Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Agropecuario
 
Club Atlético Güemes
 
0 0
2 0
Platense Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 0
0 0
Atlético Tucumán Res.
 
Tigre Res.
 
0 0
2 0
Gimnasia Esgrima Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 1
1 1
Patronato Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
0 1
0 1
Independiente
 
Huracán
 
0 0
1 1
Newell's Old Boys
 
Lanús
 
2 0
2 0
Tigre
 
Atlético Tucumán
 
0 0
0 0
Arsenal de Sarandi
 
River Plate
 
0 0
0 0
Khujand
 
Sogdiana
 
0 3
0 4
Adelaide City
 
Adelaide United
 
0 1
1 1
Avondale Heights
 
Brisbane Roar
 
0 0
1 1
Melbourne City
 
Wellington Phoenix
 
0 2
1 2
Oakleigh Cannons
 
Brisbane City
 
2 1
3 3
Centenary Stormers
 
Pine Hills
 
0 2
1 4
O'Connor Knights
 
Canberra Olympic
 
0 1
0 1
Brisbane Roar II
 
Gold Coast Knights
 
1 0
1 3
Peninsula Power
 
Logan Lightning
 
1 1
1 2
Dessel Sport
 
Knokke
 
0 2
0 4
Francs Borains
 
Royal Antwerp II
 
   
2 0
KAA Gent II
 
URSL Visé
 
   
2 2
La Louvière
 
Patro Eisden
 
1 0
2 1
Mandel United
 
Olympic Charleroi
 
0 3
0 8
Oud-Heverlee Leuven II
 
Hoogstraten
 
   
1 0
Rupel Boom
 
Ninove
 
1 0
1 2
Sint-Eloois-Winkel
 
Heist
 
1 0
2 1
Sporting Charleroi II
 
Tienen
 
   
2 2
Thes Sport
 
Liège
 
0 1
1 1
Tensung
 
Paro Rinpung
 
1 0
3 1
Famos Vojkovici
 
Drina Zvornik
 
1 0
1 0
Kozara Gradiska
 
Podrinje Janja
 
   
0 1
Krupa na Vrbasu
 
Zvijezda '09 Brgule
 
3 1
3 1
Laktasi
 
Sloboda Mrkonjic Grad
 
2 0
4 0
Modrica
 
Slavija
 
   
0 0
Omarska
 
Sloboda Novi Grad
 
   
1 2
Tekstilac Derventa
 
Rudar Prijedor
 
0 0
0 2
Radnik Bijeljina
 
Ljubic Prnjavor
 
   
2 0
Tuzla City
 
Posusje
 
1 0
3 0
Velez
 
Igman Konjic
 
1 1
1 1
Flamengo RJ U20
 
Internacional U20
 
1 0
1 0
Fluminense
 
Fortaleza
 
0 2
2 2
Oeste
 
Água Santa
 
0 1
1 1
América RJ
 
Paduano
 
0 1
0 3
Americano
 
CEAC / Araruama
 
0 1
2 1
Artsul
 
Barra da Tijuca
 
   
0 0
Audax Rio
 
Serra Macaense
 
0 0
0 1
CFRJ / Marica
 
Céres
 
0 0
2 0
Gonçalense
 
São Gonçalo EC RJ
 
2 0
2 1
Sampaio Corrêa RJ
 
Perolas Negras
 
   
0 1
Coimbra U20
 
Athletic Club U20
 
0 0
2 0
Uberlândia U20
 
Boston City U20
 
0 0
1 0
Santarritense U20
 
Betim U20
 
0 1
0 3
Ibrachina U20
 
Ferroviária U20
 
0 0
0 1
Taubaté W
 
Ferroviária W
 
0 0
0 2
AERP W
 
Palmeiras W
 
   
0 2
Pinda SC W
 
EC São Bernardo W
 
   
0 0
Criciúma
 
Operário PR
 
1 0
2 0
Botev Ihtiman
 
Rilski Sportist
 
   
0 0
FK Rakovski
 
Asenovets
 
   
1 4
Gigant Saedinenie
 
Atletik Kuklen
 
   
3 1
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Akademik Svishtov
 
   
2 1
Sokol Markovo
 
Spartak Plovdiv
 
   
1 1
Ozren Golyam izvor
 
Botev Lukovit
 
   
3 0
Spartak Peshtera
 
Levski Patalenitsa
 
   
3 1
Vaughan Azzurri
 
Hamilton United
 
   
6 3
Atlético Ottawa
 
HFX Wanderers
 
1 0
3 2
Univ. Concepción
 
Magallanes
 
   
0 2
Antofagasta
 
Curicó Unido
 
1 0
4 2
Ñublense
 
Colo-Colo
 
0 0
2 1
Sichuan
 
Shaanxi Chang'an
 
0 1
0 3
Zhenjiang Huasa
 
Nantong Zhiyun
 
0 0
0 0
Qingdao Jonoon
 
Suzhou Dongwu
 
2 0
2 1
Shanghai Shenhua
 
Chengdu Rongcheng
 
0 1
0 2
Henan Jianye
 
Wuhan Three Towns
 
0 1
0 3
Meizhou Hakka
 
Guangzhou R&F
 
0 1
2 1
Wuhan Yangtze
 
Beijing Guoan
 
0 1
1 4
Independiente Medellín
 
Deportes Tolima
 
0 0
0 1
Real Cartagena
 
Real San Andres
 
2 0
2 2
Banik Most
 
Admira Praha
 
0 0
2 1
Benesov
 
Táborsko
 
0 1
0 1
Bospor Bohumín
 
Hlučín
 
0 2
0 3
Bzenec
 
TJ Tatran Bohunice
 
   
2 1
Chomutov
 
Karlovy Vary
 
3 0
4 1
Cidlina Novy Bydzov
 
Přepeře
 
1 1
1 2
Dálnice Speřice
 
Slovan Rosice
 
0 0
0 4
Dobrovice
 
Ústí nad Labem
 
0 4
1 5
Hvězda Cheb
 
Marianske Lazne
 
1 1
2 3
Jiskra Domažlice
 
Králův Dvůr
 
1 1
1 1
Klatovy
 
Příbram
 
0 3
1 5
Kozlovice
 
Frýdek-Místek
 
2 0
2 2
Libčany
 
Český Brod
 
1 1
3 2
Libišany
 
Letohrad
 
1 1
5 1
Nový Jičín
 
Hanácká
 
0 0
0 2
Otava Katovice
 
Prestice
 
0 1
1 3
Sokol Brozany
 
Varnsdorf
 
1 1
1 3
Sokol Libiš
 
Vlašim
 
0 6
1 9
Sokol Tasovice
 
Hodonín-Šardice
 
0 2
3 3
Spartak Sobeslav
 
Písek
 
1 0
3 0
Šumperk
 
Uničov
 
0 0
0 1
Tatran Všechovice
 
Valašské Meziříčí
 
1 0
2 0
Ústí nad Orlicí
 
Sokol Živanice
 
2 1
3 2
Velke Hamry
 
Chlumec nad Cidlinou
 
1 2
2 4
Vítkovice
 
Viktoria Otrokovice
 
0 1
2 4
Žďár nad Sázavou
 
Vysočina Jihlava
 
2 3
2 4
Ždírec nad Doubravou
 
Lisen
 
1 1
1 1
Motorlet Praha
 
Újezd Praha 4
 
1 0
2 2
Povltava FA
 
Chrudim
 
0 0
0 1
Start Brno
 
Velké Meziříčí
 
2 0
3 1
Arsenal Česká Lípa
 
Benatky nad Jizerou
 
0 3
3 4
Čáslav
 
Loko Vltavín
 
1 0
2 0
Hrebec
 
Sokol Zápy
 
0 1
1 3
Kosmonosy
 
Viktoria Žižkov
 
0 1
0 3
Pěnčín-Turnov
 
Slovan Velvary
 
0 5
1 5
Rokycany
 
Kladno
 
0 0
0 0
Gørslev
 
Karlslunde
 
   
1 2
Greve
 
Holbæk B&I
 
   
3 3
Herstedøster
 
B 1908
 
0 1
2 2
KFUM Roskilde
 
Brønshøj
 
   
3 2
Tarnby FF
 
GVI
 
0 0
2 1
LSF
 
Avarta
 
0 1
0 1
Slagelse B&I
 
Næstved II
 
2 0
4 0
VB 1968
 
Allerod
 
0 1
0 3
Herlev
 
Frederikssund
 
0 0
2 1
Skjold
 
KFUM
 
2 0
2 0
B 1909
 
Marienlyst
 
0 2
2 4
B 1913
 
OKS
 
   
1 0
Brabrand II
 
Ringkøbing
 
1 0
1 1
Otterup
 
Tarup-Paarup
 
   
2 3
Varde
 
Hedensted
 
   
1 0
AaB II
 
Norresundby
 
1 0
3 0
ASA Aarhus
 
Aarhus Fremad II
 
0 0
1 1
Kjellerup
 
Odder
 
0 2
0 3
Vejgaard B
 
Djursland
 
1 0
3 0
Hillerød
 
Fredericia
 
0 0
2 1
Vejle
 
Næstved
 
4 0
6 0
El Nacional
 
Puerto Quito
 
0 0
0 0
Chacaritas
 
Olmedo
 
0 0
0 0
ENPPI
 
El Geish
 
0 1
0 1
Eastern Company SC
 
Al Ahly
 
0 0
0 0
Stoke City
 
Middlesbrough
 
1 1
2 2
Reading
 
Blackburn Rovers
 
1 0
3 0
Sheffield United
 
Sunderland
 
1 0
2 1
West Bromwich Albion
 
Cardiff City
 
0 0
0 0
Camberley Town
 
Shaftesbury Town
 
   
2 1
Solihull Moors
 
York City
 
0 0
1 1
Grays Athletic
 
Maldon & Tiptree
 
1 0
2 0
New Salamis
 
Brentwood Town
 
   
1 0
Bedfont Sports
 
Northwood
 
   
0 1
Southall
 
Uxbridge
 
   
1 2
Biggleswade
 
Waltham Abbey
 
   
2 1
FC Romania
 
Barton Rovers
 
1 1
1 1
Cray Wanderers
 
Bognor Regis Town
 
1 0
2 2
Kingstonian
 
Wingate & Finchley
 
1 2
2 2
Gosport Borough
 
Swindon Supermarine
 
1 1
3 1
Truro City
 
Poole Town
 
0 1
1 1
Arsenal U21
 
Swansea City U21
 
2 1
2 1
Brighton U21
 
AFC Bournemouth U21
 
0 0
0 3
Saku Sporting II W
 
Kuressaare W
 
   
2 1
Kuressaare
 
Lääneranna
 
   
0 0
Trans
 
FCI Tallinn
 
2 0
5 0
Flora
 
Legion
 
3 0
6 0
Paide
 
Vaprus
 
2 1
4 2
Rakvere Tarvas
 
Maardu
 
   
3 2
ReUnited
 
Flora U19
 
   
3 4
Qarabağ
 
Viktoria Plzeň
 
0 0
0 0
Dynamo Kyiv
 
Benfica
 
0 2
0 2
Maccabi Haifa
 
Crvena Zvezda
 
1 2
3 2
B36
 
NSÍ
 
1 1
1 1
Skála
 
Víkingur
 
0 3
1 3
KäPa
 
PKKU
 
2 1
3 1
PK-37
 
Kuopion Elo
 
1 1
1 1
SavU
 
Ri-Pa
 
1 1
4 2
Jyväskylä Blackbird
 
Barca
 
0 2
0 2
Backnang
 
Sonnenhof Großaspach
 
   
1 2
Bissingen
 
Stuttgarter Kickers
 
0 1
0 1
Hollenbach
 
Neckarsulmer SU
 
   
2 2
Mutschelbach
 
Offenburger FV
 
1 0
5 0
Oberachern
 
Göppinger SV
 
1 1
2 2
Ravensburg
 
Rielasingen-Arlen
 
0 1
0 1
CfR Pforzheim
 
Reutlingen
 
1 2
2 4
Nöttingen
 
Freiburger FC
 
0 0
3 1
Baunatal
 
Hanau 93
 
0 0
0 0
FV Engers 07
 
Eisbachtal
 
0 0
2 0
VfB Lübeck
 
Hannover 96 II
 
2 1
4 1
Havelse
 
Bremer SV
 
0 0
1 1
Phönix Lübeck
 
Teutonia Hamburg
 
0 1
0 1
Schwarz-Weiß Rehden
 
Holstein Kiel II
 
1 1
1 1
St. Pauli II
 
Drochtersen / Assel
 
2 1
3 1
Weiche Flensburg
 
Borussia Hildesheim
 
1 1
1 3
BW Lohne
 
Werder Bremen II
 
1 1
1 2
Jeddeloh
 
Kickers Emden
 
3 0
4 0
Queens Park Rangers
 
SAB Spartans
 
1 0
4 2
Csákvári TK
 
Tiszakecske
 
1 0
1 1
Dorogi
 
Szentlőrinc SE
 
1 0
2 1
MTE 1904
 
Kazincbarcika
 
1 2
1 2
Nyíregyháza Spartacus
 
Soroksár SC
 
2 0
4 2
Szombathelyi Haladás
 
Szeged 2011
 
0 0
0 1
Győri ETO
 
Siófok
 
2 1
4 1
Békéscsaba
 
MTK
 
0 1
1 4
Budafoki MTE
 
Gyirmót
 
0 0
0 0
Diósgyőr
 
Ajka
 
1 1
3 1
Kozarmisleny
 
Pécsi MFC
 
0 0
0 0
BKV Előre
 
Karcag SE
 
0 1
0 1
BVSC
 
Vasas II
 
3 1
3 1
DEAC
 
Diósgyőr II
 
0 1
0 1
Eger
 
Füzesgyarmati
 
   
1 0
Hajduszoboszloi SE
 
Debrecen II
 
1 0
4 0
Jászberényi Vasas
 
Senyo Carnifex
 
   
2 3
Kisvárda II
 
Putnok VSE
 
0 0
1 2
Körösladány
 
Tiszafuredi VSE
 
   
1 1
Pénzügyőr
 
Békéscsaba II
 
   
4 3
Tiszaújváros
 
FC Hatvan
 
   
2 1
Ferencváros II
 
Honvéd II
 
0 1
1 2
Balassagyarmat VSE
 
Makó
 
0 0
1 0
Ceglédi
 
Szekszárd
 
0 0
1 2
Dunaújváros-Pálhalma
 
Szolnoki MÁV
 
   
4 1
Ivancsa
 
Bank
 
   
7 0
Monori SE
 
Hódmezővásárhely
 
0 1
0 2
MTK II
 
Majosi
 
   
4 0
Paksi SE II
 
Kecskemeti TE II
 
4 1
4 2
PTE-PEAC
 
Dabas
 
0 0
0 0
Újpest II
 
ESMTK
 
   
0 2
Kelen
 
Puskás II
 
0 0
1 1
Videoton II
 
Gyori ETO II
 
   
2 2
Érdi VSE
 
Kaposvári Rákóczi
 
0 1
1 2
Gyirmót II
 
Balatonfuredi
 
2 1
2 2
Mori SE
 
Tatabánya
 
1 4
1 5
Nagykanizsai ULE
 
Csornai SE
 
3 0
5 1
Teskánd
 
Zalaegerszegi TE II
 
   
1 3
Veszprém
 
Budaörs
 
0 0
1 0
Zsambeki SK
 
III. Kerületi TUE
 
0 2
1 4
Bicskei
 
Komárom
 
   
1 1
Magni
 
KF
 
   
1 2
Reynir
 
ÍR
 
0 0
0 0
Víkingur Ólafsvík
 
Thróttur Reykjavík
 
   
3 3
Völsungur
 
Ægir
 
1 0
2 1
Fjardabyggd / Leiknir
 
Höttur / Huginn
 
   
0 5
Haukar
 
Njardvík
 
1 1
1 2
Fram / Úlfarnir U19
 
Valur / KH U19
 
1 0
2 2
Keflavík/Reynir/Víð U19
 
Afturelding / Hvíti U19
 
0 1
3 2
Víkingur U19
 
ÍA / Kari / Skall U19
 
4 0
6 1
Fylkir / Ellidi U19
 
HK / Ýmir U19
 
0 0
0 0
Stjarnan KFG Álft U19 II
 
Fjölnir / Vængir U19 II