Soccer Match Fixtures and Past Results

Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are automatically adjusted to your local timezone.

If the match has started, go to our live score page for the latest and fastest football results.
For the full-time results of today matches, click here.

The highest match odds are shown for each football match. Click on "Odds' to view the opening odds plate, odds fluctuation and archive of odds history for each match from Asia and Europe bookmakers.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The soccer results are updated as soon as the match has ended.

Click on + to display the name of the goalscorers, yellow/red cards and the minutes the events occur. If the goal come from penalty kick or own goal, we will also indicate in the match results. You can also click on the button to view the individual match stats, including team starting line-up and substitues.

If the match is postponed, it is shown as P - P

BKMA
 
Alashkert II
 
   
6 1
Wellington Phoenix
 
Perth Glory
 
0 1
0 1
Bayside United
 
The Gap
 
1 0
2 2
Taringa Rovers
 
Grange Thistle
 
2 1
2 2
North Star
 
Albany Creek Excelsior
 
2 3
3 5
Toowong
 
Acacia Ridge
 
2 0
3 0
Monaro Panthers
 
Tuggeranong United
 
1 0
1 1
Canberra Olympic
 
Gungahlin
 
1 1
0 3
Belconnen United W
 
Wagga City Wanderers W
 
   
8 0
Marconi Stallions
 
Western Sydney W. II
 
1 0
1 1
Mt Druitt Town
 
Sydney United
 
1 0
4 3
Lambton Jaffas
 
Adamstown Rosebuds
 
3 1
6 3
Maitland
 
Broadmeadow Magic
 
0 0
0 0
Mindil Aces
 
Uni Azzurri
 
0 0
0 1
Casuarina
 
Hellenic Athletic
 
0 2
0 5
Peninsula Power
 
Brisbane Strikers
 
0 0
1 0
Queensland Lions
 
SC Wanderers
 
2 0
4 1
Gold Coast Knights
 
Brisbane Roar II
 
1 0
1 0
Capalaba
 
Brisbane City
 
1 0
2 3
Adelaide Blue Eagles
 
Croydon Kings
 
1 0
2 0
Adelaide Comets
 
NE MetroStars
 
1 0
4 1
Adelaide Raiders
 
Modbury Jets
 
2 0
2 2
Adelaide United ||
 
Cumberland United
 
0 1
0 3
Para Hills Knights
 
Adelaide City
 
0 2
0 2
Devonport City
 
Glenorchy Knights
 
1 0
1 0
Riverside Olympic
 
South Hobart
 
0 1
1 2
Launceston City
 
Clarence Zebras
 
1 1
2 2
Olympia Warriors
 
Kingborough Lions
 
2 0
3 3
Avondale Heights
 
St. Albans Saints
 
   
   
Dandenong Thunder
 
Heidelberg United
 
   
   
Bayswater City
 
Rockingham City
 
1 2
1 3
Cockburn City
 
Balcatta
 
2 0
3 0
ECU Joondalup
 
Gwelup Croatia SC
 
2 0
3 2
Inglewood United
 
Floreat Athena
 
0 0
0 2
Perth
 
Perth Glory II
 
2 0
4 1
Sorrento
 
Armadale
 
3 1
4 2
SWQ Thunder W
 
Logan Lightning W
 
   
2 4
Mitchelton W
 
Souths United W
 
   
1 2
Adelaide Comets Res.
 
MetroStars Res.
 
2 0
2 1
Adelaide Raiders Res.
 
Modbury Jets Res.
 
1 0
4 1
Adelaide United Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
4 0
Blue Eagles Res.
 
Croydon Kings Res.
 
   
1 3
Campbelltown City Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
2 0
3 2
Para Hills Knights Res.
 
Adelaide City Res.
 
1 4
2 4
Fulham United
 
Adelaide Victory
 
1 1
3 2
Playford City Patriots
 
Vipers
 
1 0
2 1
South Adelaide Panthers
 
Adelaide Hills Hawks
 
1 0
2 1
West Adelaide
 
Seaford Rangers
 
2 0
4 0
Western Strikers
 
Sturt Lions
 
0 0
0 1
Dandenong Thunder U20
 
Heidelberg United U20
 
   
   
South Melbourne U20
 
Hume City U20
 
   
   
Port Melbourne U20
 
Oakleigh Cannons U20
 
   
   
Brunswick City
 
North Geelong Warriors
 
   
   
Werribee City
 
Bulleen Lions
 
   
   
Manningham United Blues
 
Moreland City
 
   
   
Goulburn Valley Suns
 
Moreland Zebras
 
   
   
Forrestfield United
 
Fremantle City
 
0 0
0 0
Quinns
 
Joondalup United
 
4 0
5 1
Subiaco
 
Ashfield
 
0 0
3 0
Swan United
 
Stirling Lions
 
0 2
1 4
UWA Nedlands
 
Olympic Kingsway
 
1 3
2 5
Western Knights
 
Mandurah City
 
0 1
0 2
Oberwart / Rotenturm
 
Horitschon
 
   
1 1
Ferlach
 
SAK Klagenfurt
 
0 1
1 1
Bleiburg
 
Treibach
 
   
2 3
Retz
 
Schrems
 
   
4 1
Oedt
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
2 1
Bürmoos
 
Eugendorf
 
   
2 2
Golling
 
Adnet
 
   
4 2
Ebbs
 
Söll
 
   
5 0
Mils
 
Fügen
 
   
4 3
Natters
 
SV Innsbruck
 
   
2 3
Bezau
 
Alberschwende
 
   
3 2
Höchst
 
Bizau
 
   
1 2
Lustenau
 
Göfis
 
   
5 0
Admira Dornbirn
 
Andelsbuch
 
   
4 0
Blau-Weiß Feldkirch
 
Lochau
 
   
2 2
Fussach
 
Schruns
 
   
1 0
Ludesch
 
Nenzing
 
   
1 3
Post
 
Austria XIII
 
   
1 5
Wienerberg
 
Union Mauer
 
   
1 2
Elektra
 
Vorwärts Brigittenau
 
2 0
3 0
St. Anna
 
Stadl-Paura
 
2 1
4 2
Mauerwerk
 
Draßburg
 
2 1
3 1
Wiener Viktoria
 
Admira II
 
0 1
1 2
Anif
 
Wals-Grünau
 
2 0
4 0
Bischofshofen
 
Grödig
 
1 0
3 0
Salzburger AK
 
Austria Salzburg
 
1 1
1 2
Seekirchen
 
Pinzgau Saalfelden
 
0 1
2 1
Hall
 
Kufstein
 
0 1
0 1
SVG Reichenau
 
Wacker Innsbruck II
 
0 0
0 0
Lauterach
 
Austria Lustenau II
 
2 0
3 0
Dornbirner SV
 
Rotenberg
 
0 0
2 2
Qarabağ
 
Sabah
 
1 0
2 0
Bahrain SC
 
Sitra
 
   
1 1
Malkiya
 
Isa Town
 
   
0 1
Volna
 
Smorgon
 
0 0
2 3
Sputnik
 
Oshmyany
 
0 0
1 0
Lida
 
Naftan
 
2 2
2 2
Osipovichy
 
Viktoriya Maryina Horka
 
0 0
2 1
Dnepr Mogilev
 
Gorki
 
1 0
4 0
Dinamo Malorita
 
Kronon
 
3 0
8 1
Energosbyt-BSATU
 
Polotsk
 
   
1 3
FC Ostrovets
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
0 1
2 3
Meliorator Zhitkovichi
 
Chayka Zelva
 
1 1
1 1
MKK-Dnepr
 
Zhlobin
 
0 0
3 1
Shakhtyor Petrikov
 
Bumprom
 
2 0
4 0
BGU Minsk
 
Baranovichi
 
0 2
1 3
Pershiy Regien
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
0 3
Ynergetyk-BDU
 
Smolevichy-STI
 
2 0
4 1
Gorodeya
 
Ruh Brest
 
0 2
1 3
Neman Grodno Res.
 
BATE Res.
 
0 1
1 2
Slavia Res.
 
Vitebsk Res.
 
0 0
1 0
Torpedo Zhodino Res.
 
Minsk Res.
 
0 0
1 4
Dinamo-BGU W
 
ABFF U19 W
 
3 0
9 0
RWDM
 
Club Brugge II
 
0 0
2 0
Zulte-Waregem
 
Waasland-Beveren
 
1 0
4 1
Mechelen
 
Cercle Brugge
 
1 0
2 3
OH Leuven
 
Sporting Charleroi
 
1 1
1 3
Antwerp
 
Gent
 
1 0
1 0
Bratstvo Gracanica
 
Jedinstvo Bihac
 
   
3 1
Buducnost Banovici
 
Orasje
 
3 2
3 2
Capljina
 
Radnik Hadžići
 
   
3 1
Rudar Kakanj
 
Igman Konjic
 
   
2 2
Slaven Zivinice
 
Vis Kosova
 
   
0 3
Travnik
 
Posusje
 
   
1 0
Zvijezda Gradačac
 
GOSK Gabela
 
   
1 0
Borac Kozarska Dubica
 
FK Jedinstvo Brcko
 
2 0
3 0
Drina Zvornik
 
Kozara Gradiska
 
1 1
1 2
Leotar
 
Ljubic Prnjavor
 
1 0
4 0
Sutjeska Foca
 
Sloboda Novi Grad
 
0 1
0 1
Tekstilac Derventa
 
Podrinje Janja
 
0 0
1 0
Zeljeznicar Banja Luka
 
Slavija
 
   
0 3
Zvijezda '09 Brgule
 
Rudar Prijedor
 
0 0
0 1
Modrica
 
Sloga Doboj
 
   
1 1
Siroki Brijeg
 
Borac Banja Luka
 
2 0
3 0
Zrinjski
 
Sloboda Tuzla
 
1 0
1 0
Nauas
 
Atlético Acreano
 
   
1 2
Plácido de Castro
 
Galvez
 
   
2 1
Juventude MA
 
Pinheiro
 
2 2
4 2
Potiguar Mossoró
 
ABC
 
0 1
0 2
Athletico PR
 
Fluminense
 
0 1
0 1
Internacional
 
Atlético Mineiro
 
1 0
1 0
Ponte Preta
 
CSA
 
1 1
2 1
Avaí
 
Cuiabá
 
0 0
0 2
Botafogo SP
 
Figueirense
 
0 0
0 1
Náutico
 
Juventude
 
2 2
3 3
CRB
 
Vitória
 
1 0
2 2
Jacuipense
 
Manaus
 
0 0
1 0
Volta Redonda
 
Tombense
 
1 0
2 0
Ferroviário
 
Vila Nova
 
1 0
4 0
Paysandu
 
Treze
 
0 0
1 0
DPMM FC
 
MS ABDB
 
   
   
Wijaya
 
Kota Ranger
 
   
   
Dorostol
 
Topolite
 
2 1
2 1
Kubrat
 
Botev Novi Pazar
 
0 0
2 0
Shumen 2007
 
Svetkavitsa Targovishte
 
1 0
1 0
Sportist General Toshevo
 
Spartak Varna
 
1 0
1 3
Peshtera Galata
 
Levski Lom
 
   
1 1
Borislav 2009
 
Yambol 1915
 
0 0
0 0
Dimitrovgrad
 
Karnobat
 
0 0
1 0
Maritsa Plovdiv
 
Atletik Kuklen
 
0 0
2 0
Nesebar
 
Gigant Saedinenie
 
1 0
1 2
Rozova dolina
 
Izvor Gorski izvor
 
1 1
4 2
Spartak Plovdiv
 
Sokol Markovo
 
0 0
1 0
Zagorets
 
Chernomorets 1919 Burgas
 
0 0
1 1
Vereya
 
Haskovo
 
   
1 3
Balkan Botevgrad
 
Rilski Sportist
 
   
3 0
Belasitsa
 
Granit Vladaya
 
1 1
3 1
Botev Ihtiman
 
Bansko
 
   
3 0
Kyustendil
 
Marek
 
0 0
0 0
Nadezhda Dobroslavtsi
 
Velbazhd
 
   
3 1
Oborishte
 
Levski Chepintsi
 
1 1
4 1
Pirin Razlog
 
Pirin Gotse Delchev
 
0 0
1 1
Slivnishki geroy
 
Chavdar Etropole
 
0 1
0 3
Vihren
 
Perun
 
   
2 1
Botev Vratsa
 
CSKA Sofia
 
1 1
1 2
Cherno More
 
Ludogorets
 
1 2
1 4
Bati Youth
 
Kirivong Sok Sen Chey
 
   
1 3
Police Commissary
 
Cambodia Tiger
 
2 1
2 4
Nagacorp
 
Visakha
 
0 0
1 1
SC Scarborough
 
Hamilton City
 
   
7 2
Serbian White Eagles
 
Vorkuta
 
   
1 3
Lanaudière
 
Longueuil
 
   
   
Ottawa South United
 
Mont-Royal Outremont
 
   
   
Blainville
 
Fabrose
 
   
1 2
York9
 
Valour
 
0 0
0 0
Forge
 
Pacific
 
1 1
2 1
Tianjin Teda
 
Qingdao Hainiu
 
0 2
0 2
Beijing Guoan
 
Shanghai SIPG
 
1 1
1 2
New Taipei Air Source
 
Kaohsiung Yangxin
 
1 0
2 1
Taipei Bear
 
Hualien
 
0 3
2 5
Taoyuan International
 
Taichung Blue Whale
 
0 0
0 2
Atlético
 
Leones FC
 
   
   
Barranquilla
 
Fortaleza CEIF
 
   
   
Cortuluá
 
Atlético Huila
 
   
   
Deportes Quindío
 
Boca Juniors de Cali
 
   
   
Llaneros
 
Real Santander
 
   
   
Tigres
 
Orsomarso
 
   
   
Unión Magdalena
 
Real Cartagena
 
   
   
Valledupar
 
Bogotá
 
   
   
Slaven Koprivnica
 
Gorica
 
1 0
1 2
Šibenik
 
Varaždin
 
0 0
0 1
Cibalia
 
Medimurje Cakovec
 
3 1
3 3
Sesvete
 
Opatija
 
0 0
0 1
Solin
 
Kustošija
 
0 1
1 2
Dugo Selo
 
Segesta Sisak
 
   
3 1
HAŠK
 
Maksimir Zagreb
 
   
1 1
Lučko
 
Gaj
 
   
1 1
Udarnik Kurilovec
 
Trešnjevka
 
   
1 0
Vrapče Zagreb
 
Spansko Zagreb
 
   
1 2
Karlovac 1919
 
Ponikve
 
0 0
0 1
Bedem Ivankovo
 
Vihor
 
   
2 1
Belišće
 
Vukovar
 
   
2 0
Čepin
 
Zrinski Jurjevac
 
   
4 0
Dakovo-Croatia
 
Oriolik Oriovac
 
1 0
1 0
Granicar Zupanja
 
Slavonija Pozega
 
   
2 3
NAŠK Našice
 
Sloga Nova Gradiska
 
   
5 2
Slavija Pleternica
 
Kutjevo
 
   
1 0
Vuteks-Sloga
 
Valpovka
 
1 0
2 2
Graničar Đurđevac
 
Tehničar 1974
 
   
1 1
Podravina Ludbreg
 
Bjelovar
 
   
0 0
Rudar Mursko Sredisce
 
Virovitica
 
   
4 6
Varteks Varaždin
 
Podravac Virje
 
   
4 0
VESTA
 
Jong Holland
 
0 1
1 3
UNDEBA
 
Inter Willemstad
 
   
0 2
Paphos
 
Omonia Nicosia
 
1 0
2 2
Apollon
 
Doxa
 
0 1
1 1
Slavoj Vyšehrad
 
Dukla Praha
 
0 1
0 3
Prostějov
 
Blansko
 
0 0
1 1
Třinec
 
Lisen
 
2 1
2 3
Baník Sokolov
 
Motorlet Praha
 
0 1
0 2
Benesov
 
Sokol Hostoun
 
1 0
4 0
Loko Vltavín
 
Písek
 
1 0
3 1
Slovan Velvary
 
Slovan Liberec II
 
1 0
1 0
Sokol Živanice
 
Zbuzany
 
0 1
1 2
Ústí nad Orlicí
 
Bohemians 1905 II
 
0 0
1 0
Vyškov
 
Dolní Benešov
 
1 0
5 2
Odra Petrkovice
 
Znojmo
 
0 0
1 0
Slovan Rosice
 
Velké Meziříčí
 
0 0
1 0
Vrchovina
 
Slovácko II