Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Senegal W
 
Tunisia W
 
0 0
0 0
Botswana W
 
Cameroon W
 
0 1
0 1
Argentino Quilmes
 
JJ Urquiza
 
2 0
3 1
Deportivo Merlo
 
Los Andes
 
0 0
0 0
Talleres Remedios
 
Ituzaingó
 
0 0
0 2
Villa San Carlos
 
San Miguel
 
0 2
0 2
San Telmo
 
Sacachispas
 
0 0
0 0
Guillermo Brown
 
Chacarita Juniors
 
0 0
0 0
Gimnasia Jujuy
 
Alvarado
 
1 1
3 2
Atlético Rafaela
 
Brown de Adrogué
 
0 0
1 0
Chaco For Ever
 
Instituto
 
1 1
1 2
Belgrano
 
Deportivo Maipú
 
0 0
1 0
Almirante Brown
 
Almagro
 
0 0
0 0
Central Córdoba
 
Victoriano Arenas
 
1 1
2 1
Deportivo Español
 
Claypole
 
0 0
0 0
San Martín Burzaco
 
Argentino Merlo
 
0 0
0 1
Godoy Cruz
 
Lanús
 
1 1
2 1
Unión Santa Fe
 
Huracán
 
0 0
0 0
Banfield
 
San Lorenzo
 
1 1
1 1
Tigre
 
Estudiantes
 
1 0
2 1
Vélez Sarsfield
 
River Plate
 
1 2
2 2
Central Norte
 
San Martín Formosa
 
0 2
3 3
Acacia Ridge
 
The Gap
 
1 0
4 0
Acacia Ridge U23
 
The Gap U23
 
   
1 0
Wagga City Wanderers W
 
Belconnen United W
 
   
0 7
Canberra W
 
Woden Weston W
 
   
6 1
Gungahlin United W
 
Canberra Olympic W
 
   
1 4
Sydney II
 
Sydney United
 
0 0
0 1
APIA Leichhardt Tigers
 
Sydney Olympic
 
   
0 1
Edgeworth Eagles
 
Lake Macquarie
 
1 0
4 1
Lambton Jaffas
 
Valentine
 
0 1
1 2
SC Wanderers
 
Olympic
 
0 0
1 0
Heidelberg United
 
Hume City
 
   
3 2
Sunshine Coast
 
Western Pride
 
0 1
0 3
Heidelberg United U21
 
Hume City U21
 
0 0
0 2
Balcatta W
 
Murdoch Uni Melville W
 
2 0
2 0
West NTC W
 
Perth W
 
   
1 0
Subiaco W
 
Fremantle City W
 
1 3
1 6
Purgstall
 
Admira
 
0 2
2 4
Imst
 
TSV St. Johann
 
1 0
2 0
Kuchl
 
Wolfsberger AC
 
1 2
1 4
Telfs
 
Austria Salzburg
 
0 0
2 4
Hertha
 
Vorwärts Steyr
 
1 0
1 0
Naftan
 
Gomelzheldortrans
 
0 0
3 2
Smorgon
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
1 0
3 1
Orsha
 
Volna
 
1 2
2 2
Pripyat
 
Luninets
 
   
3 2
Dnepr Rogachev
 
Vetka DYuSSh
 
   
1 3
Leskhoz
 
Vertykal
 
   
0 1
Krupki
 
FK Viliya
 
   
2 1
Partizan Salihorsk
 
Respect
 
   
2 0
Veles 2020
 
Polotsk
 
   
4 0
Lepel
 
Miory
 
   
0 7
Slutsk
 
Dinamo Brest
 
1 0
2 0
Dinamo Minsk
 
Ynergetyk-BDU
 
   
   
Torpedo Zhodino Res.
 
Isloch Res.
 
0 0
2 2
Vitebsk Res.
 
Neman Grodno Res.
 
1 0
1 1
Dnepr Mogilev Res.
 
Slavia Res.
 
0 1
0 3
Dinamo Minsk Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
   
   
Dnepr Mogilev W
 
Minsk FK W
 
0 1
0 2
Gomel W
 
Dinamo-BGU W
 
0 7
0 9
Club Brugge
 
Gent
 
1 0
1 0
Always Ready
 
Universitario de Vinto
 
0 0
3 0
Club Universitario
 
The Strongest
 
0 1
0 3
Blooming
 
Oriente Petrolero
 
2 1
2 2
Juazeiro BA
 
Jacobinense
 
1 1
2 1
Internacional U20
 
Vasco U20
 
0 0
1 0
Palmeiras U20
 
Botafogo U20
 
1 0
2 0
Atlético Catarinense
 
Caravaggio
 
0 0
0 0
Internacional SC
 
Metropolitano
 
0 0
0 0
Juventus
 
São Caetano
 
0 1
0 1
Avenida
 
Esportivo
 
0 0
1 1
Nacional AC MG U20
 
Bétis U20
 
0 0
1 1
Flamengo SP
 
São José FC
 
1 0
2 0
Ceará
 
Corinthians
 
2 1
3 1
Juventude
 
Goiás
 
0 0
0 0
São Paulo
 
Fluminense
 
2 1
2 2
Atlético GO
 
Fortaleza
 
0 0
0 1
Botafogo
 
Atlético Mineiro
 
0 0
0 1
América Mineiro
 
Bragantino
 
0 3
0 3
Cruzeiro
 
Novorizontino
 
1 0
2 1
Náutico
 
Chapecoense
 
0 0
1 2
Brasil de Pelotas
 
FC Atlético Cearense
 
3 0
4 1
Aparecidense
 
Altos
 
1 0
2 1
Vitória
 
Paysandu
 
0 0
1 0
Confiança
 
EC São José
 
0 0
1 0
Remo
 
ABC
 
1 0
2 0
Cianorte
 
Nova Iguaçu
 
0 0
0 1
Fluminense PI
 
Juventude MA
 
0 1
1 2
Moto Club MA
 
Castanhal
 
1 0
2 0
Pacajus
 
4 de Julho
 
1 0
3 1
Paraná
 
Oeste
 
0 0
0 1
Portuguesa RJ
 
São Bernardo
 
1 0
2 0
Santo André
 
Perolas Negras
 
2 0
3 0
Tuna Luso
 
Tocantinópolis
 
1 1
5 3
Amazonas
 
Humaitá
 
3 0
6 0
Brasiliense
 
Anápolis
 
0 1
1 1
Costa Rica - MS
 
Ceilândia
 
0 1
0 3
Grêmio Anápolis
 
Acao Cuiaba
 
1 1
4 1
Operário Ltda
 
Iporá
 
0 0
1 0
Rio Branco
 
Trem
 
1 0
3 0
São Raimundo RR
 
São Raimundo AM
 
0 1
1 1
Cherno More
 
Slavia Sofia
 
0 0
1 0
OFK Pirin
 
CSKA 1948 Sofia
 
1 0
1 1
BVB IA Waterloo
 
Unionville Milliken
 
   
6 3
Hamilton United
 
Oakville
 
   
0 1
Guelph United
 
Burlington
 
   
3 1
Kamloops Rivers II
 
Penticton
 
   
1 0
Victoria United
 
Mid Isle Highlanders
 
   
4 1
Blainville
 
St-Hubert
 
   
1 3
Royal-Sélect de Beauport
 
Montréal II
 
   
4 1
Mont-Royal Outremont
 
Saint-Laurent
 
   
1 0
Everton
 
Unión Española
 
2 0
2 1
La Serena
 
Antofagasta
 
0 0
0 1
Universidad Chile
 
Ñublense
 
0 0
0 1
Curicó Unido
 
Universidad Católica
 
0 2
3 2
San Marcos
 
Real San Joaquín
 
1 0
3 0
Concepcion
 
Trasandino
 
0 1
1 2
General Velásquez
 
San Antonio Unido
 
1 1
1 2
Deportes Limache
 
Iberia
 
0 1
0 1
AC Taipei
 
Taipower
 
0 1
0 1
Taichung Futuro
 
Tatung
 
1 0
3 0
Ming Chuan University
 
Fu Jen University
 
1 2
1 4
La Equidad
 
Junior FC
 
0 0
0 0
Atlético Bucaramanga
 
América de Cali
 
   
   
Envigado
 
Alianza Petrolera
 
1 2
2 2
Santa Fe
 
Cortuluá
 
1 0
1 0
Deportes Quindío
 
Real San Andres
 
0 0
2 0
Valledupar
 
Boyacá Chicó
 
0 0
0 0
Varaždin
 
Slaven Koprivnica
 
0 0
0 1
Istra 1961
 
Hajduk Split
 
0 1
0 2
SUBT
 
SITHOC
 
0 1
0 1
Victory Boys
 
Centro Dominguito
 
0 0
0 2
UNDEBA
 
Centro Barber
 
0 2
1 2
Lyngby
 
Silkeborg
 
1 0
2 2
Viborg
 
AaB
 
1 0
2 1
København
 
Horsens
 
0 0
0 1
Brøndby
 
AGF
 
0 0
1 0
Deportivo Pantoja
 
Don Bosco Jarabacoa
 
0 0
1 0
Técnico Universitario
 
Barcelona Guayaquil
 
0 1
0 2
Mushuc Runa
 
9 de Octubre
 
1 0
3 1
Guayaquil City
 
Universidad Católica
 
1 0
2 0
El Gounah
 
El Geish
 
1 0
2 1
Smouha
 
National Bank of Egypt
 
0 1
0 1
Al Mokawloon
 
Ceramica Cleopatra
 
0 1
0 1
Santa Tecla
 
Isidro Metapán
 
   
1 0
Alianza
 
Once Municipal
 
   
   
Atletico Marte
 
Águila
 
   
   
CD Platense
 
Jocoro
 
   
   
Dragón
 
Chalatenango
 
   
   
Firpo
 
FAS
 
   
   
TJK Legion II
 
Laanemaa Haapsalu
 
4 1
5 1
Flora
 
Tallinna Kalev
 
1 0
2 0
Sweden W
 
Portugal W
 
3 0
5 0
Switzerland W
 
Netherlands W
 
0 0
1 4
Suva
 
Tailevu Naitasiri
 
   
1 1
Rewa
 
Nasinu
 
   
2 1
Lautoka
 
Nadi
 
   
1 1
Nadroga
 
Ba
 
   
2 1
Navua
 
Labasa
 
   
1 1
Tampere United
 
Jazz
 
1 1
1 2
JBK
 
Vaajakoski
 
3 1
6 3
Kraft
 
JJK
 
0 2
0 2
ONS W
 
PK-35 Vantaa W
 
0 6
1 6
KePS
 
Roi United
 
   
1 1
SJK
 
Ilves
 
1 1
3 3
Gnistan
 
KTP
 
2 1
2 1
Marimoo
 
Team Rhino
 
   
0 2
Steve Biko
 
GAMTEL
 
   
2 1
Eintracht Braunschweig
 
Hamburger SV
 
0 0
0 2
Hansa Rostock
 
Heidenheim
 
0 0
0 1
Paderborn
 
Karlsruher SC
 
0 0
5 0
Türkspor Augsburg
 
Erlbach
 
1 1
1 1
Greuther Fürth II
 
Pipinsried
 
1 0
1 0
Hard Rock
 
Mt. Rich
 
   
2 1
Afrika Reykjavik
 
KFK Kópavogur
 
   
0 6
Thróttur Vogar
 
HK
 
0 1
1 2
ÍBV
 
Valur
 
1 0
3 2
Leiknir Reykjavík
 
KA
 
0 2
0 5
ÍA
 
Stjarnan
 
0 2
0 3
Keflavík
 
Breidablik
 
1 1
2 3
Haukar / KÁ U19
 
Thróttur / SR U19 II
 
   
4 1
HK / Ýmir U19
 
Thór / Samherjar U19
 
1 2
3 2
Keflavík Reyni Ví U19 II
 
Grotta / Kria U19
 
   
3 1
Vestri / Hörður U19
 
Breið / Aug / Sm U19 III
 
   
   
Thór / KA U19 W
 
Keflavík Reynir Víð U19 W
 
   
1 3
Stjarnan / Alftanes U19 W
 
Thór / KA U19 W
 
   
   
Borneo
 
Arema
 
0 0
0 0
Tokyo
 
Júbilo Iwata
 
2 0
2 0
Kyoto Sanga
 
Sanfrecce Hiroshima
 
0 0
1 1
Blaublitz Akita
 
Montedio Yamagata
 
0 2
0 2
Fagiano Okayama
 
Tochigi
 
0 0
0 0
Machida Zelvia
 
V-Varen Nagasaki
 
0 1
1 2
Yokohama
 
JEF United
 
2 0
4 0
Ryūkyū
 
Omiya Ardija
 
0 0
1 1
Tegevajaro Miyazaki
 
Fujieda MYFC
 
0 0
1 3
Giravanz Kitakyushu
 
Gifu
 
1 1
2 1
Kamatamare Sanuki
 
Ehime
 
0 1
0 2
Matsumoto Yamaga
 
Fukushima United
 
1 0
1 0
Kagoshima United
 
Sagamihara
 
0 0
0 1
TIAMO Hirakata
 
Honda
 
0 2
1 2
Criacao Shinjuku
 
Osaka
 
1 1
1 2
Sahab
 
Al Ramtha
 
0 0
1 0
Aqaba
 
Al Hussein
 
0 0
0 2
Akzhayik
 
Kaspiy
 
0 1
3 1
Ordabasy
 
Aksu
 
2 0
2 0
Arys
 
Zhetysu
 
2 0
3 0
Coast Stima
 
Modern Coast Rangers
 
   
2 1
Assad
 
Silibwet
 
   
3 2
Fortune Sacco
 
MCF
 
0 0
1 1
Kibera Black Stars
 
Migori Youth
 
   
0 1
Murang'a SEAL
 
Dandora Love
 
   
   
Mwatate United
 
Gusii
 
   
2 1
Zoo Kericho
 
Shabana
 
   
   
Jeonnam Dragons
 
Gimpo
 
0 0
0 1
Jeonju
 
Goyang KH
 
   
1 4
Daegu II
 
Jungnang Chorus Mustang
 
   
2 0
Namdong
 
Chungju Citizen
 
2 1
2 1
Dangjin Citizen
 
Cheongju
 
2 1
3 3
Hwaseong
 
Cheonan City
 
2 0
2 0
Paju Citizen
 
Mokpo City
 
0 0
1 0
JDFS Alberts
 
Tukums II
 
1 0
1 0
Salaspils
 
FS Jelgava
 
0 1
0 3
Riga
 
Super Nova
 
0 0
1 0
Al-Akhdar
 
Al Ahli Tripoli
 
   
1 3
Olympic Azzaweya
 
Al-Ittihad
 
   
0 2
Al Ahli Benghazi
 
Al-Nasr
 
   
0 2
Džiugas Telšiai
 
Banga
 
0 0
0 1
Eagles
 
Super United Sports
 
0 1
2 1
United Victory
 
Green Streets
 
0 2
1 2
Santos Laguna
 
Guadalajara
 
0 0
1 1
Pumas UNAM
 
Necaxa
 
1 0
1 0
Atlético San Luis
 
Monterrey
 
0 0
0 1
Guadalajara W
 
Necaxa W
 
1 0
3 0
Mazatlán W
 
Juárez W
 
0 1
1 2
Atlético San Luis U20
 
Monterrey U20
 
   
2 1
Pumas UNAM U20
 
Necaxa U20