Pankamariakos
 
   
5 0
Fikis
 
Pyrasos Nea Anchialos
 
   
3 0
Kalampaki
 
Ionikos Ionia
 
   
0 4
Nea Artaki
 
Ilioupoli
 
   
   
Nea Selefkia
 
Asteras Stavros
 
   
0 2
Panargiakos Argos
 
Apollon Paralimniou
 
   
0 4
Panthouriakos
 
Diagoras Vrachneika
 
   
0 1
Panthrakikos
 
Antheias-Aristinou
 
   
1 0
PAO Koutselio
 
Asteras Petriti
 
   
1 2
Pontion Karagiannion
 
Anagennisi Artas
 
   
6 1
Poseidon Kardamyla
 
Afantou
 
   
0 7
Tilikratis
 
Molaikos
 
   
3 0
Vataniakos
 
Ipato
 
   
0 0
Malacateco
 
Iztapa
 
0 0
1 1
Guastatoya
 
Cobán Imperial
 
1 0
3 0
Xinabajul
 
Antigua GFC
 
1 1
2 1
UPNFM
 
Olancho
 
0 0
1 2
Eger
 
Vasas II
 
1 0
1 1
DEAC
 
Senyo Carnifex
 
2 0
3 0
BVSC
 
Tiszafuredi VSE
 
1 0
2 0
FC Hatvan
 
Putnok VSE
 
   
1 3
Hajduszoboszloi SE
 
Diósgyőr II
 
1 0
3 0
Jászberényi Vasas
 
BKV Előre
 
   
0 1
Kisvárda II
 
Békéscsaba II
 
1 0
4 0
Körösladány
 
Karcag SE
 
4 0
5 2
Pénzügyőr
 
Debrecen II
 
1 0
2 0
Tiszaújváros
 
Füzesgyarmati
 
1 0
1 1
Ferencváros II
 
Kecskemeti TE II
 
1 1
1 2
Honvéd II
 
Szolnoki MÁV
 
0 1
2 1
Paksi SE II
 
Dabas
 
0 0
1 1
Balassagyarmat VSE
 
Ivancsa
 
0 0
0 0
Ceglédi
 
Makó
 
0 0
1 0
Dunaújváros-Pálhalma
 
Majosi
 
   
4 0
Monori SE
 
Szekszárd
 
   
1 2
MTK II
 
Hódmezővásárhely
 
1 0
3 1
PTE-PEAC
 
ESMTK
 
   
3 4
Újpest II
 
Bank
 
   
2 1
Érdi VSE
 
Budaörs
 
1 1
1 2
Gyirmót II
 
Zalaegerszegi TE II
 
2 0
3 0
Komárom
 
Gyori ETO II
 
0 1
2 2
Mori SE
 
Kaposvári Rákóczi
 
0 1
1 3
Nagykanizsai ULE
 
Puskás II
 
   
2 2
Veszprém
 
III. Kerületi TUE
 
0 0
1 0
Videoton II
 
Tatabánya
 
0 0
0 0
Zsambeki SK
 
Kelen
 
0 2
1 2
Bicskei
 
Balatonfuredi
 
   
0 0
Paksi SE
 
Várda SE
 
0 2
1 3
MOL Fehérvár
 
Kecskemeti TE
 
1 1
2 1
Vasas
 
Ferencváros
 
0 1
0 1
Breidablik
 
Víkingur Reykjavík
 
0 3
0 3
Njarðv./ Grind./GG U19
 
KR / KV U19 II
 
   
6 0
Víkingur R. U19 II
 
Fram / Úlfarnir U19 II
 
   
   
Keflavík Reynir Víð U19 W
 
Fjölnir U19 W
 
   
2 4
Tractor Sazi
 
Havadar
 
0 0
0 0
Persepolis
 
Sanat Naft
 
1 0
2 0
Sepahan
 
Foolad