Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

San Martín San Juan
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
1 0
San Telmo
 
Quilmes
 
2 2
3 2
Gimnasia Jujuy
 
Temperley
 
2 0
3 0
Guillermo Brown
 
Tristán Suárez
 
0 0
1 0
Belgrano
 
Estudiantes Río Cuarto
 
0 0
0 0
Club Atlético Güemes
 
Almagro
 
1 0
1 2
Berazategui
 
Puerto Nuevo
 
0 0
0 0
Leandro Nicéforo Alem
 
Atlas
 
1 1
1 1
San Martín Burzaco
 
Victoriano Arenas
 
1 0
3 1
Estudiantes La Plata Res
 
Independiente Res.
 
0 1
1 1
Colón Res.
 
Lanús Res.
 
1 0
1 0
Patronato Res.
 
Sarmiento Res.
 
0 1
0 1
Rosario Central Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 0
0 2
Talleres Córdoba Res.
 
Arsenal Res.
 
0 0
3 1
Tigre
 
Banfield
 
0 0
0 1
Huracán
 
Atlético Tucumán
 
0 0
0 0
Lanús
 
Colón
 
0 0
1 0
Unión Santa Fe
 
River Plate
 
0 1
1 5
Juventud Antoniana
 
Atlético Paraná
 
0 0
1 1
Racing Córdoba
 
San Martín Formosa
 
2 1
4 1
Dakota
 
RCA
 
2 1
4 2
Uzbekistan U23
 
Saudi Arabia U23
 
0 0
0 2
St George Willawong
 
Mt Gravatt Hawks
 
   
3 0
St George Willawong U23
 
Mt Gravatt U23
 
   
7 1
Gungahlin
 
Belconnen United
 
2 0
3 0
Woden Weston W
 
Wagga City Wanderers W
 
   
0 0
Canberra W
 
Tuggeranong United W
 
   
8 0
Gungahlin United W
 
Canberra United Academy W
 
   
2 2
Wollongong Wolves
 
APIA Leichhardt Tigers
 
1 1
2 2
Sydney United
 
Blacktown City
 
0 0
0 1
Sydney Olympic
 
Marconi Stallions
 
0 0
2 3
Sydney II
 
Sutherland Sharks
 
   
3 3
Edgeworth Eagles
 
Weston Bears
 
2 1
3 2
Lake Macquarie
 
Valentine
 
0 0
0 1
Brisbane Roar II
 
Moreton Bay United
 
1 2
2 3
SC Wanderers
 
Capalaba
 
1 0
2 1
Adelaide United ||
 
Campbelltown City
 
1 2
1 2
Heidelberg United
 
Melbourne Knights
 
3 1
3 2
Sunshine Coast Wanderers W
 
Gold Coast United W
 
0 0
0 3
Mitchelton
 
Caboolture
 
1 3
3 4
Brisbane Strikers
 
Sunshine Coast
 
0 0
0 1
Adelaide United Res.
 
Campbelltown City Res.
 
   
2 3
Heidelberg United U21
 
Melbourne Knights U21
 
1 2
1 4
St. Albans Saints U21
 
Bentleigh Greens U21
 
0 3
0 5
Fremantle City W
 
Murdoch Uni Melville W
 
1 0
3 0
West NTC W
 
Subiaco W
 
   
2 2
Köttmannsdorf
 
Gmünd
 
   
3 2
Drogichin
 
Kobrin
 
   
6 3
Dnepr Rogachev
 
Mozyr NPZ
 
   
0 9
Svislach
 
Neman Belkard
 
   
2 6
Slonim City
 
Neman Mosty
 
   
3 1
Kolos Cherven
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
2 1
Partizan Salihorsk
 
Starye Dorogi
 
   
11 1
Traktor Minsk
 
SDJuShOR-3
 
   
8 1
Servolyuks
 
Niva Chausy
 
   
4 0
Miory
 
Postavy
 
   
5 1
Veles 2020
 
Niva Tolochin
 
   
10 0
Arsenal
 
Shakhtyor
 
0 1
1 2
Gomel
 
Dinamo Brest
 
0 0
1 0
Slavia
 
Minsk
 
2 1
4 2
Dnepr Mogilev Res.
 
Neman Grodno Res.
 
0 0
1 0
Dinamo Minsk Res.
 
Slutsk Res.
 
2 0
5 1
Dnepr Mogilev W
 
Zorka-BDU W
 
   
2 3
Tensung
 
Takin
 
   
0 1
Thimphu Raven
 
BFF Academy U19
 
   
0 7
Grapiuna Itabuna
 
Jequié
 
   
1 2
Jacobinense
 
Feirense
 
   
3 0
ABPN Canaã
 
Jacobina
 
   
1 1
Botafogo BA
 
Galicia
 
   
1 0
Fluminense de Feira
 
Juazeiro BA
 
1 0
1 1
Palmeiras U20
 
Flamengo RJ U20
 
0 1
1 3
ESMAC W
 
Cruzeiro W
 
1 1
2 1
Santos W
 
RB Bragantino W
 
0 1
1 1
CRESSPOM W
 
Palmeiras W
 
1 4
1 7
Real Brasília W
 
São José W
 
1 0
1 0
Blumenau
 
Internacional SC
 
0 1
1 1
Caravaggio
 
Criciúma
 
0 1
1 1
Barbalha
 
Horizonte
 
1 0
2 1
Pague Menos
 
Maranguape
 
1 0
1 0
Esportivo
 
Santa Cruz RS
 
1 0
1 0
Lajeadense
 
Glória
 
1 0
2 0
Passo Fundo
 
Pelotas
 
1 0
1 1
Varginha EC
 
Democrata SL
 
   
1 1
Betim U20
 
Ipatinga U20
 
2 0
2 1
Assisense
 
Grêmio Prudente
 
0 1
0 1
Fernandópolis
 
Catanduva
 
0 3
1 5
Francana
 
Batatais
 
1 0
2 0
Osvaldo Cruz
 
VOCEM
 
1 1
1 1
Taquaritinga
 
Grêmio Sãocarlense
 
1 1
2 3
Uniao Sao Joao
 
Paulista
 
0 2
0 4
Itararé
 
Santacruzense
 
   
3 0
Mauaense
 
Colorado Caieiras
 
0 0
0 2
São Carlos
 
XV de Jaú
 
   
1 1
Santos
 
Bragantino
 
2 1
2 2
Atlético Mineiro
 
Flamengo
 
1 0
2 0
Corinthians
 
Goiás
 
1 0
1 0
Coritiba
 
Athletico PR
 
0 0
0 1
Atlético GO
 
Juventude
 
0 1
3 1
Fortaleza
 
América Mineiro
 
1 0
1 0
Internacional
 
Botafogo
 
2 1
2 3
Fluminense
 
Avaí
 
1 0
2 0
Guarani
 
CSA
 
0 0
0 0
Mirassol
 
EC São José
 
1 1
2 1
Botafogo PB
 
FC Atlético Cearense
 
1 0
2 0
Vitória
 
Botafogo SP
 
0 0
0 1
Remo
 
Altos
 
1 0
1 2
Operário Ltda
 
Acao Cuiaba
 
0 0
1 1
Nova Venécia
 
Real Noroeste
 
1 0
2 1
Afogados
 
Retrô
 
1 1
1 1
Cianorte
 
São Bernardo
 
0 1
0 1
CSE
 
ASA
 
0 1
0 1
Santa Cruz
 
Jacuipense
 
0 1
0 2
São Raimundo AM
 
Amazonas
 
0 0
1 1
Sousa
 
Icasa
 
1 1
1 2
Costa Rica - MS
 
Anápolis
 
0 1
1 1
Moto Club MA
 
Tocantinópolis
 
0 1
1 2
Rio Branco
 
Náutico RR
 
2 0
5 0
BVB IA Waterloo
 
St. Catharines Wolves
 
   
2 4
Hamilton United
 
North Mississauga
 
   
10 2
Burlington
 
Oakville
 
   
0 9
Woodbridge Strikers
 
Master's Futbol Academy
 
   
1 1
Okanagan
 
Kamloops Rivers II
 
   
1 0
Penticton
 
Victoria United
 
   
1 4
Fusion
 
Koinonia
 
   
2 1
Khalsa
 
Mid Isle Highlanders
 
   
4 2
Blainville
 
Mont-Royal Outremont
 
   
1 2
Royal-Sélect de Beauport
 
Ottawa South United
 
   
2 0
Fabrose
 
Saint-Laurent
 
   
2 0
HFX Wanderers
 
Forge
 
0 2
0 3
Edmonton
 
Atlético Ottawa
 
0 0
1 0
Deportes Limache
 
Antofagasta
 
1 0
1 2
Cobreloa
 
Palestino
 
0 1
0 1
Melipilla
 
Coquimbo Unido
 
0 0
0 0
General Velásquez
 
Universidad Chile
 
0 1
1 2
Fernández Vial
 
O'Higgins
 
0 0
1 0
Unión Española
 
Provincial Ovalle
 
3 0
5 0
Wuhan Three Towns
 
Shanghai SIPG
 
2 0
2 1
Guangzhou Evergrande
 
Hebei CFFC
 
0 0
1 0
Ming Chuan University
 
AC Taipei
 
0 0
1 2
Maniema Union
 
AC Rangers
 
   
0 0
Cartaginés
 
Herediano
 
1 0
1 0
Deportivo Saprissa
 
Alajuelense
 
0 0
1 1
SOL
 
Abengourou
 
1 0
3 0
Sporting Gagnoa
 
Racing d'Abidjan
 
1 1
2 1
Korhogo
 
ASEC Mimosas
 
0 0
0 1
Dolní Benešov
 
Frýdek-Místek
 
   
   
Tatran Všechovice
 
Nove Sady
 
0 1
0 3
Delfines Del Este
 
Cibao
 
1 1
1 3
Universidad O&M
 
Deportivo Pantoja
 
0 0
3 0
Al Ahly
 
Zamalek
 
1 0
2 2
Pärnu
 
Paide U21
 
0 2
1 6
Saku Sporting II W
 
Ajax Tallinna W
 
   
0 8
Viimsi W
 
Kuressaare W
 
   
4 2
FC Kohvile
 
Paide III
 
0 1
0 5
Noorus 96
 
Trans II
 
   
1 1
Ajax Lasnamäe
 
Vändra
 
   
3 3
Vaprus II
 
Keila
 
   
4 1
FCI Tallinn
 
Rakvere Tarvas
 
   
2 2
Hiiumaa
 
Tallinn Piraaja
 
   
3 3
JK Jarve II
 
Viimsi II
 
   
0 5
Tartu Welco II
 
Maardu
 
   
6 1
Tammeka
 
Legion
 
0 2
1 4
Flora
 
Nõmme Kalju
 
1 0
2 0
Welayta Dicha
 
Mekelakeya
 
0 0
0 0
Dire Dawa Kenema
 
Arba Minch Kenema
 
0 2
0 3
Sidama Bunna
 
Jimma Kenema
 
1 0
2 1
Serbia U19
 
Israel U19
 
1 1
2 2
England U19
 
Austria U19
 
1 0
2 0
B71
 
Víkingur II
 
0 1
2 1
07 Vestur
 
AB Argir
 
0 1
1 3
B36
 
 
0 1
0 1
Skála
 
B68
 
1 1
1 2
NSÍ
 
HB
 
0 1
0 2
EB / Streymur
 
Víkingur
 
1 1
1 2
Gnistan U20
 
VJS U20
 
1 1
2 2
Atlantis U20
 
Honka U20
 
0 1
0 2
KoiPS U20
 
KäPa U20
 
   
1 4
Ilves U20
 
LoPa U20
 
   
3 1
TPS U20
 
GrIFK U20
 
0 0
0 2
ÅIFK U20
 
IFK Mariehamn U20
 
   
   
Reipas U20
 
PPJ U20
 
   
3 4
OLS
 
JJK
 
1 1
1 2
Kraft
 
RoPS
 
1 0
2 0
GBK
 
FC Komeetat
 
1 0
3 1
Ilves II
 
Honka Akatemia
 
0 0
0 2
JS Hercules
 
KajHa
 
1 0
3 2
KuPS Ak.
 
LaPa
 
2 0
3 0
RoPo
 
PonPa
 
   
2 0
Mounana
 
Stade Migovéen
 
   
1 0
Pélican
 
Stade Mandji
 
   
0 1
Falcons
 
Hawks
 
0 1
0 2
Waa Banjul Football
 
GAMTEL
 
   
1 0
GPA
 
Wallidan
 
0 0
0 1
Aragvi Dusheti
 
Bakhmaro
 
   
1 0
Borjomi
 
Dinamo Tbilisi II
 
   
0 1
Chikhura
 
Meshakhte
 
   
1 4
Gori
 
Saburtalo II
 
   
3 1
Irao
 
Zestafoni
 
   
7 1
Kolkheti Poti
 
Merani Tbilisi II
 
   
2 1
Accra Hearts of Oak
 
Real Tamale United
 
1 3
1 4
Bechem United
 
Berekum Chelsea
 
1 0
1 1
Bibiani Gold Stars FC
 
Ashanti Gold
 
0 2
2 2
Dreams
 
Medeama
 
1 0
2 0
Eleven Wonders
 
Aduana Stars
 
1 0
2 1
Elmina Sharks
 
Accra Great Olympics
 
0 2
2 2
Karela United
 
WAFA
 
0 0
1 0
King Faisal
 
Legon Cities FC
 
1 0
2 1
Phare du Canal
 
Solidarite Scolaire
 
   
1 1
Amical Club
 
Club Amical
 
   
4 0
Fjardab Höttur Leiknir W
 
Haukar W
 
   
3 1
Fjölnir W
 
Tindastóll W
 
0 2
0 2
Keflavík W
 
KR W
 
1 2
1 3
Selfoss W
 
Afturelding W
 
0 1
0 1
Thróttur Reykjavík W
 
Valur W
 
0 1
1 2
Stjarnan W
 
ÍBV W
 
1 0
4 0
Fjölnir / Vængir U19
 
Thór / Samherjar U19
 
1 0
4 0
Grotta / Kria U19
 
ÍA / Kari / Skall U19 II
 
   
   
Keflavík Reyni Ví U19 II
 
Vestri / Hörður U19
 
   
5 0
Tindastól Hvöt Korm U19
 
Selfoss / SL U19
 
   
1 10
Völsungur U19
 
Leiknir / KB U19
 
   
   
Haukar / KÁ U19
 
ÍBV / KFS U19
 
5 0
9 0
Thór / KA U19 W
 
Vestri U19 W
 
   
4 0
PSM
 
Persik Kediri
 
0 0
0 0
PS TNI
 
Arema
 
0 1
0 1
Albirex Niigata
 
Blaublitz Akita
 
1 0
3 0
Machida Zelvia
 
Zweigen Kanazawa
 
1 1
3 2
Gainare Tottori
 
Tegevajaro Miyazaki
 
1 0
2 0
Iwaki
 
Giravanz Kitakyushu
 
0 0
2 2
Fujieda MYFC
 
Imabari
 
1 2
1 2
Parceiro Nagano
 
Vanraure Hachinohe
 
1 1
2 1
Kataller Toyama
 
Azul Claro Numazu
 
0 0
1 0
Kochi United
 
Biwako Shiga
 
   
1 1
Matsue City
 
Nara Club
 
   
0 1
Osaka
 
Suzuka Unlimited
 
0 0
1 0
Veertien Mie
 
Reinmeer Aomori
 
0 0
1 1
Verspah Oita
 
Maruyasu Okazaki
 
1 0
1 0
Angeviolet Hiroshima W
 
Kamogawa W
 
0 1
1 2
Harima W
 
Ehime W
 
2 1
2