Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Argentino Quilmes
 
JJ Urquiza
 
1 1
1 1
Colegiales
 
Acassuso
 
0 0
1 0
Comunicaciones
 
Talleres Remedios
 
0 0
0 1
Defensores Unidos
 
Flandria
 
0 2
0 3
Los Andes
 
Sacachispas
 
0 0
0 0
Villa San Carlos
 
Deportivo Merlo
 
0 0
0 0
Sportivo Desamparados
 
Circulo Deportivo
 
0 0
0 0
Sportivo Belgrano
 
Sportivo Las Parejas
 
1 0
2 2
Kaya
 
Ulsan
 
0 2
0 3
BG Pathum United
 
Viettel
 
1 0
2 0
Daegu
 
Beijing Guoan
 
2 0
5 0
Kawasaki Frontale
 
Ceres Philippines
 
2 0
8 0
Persipura
 
Home United
 
   
   
Sai Gon
 
Kedah
 
   
   
Boeung Ket
 
Ha Noi
 
   
   
Manly United
 
North Shore Mariners
 
   
   
Lake Macquarie
 
Lambton Jaffas
 
1 2
2 3
Riverside Olympic
 
Launceston City
 
0 2
1 5
Green Gully
 
Altona Magic
 
1 0
4 0
Oakleigh Cannons
 
Dandenong City
 
4 1
6 1
Oakleigh Cannons U21
 
Dandenong City U21
 
   
2 0
Moreland Zebras
 
Langwarrin
 
1 0
1 0
Stadlau
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
3 1
3 2
First Vienna
 
Wienerberg
 
0 1
2 1
Minsk
 
Smorgon
 
1 2
2 2
Energetyk-BGU Res.
 
Isloch Res.
 
1 3
3 3
Slutsk Res.
 
Sputnik Res.
 
0 0
4 0
Torpedo Zhodino Res.
 
Neman Grodno Res.
 
1 1
2 1
Gomel W
 
Vitebsk W
 
   
1 8
Dinamo-BGU W
 
Zorka-BDU W
 
   
2 0
Dinamo Brest W
 
Minsk FK W
 
   
0 14
Juventude U23
 
Fortaleza U23
 
0 2
0 4
Betim U20
 
Três Corações U20
 
1 1
1 2
Coritiba
 
Remo
 
0 0
2 1
Náutico
 
Operário PR
 
2 0
5 0
Edmonton
 
Forge
 
0 0
2 0
Universidad Chile
 
Fernández Vial
 
1 1
1 1
Moca
 
Atlético de SF
 
1 0
1 0
Ceramica Cleopatra
 
Aswan
 
0 0
1 1
El Entag El Harby
 
El Gounah
 
1 1
1 1
National Bank of Egypt
 
Al Masry
 
1 0
2 0
Al Merreikh
 
Porto Suez
 
   
2 2
El Daklyeh
 
Sers Elyan
 
   
2 1
El Seka El Hadid
 
Tanta
 
2 0
2 0
Gomhoreyat Shepin
 
El Zarqa
 
   
0 1
Masr
 
Nasr
 
1 0
1 0
Petrojet
 
Nojom El Mostabel
 
   
2 1
Suez
 
Olympic El Qanah
 
   
2 1
Tersana
 
Coca-Cola
 
0 1
0 1
Pohja-Tallinna JK Volta
 
Rakvere Tarvas
 
   
0 3
Switzerland
 
Spain
 
0 1
1 1
Belgium
 
Italy
 
1 2
1 2
SexyPöxyt
 
EsPa
 
1 0
1 1
JanPa
 
Haka Juniorit
 
   
2 4
Liry
 
SavU
 
0 3
1 6
MaPS
 
TPK
 
0 0
1 0
VPS II
 
VPV
 
0 1
5 2
IK Myran
 
Sporting Kristina
 
1 1
2 1
Jyväskylä Blackbird
 
JJK Jyväskylä II
 
2 1
6 2
KaIK
 
KPV Akatemia
 
0 0
1 1
NoPS
 
Tampere United
 
1 1
1 1
PKKU II
 
Ponnistajat
 
2 1
3 3
Wilpas
 
Inter Turku II
 
1 1
3 4
Atlantis II
 
RiPS
 
0 1
1 1
Kings
 
SaPa Pieksämäki
 
0 2
1 2
Valtti
 
TuPS
 
3 0
4 0
GAMTEL
 
Fortune
 
   
1 0
GPA
 
Real de Banjul
 
   
1 1
Shukura
 
Samtredia
 
0 0
2 0
Geestemünde
 
Werder Bremen III
 
   
   
Bremer SV
 
Hemelingen
 
   
   
BTS Neustadt
 
Brinkumer SV
 
   
   
Aumund-Vegesack
 
Union Bremen
 
   
   
Borgfeld
 
Schwachhausen
 
   
   
Hastedt
 
OSC Bremerhaven
 
   
   
Komet Arsten
 
Vatan Sport
 
   
   
Habenhauser FV
 
SFL Bremerhaven
 
   
   
Leher TS
 
Blumenthaler SV
 
   
   
Grótta W
 
Augnablik W
 
1 1
3 2
HK W
 
Grindavík W
 
0 0
1 1
Víkingur Reykjavík W
 
FH W
 
0 2
0 4
Úlfarnir
 
Vængir Jupiters
 
0 2
1 7
KÁ Hafnarfjördur
 
Ýmir
 
1 1
2 2
Stokkseyri
 
ÍBU
 
1 1
4 1
Vatnaliljur
 
Hvíti riddarinn
 
0 2
1 4
ÍA / Kari / Skall U19
 
FH / ÍH U19
 
1 2
2 2
Al Hudod
 
Erbil
 
   
0 1
Al Hussein
 
Al Wihdat
 
0 0
0 0
Al Faysali
 
Al Ramtha
 
2 1
2 1
Astana
 
Shakhter Karagandy
 
2 1
4 3
Kairat
 
Atyrau
 
1 0
5 0
Aktobe
 
Akzhayik
 
0 1
2 1
Valmiera / BSS
 
FC Daugavpils / Progress
 
2 0
4 0
Abu Salim
 
Rafeeq
 
   
3 2
Al Ta'awon
 
Al-Anwar
 
   
2 2
Al-Tahaddi
 
Al-Akhdar
 
   
0 1
Almahalla
 
Al-Ittihad
 
   
0 2
Trakai
 
Žalgiris
 
0 0
0 0
Banga
 
Sūduva
 
0 1
0 2
Nevėžis
 
Kauno Žalgiris
 
1 0
1 1
CPK
 
Tak Chun Ka I
 
2 0
3 0
Zimbru
 
Dinamo-Auto
 
1 0
3 0
Milsami
 
Sfîntul Gheorghe
 
1 0
1 1
Ittihad Khemisset
 
Chabab Ben Guerir
 
   
1 2
Kawkab Marrakech
 
KAC Kénitra
 
0 0
3 1
Olympique Dcheïra
 
Racing de Casablanca
 
0 0
0 0
Raja Beni Mellal
 
Widad Témara
 
1 0
2 0
Riadi Salmi
 
Khouribga
 
0 0
0 1
Stade Marocain
 
Chabab Atlas Khénifra
 
   
1 2
Tihad Casablanca
 
AS Salé
 
2 0
3 1
Wydad Fès
 
UTS Rabat
 
1 1
1 2
Auckland City
 
Northern Rovers
 
1 0
2 1
Christchurch United
 
Coastal Spirit
 
0 1
0 1
Cashmere Technical
 
Nelson Suburbs
 
0 0
0 1
Vålerenga U19
 
Viking U19
 
0 3
3 5
Strømsgodset U19
 
Start U19
 
   
6 0
Aalesund
 
Åsane
 
0 0
2 0
Bryne
 
Stjørdals-Blink
 
0 0
1 0
Grorud
 
Sandnes Ulf
 
1 0
1 0
HamKam
 
Ullensaker / Kisa
 
1 0
3 0
Jerv
 
Sogndal
 
0 0
1 0
KFUM
 
Raufoss
 
0 1
3 2
Strømmen
 
Start
 
1 0
2 1
Ranheim
 
Fredrikstad
 
0 0
1 1
2 de Mayo
 
General Díaz
 
0 2
0 3
Santa Rosa PNP
 
Juan Aurich
 
1 0
3 4
Union Huaral
 
Sport Chavelines Juniors
 
1 1
1 3
Bray Wanderers
 
Cobh Ramblers
 
1 1
2 1
Cork City
 
Treaty United
 
2 1
2 3
Shelbourne
 
Cabinteely
 
0 0
1 0
UCD
 
Galway United
 
0 1
0 2
Wexford Youths
 
Athlone Town
 
1 0
4 4
Bohemians
 
St Patrick's
 
1 0
3 2
Derry City
 
Waterford United
 
1 0
2 0
Drogheda United
 
Finn Harps
 
2 1
3 1
Shamrock Rovers
 
Dundalk
 
2 1
3 1
Elman
 
Gaadiidka
 
   
0 2
Peru
 
Paraguay
 
2 1
3 3
Hilal El-Fasher
 
Alamal Atbara
 
1 0
1 1
Al Ahli Khartoum
 
Al Khartoum
 
   
0 1
Al Hilal Omdurman
 
Al Ahly Shendi
 
2 0
4 0
Häcken W
 
Kristianstads W
 
2 0
6 2
Växjö W
 
Eskilstuna United W
 
0 2
0 2
Gauthiod
 
IFK Skovde
 
0 2
0 4
Sandvikens AIK
 
Karlberg
 
0 1
0 5
Sandviks
 
Friska Viljor
 
   
1 1
İstanbulspor U19
 
Bursaspor U19
 
   
1 2
Samsunspor U19
 
Adana Demirspor U19
 
   
2 1
Austin
 
Portland Timbers
 
2 1
4 1
HT
FT
Pensacola
 
New Orleans Jesters
 
   
4 2
Midland / Odessa Sockers
 
Fort Worth Vaqueros
 
   
5 0
Colorado Springs
 
Orange County
 
0 1
0 2
New York RB II
 
Miami FC II
 
1 1
1 1
Tampa Bay Rowdies
 
Charleston Battery
 
0 0
1 0
Brazos Valley
 
Mississippi Brilla
 
0 0
0 5
Kaw Valley
 
St. Louis SG
 
   
2 6
Park City Red Wolves
 
Ogden City
 
   
3 1
Seacoast United Phantoms
 
Black Rock
 
2 0
4 0
Toledo Villa
 
Grand Rapids
 
1 2
2 5
Dayton Dutch Lions
 
Oakland County
 
2 3
2 5
Evergreen
 
Lehigh Valley Utd. Sonic
 
1 1
4 2
Ocean City Nor'easters
 
Real Central New Jersey
 
1 0
5 0
Reading United
 
Lone Star II
 
1 1
4 1
Virginia Beach United
 
North Carolina II
 
0 1
1 2
Asheville City
 
Tormenta II
 
0 2
0 3
Peachtree City
 
Southern Soccer Academy
 
0 0
2 0
Western Mass Pioneers
 
AC Connecticut
 
2 0
4 0
Qizilqum
 
Mash'al
 
2 0
2 0
Turan
 
Metalourg
 
1 0
2 0
Mineros de Guayana
 
Metropolitanos
 
0 0
1 0
Academia Puerto Cabello
 
Aragua
 
0 0
1 0
Austria Klagenfurt
 
Blau-Weiß Linz
 
   
   
Rapid Bucuresti
 
Mioveni
 
   
2 1
Anderlecht
 
KV Oostende
 
   
   
Lyngby
 
Nykøbing
 
   
2 3
SønderjyskE
 
Viborg
 
   
   
Heracles Almelo
 
Sparta Rotterdam
 
0 0
1 2
Horsens
 
Silkeborg
 
0 0
0 0
Mechelen
 
Sint-Truiden
 
   
   
Olimpiyets
 
Rubin Kazan'
 
0 1
0 3
Wil
 
Vaduz
 
   
   
Wil
 
Grasshopper
 
   
1 2
Sturm Graz
 
Liefering
 
5 0
9 1
U Craiova 1948
 
SV Horn II
 
0 0
0 1
Holstein Kiel
 
Randers
 
1 1
1 2
Cherno More
 
Beroe
 
   
4 3
Pogoń Szczecin
 
Warta Poznań
 
0 1
2 1
Vitesse
 
Lokomotiva Zagreb
 
1 2
1 3
Wil
 
Austria Lustenau
 
   
7 1
Yverdon Sport
 
Sion
 
   
2 4
Dnipro-1
 
Oleksandria
 
   
1 1
Le Havre
 
Amiens SC
 
   
0 2
Lviv
 
Veres
 
   
1 2
Orenburg
 
Slovácko
 
   
2 2
Ried
 
1860 München
 
   
1 0
Tekstilshchik
 
Yenisey
 
   
0 3
Valenciennes
 
Dunkerque
 
   
0 0
Zlatibor Čajetina
 
Metalac GM
 
   
2 3
Spartak Moskva
 
Bravo
 
0 1
2 2
Sturm Graz
 
Blau-Weiß Linz
 
0 3
1 3
Apollon
 
Anorthosis
 
   
   
Celje
 
Universitatea Craiova
 
   
0 0
Corona Brasov
 
Mioveni
 
   
   
Dijon
 
Sochaux
 
0 2
1 2
Dinamo Moskva
 
AEL
 
0 0
1 0
Domžale
 
Šibenik
 
   
2 1
Draßburg
 
Austria Wien II
 
   
1 0
Nieciecza
 
Hapoel Be'er Sheva
 
2 1
2 3
Olympiakos Piraeus
 
Ufa
 
1 1
1 1
Slovan Rosice
 
Sokol Lanžho
 
   
   
Újpest
 
Voluntari
 
0 1
0 1
Amstetten
 
Stripfing
 
0 0
0 0
Kuchl
 
Golling
 
   
4 3
Osnabrück
 
Jeddeloh
 
5 2
7 3
FC Grimma
 
Lokomotive Leipzig
 
1 1
1 8
Gifhorn
 
HSC Hannover
 
0 1
2 2
Ilz
 
St. Anna
 
   
3 8
Kalsdorf
 
TuS Heiligenkreuz
 
3 0
3 2
Kolding IF
 
Jammerbugt
 
2 1
3 2
Maribor
 
Beltinci
 
1 0
4 1
RKSV Nuenen
 
FC Eindhoven
 
   
2 2
Thalgau
 
Salzburger AK
 
1 1
1 3
Universitario
 
Deportivo Municipal
 
   
   
Zulte-Waregem
 
Cercle Brugge
 
1 1
1 2
Glentoran
 
Dundela
 
1 0
3 0
Hemsworth MW
 
Worksop Town
 
   
2 6
SC Dortelweil
 
FV Bad Vilbel
 
2 2
2 5
Civil Service Strollers
 
Hibernian
 
   
3 5
Goole
 
Belper Town
 
2 2
2 2
Melksham Town
 
Bristol Rovers
 
   
1 1
Keynsham Town
 
Frome Town
 
   
2 5
Soccer Fixtures Calendar

Choose a date to view the past soccer results or upcoming match fixtures.

SELECT MATCH DATE

Yesterday Soccer Results
Today Match Fixtures
Tomorrow Match Fixtures
Top Soccer Tipsters
Superior H2H Statistics
H2H Home Team Advantage
H2H Away Team Advantage

Top Football Clubs
Worst Football Clubs
Top Draw Teams
Good Home Teams
Poor Away Teams
Platinum Membership Testimonial

Pick a Country or Region