Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Gimnasia Jujuy
 
Quilmes
 
0 0
0 0
El Porvenir
 
Real Pilar
 
0 1
0 3
Leandro Nicéforo Alem
 
Excursionistas
 
0 1
0 2
Argentinos Juniors Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
1 1
2 3
Atlético Tucumán Res.
 
Independiente Res.
 
0 0
0 1
Defensa y Justicia Res.
 
Huracán Res.
 
0 0
1 0
Estudiantes La Plata Res
 
Patronato Res.
 
0 0
1 0
Godoy Cruz Res.
 
Banfield Res.
 
0 0
0 0
Lanús Res.
 
Colón Res.
 
1 0
1 1
Newell's Old Boys Res.
 
Aldosivi Res.
 
1 0
2 2
River Plate Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 0
0 2
San Lorenzo Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 1
1 1
Talleres Córdoba Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
0 0
1 2
Unión Santa Fe Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
1 1
Unión Santa Fe
 
Rosario Central
 
0 0
0 0
Dilijan
 
BKMA
 
1 0
3 2
Austria Lustenau
 
Blau-Weiß Linz
 
2 1
2 1
Grazer AK
 
Austria Klagenfurt
 
1 1
1 2
Kapfenberger SV
 
Amstetten
 
0 0
1 1
Lafnitz
 
SV Horn II
 
2 2
2 3
Ried
 
Juniors OÖ
 
1 1
3 1
SAK Klagenfurt
 
Spittal
 
   
   
Schwechat
 
Donaufeld
 
   
   
Parndorf
 
Klingenbach
 
   
   
Bad Gleichenberg
 
Stadl-Paura
 
4 1
9 2
Gleisdorf 09
 
Weiz
 
2 0
3 1
Sturm Graz II
 
St. Anna
 
1 0
2 1
Union Vöcklamarkt
 
Hertha
 
0 0
3 1
Wels
 
Deutschlandsberger SC
 
0 1
1 2
Traiskirchen
 
Bruck/Leitha
 
0 1
0 1
Mattersburg II
 
Wiener SC
 
2 1
2 4
Neusiedl
 
Ebreichsdorf
 
0 1
0 3
Rapid Wien II
 
Mauerwerk
 
1 1
1 1
Mannsdorf
 
Draßburg
 
0 0
4 1
Admira II
 
Team Wiener Linien
 
0 1
1 1
Rheindorf Altach II
 
Austria Lustenau II
 
4 0
7 1
Qarabağ II
 
Səbail II
 
0 0
2 3
Sabah II
 
Qaradağ Lökbatan
 
1 0
2 0
Zaqatala
 
Zirə II
 
0 0
0 1
Al-Hidd
 
East Riffa
 
0 0
1 0
Al Shabbab Manama
 
Al Ahli
 
0 3
0 4
YuA-Stroy-DYuSSh
 
Osipovichy
 
   
   
Minsk
 
Slavia
 
0 0
1 0
Gorodeya
 
Dinamo Brest
 
0 1
1 3
Lokeren
 
SV Roeselare
 
2 0
2 0
Kortrijk
 
Mechelen
 
1 0
2 3
Libramont
 
Sartoise
 
   
1 0
Genk W
 
St. Liege W
 
2 1
3 4
Gent W
 
Club Brugge W
 
2 0
5 0
OH Leuven W
 
RSC Anderlecht W
 
   
1 5
SG-Tertre-Hautrage
 
Léopold
 
   
1 1
Sloga Gornje Crnjelovo
 
Rudar Prijedor
 
   
   
Ituano U20
 
Juventus U20
 
2 0
3 1
RB Brasil U20
 
São Caetano U20
 
2 0
3 0
XV de Piracicaba U20
 
São Bernardo U20
 
0 0
1 1
Brasil de Pelotas
 
Figueirense
 
2 1
2 2
Criciúma
 
Atlético GO
 
0 1
0 1
Cherno More
 
Botev Plovdiv
 
0 0
2 0
CSKA Sofia
 
Tsarsko selo
 
0 0
3 0
Kariana Erden
 
OFK Pirin
 
1 2
2 2
Lokomotiv Sofia 1929
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
1 0
3 0
Neftohimik
 
Chernomorets Balchik
 
0 0
1 0
ASFB
 
Douanes
 
   
1 0
Ouagadougou
 
RCK
 
   
1 2
Chongqing Dangdai Lifan
 
Jiangsu Suning
 
0 0
1 2
Deportes Tolima
 
La Equidad
 
0 0
0 1
Deportes Quindío
 
Atlético
 
0 2
0 4
Deportivo Pereira
 
Leones FC
 
0 0
1 1
Cortuluá
 
Real Cartagena
 
0 0
1 0
Pérez Zeledón
 
Deportivo Saprissa
 
0 1
0 1
Lokomotiva Zagreb
 
Osijek
 
1 1
2 1
Olympiakos
 
AEK Larnaca
 
1 2
2 2
Anagennisi Deryneia
 
Onisilos
 
0 0
0 0
Vítkovice
 
Baník Sokolov
 
2 0
4 0
Vysočina Jihlava
 
Zbrojovka Brno
 
1 0
3 2
Králův Dvůr
 
Loko Vltavín
 
2 0
2 0
Viktoria Otrokovice
 
Dolní Benešov
 
2 0
6 1
Hanácká
 
Banik Ostrava II
 
0 1
0 2
Bohemians 1905
 
Zlín
 
1 2
2 2
Opava U19
 
FK Pardubice U19
 
1 1
3 2
Karvina U19
 
Slavia Prague U19
 
0 1
0 2
Sigma Olomouc U19
 
Plzen U19
 
0 1
1 3
FC Helsingør
 
B 93
 
3 0
5 0
Silkeborg KFUM
 
Norresundby
 
3 0
3 2
Hvidovre
 
HB Køge
 
0 1
2 2
OB
 
AGF
 
0 1
1 2
Southampton
 
AFC Bournemouth
 
0 2
1 3
Fulham U23
 
Reading U23
 
4 1
5 4
Middlesbrough U23
 
West Ham United U23
 
1 2
3 4
Norwich City U23
 
Stoke City U23
 
0 0
0 2
Hull City U23
 
Leeds U23
 
1 1
2 1
Watford U23
 
Bristol City U23
 
2 0
2 1
Barnsley U23
 
Wigan U23
 
0 1
1 4
NSÍ II
 
B68
 
   
3 2
LehPa
 
Barca
 
   
   
Wilpas
 
MaPS
 
1 1
1 1
ÅIFK
 
PIF
 
0 1
0 3
JJK
 
JPS
 
2 0
3 0
ToU
 
KuKi
 
   
   
Futura
 
JäPS II
 
1 0
2 1
RaiFu
 
SoVo
 
0 2
1 4
TiPS
 
MPS/Atletico Malmi
 
3 0
3 0
Espoo II
 
EIF II
 
0 1
3 2
PP-70
 
ACE
 
   
   
HerTo
 
Kontu
 
0 3
1 4
SexyPöxyt
 
HPS
 
0 1
0 2
VPS
 
Lahti
 
1 0
1 2
Strasbourg
 
Nantes
 
0 1
2 1
Auxerre
 
Troyes
 
1 1
1 2
Châteauroux
 
Grenoble Foot 38
 
1 0
1 1
Le Mans
 
Ajaccio
 
0 0
2 4
Nancy
 
Chambly
 
1 0
3 0
Orléans
 
Le Havre
 
1 1
2 2
Paris
 
Clermont
 
0 2
0 2
Sochaux
 
Guingamp
 
2 1
3 1
Valenciennes
 
Niort
 
1 1
1 1
Toulon
 
Laval
 
0 0
0 1
Béziers
 
Concarneau
 
1 0
1 0
Bourg-en-Bresse
 
Villefranche
 
1 0
2 0
Cholet
 
Le Puy F.43 Auvergne
 
2 1
2 1
Dunkerque
 
Pau
 
1 1
4 1
Gazélec Ajaccio
 
Boulogne
 
0 0
0 0
Lyon Duchère
 
Bastia-Borgo
 
0 0
0 0
Quevilly Rouen
 
Avranches
 
0 0
0 1
Red Star
 
Créteil
 
0 0
0 0
Rustavi
 
Lokomotivi Tbilisi
 
1 0
2 1
Sioni
 
Torpedo Kutaisi
 
1 0
2 0
Dinamo Batumi
 
Saburtalo
 
0 0
1 0
Norchi Dinamo
 
Kolkheti Poti
 
3 0
5 1
Meshakhte
 
Merani Martvili
 
   
0 3
Heidenheim
 
Darmstadt 98
 
0 0
1 0
Holstein Kiel
 
Hannover 96
 
0 1
1 2
Würzburger Kickers
 
Meppen
 
3 1
3 2
Schalke 04
 
Mainz 05
 
1 0
2 1
Hoffenheim W
 
SGS Essen W
 
4 0
7 0
Wolfsburg U19
 
Hannover U19
 
1 2
1 2
Nöttingen
 
CfR Pforzheim
 
   
0 3
Eltersdorf
 
Großbardorf
 
   
4 1
Seligenporten
 
Gebenbach
 
   
2 1
Pipinsried
 
Ismaning
 
   
3 1
Landsberg
 
Schwaben Augsburg
 
5 0
6 0
1880 Wasserburg
 
Dachau
 
2 1
3 2
Oberneuland
 
Aumund-Vegesack
 
   
5 1
Curslack-Neuengamme
 
TSV Sasel
 
0 1
1 2
Barmbek-Uhlenhorst
 
Paloma
 
1 1
3 2
Osdorf
 
Süderelbe
 
0 0
0 2
Hamburger SV III
 
Bramfelder SV
 
0 2
2 2
Baunatal
 
Fernwald
 
   
0 4
FV Bad Vilbel
 
Viktoria Griesheim
 
0 0
0 1
Rot-Weiß Hadamar
 
Ginsheim
 
1 0
4 0
SV Breinig
 
Wegberg-Beeck
 
0 0
0 1
VfL Oldenburg
 
TB Uphusen
 
1 0
2 0
Pampow
 
Hansa Rostock II
 
1 0
2 0
Tennis Borussia
 
SV Blau-WeiY 90 Berlin
 
0 0
3 0
Eilenburg
 
FC Grimma
 
1 0
2 4
Rot Weiss Ahlen
 
Gütersloh
 
0 1
1 1
Wacker Burghausen
 
Nürnberg II
 
1 0
2 0
Hannover 96 II
 
Schwarz-Weiß Rehden
 
0 1
0 2
Havelse
 
Werder Bremen II
 
2 1
2 3
BAK '07
 
Energie Cottbus
 
1 1
2 2
Wacker Nordhausen
 
Rot-Weiß Erfurt
 
0 0
1 0
Babelsberg
 
Altglienicke
 
0 4
0 4
Homburg
 
Pirmasens
 
0 1
1 1
Bergisch Gladbach
 
Schalke 04 II
 
0 1
0 3
Fortuna Köln
 
Verl
 
0 2
0 2
Rot-Weiss Essen
 
Bonner SC
 
1 1
4 1
Magpies
 
Europa FC
 
0 2
0 6
Racing Club Haitien
 
Violette AC
 
   
   
Platense
 
Olimpia
 
0 0
2 1
Afturelding / Fram
 
FH W
 
0 0
0 1
Augnablik W
 
Fjölnir W
 
0 0
0 0
Haukar W
 
ÍR W
 
1 1
3 2
Thróttur Reykjavík W
 
Grindavík W
 
6 0
9 0
Tindastóll W
 
IA Akranes W
 
   
4 1
Einherji
 
KF
 
   
1 2
HK / Víkingur
 
Thor Akureyri W
 
0 1
0 1
East Bengal
 
Rainbow
 
1 0
1 0
Techno Aryan
 
Southern Samity
 
0 1
1 1
PSIS Semarang
 
Persebaya Surabaya
 
0 2
0 4
Persela
 
Arema
 
1 0
2 0
Tractor Sazi
 
Gol Gohar
 
0 0
1 0
Padideh Khorasan
 
Foolad
 
0 0
0 1
Nassaji Mazandaran
 
Shahin Bushehr
 
0 0
2 0
Pars Jam Bushehr
 
Saipa
 
1 0
3 2
Paykan
 
Machine Sazi
 
2 1
6 2
Sepahan
 
Naft Masjed Soleyman
 
0 0
0 0
Sanat Naft
 
Zob Ahan
 
1 0
1 1
Maccabi Umm Al Fahm
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
1 3
Bnei Eilat
 
MS Dimona
 
   
2 2
Hapoel Yeruham
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
3 1
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Moadon Tzeirey Rahat
 
   
2 2
Maccabi Neve Sha'anan
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
1 3
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Hapoel Hod Hasharon
 
   
1 1
Maccabi Ironi Sderot
 
Beitar Yavne
 
   
2 0
Shikun HaMizrah
 
Maccabi Ironi Netivot
 
1 1
2 1
Hapoel Bnei Pardes
 
Hapoel Beit Shean
 
   
3 1
Hapoel Kiryat Ono
 
Tzeirey Taibe
 
1 2
3 2
Ironi Modi'in
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
0 1
1 1
Tzeirei Kafr Kanna
 
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
   
2 1
Hapoel Lod
 
Ironi Kuseife
 
0 1
1 3
MS Be'er Sheva
 
Hapoel Gedera
 
0 1
2 1
Shimshon Tel Aviv
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
0 0
1 1
Ahi Akko
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
0 0
0 0
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
Beitar Ramat Gan
 
   
1 0
Beitar Petah Tikva
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
0 0
1 2
Hapoel Kfar Bara
 
Otzma Holon
 
0 0
0 0
Ironi Beit Dagan
 
Hapoel Qalansawe
 
   
3 2
Pardes Hanna-Karkur
 
Ironi Nesher
 
   
0 3
Shimshon Bnei Taibe
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
   
3 1
Hapoel Ramot Menashe
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
0 1
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
   
4 0
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
Ahva Kafr Manda
 
   
2 1
Ihud Bnei Baka
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
0 3
Maccabi Ironi Tamra
 
Hapoel Kfar Kana
 
   
1 1
Ironi Or Yehuda
 
Hapoel Marmorek
 
   
1 2
Hapoel Bikat Hayarden
 
Agudat Sport Ashdod
 
   
0 1
Hapoel Kaukab
 
Hapoel Herzliya
 
   
3 2
Hakoah Ramat Gan
 
Hapoel Azor
 
   
4 3
Maccabi Herzliya
 
Maccabi Shaarayim
 
   
2 0
Maccabi Tzur Shalom
 
Hapoel Iksal
 
   
0 1
Maccabi Yavne
 
Ironi Kiryat Gat
 
   
1 0
MS Tira
 
Maccabi Kiryat Ata
 
   
1 1
Ironi Tiberias
 
Hapoel Bnei Zalafa
 
   
0 0
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Agudat Sport Nordia
 
   
0 0
Shimshon Kafr Qasim
 
Hapoel Kfar Shalem
 
   
1 3
Empoli U19
 
Cagliari U19
 
1 2
1 2
Juve Stabia U19
 
Crotone U19
 
0 0
0 3
Spezia U19
 
Cremonese U19
 
2 0
3 0
Verona U19
 
Spal U19
 
2 1
3 1
Cagliari
 
Genoa
 
0 0
3 1
Frosinone
 
Venezia
 
0 0
1 1
Altay
 
Astana II
 
3 0
3 0
Zhetysu II
 
Baykonur
 
1 0
1 1
Akademiya Ontustik
 
Sport Academy Kairat
 
0 1
0 1
Bulat
 
Kyzyl-Zhar
 
0 1
1 2
Ekibastuz
 
Kyran
 
2 1
4 2
Kaspiy
 
Akzhayik
 
0 0
1 1
Maqtaaral