Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Guinea U20
 
Gambia U20
 
   
1 2
Senegal U20
 
Guinea Bissau U20
 
   
0 0
Kenya U20
 
Sudan U20
 
   
2 1
Burundi U20
 
South Sudan U20
 
   
0 4
CS Constantine U21
 
WA Tlemcen U21
 
1 0
2 0
NA Hussein Dey U21
 
MC Oran U21
 
3 1
4 2
RC Relizane U21
 
Paradou AC U21
 
0 0
0 1
JS Kabylie U21
 
Bordj Bou Arreridj U21
 
1 0
2 0
CS Constantine
 
Tlemcen
 
0 0
0 0
NA Hussein Dey
 
MC Oran
 
0 1
1 1
RC Relizane
 
Paradou AC
 
1 1
1 1
JS Kabylie
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
0 0
0 0
Alashkert II
 
BKMA
 
   
0 3
Pyunik II
 
Shirak II
 
   
1 2
Ararat
 
Artsakh
 
0 1
1 1
Melbourne Victory
 
Beijing Guoan
 
0 2
0 2
Ulsan
 
Perth Glory
 
0 0
2 0
Chiangrai United
 
Seoul
 
1 0
2 1
Shanghai Shenhua
 
Tokyo
 
0 0
1 2
Logan Lightning
 
SWQ Thunder
 
0 1
1 1
Austria Wien II
 
Lafnitz
 
0 2
2 3
Dornbirn
 
Liefering
 
1 1
1 2
Floridsdorfer AC
 
Blau-Weiß Linz
 
1 0
4 1
Kapfenberger SV
 
Amstetten
 
0 0
0 0
SV Horn II
 
Grazer AK
 
0 0
2 0
St. Pölten II
 
Mannersdorf
 
   
   
Kilb
 
USC Rohrbach
 
   
   
Kottingbrunn
 
Schrems
 
   
   
Dinamo Minsk Res.
 
BATE Res.
 
2 1
4 2
Vitebsk Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
0 0
1 1
Dinamo Brest Res.
 
Neman Grodno Res.
 
1 1
2 1
Isloch Res.
 
Gorodeya Res.
 
3 0
7 2
Slavia Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
2 0
4 0
Slutsk Res.
 
Smolevichy-STI Res.
 
0 0
0 0
Shakhtyor Res.
 
Minsk Res.
 
0 1
2 2
Deinze
 
Club Brugge II
 
0 0
1 0
AS Eupen
 
Sporting Charleroi
 
1 0
3 1
Always Ready
 
Nacional Potosí
 
1 2
2 2
Santa Cruz
 
Aurora
 
1 2
4 2
Real Potosí
 
Guabirá
 
0 1
0 1
Mladost Doboj Kakanj
 
Zeljeznicar
 
0 1
0 4
Guarani de Palhoça
 
Metropolitano
 
2 0
2 1
Corinthians
 
Santos
 
0 0
0 2
Figueirense
 
Botafogo SP
 
0 0
0 0
Oeste
 
América Mineiro
 
1 1
1 1
Operário PR
 
Paraná
 
0 0
1 0
Sampaio Corrêa
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
0 1
Paysandu
 
Botafogo PB
 
1 0
1 0
ABC
 
Itabaiana
 
1 0
2 0
Campinense
 
América RN
 
0 0
0 0
Central
 
Jacyobá
 
1 0
3 0
Coruripe
 
Vitória da Conquista
 
1 0
1 0
Floresta
 
Afogados
 
1 1
5 1
Frei Paulistano
 
Potiguar Mossoró
 
0 1
1 1
Globo
 
Atlético Cajazeirense
 
0 0
3 0
Salgueiro
 
Guarany de Sobral
 
0 0
2 0
Bahia de Feira
 
Tupynambás
 
0 1
0 1
Caldense
 
Brasiliense
 
1 1
1 2
Gama
 
Atlético Alagoinhas
 
2 1
2 1
Palmas
 
Villa Nova
 
0 0
0 1
MS ABDB
 
Kota Ranger
 
   
   
MS PDB
 
Jerudong
 
   
   
Kasuka
 
Tabuan Academy
 
   
   
Wijaya
 
Bakes
 
   
   
Botev Vratsa II
 
Peshtera Galata
 
   
3 1
Cherno More
 
Slavia Sofia
 
1 1
3 2
Lokomotiv Sofia 1929
 
Septemvri Simitli
 
1 0
2 0
OFK Pirin
 
Vitosha Bistritsa
 
   
   
Deportes Valdivia
 
Ñublense
 
1 1
2 2
Tianjin Teda
 
Guizhou Zhicheng
 
0 0
1 0
Jiangsu Suning
 
Meizhou Hakka
 
3 0
7 2
Atlético Bucaramanga
 
Alianza Petrolera
 
2 1
3 2
Independiente Medellín
 
Deportivo Pereira
 
0 2
1 2
RCK
 
Saint Eloi Lupopo
 
   
1 1
Šibenik
 
Slaven Koprivnica
 
0 2
0 3
Olympiakos
 
Karmiotissa
 
1 1
3 2
Pardubice
 
Sigma Olomouc
 
0 0
1 1
FC Helsingør
 
Fremad Amager
 
1 1
2 1
Kolding IF
 
Vendsyssel
 
3 0
3 2
Randers
 
OB
 
1 0
2 1
LDU Quito
 
Olmedo
 
3 0
3 0
Brentford
 
Queens Park Rangers
 
1 1
2 1
Tranmere Rovers
 
Brackley Town
 
0 0
1 0
Fleetwood Town
 
Sunderland
 
0 0
1 1
Notts County
 
Wealdstone
 
2 0
3 0
Crystal Palace
 
Newcastle United
 
0 0
0 2
Arsenal U23
 
Derby County U23
 
1 1
3 1
Blackburn Rovers U23
 
Everton U23
 
1 0
1 1
West Ham United U23
 
Manchester United U23
 
1 0
2 0
Middlesbrough U23
 
Reading U23
 
2 0
2 3
Norwich City U23
 
Burnley U23
 
0 0
0 0
Aston Villa U23
 
Fulham U23
 
1 1
2 3
Shrewsbury Town U18
 
Tranmere Rovers U18
 
   
0 1
Rotherham U18
 
Huddersfield Town U18
 
   
3 4
Port Vale U18
 
Fleetwood Town U18
 
   
2 3
Kazakhstan W
 
FYR Macedonia W
 
0 3
0 3
Albania W
 
Cyprus W
 
1 0
4 0
Croatia W
 
Lithuania W
 
0 0
1 0
Germany W
 
Greece W
 
4 0
6 0
Estonia W
 
Turkey W
 
0 1
0 4
Russia W
 
Kosovo W
 
3 0
3 0
Northern Ireland W
 
Belarus W
 
1 1
3 2
Portugal W
 
Scotland W
 
0 0
1 0
France W
 
Austria W
 
2 0
3 0
Spain W
 
Moldova W
 
6 0
10 0
Strasbourg
 
Rennes
 
1 0
1 1
Bastia-Borgo
 
Concarneau
 
1 1
2 2
Créteil
 
Villefranche
 
0 0
1 0
Laval
 
Sète
 
2 1
4 2
Lyon Duchère
 
Bastia
 
1 0
2 0
Orléans
 
Bourg-en-Bresse
 
1 0
1 3
Stade Briochin
 
Boulogne
 
1 0
1 0
Aragvi Dusheti
 
Rustavi
 
   
   
Merani Martvili
 
Gagra
 
   
   
Shevardeni 1906
 
Samgurali
 
   
   
Shukura
 
WIT Georgia
 
   
   
Zugdidi
 
Sioni
 
   
   
Tbilisi City
 
Bakhmaro
 
   
0 1
Gareji
 
Saburtalo II
 
   
5 0
Kolkheti Poti
 
Meshakhte
 
   
5 0
Spaeri
 
Gori
 
   
1 0
Darmstadt 98
 
Eintracht Braunschweig
 
4 0
4 0
St. Pauli
 
Osnabrück
 
0 0
0 1
Uerdingen
 
Verl
 
0 0
1 2
Wolfsburg
 
Werder Bremen
 
3 2
5 3
Karlsruher U19
 
Freiburg U19
 
   
   
Concórdia
 
Osdorf
 
   
   
SV Zeilsheim
 
Viktoria Griesheim
 
   
   
Drochtersen / Assel
 
St. Pauli II
 
   
   
Wa All Stars
 
Medeama
 
0 0
0 0
Lions FC
 
Europa FC
 
   
0 1
Újpest
 
Paksi SE
 
0 0
1 1
East Bengal
 
ATK Mohun Bagan
 
0 0
0 2
PS TNI
 
Persipura
 
   
   
PSM
 
Persela
 
   
   
Tractor Sazi
 
Sepahan
 
0 1
0 1
Al Diwaniya
 
Al Shorta
 
1 0
2 0
Al Kahrabaa
 
Alsinaat Alkahrabaiya
 
1 0
1 1
Al Talaba
 
Zakho
 
0 1
1 1
Al-Qasim
 
Naft
 
0 0
0 2
Hapoel Bikat Hayarden
 
Ironi Kuseife
 
2 1
4 1
Maccabi Tzur Shalom
 
MS Tira
 
1 0
1 2
MS Dimona
 
Hapoel Bnei Lod
 
   
5 1
Agudat Sport Nordia
 
Maccabi Shaarayim
 
   
0 1
Tzeirey Taibe
 
Hapoel Migdal Haemek
 
1 1
2 2
Shimshon Kafr Qasim
 
Hapoel Azor
 
   
4 1
Hakoah Ramat Gan
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
1 1
1 1
Hapoel Ashkelon
 
Maccabi Ashdod
 
0 2
2 2
Holon Yermiyahu
 
Maccabi Yavne
 
   
1 0
Hapoel Bu'eine
 
Ironi Tiberias
 
   
1 0
Hapoel Kfar Kana
 
Maccabi Ironi Tamra
 
   
0 1
Ironi Or Yehuda
 
Maccabi Herzliya
 
   
1 3
Hapoel Kaukab
 
Maccabi Bnei Raina
 
0 0
0 0
Beitar Tel Aviv Ramla
 
Sektzia Nes Tziona
 
1 0
3 0
Hapoel Afula
 
Hapoel Ramat Gan
 
0 0
1 0
Hapoel Nazareth Illit
 
Hapoel Kfar Shalem
 
2 0
5 1
Hapoel Petah Tikva
 
Hapoel Acre
 
0 0
0 0
Hapoel Ramat HaSharon
 
Hapoel Katamon
 
0 0
0 0
Hapoel Rishon LeZion
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
2 0
2 0
Hapoel Umm al-Fahm
 
Hapoel Iksal
 
1 0
1 2
Chievo
 
Lecce
 
1 1
1 2
Al Ramtha
 
Al Salt
 
0 1
2 1
Shabab Al Ordon
 
Al Ahli
 
0 0
0 0
Zhetysu
 
Astana
 
1 0
1 2
Kaisar
 
Kyzyl-Zhar
 
1 1
1 2
Kaspiy
 
Shakhter Karagandy
 
0 3
0 4
Tobol
 
Taraz
 
1 0
2 0
Khaitan
 
Kazma
 
0 0
1 4
Burgan
 
Al Sahel
 
0 0
0 1
Cheng Fung
 
Benfica
 
1 3
1 7
Pembroke Athleta
 
San Gwann
 
1 1
3 1
Naxxar Lions
 
Mqabba
 
2 0
2 0
Tigres UANL
 
Cruz Azul
 
0 1
1 3
Pachuca
 
Pumas UNAM
 
0 1
0 1
América W
 
Guadalajara W
 
0 0
1 0
Pumas UNAM W
 
Monterrey W
 
0 1
1 1
Inter Playa del Carmen
 
Irapuato
 
1 0
2 0
SC Cambuur
 
FC Den Bosch
 
1 1
3 1
TOP Oss
 
NAC Breda
 
0 0
0 0
FC Volendam
 
Almere City
 
1 1
2 2
Helmond Sport
 
Jong PSV
 
1 0
1 0
FC Twente
 
RKC Waalwijk
 
0 2
0 2
Guaireña
 
Sportivo San Lorenzo
 
1 0
2 2
Alianza Atlético
 
Union Huaral
 
0 0
0 0
Górnik Łęczna
 
ŁKS Łódź
 
0 0
2 0
Miedź Legnica
 
Odra Opole
 
2 1
4 2
Znicz Pruszków
 
SKRA Częstochowa
 
0 2
0 5
Wisła Płock
 
Cracovia Kraków
 
0 1
0 1
Górnik Zabrze
 
Pogoń Szczecin
 
1 1
2 1
Famalicão U23
 
Sporting Braga U23
 
0 1
1 1
Leixões U23
 
Vitória Guimarães U23
 
1 0
5 1
Paços de Ferreira
 
Famalicão
 
1 0
2 0
Tondela
 
Vitória SC
 
0 0
0 2
Al Gharafa
 
Al Khor
 
2 1
6 3
Al Duhail
 
Al Kharitiyath
 
3 0
4 1
Al Sadd
 
Umm Salal
 
1 1
3 1
Independenţa Baia Mare
 
Selena Constanţa
 
1 0
2 0
Chindia Târgovişte
 
Hermannstadt
 
1 1
1 1
Progresul Spartac
 
Universitatea Craiova
 
0 3
0 5
Cailungo
 
Cosmos
 
   
   
Faetano
 
Domagnano
 
   
   
Fiorentino
 
Tre Fiori
 
   
   
Folgore
 
Virtus
 
   
   
La Fiorita
 
San Giovanni
 
   
   
Pennarossa
 
Juvenes / Dogana
 
   
   
Tre Penne
 
Murata
 
   
   
Al Shabab
 
Dhamk
 
1 1
2 1
Al Ittihad
 
Al Quadisiya
 
1 0
1 0
Al Taawon U19
 
Abha U19
 
   
3 1
Al Ittihad U19
 
Al Fateh U19
 
0 0
0 0
Cape Town All Stars
 
JDR Stars
 
0 0
1 1
Cape Town Spurs
 
Polokwane City
 
0 0
1 1
Maritzburg United
 
SuperSport United
 
1 1
1 2
Guaraní
 
Grêmio
 
0 0
0 2
Defensa y Justicia
 
Vasco da Gama
 
0 0
1 1
Junior
 
Unión La Calera
 
1 0
2 1
Real Valladolid
 
Levante
 
0 0
1 1
Alcorcón
 
Girona
 
0 0
1 0
Málaga
 
Lugo
 
0 2
2 2
Guiniguada U19
 
Acodetti U19 II
 
   
4 2
Las Palmas U19 II
 
Daniel Carnevali U19
 
   
4 0
Osasuna U19 II
 
Beti Onak U19
 
   
5 5
UD San Fernando
 
Arucas
 
1 0
2 0
Villa Santa Brígida
 
Guía
 
0 0
1 2
Aarau
 
Winterthur
 
1 1
3 1
Kriens
 
Stade Lausanne-Ouchy
 
0 2
0 2
FC Schaffhausen
 
Neuchâtel Xamax
 
2 0
2 0
Wil
 
Grasshopper
 
1 0
1 1
Nakhon Ratchasima
 
Bangkok Glass
 
0 1
0 2
Mardin BB
 
Fethiyespor
 
0 1
0 3
Tokatspor
 
Tekirdağspor
 
0 2
0 6
Ankaragücü
 
Trabzonspor
 
0 1
0 1
Lviv
 
Mariupol
 
0 2
1 3
Dnipro-1 U21
 
Shakhtar Donetsk U21
 
1 1
3 2
Dynamo Kiev U21
 
Vorskla Poltava U21
 
0 0