Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Macarthur
 
Sydney
 
0 2
0 3
Melbourne Victory
 
Western United
 
2 0
3 1
Melbourne Victory W
 
Melbourne City W
 
   
1 5
Bangladesh Police
 
Saif
 
0 0
1 1
Muktijoddha SKC
 
Sheikh Jamal
 
   
0 3
Cercle Brugge
 
Club Brugge
 
0 0
2 0
Standard Liège
 
Zulte-Waregem
 
0 0
0 1
Union Saint-Gilloise
 
Gent
 
0 0
0 0
KV Oostende
 
Genk
 
0 3
0 4
Devonshire Colts
 
Devonshire Cougars
 
   
0 5
Southampton Rangers
 
PHC Zebras
 
   
1 3
X-Roads Warriors
 
St. George's Colts
 
   
0 2
Changchun Yatai
 
Guangzhou R&F
 
1 1
2 1
Shanghai SIPG
 
Shenzhen
 
1 1
3 1
Guangzhou Evergrande
 
Beijing Guoan
 
1 0
1 0
Shandong Luneng
 
Hebei CFFC
 
1 0
2 0
AC Rangers
 
Renaissance
 
   
3 0
Maniema Union
 
TP Mazembe
 
   
0 0
Vita Club
 
Blessing
 
   
2 1
APOEL
 
Omonia Nicosia
 
1 1
4 2
Future FC
 
Al Ahly
 
0 1
1 1
El Badari
 
Ilameen
 
   
0 1
Egy Salloum
 
El Magd
 
0 0
0 0
Huddersfield Town
 
Blackpool
 
1 2
3 2
Middlesbrough
 
Nottingham Forest
 
1 0
2 0
Accrington Stanley
 
Rotherham United
 
0 0
1 0
Cheltenham Town
 
Plymouth Argyle
 
0 1
0 2
Fleetwood Town
 
Shrewsbury Town
 
0 0
0 3
Lincoln City
 
Milton Keynes Dons
 
2 0
2 3
Mansfield Town
 
Hartlepool United
 
0 1
3 2
Oldham Athletic
 
Scunthorpe United
 
1 0
1 3
Tranmere Rovers
 
Barrow
 
1 0
2 0
Aldershot Town
 
Woking
 
0 0
1 1
Dover Athletic
 
Dagenham & Redbridge
 
0 2
0 2
Stockport County
 
Altrincham
 
4 1
5 1
Torquay United
 
Yeovil Town
 
0 0
3 0
Bromley
 
Southend United
 
0 0
1 1
Manchester City
 
Leicester City
 
4 0
6 3
Norwich City
 
Arsenal
 
0 2
0 5
Tottenham Hotspur
 
Crystal Palace
 
2 0
3 0
West Ham United
 
Southampton
 
0 1
2 3
Aston Villa
 
Chelsea
 
1 1
1 3
Brighton & Hove Albion
 
Brentford
 
2 0
2 0
AFC Telford United
 
Chester
 
0 1
1 3
Curzon Ashton
 
Southport
 
0 0
0 0
Fylde
 
Chorley
 
0 2
1 2
Gloucester City
 
Leamington
 
0 0
0 0
Spennymoor Town
 
Darlington
 
1 1
1 1
Tonbridge Angels
 
Maidstone United
 
0 1
0 1
Billericay Town
 
Concord Rangers
 
1 0
1 3
Oxford City
 
Slough Town
 
2 1
3 2
Chelmsford City
 
Braintree Town
 
3 0
3 0
Chippenham Town
 
Bath City
 
0 1
1 4
Dorking Wanderers
 
Havant & Waterlooville
 
5 0
8 0
Accra Great Olympics
 
Eleven Wonders
 
2 0
2 0
Asante Kotoko
 
WAFA
 
0 0
1 0
Bechem United
 
King Faisal
 
0 0
1 0
Berekum Chelsea
 
Ashanti Gold
 
1 0
1 0
Bibiani Gold Stars FC
 
Karela United
 
1 0
3 1
Medeama
 
Aduana Stars
 
0 0
1 0
Antigua GFC
 
Malacateco
 
1 0
1 1
CO Coyah
 
CI Kamsar
 
   
0 0
Wakirya
 
Sequence
 
   
2 1
BC Rangers
 
Kitchee
 
0 0
0 1
North District
 
Wing Yee
 
1 1
1 1
Sham Shui Po
 
Central & Western
 
2 0
2 0
TRAU
 
Arrows
 
0 0
0 0
Gokulam
 
Churchill Brothers
 
1 0
1 0
Rajasthan FC
 
Minerva Punjab
 
0 1
0 2
Kerala Blasters
 
Jamshedpur
 
1 1
1 1
Naft
 
Naft Al-Wasat
 
0 0
1 1
Al Karkh
 
Al Najaf
 
0 1
1 1
Baghdad
 
Al Zawra'a
 
0 0
1 1
Erbil
 
Al-Qasim
 
1 0
1 0
Al Shorta
 
Al Minaa Basra
 
0 1
3 1
Al Kahrabaa
 
Samaraa
 
   
2 0
Hapoel Marmorek
 
Maccabi Shaarayim
 
0 0
0 0
Hapoel Hadera
 
Hapoel Be'er Sheva
 
1 1
1 2
Beitar Jerusalem
 
Hapoel Katamon
 
1 0
3 0
Al Salmiyah
 
Al Fahaheel
 
0 0
3 2
Kazma
 
Al Kuwait
 
0 0
0 0
Abu Salim
 
Al-Madina
 
   
0 0
Al Ahli Tripoli
 
Almahalla
 
   
0 0
Al-Akhdar
 
Shabaab Al Jabal
 
   
5 0
Olympic Azzaweya
 
Südtirol
 
   
0 2
Al-Nasr
 
Khaleej Sart
 
   
3 0
Duguwolofila
 
Douannes de Sikasso
 
0 0
1 0
USC Kita
 
US Bougouba
 
   
3 2
Réal Bamako
 
USFAS Bamako
 
0 0
0 0
Stade Malien Bamako
 
Bakaridjan
 
0 1
0 1
Black Stars
 
ASOM
 
0 0
0 0
CR Khemis Zemamra
 
Ittihad Khemisset
 
0 0
1 2
Olympique Dcheïra
 
Raja Beni Mellal
 
0 0
3 1
UTS Rabat
 
Wydad Fès
 
1 1
1 1
Youssoufia Berrechid
 
Difaâ El Jadida
 
1 1
3 2
Olympic Safi
 
Khouribga
 
0 0
2 1
Sankata
 
Brigade Boys
 
3 0
3 0
Three Star
 
Nepal Army
 
0 0
0 0
Enugu Rangers
 
Enyimba
 
0 0
0 1
Abia Warriors
 
Sunshine Stars
 
1 0
1 0
Akwa Starlets
 
MFM
 
1 0
2 0
Kano Pillars
 
Lobi Stars
 
   
0 0
Nasarawa United
 
Gombe United
 
0 0
1 1
Plateau United
 
Kwara United
 
1 0
1 0
Remo Stars
 
Heartland
 
2 0
3 0
Rivers United
 
Katsina United
 
1 0
3 0
Shooting Stars
 
Akwa United
 
0 1
1 1
Wikki Tourist
 
Niger Tornadoes
 
1 0
1 0
Al Seeb
 
Al-Ittihad
 
2 0
5 0
Al-Musannah
 
Muscat
 
   
   
Bahla
 
Sohar
 
0 0
1 1
Al Nasr
 
Al-Nahda
 
0 0
1 1
Al Suwaiq
 
Nizwa
 
0 0
0 0
Al-Rustaq
 
Oman Club
 
0 0
0 0
Dhofar
 
Saham
 
1 1
2 1
Karachi United
 
Lyallpur
 
   
   
Gasogi United
 
APR
 
   
0 2
Al Tai
 
Al Faisaly
 
0 1
3 1
Al Nassr
 
Al Hazm
 
1 0
2 1
Al Ittihad
 
Al Ittifaq
 
0 2
3 2
Ayr United
 
Raith Rovers
 
1 0
2 0
Dunfermline Athletic
 
Arbroath
 
0 2
0 3
Hamilton Academical
 
Kilmarnock
 
1 2
2 3
Bonnyrigg Rose Athletic
 
Edusport Academy
 
   
2 1
Berwick Rangers
 
Gala Fairydean Rovers
 
   
4 2
Airdrieonians
 
Alloa Athletic
 
2 0
3 1
Cove Rangers
 
East Fife
 
0 0
4 2
Falkirk
 
Clyde
 
0 0
1 2
Annan Athletic
 
Kelty Hearts
 
1 1
5 1
Albion Rovers
 
Stranraer
 
1 2
3 2
Forfar Athletic
 
Stenhousemuir
 
1 4
3 4
St. Johnstone
 
Celtic
 
0 2
1 3
Aberdeen
 
Dundee
 
1 1
2 1
Dundee United
 
Hibernian
 
0 1
1 3
Hearts
 
Ross County
 
2 0
2 1
Motherwell
 
Livingston
 
1 0
2 1
Rangers
 
St. Mirren
 
2 0
2 0
Generation Foot
 
Douanes
 
0 0
1 0
Casa Sport
 
CNEPS Excellence
 
1 0
1 0
Dakar SC
 
ASEC Ndiambour
 
0 0
2 0
Guédiawaye
 
Teungueth
 
0 2
0 3
Jaraaf
 
Diambars
 
1 0
2 0
La Linguère
 
Pikine
 
1 0
2 1
Mbour Petite Côte
 
Gorée
 
0 3
1 4
Soller
 
Mercadal
 
0 0
1 2
Kagera Sugar
 
Tanzania Prisons
 
0 0
0 1
Young Africans
 
Biashara United
 
1 1
2 1
Inter Bangkok
 
Army
 
0 0
0 2
Muangnont
 
Grakcu Sai Mai United
 
0 0
2 2
North Bangkok University
 
Samut Prakan
 
1 0
2 2
Banbueng
 
Kabin United
 
0 2
1 3
Bankhai United
 
Royal Thai Fleet
 
   
0 1
Nakhon Mae Sot United
 
Northern Tak United
 
0 0
1 1
See Kwae
 
Phitsanulok
 
   
1 1
Chiangrai
 
Kamphaeng Phet
 
1 0
1 0
Chaiyaphum United
 
Yasothon
 
0 1
1 1
Muang Loei United
 
Ubon Ratchathani
 
1 1
1 1
Sisaket United
 
Surin
 
3 1
5 2
Trang
 
Patong City
 
0 0
1 0
Nara United
 
Krabi
 
   
0 2
Pattani
 
Young Singh United
 
   
2 0
Ang Thong
 
IPE Samut Sakhon
 
1 0
2 0
Kanchanaburi
 
Hua Hin City
 
   
1 0
Ümraniyespor
 
Gençlerbirliği
 
2 0
3 1
Samsunspor
 
Tuzlaspor
 
1 1
2 2
Ankaragücü
 
Keçiörengücü
 
1 1
2 1
Eyüpspor
 
Balıkesirspor
 
1 1
1 1
24 Erzincanspor
 
1922 Konyaspor Kulübü
 
1 1
3 1
Akhisar Belediyespor
 
Kastamonuspor
 
   
   
Isparta Davrazspor
 
Zonguldak Kömürspor
 
0 0
1 2
Kırşehir Belediyespor
 
Kırklarelispor
 
0 0
0 0
Nazilli Belediyespor
 
Şanlıurfaspor
 
1 0
1 0
Pendikspor
 
Amed SK
 
0 1
0 3
Tarsus İdman Yurdu
 
Bucaspor 1928
 
0 0
1 1
Utaş Uşakspor
 
Pazarspor
 
1 0
2 0
Adıyaman 1954
 
Bodrumspor
 
2 1
3 1
Afjet Afyonspor
 
Çorum Belediyespor
 
2 0
3 1
Ergene Velimeşespor
 
Bayburt İÖİ
 
1 1
1 2
Etimesgut Belediyespor
 
Serik Belediyespor
 
0 1
0 1
Hekimoğlu Trabzon
 
Osmanlıspor
 
1 1
2 1
İnegölspor
 
Somaspor
 
0 1
0 1
Niğde Belediyespor
 
Van BB
 
0 0
0 1
Yeni Diyarbekirspor
 
Sarıyer
 
1 1
3 1
Sakaryaspor
 
Sivas Belediyespor
 
2 1
4 2
Iğdır FK
 
Kızılcabölükspor
 
1 0
1 1
52 Orduspor FK
 
Yeni Çarşı FK
 
0 0
0 0
Altındağ Spor
 
Darıca Gençlerbırlığı
 
2 1
5 1
Bayrampaşaspor
 
Hacettepe
 
0 1
1 1
Çarşambaspor
 
Düzcespor
 
1 0
2 1
Elazig Karakocan FK
 
68 Aksaray Belediyespor
 
0 0
3 0
Iskenderunspor A.Ş.
 
Kuşadasıspor
 
1 0
3 0
Siirt Il Ozel Idaresi
 
Kestelspor
 
0 0
0 1
12 Bingölspor
 
Fırat Üniversitesi
 
   
1 1
1960 Silopispor
 
Kurtalanspor
 
   
1 0
Bismil 1936 Gençlikspor
 
Kovancılarspor
 
   
3 1
Bitlis Özgüzelderespor
 
Cizre Serhatspor
 
   
1 0
Diyarbakirspor
 
1955 Batman Belediyespor
 
   
6 0
Elazığ Yolspor
 
Dersimspor
 
   
2 1
Mazıdağı Fosfatspor
 
Silvan Belediyespor
 
   
3 0
Muş Belediyespor
 
Kızıltepe Sportif
 
   
11 1
Şırnak İdmanyurdu
 
Van Yolspor
 
   
2 0
Vangölü FK
 
Hakkarigücü
 
   
2 1
Yuksekova Belediyespor
 
Güroymakspor
 
   
3 0
Artvin Çoruhspor
 
Ağrı Vefaspor
 
   
2 0
1926 Bulancakspor
 
Sebat Gençlikspor
 
   
0 1
Altınordu Belediyespor
 
Görelespor
 
   
0 3
Çarşıbaşı Belediyespor
 
Erzincan Ulalarspor
 
   
1 0
Erzincan 1968
 
Bahçecikspor
 
   
0 6
Ilıca İdmanocağıspor
 
Kağızman Gençlerbirliği
 
   
4 2
Kars 36
 
Arhavispor
 
   
1 1
Patnos 04
 
Yakutiyespor
 
   
0 0
Rize Özel İdarespor
 
Bayburt Belediyespor
 
   
7 0
Serhat Ardahanspor
 
Iğdır Es
 
   
2 2
Söğütlü Hilalspor
 
Eynesil Belediyespor
 
   
1 1
Ulubey Belediyespor
 
DSİ Karadeniz
 
   
1 1
Andırın Yeşildağ
 
Develispor
 
   
2 0
Antakya Belediyespor
 
Gaziantep Ankas
 
   
0 2
Arguvan Belediyespor
 
Siverek Belediyespor
 
   
3 0
Cumhuriyet Üniversitesi
 
Elbistanspor
 
   
0 0
Darendespor
 
Besni Akınspor
 
   
0 0
Elbeylispor
 
5 Temmuz İskenderunspor
 
   
1 4
Gaziantep Anadolu
 
Reyhanlıspor
 
   
1 1
İmamağaspor
 
Pütürge Belediyespor
 
   
2 0
Kapadokya Göremespor
 
Abdulvahabigazispor
 
   
7 2
Kayseri Emar
 
Ürgüpspor
 
   
1 0
Viranşehir Sanayispor
 
Malatya İdman Yurdu
 
   
3 0
Bağbaşı Zeytinköyspor
 
Demre Belediyespor
 
   
0 0
Bucak Belediyesi Oguzhanspor
 
Korkuteli Belediyespor
 
   
1 4
Eşmekaya Sultanhanı
 
Çatalhüyük Çumra BS
 
   
0 2
Gölyazı Belediyespor
 
Eskil Belediyespor
 
   
0 1
Isparta 32 Emrespor
 
Akşehirspor
 
   
5 0
Kemerspor 2003
 
Serinhisarspor
 
   
2 0
Kepez Belediyespor
 
Mehmet Akif Ersoy Üni.
 
   
3 0
Sarayköyspor
 
Manavgat Belediyespor
 
   
4 2
Sarayönü Belediyespor
 
Gelendostspor
 
   
0 0
Silifke Belediyespor
 
Adana 1954 FK
 
   
3 1
Sudurağı Gençlerbirliği
 
Konya Ereğlispor
 
   
1 2
Tüysüzspor
 
Niğde Belediyesispor
 
   
1 5
Ankara TKİ
 
Osmancık Belediyespor
 
   
2 0
Atakum Belediyespor
 
Merzifonspor
 
   
1 1
Çayıralan Esnafspor
 
Ankara DSİ Spor
 
   
1 0
Erbaa Gençlikspor
 
Boyabat 1868 Spor
 
   
0 0
Kurşunlu Belediyespor