Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Comunicaciones
 
Ituzaingó
 
2 0
3 0
Acassuso
 
Colegiales
 
0 0
0 0
Cañuelas
 
Deportivo Merlo
 
0 0
0 0
UAI Urquiza
 
Deportivo Armenio
 
0 0
1 0
Tristán Suárez
 
Atlético Rafaela
 
0 0
0 0
Chacarita Juniors
 
Deportivo Madryn
 
0 0
0 0
Independiente Rivadavia
 
Aldosivi
 
1 1
2 1
Alvarado
 
Flandria
 
1 0
2 0
Deportivo Morón
 
Agropecuario
 
0 1
2 1
Yupanqui
 
Midland
 
1 0
1 0
Unión Santa Fe
 
Lanús
 
0 0
1 1
Racing Club
 
Vélez Sarsfield
 
2 1
2 1
Deportivo Santamarina
 
Sol de Mayo
 
0 0
0 0
Liniers Bahía Blanca
 
Circulo Deportivo
 
0 0
2 0
Boca Unidos
 
Sol de América
 
2 0
2 2
Crucero del Norte
 
Central Norte
 
0 1
1 2
Huracán Las Heras
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
0 2
Douglas Haig
 
Defensores Belgrano VR
 
1 0
2 1
San Martín Mendoza
 
Sportivo Peñarol
 
1 0
1 0
Dakota
 
Britannia
 
0 1
3 1
Acacia Ridge
 
North Brisbane
 
   
0 3
Bayside United
 
Virginia United
 
   
4 1
Redcliffe PCYC
 
North Pine
 
0 1
1 1
Univ. Queensland
 
Newmarket
 
   
1 3
Acacia Ridge U23
 
North Brisbane U23
 
   
1 3
Bayside United U23
 
Virginia United U23
 
   
1 4
Redcliffe Dolphins U23
 
North Pine U23
 
   
1 2
Univ. Queensland U23
 
Newmarket U23
 
   
3 5
Woden Weston
 
Canberra FC
 
1 2
2 4
Canberra Olympic
 
Tuggeranong United
 
2 2
2 2
Gungahlin
 
Cooma Tigers
 
2 1
2 1
Monaro Panthers
 
O'Connor Knights
 
0 1
0 1
Bulls Academy
 
Sydney II
 
1 1
1 1
Sutherland Sharks
 
Rockdale City Suns
 
0 0
0 1
Marconi Stallions
 
APIA Leichhardt Tigers
 
0 0
1 1
Mt Druitt Town
 
Blacktown City
 
0 0
0 2
Western Sydney W. II
 
Wollongong Wolves
 
2 1
2 2
Manly United
 
Sydney United
 
1 1
2 1
Lambton Jaffas
 
Edgeworth Eagles
 
0 0
1 1
New Lambton
 
Adamstown Rosebuds
 
0 1
0 3
Cooks Hill United
 
Broadmeadow Magic
 
0 1
1 3
Hamilton Olympic
 
Weston Bears
 
0 2
0 3
Valentine
 
Maitland
 
0 2
1 2
Casuarina
 
Mindil Aces
 
0 0
0 1
Port Darwin
 
Darwin Hearts
 
1 0
4 1
Eastern Suburbs Brisbane
 
Gold Coast United
 
0 2
0 3
Brisbane City
 
Queensland Lions
 
0 1
0 2
Moreton Bay United
 
Gold Coast Knights
 
0 1
1 1
Campbelltown City
 
Croydon Kings
 
1 1
3 1
Modbury Jets
 
Adelaide United ||
 
1 0
4 1
NE MetroStars
 
South Adelaide Panthers
 
1 0
5 1
Sturt Lions
 
Adelaide City
 
0 1
2 2
Adelaide Comets
 
Adelaide Olympic
 
0 0
0 0
Kingborough Lions
 
Clarence Zebras
 
0 1
1 2
South Hobart
 
Launceston United
 
3 0
6 1
Riverside Olympic
 
Glenorchy Knights
 
0 4
1 6
Launceston City
 
Devonport City
 
0 5
1 8
Dandenong Thunder
 
Bentleigh Greens
 
1 1
1 1
Moreland City
 
Avondale Heights
 
0 1
0 3
Hume City
 
North Geelong Warriors
 
1 1
1 2
Armadale
 
Perth Glory II
 
2 0
4 0
Balcatta
 
Inglewood United
 
3 1
4 2
Bayswater City
 
Cockburn City
 
1 1
1 1
Floreat Athena
 
Olympic Kingsway
 
0 1
0 3
Sorrento
 
Perth
 
1 1
2 3
Stirling Lions
 
Perth RedStar
 
2 0
2 0
Souths United W
 
Lions W
 
0 2
0 4
Gold Coast United W
 
Peninsula Power W
 
1 0
1 0
Logan Lightning
 
Albany Creek Excelsior
 
0 0
2 1
Surfers Paradise Apollo
 
Sunshine Coast
 
2 1
3 1
Capalaba
 
WDSC Wolves
 
1 0
1 1
Mitchelton
 
SWQ Thunder
 
0 2
0 3
Beograd Res.
 
West Adelaide Res.
 
   
0 1
Campbelltown City Res.
 
Croydon Kings Res.
 
   
2 0
MetroStars Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
1 1
Modbury Jets Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
3 0
Sturt Lions Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
1 4
Adelaide Comets Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
2 0
2 0
Adelaide Blue Eagles
 
Para Hills Knights
 
0 2
2 3
Adelaide Cobras
 
Eastern United
 
1 0
2 0
Adelaide Raiders
 
Port Adelaide Lion
 
3 0
6 1
Cumberland United
 
West Torrens Birkalla
 
0 0
1 0
Fulham United
 
Adelaide Victory
 
0 0
0 0
Playford City Patriots
 
Vipers
 
   
4 1
Heidelberg United U21
 
South Melbourne U21
 
1 1
2 2
Dandenong Thunder U21
 
Bentleigh Greens U21
 
2 2
2 3
Moreland City U21
 
Avondale Heights U21
 
0 1
1 1
Green Gully U21
 
Altona Magic U21
 
1 0
1 3
Hume City U21
 
North Geelong U21
 
0 0
0 1
Eastern Lions
 
Moreland Zebras
 
0 0
0 0
Gosnells City
 
Mandurah City
 
0 2
2 4
Gwelup Croatia SC
 
Western Knights
 
0 0
0 0
Rockingham City
 
Forrestfield United
 
2 0
3 0
Subiaco
 
Murdoch Uni Melville
 
1 1
2 3
UWA Nedlands
 
Fremantle City
 
0 0
0 0
Dianella White Eagles
 
Joondalup United
 
3 1
4 3
SAK Klagenfurt
 
Dellach im Gailtal
 
0 0
3 1
Münster
 
Natters
 
   
0 1
Mayrhofen
 
Ebbs
 
   
3 1
Oberperfuss
 
Mils
 
   
4 2
Prutz / Serfaus
 
Innsbrucker AC
 
   
3 4
St. Johann in Tirol
 
Wacker Innsbruck
 
   
4 3
SV Innsbruck
 
Kematen
 
0 3
0 6
Volders
 
Kirchbichl
 
   
1 0
Völs
 
Union Innsbruck
 
   
2 1
Favoritner AC
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
0 0
3 1
Union Mauer
 
FC 1980 Wien
 
3 0
4 0
Simmeringer SC
 
Schwechat
 
1 1
2 1
Austria XIII
 
Wienerberg
 
1 3
1 5
Vorwärts Brigittenau
 
ASV 13
 
1 5
4 7
Donau
 
Post
 
2 0
3 1
Zhodino Yuzhnoe
 
FC Ostrovets
 
0 1
3 3
Vitebsk
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
1 0
3 0
Dnepr Mogilev
 
Slonim
 
2 1
3 1
Volna
 
Shakhtyor Petrikov
 
3 0
3 0
Mikashevichi
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
1 7
DYUSSH Stolin
 
Nadezhda
 
   
1 5
Euroexport
 
Drogichin
 
   
10 4
Gantsevichi
 
Pripyat
 
   
1 1
Kobrin
 
Ivatsevichi
 
   
1 6
Ivanovo
 
Lyakhavitski Volat
 
   
7 1
Kommunalnik Beloozersk
 
Port SK
 
   
1 1
Dnepr Rogachev
 
Zhlobin
 
   
5 3
Iput DYuSSh
 
Svetlogorsk
 
   
3 1
Vertykal
 
Leskhoz
 
   
1 4
DYuSSh-2 Rechitsa
 
Mozyr NPZ
 
   
3 3
FSK Dyatlovo
 
Schuchin
 
   
1 0
Grodnensky
 
Svislach
 
   
0 1
Oshmyany
 
Lida II
 
   
2 0
Kolos Cherven
 
Krupki
 
   
3 0
FK Viliya
 
Falko
 
   
0 5
Viktoriya Maryina Horka
 
Berezino
 
   
5 1
Kronon
 
Kletsk
 
   
7 1
Respect
 
Starye Dorogi
 
   
3 0
Uni Minsk
 
BFSO Dinamo
 
   
2 1
Niva Chausy
 
Krasnopole
 
   
0 2
Zarya Krugloe
 
Dnepr Mogilev II
 
   
1 2
Klimovichy
 
Servolyuks
 
   
0 3
SOZh Krichev
 
Gorki
 
   
0 6
Vikhra
 
Slavgorod
 
   
0 4
Senno
 
Polotsk
 
   
4 3
DYuSSh Orsha
 
Gorodok lions
 
   
5 2
Lepel
 
Postavy
 
   
0 8
Miory
 
Gazovik
 
   
0 4
Niva Tolochin
 
FK Glubokoe
 
   
4 0
Smorgon W
 
Dinamo Brest W
 
1 0
2 0
Zorka-BDU W
 
Minsk FK W
 
1 2
1 6
Galicia
 
Jequié
 
0 0
0 0
Flamengo RJ U20
 
Madureira U20
 
1 0
3 0
Fluminense U20
 
Bangu U20
 
2 0
3 0
Portuguesa RJ U20
 
Botafogo U20
 
0 1
0 2
Monsoon
 
Passo Fundo
 
0 0
0 0
Aymorés
 
Itabirito
 
0 2
1 2
Boa
 
Uberlândia
 
1 0
1 0
Nacional AC MG
 
Varginha EC
 
0 1
4 1
North Esporte
 
Betim
 
2 1
3 1
Tupi
 
URT
 
0 1
0 2
Uniao Luziense
 
Tupynambás
 
   
   
América TO U20
 
Uberlândia U20
 
   
1 0
Boston City U20
 
Pouso Alegre U20
 
1 0
4 1
Cruzeiro U20
 
América Mineiro U20
 
0 0
1 3
Inter de Minas U20
 
Minas Boca U20
 
   
0 3
Futgol U20
 
Atletico-MG U20
 
   
1 1
Andraus Brasil
 
Apucarana
 
2 0
4 0
América SP
 
Inter de Bebedouro
 
0 0
2 1
Amparo
 
Paulista
 
1 0
2 1
Atlético Mogi
 
São José FC
 
0 1
0 2
Manthiqueira
 
Flamengo SP
 
0 0
0 1
Mauaense
 
Jabaquara
 
0 0
1 0
União Barbarense
 
SKA Brasil
 
0 0
0 0
São Carlos
 
XV de Jaú
 
0 1
0 3
Altos
 
Amazonas
 
2 1
2 3
América RN
 
Confiança
 
0 1
0 1
Pouso Alegre
 
Remo
 
0 0
0 2
Brusque
 
Figueirense
 
0 1
0 1
Resende
 
Real Noroeste
 
1 0
1 1
Santo André
 
Athletic Club
 
0 0
0 1
Vitória ES
 
Portuguesa RJ
 
0 1
0 1
Inter de Limeira
 
Operário MS
 
1 1
2 1
Maranhão
 
Caucaia
 
0 0
1 0
Nacional AM
 
Águia de Marabá
 
0 0
0 0
Tocantinópolis
 
Fluminense PI
 
0 0
1 1
Atlético Alagoinhas
 
ASA
 
0 0
1 0
CRAC
 
Maringá
 
0 1
1 1
Humaitá
 
Princesa Solimões
 
1 1
2 2
Pacajus
 
Santa Cruz
 
0 0
0 0
Parnahyba
 
Ferroviário
 
0 0
0 1
Weston United
 
Ooty Black Pearl
 
0 0
1 1
Toronto Falcons
 
Dynamo Toronto
 
0 0
1 2
Hamilton City
 
Serbian White Eagles
 
0 0
2 1
St. Catharines Wolves
 
Darby
 
0 1
2 1
Master's Futbol Academy
 
Sigma
 
0 1
0 0
Scrosoppi
 
FC London
 
2 0
2 0
Port Moody Rangers
 
Khalsa
 
   
3 2
Kamloops Rivers II
 
Victoria United
 
   
0 5
Montréal II
 
Ottawa South United
 
   
1 0
AS Laval
 
Longueuil
 
   
3 1
Celtix du Haut-Richelieu
 
Lanaudière Nord
 
   
3 1
Valour
 
Forge
 
1 0
2 0
Atlético Ottawa
 
Vancouver FC
 
1 0
1 0
HFX Wanderers
 
Cavalry
 
1 1
3 1
Deportes Santa Cruz
 
Santiago Wanderers
 
0 1
1 2
Dongguan United
 
Suzhou Dongwu
 
0 0
0 0
Nanjing City
 
Dantong Hantong
 
0 0
1 0
Shenzhen Peng City
 
Guangxi Baoyun
 
1 0
1 1
América de Cali
 
Boyacá Chicó
 
1 1
3 2
Millonarios
 
Independiente Medellín
 
0 0
2 1
Holguín
 
Cienfuegos
 
1 0
1 0
Viktoria Žižkov
 
Jiskra Domažlice
 
3 0
4 0
Hanácká
 
Uničov
 
0 0
1 1
Hodonín-Šardice
 
Frydlant
 
0 0
0 3
Velké Meziříčí
 
Frýdek-Místek
 
0 0
1 3
Zlín II
 
Vrchovina
 
0 1
3 1
Independiente del Valle
 
El Nacional
 
1 2
3 4
Cumbaya
 
Libertad
 
1 0
2 1
Gualaceo
 
Guayaquil City
 
0 0
2 1
Mushuc Runa
 
LDU Quito
 
0 0
2 2
Pärnu
 
Tartu Welco
 
0 1
0 1
Maardu
 
Warrior
 
5 0
13 0
FCI Tallinn
 
Ajax Lasnamäe
 
1 0
2 1
Lithuania
 
Bulgaria
 
1 1
1 1
Luxembourg
 
Liechtenstein
 
0 0
2 0
Azerbaijan
 
Estonia
 
0 1
1 1
Montenegro
 
Hungary
 
0 0
0 0
Norway
 
Scotland
 
0 0
1 2
Albania
 
Moldova
 
0 0
2 0
Belgium
 
Austria
 
0 1
1 1
Cyprus
 
Georgia
 
1 1
1 2
Faroe Islands
 
Czech Republic
 
0 2
0 3
Iceland
 
Slovakia
 
1 1
1 2
Portugal
 
Bosnia and Herzegovina
 
1 0
3 0
Atlantis
 
Tampere United
 
0 2
3 2
GBK
 
JS Hercules
 
3 0
3 0
I-Kissat
 
GrIFK
 
0 0
1 2
OTP
 
KuPS Ak.
 
1 0
2 0
PIF
 
Ilves II
 
1 0
1 1
SexyPöxyt
 
EPS
 
0 0
0 0
VIFK
 
TP-47
 
2 0
4 0
HJS Akatemia
 
P-Iirot
 
0 2
1 4
Kuopion Elo
 
Kraft
 
1 1
1 1
Reipas
 
PKKU
 
1 2
4 4
PK-35
 
Atlantis II
 
1 0
1 0
ONS W
 
KuPS W
 
0 2
1 6
TPS W