Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Dinamo Tirana
 
Burreli
 
0 0
2 0
Iliria Fushë-Krujë
 
Elbasani
 
0 2
2 4
Shënkolli
 
Devolli
 
1 1
1 1
Turbina Cërrik
 
Oriku
 
0 0
1 0
Veleçiku Koplik
 
Egnatia Rrogozhinë
 
1 1
1 1
Luzi 2008
 
Gramshi
 
   
4 1
Sopoti Librazhd
 
Partizani Tirana II
 
   
0 1
Spartaku Tiranë
 
Ada Velipojë
 
   
4 4
Sutherland Sharks
 
Sydney II
 
   
   
Manly United
 
APIA Leichhardt Tigers
 
   
   
Marconi Stallions
 
Wollongong Wolves
 
   
   
Peninsula Power
 
Brisbane City
 
   
   
Brisbane Strikers
 
Magpies Crusaders
 
   
   
Gold Coast Knights
 
Gold Coast United
 
   
   
Eastern Suburbs Brisbane
 
Olympic
 
   
   
Queensland Lions
 
Redlands United
 
   
   
Avondale Heights
 
Green Gully
 
   
   
Eastern Lions
 
Port Melbourne
 
   
   
South Melbourne
 
Oakleigh Cannons
 
   
   
Altona Magic
 
Heidelberg United
 
   
   
Bayswater City
 
Armadale
 
   
   
Cockburn City
 
Sorrento
 
   
   
ECU Joondalup
 
Balcatta
 
   
   
Floreat Athena
 
Perth
 
   
   
Gwelup Croatia SC
 
Perth Glory II
 
   
   
Rockingham City
 
Inglewood United
 
   
   
Juniors OÖ
 
Wacker Innsbruck
 
2 1
2 1
Grazer AK
 
Austria Lustenau
 
1 1
1 1
Ritzing
 
Eltendorf
 
   
   
Deutschkreutz
 
Horitschon
 
   
   
Klingenbach
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
   
Kohfidisch
 
Oberpetersdorf
 
   
   
Leithaprodersdorf
 
St. Margarethen
 
   
   
Pinkafeld
 
Bad Sauerbrunn
 
   
   
Siegendorf
 
Markt Allhau
 
   
   
Donau Linz
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
   
Grün Weiß Micheldorf
 
Union Perg
 
   
   
Oedt
 
Zebau Bad Ischl
 
   
   
Pöttinger Grieskirchen
 
Union St. Florian
 
   
   
SPG Kornspitz Pregarten
 
St. Martin i.M.
 
   
   
St. Valentin
 
Bad Schallerbach
 
   
   
SV Wallern
 
Mondsee
 
   
   
Union Edelweiß
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
   
Adnet
 
Zell am See
 
   
   
Bergheim
 
Golling
 
   
   
Bürmoos
 
Eugendorf
 
   
   
Hallwang
 
Puch
 
   
   
Neumarkt
 
Bramberg
 
   
   
ÖTSU Hallein
 
Thalgau
 
   
   
Straßwalchen
 
Altenmarkt
 
   
   
Wienerberg
 
Slovan HAC
 
   
   
Admira
 
Mattersburg
 
0 2
0 2
Rheindorf Altach
 
Wattens
 
0 0
1 1
St. Pölten
 
Austria Wien
 
0 1
1 1
Deacons
 
Brittons Hill
 
   
   
Silver Sands
 
Wotton
 
   
   
Bumprom
 
Dnepr Mogilev
 
0 1
0 0
Osipovichy
 
Sputnik
 
1 2
0 0
Meliorator Zhitkovichi
 
Lida
 
0 0
1 1
Polotsk
 
Khimik Svetlogorsk
 
0 1
1 3
Gorki
 
Oshmyany
 
0 2
0 3
Pripyat
 
Volna
 
0 0
0 3
Baranovichi
 
Smorgon
 
1 0
1 0
Energosbyt-BSATU
 
FC Ostrovets
 
1 1
2 6
Kronon
 
Granit
 
0 1
0 6
SMI Autotrans
 
Slonim
 
1 2
2 5
Stroitel Kapyl
 
Orsha
 
0 0
1 3
BGU Minsk
 
Gomel
 
0 5
0 5
DYuSSh-3 Pinsk
 
Arsenal
 
0 0
0 1
Pershiy Regien
 
Gomelzheldortrans
 
0 7
0 15
Spartak
 
Naftan
 
0 3
0 4
Slutsk
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
1 1
Isloch
 
Ruh Brest
 
0 0
1 1
Slavia
 
Neman Grodno
 
1 1
1 3
Dinamo Brest
 
Minsk
 
1 1
6 1
Shakhtyor Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
3 0
3 1
Vitebsk Res.
 
BATE Res.
 
1 0
3 1
Belshina Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 0
0 1
AA Iguaçu U19
 
Operário PR U19
 
   
   
Athletico-PR U19
 
Independente SJ U19
 
   
   
Cambé U19
 
Apucarana Sports U19
 
   
   
Cascavel U19
 
Batel U19
 
   
   
Maringá U19
 
Portuguesa Lond. U19
 
   
   
Paraná U19
 
Coritiba U19
 
   
   
Prudentópolis U19
 
Cascavel CR U19
 
   
   
Rio Branco PR U19
 
GRECAL U19
 
   
   
Rolândia U19
 
Nacional PR U19
 
   
   
AEA
 
Andradina
 
   
   
Grêmio Prudente
 
Osvaldo Cruz
 
   
   
Guarulhos
 
Mogi Mirim
 
   
   
Mauaense
 
Itararé
 
   
   
Inter de Bebedouro
 
Francana
 
   
   
DPMM FC
 
Rimba Star
 
   
   
Jerudong
 
Kuala Belait
 
   
   
Dunav 2010
 
Arda
 
0 0
0 0
Botev Plovdiv
 
Botev Vratsa
 
0 1
0 1
Vitosha Bistritsa
 
CSKA Sofia
 
0 0
0 1
Pacific
 
Valour
 
   
   
Limón
 
Cartaginés
 
0 2
1 2
Slaven Koprivnica
 
Gorica
 
0 0
0 0
Varaždin
 
Dinamo Zagreb
 
0 2
1 3
Prostějov
 
Baník Sokolov
 
1 0
1 0
Ústí nad Labem
 
Varnsdorf
 
1 1
2 3
Viktoria Žižkov
 
Lisen
 
1 0
2 1
Zlín
 
Příbram
 
1 0
1 0
Slovan Liberec
 
Mladá Boleslav
 
1 1
2 2
Bohemians 1905
 
Sparta Praha
 
0 0
0 1
BSF
 
Køge Nord
 
   
   
Herlev
 
Allerod
 
   
   
KFUM Roskilde
 
Skjold Birkerod
 
   
   
LSF
 
Fremad Valby
 
   
   
Tarnby FF
 
Taastrup
 
   
   
Avedøre
 
Greve
 
   
   
B 1908
 
AB Tårnby
 
   
   
GVI
 
Frederikssund
 
   
   
Ishøj
 
KFUM
 
   
   
Karlslunde
 
BK Union
 
   
   
Herning Fremad
 
Kolding B
 
   
   
Marienlyst
 
Otterup
 
   
   
Odder
 
OKS
 
   
   
Oure
 
Tarup-Paarup
 
   
   
Varde IF Elite
 
Hedensted
 
   
   
Djursland
 
Silkeborg KFUM
 
   
   
Kjellerup
 
Skjold Sæby
 
   
   
Lyseng
 
Holstebro
 
   
   
Norresundby
 
VRI
 
   
   
Viby
 
Aarhus Fremad II
 
   
   
Brondby W
 
KoldingQ W
 
0 0
1 0
Farum BK W
 
Fortuna Hjorring W
 
0 1
0 2
VSK Aarhus W
 
FC Thy - ThistedQ
 
1 1
1 3
Roskilde
 
Fremad Amager
 
1 1
2 1
Hvidovre
 
Nykøbing
 
1 0
1 0
B 93 W
 
Odense Q W
 
0 1
1 2
BSF W
 
AaB W
 
1 0
1 3
Vildbjerg W
 
Køge
 
0 1
0 2
Jogeva
 
FCI Tallinn
 
0 3
0 4
Maardu II
 
Tartu Welco II
 
0 1
1 2
Ajax Lasnamäe
 
Sillamäe Kalev
 
1 1
1 1
Kuressaare II
 
Tulevik II
 
   
5 1
Tammeka III
 
JK Jarve II
 
2 0
4 0
Levadia
 
Tallinna Kalev
 
2 0
4 0
Legion
 
Trans
 
0 0
0 0
07 Vestur
 
AB Argir II
 
1 0
2 0
NSÍ II
 
B36 II
 
   
3 0
Víkingur II
 
B68
 
1 0
2 1
Hoyvik
 
B71
 
1 0
1 2
KÍ II
 
HB II
 
   
1 3
TB
 
HB
 
0 1
0 1
Nastolan Nopsa
 
NJS II
 
   
   
LPS
 
Finnkurd
 
   
   
Chikhura
 
Dinamo Tbilisi
 
   
   
Dila
 
Saburtalo
 
   
   
Norchi Dinamo
 
Telavi
 
   
   
Samtredia
 
Dinamo Batumi
 
   
   
Torpedo Kutaisi
 
Lokomotivi Tbilisi
 
   
   
DSC Arminia Bielefeld
 
Nürnberg
 
1 1
1 1
Jahn Regensburg
 
Darmstadt 98
 
1 0
3 0
Wehen Wiesbaden
 
Dynamo Dresden
 
2 2
2 3
1860 München
 
Würzburger Kickers
 
0 1
1 2
Eintracht Braunschweig
 
Bayern München II
 
1 1
1 1
Meppen
 
Hansa Rostock
 
0 2
0 3
MSV Duisburg
 
Chemnitzer FC
 
1 0
2 1
Waldhof Mannheim
 
Viktoria Köln
 
0 1
2 1
Zwickau
 
Hallescher FC
 
1 0
5 1
Bayer 04 Leverkusen
 
FC Bayern München
 
1 3
2 4
Eintracht Frankfurt
 
1. FSV Mainz 05
 
0 1
0 2
Fortuna Düsseldorf
 
TSG Hoffenheim
 
1 1
2 2
RB Leipzig
 
Paderborn
 
1 0
1 1
Borussia Dortmund
 
Hertha BSC
 
0 0
1 0
Wolfsburg W
 
FFC Frankfurt W
 
3 0
5 1
BSC Süd 05
 
Lok Stendal
 
   
   
Greifswalder FC
 
Hertha Zehlendorf
 
   
   
Hansa Rostock II
 
Neustrelitz
 
   
   
Pampow
 
Tennis Borussia
 
   
   
Staaken
 
Ludwigsfelder FC
 
   
   
Strausberg
 
CFC Hertha
 
   
   
Tasmania Berlin
 
Victoria Seelow
 
   
   
Torgelower SV Greif
 
SV Blau-WeiY 90 Berlin
 
   
   
1. FC Merseburg
 
Einheit Rudolstadt
 
   
   
FC Grimma
 
Wacker Nordhausen II
 
   
   
Hohenstein-Ernstthal
 
Eilenburg
 
   
   
Krieschow
 
Luckenwalde
 
   
   
Martinroda
 
International Leipzig
 
   
   
Plauen
 
Carl Zeiss Jena II
 
   
   
Union Sandersdorf
 
Oberlausitz Neugersdorf
 
   
   
VfL Halle
 
Askania Bernburg
 
   
   
Panionios
 
Volos NFC
 
0 0
1 0
Aris
 
OFI
 
1 1
3 1
Mezőkövesd-Zsóry
 
Paksi SE
 
0 0
0 2
MOL Vidi
 
Várda SE
 
1 0
2 0
Újpest
 
Honvéd
 
1 0
1 0
Haukar
 
Ellidi
 
1 0
3 1
Hvíti riddarinn
 
KFS
 
2 0
2 1
KV
 
Kári
 
0 0
0 0
Vængir Jupiters
 
KH
 
0 1
3 1
Álftanes
 
Fram
 
0 4
0 4
Dalvík / Reynir
 
KF
 
1 1
1 2
Horhur I.
 
Vestri
 
   
1 4
Höttur / Huginn
 
Sindri
 
0 0
1 1
Kría
 
Hamar
 
0 1
2 3
Mídas
 
KM
 
2 1
4 1
Skallagrímur
 
Ýmir
 
0 1
0 2
Thróttur Vogar
 
Ægir
 
1 1
2 1
Vatnaliljur
 
Afturelding
 
0 6
0 10
KFG
 
KB
 
1 1
7 1
Thróttur Reykjavík
 
Álafoss
 
0 0
1 0
Haukar / KÁ U19
 
KA/Dalvík/Reynir/Mag U19
 
1 0
1 2
KR / KV U19
 
Thór U19
 
   
0 2
PSBS Biak Numfor
 
Persiba Balikpapan
 
   
   
Sulut United
 
Persis Solo
 
   
   
Persijap
 
Martapura
 
   
   
PSCS Cilacap
 
Kalteng Putra
 
   
   
Putra Sinar Giri
 
Semeru
 
   
   
Bnei Yehuda
 
Hapoel Hadera
 
3 0
5 0
Ironi Kiryat Shmona
 
Ashdod
 
2 0
3 0
Hapoel Kfar Saba
 
Hapoel Ra'anana
 
0 0
2 0
Hapoel Be'er Sheva
 
Hapoel Tel Aviv
 
0 0
0 0
Honda
 
Osaka
 
   
   
Kochi United
 
Iwaki
 
   
   
Nara Club
 
Sony Sendai
 
   
   
Reinmeer Aomori
 
Maruyasu Okazaki
 
   
   
Tegevajaro Miyazaki
 
Biwako Shiga
 
   
   
Tokyo Musashino City
 
Suzuka Unlimited
 
   
   
Veertien Mie
 
Matsue City
 
   
   
Verspah Oita
 
Honda Lock
 
   
   
Seoul
 
Jeonbuk Motors
 
1 1
1 4
Busan I'Park
 
Sangju Sangmu
 
1 0
1 1
Pohang Steelers
 
Ulsan
 
0 2
0 4
Gyeongju Citizen
 
Pyeongtaek Citizen
 
0 0
0 0
Paju Citizen
 
Gimpo
 
2 1
2 2
Anyang
 
Goyang Citizen
 
0 0
2 0
Jeju United
 
Songwol
 
3 0
4 0
Jeonnam Dragons
 
Chungju Citizen
 
1 0
2 0
Hwaseong
 
Daejeon Korail
 
2 1
2 2
Suwon
 
Hyochang
 
3 0
10 0
Gyeongju HNP
 
SMCE
 
2 0
4 0
Ansan Greeners
 
Siheung Citizen
 
2 0
3 0
Asan Mugunghwa
 
Jeonju
 
1 0
1 0
Daejeon Citizen
 
Chuncheon
 
1 0
3 0
Gangneung City
 
Cheongju
 
1 0
2 1
Gimhae City
 
Cheonan City
 
3 2
4 2
Gyeongnam
 
Mokpo City
 
0 1
4 3
Ulsan Citize
 
Bucheon 1995
 
0 0
1 0
Seoul E.
 
Changwon City
 
0 0
1 0
Drita
 
Flamurtari
 
1 0
1 0
KF Feronikeli
 
Kosova Vushtrri