Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Recreativo da Caála
 
Recreativo do Libolo
 
   
1 0
1º de Maio
 
Santa Rita
 
   
   
Fénix
 
Los Andes
 
0 0
0 0
Berazategui
 
Central Córdoba
 
1 0
1 2
Cañuelas
 
Ituzaingó
 
0 2
0 2
Leandro Nicéforo Alem
 
Real Pilar
 
0 1
1 3
Argentino Merlo
 
Excursionistas
 
0 0
2 0
Sportivo Barracas
 
Lugano
 
0 1
1 1
Argentinos Juniors Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
1 0
Arsenal Res.
 
Aldosivi Res.
 
1 0
1 1
Atlético Tucumán Res.
 
River Plate Res.
 
0 0
1 1
Banfield Res.
 
Huracán Res.
 
0 1
1 2
Boca Juniors Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
0 1
0 2
Defensa y Justicia Res.
 
Patronato Res.
 
0 0
0 1
Estudiantes La Plata Res
 
Racing Club Res.
 
2 0
4 0
Independiente Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
1 0
2 0
Newell's Old Boys Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
2 0
4 1
San Lorenzo Res.
 
Lanús Res.
 
0 0
1 2
Talleres Córdoba Res.
 
Colón Res.
 
1 0
1 1
Unión Santa Fe Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
1 0
3 1
Arsenal de Sarandi
 
Aldosivi
 
2 0
4 0
Gandzasar
 
Alashkert
 
1 2
2 2
Australia W
 
Vietnam
 
3 0
5 0
Brisbane Roar
 
Western Sydney Wanderers
 
2 0
3 1
Taringa Rovers
 
Acacia Ridge
 
0 2
0 6
Campbelltown City
 
Croydon Kings
 
1 0
1 1
Para Hills Knights
 
Adelaide Olympic
 
0 0
0 1
Adelaide Comets
 
Cumberland United
 
1 0
1 0
NE MetroStars
 
Adelaide City
 
0 1
1 1
Melbourne Knights
 
Hume City
 
0 3
2 4
Port Melbourne
 
South Melbourne
 
1 1
1 1
Green Gully
 
Heidelberg United
 
0 1
2 1
Bentleigh Greens
 
St. Albans Saints
 
0 0
0 0
Dandenong City
 
Avondale Heights
 
0 1
0 3
Oakleigh Cannons
 
Altona Magic
 
3 0
5 0
Southside Comets
 
Marlin Coast Rangers
 
   
3 2
Innisfail United
 
Douglas United
 
   
2 1
Melbourne University
 
Mt Lilydale
 
   
3 2
Sandringham
 
Glenroy Lions
 
   
2 0
Point Cook
 
Elwood City
 
   
0 0
Williamstown
 
Uni Hill Eagles
 
   
3 0
Bentleigh Greens U20
 
St. Albans Saints U20
 
0 0
0 1
Oakleigh Cannons U20
 
Altona Magic U20
 
0 0
1 0
Dandenong City U20
 
Avondale Heights U20
 
1 1
2 1
Blau-Weiß Linz
 
Vorwärts Steyr
 
2 0
2 0
SV Horn II
 
Grazer AK
 
1 1
4 2
Bad Sauerbrunn
 
Parndorf
 
   
3 0
Deutschkreutz
 
Klingenbach
 
   
2 1
Oberwart / Rotenturm
 
Kohfidisch
 
   
1 0
Krems
 
Spratzern
 
   
2 2
Langenrohr
 
Schrems
 
   
1 2
Waidhofen/Thaya
 
Ardagger
 
   
0 0
Zwettl
 
Mannersdorf
 
   
2 1
SPG Kornspitz Pregarten
 
Union St. Florian
 
   
3 0
SV Wallern
 
Zebau Bad Ischl
 
   
4 2
Union Edelweiß
 
St. Valentin
 
   
2 0
Weißkirchen / Allhaming
 
Mondsee
 
   
4 0
Mannswörth
 
Austria XIII
 
   
1 3
Union Vöcklamarkt
 
Wels
 
2 1
4 1
Weiz
 
St. Anna
 
3 0
3 0
Mattersburg II
 
Mauerwerk
 
2 1
4 1
Neusiedl
 
Rapid Wien II
 
2 2
2 2
Wiener SC
 
Ebreichsdorf
 
1 1
1 2
Sumqayıt II
 
Keşlə II
 
   
1 3
Turan
 
MOIK
 
   
   
Brothers Union
 
Bangladesh Police
 
1 1
1 1
Le Roeulx
 
Binche
 
   
3 3
KV Oostende U21
 
Sporting Charleroi U21
 
   
   
Dandy Town Hornets
 
SBRC
 
   
2 2
Santa Cruz
 
Nacional Potosí
 
1 0
2 1
Amazonas
 
Fast Clube
 
0 1
1 1
Boavista
 
Bangu
 
1 0
2 1
Vasco da Gama
 
ABC
 
0 0
1 0
Comercial MS
 
Costa Rica - MS
 
0 0
1 0
Wijaya
 
MS ABDB
 
   
1 1
Cherno More
 
Tsarsko selo
 
1 0
1 0
New Star
 
Yafoot
 
   
   
Dalian Professional
 
Qingdao Hainiu
 
   
   
Jiangsu Suning
 
Wuhan Zall
 
   
   
Shijiazhuang Ever Bright
 
Henan Jianye
 
   
   
AC Rangers
 
Don Bosco
 
   
1 1
Guadalupe
 
Deportivo Saprissa
 
0 0
2 1
Medimurje Cakovec
 
Solin
 
1 0
1 1
Aris
 
Ermis
 
1 0
1 0
Vysočina Jihlava
 
Třinec
 
2 0
2 0
FK Pardubice U19
 
Pribram U19
 
1 0
1 0
FC Helsingør
 
Brønshøj
 
1 1
4 1
Roskilde
 
Kolding IF
 
0 0
1 0
HB Køge
 
Vendsyssel
 
0 0
2 0
Nottingham Forest
 
Millwall
 
0 3
0 3
Blackburn U18
 
Arsenal U18
 
1 0
4 1
Huddersfield Town U23
 
Wigan U23
 
1 1
4 1
West Bromwich Albion U23
 
Doncaster U23
 
2 0
6 1
Watford U23
 
Crystal Palace U23
 
2 0
3 0
Hull City U23
 
Birmingham U23
 
0 0
0 2
Sheffield Wed U23
 
Sheffield Utd U23
 
1 1
2 1
Cambridge United U18
 
Swindon Town U18
 
   
3 3
Flora
 
Legion
 
2 1
3 1
Kosovo W
 
Russia W
 
0 2
0 5
Serbia W
 
FYR Macedonia W
 
3 1
8 1
Olympique Marseille
 
Amiens SC
 
1 0
2 2
Chambly
 
Le Mans
 
0 1
2 2
Châteauroux
 
Caen
 
1 1
2 1
Clermont
 
Sochaux
 
1 0
2 0
Grenoble Foot 38
 
Valenciennes
 
0 2
1 3
Le Havre
 
Auxerre
 
0 0
1 0
Niort
 
Nancy
 
1 0
1 1
Rodez
 
Guingamp
 
1 0
2 1
Troyes
 
Paris
 
1 1
1 1
Dunkerque
 
Villefranche
 
0 0
1 1
Béziers
 
Avranches
 
0 0
2 0
Bourg-en-Bresse
 
Laval
 
1 0
3 0
Cholet
 
Boulogne
 
0 0
0 3
Gazélec Ajaccio
 
Pau
 
2 0
2 1
Lyon Duchère
 
Le Puy F.43 Auvergne
 
0 1
0 1
Quevilly Rouen
 
Bastia-Borgo
 
   
   
Red Star
 
Concarneau
 
0 2
1 2
Toulon
 
Créteil
 
1 0
1 2
Banjul
 
Milan
 
   
0 0
Sporting Real FC
 
Armed Forces
 
   
0 1
Tallinding United
 
Fortune
 
   
0 0
Nürnberg
 
Hannover 96
 
0 2
0 3
Osnabrück
 
Wehen Wiesbaden
 
2 5
2 6
MSV Duisburg
 
Magdeburg
 
1 0
1 0
Paderborn
 
Köln
 
0 2
1 2
Osdorf
 
Hamm United
 
0 0
1 0
Hamburger SV III
 
Süderelbe
 
1 0
7 1
Carl Zeiss Jena II
 
FC Grimma
 
0 0
2 0
Arminia Ludwigshafen
 
Kaiserslautern II
 
1 1
1 3
Wiedenbrück
 
Rot Weiss Ahlen
 
0 1
0 1
BFC Dynamo
 
Rot-Weiß Erfurt
 
   
   
FSV Frankfurt
 
Teutonia WS
 
0 0
0 1
Karela
 
Asante Kotoko
 
0 1
0 1
Wa All Stars
 
WAFA
 
1 1
4 1
Mons Calpe
 
Europa Point
 
   
3 1
Platanias
 
Karaiskakis
 
0 0
1 0
Kitchee
 
Wofoo Tai Po
 
   
   
Afturelding
 
KR
 
2 0
1 3
FH
 
Grindavík
 
0 0
2 1
Fjölnir
 
Vestri
 
0 1
0 1
Thróttur Reykjavík
 
Grótta
 
0 0
2 1
Persik Kediri
 
Bhayangkara
 
1 1
1 1
Persita
 
PSM
 
0 1
1 1
Barito Putera
 
Bali United
 
0 1
1 2
Hapoel Qalansawe
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
1 0
1 0
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Tzeirei Sakhnin
 
   
2 0
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
0 0
2 0
Hapoel Yeruham
 
Bnei Eilat
 
1 1
1 3
Maccabi Bnei Nahaf
 
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
1 0
2 1
Shikun HaMizrah
 
Maccabi Ironi Sderot
 
1 1
2 3
Hapoel Kiryat Ono
 
Shimshon Bnei Taibe
 
2 0
6 2
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Ihud Bnei Baka
 
   
2 1
Maccabi Bnei Raina
 
Hapoel Beit Shean
 
   
2 0
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
0 1
0 1
Pardes Hanna-Karkur
 
Maccabi Umm Al Fahm
 
   
0 0
Shimshon Tel Aviv
 
Beitar Petah Tikva
 
   
5 1
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Ironi Modi'in
 
   
3 2
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
   
0 0
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
2 0
Hapoel Ramot Menashe
 
Hapoel Bnei Pardes
 
   
0 1
Maccabi Ironi Netivot
 
Hapoel Gedera
 
   
6 0
Tzeirey Taibe
 
Beitar Ramat Gan
 
   
2 2
Moadon Tzeirey Rahat
 
Beitar Yavne
 
   
0 0
Ironi Beit Dagan
 
Hapoel Kfar Bara
 
1 1
4 1
Ironi Nesher
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
1 0
Hapoel Bu'eine
 
Bnei Bir al-Maksur
 
   
2 0
Hapoel Hod Hasharon
 
Otzma Holon
 
2 1
4 3
Ahi Akko
 
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
   
1 0
Ironi Bnei Kabul
 
Ahva Kafr Manda
 
   
2 3
Hapoel Sandala Gilboa
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
1 0
2 1
Maccabi Ashdod
 
Hapoel Marmorek
 
0 0
1 1
Hapoel Azor
 
Agudat Sport Ashdod
 
0 0
0 0
Hapoel Bnei Zalafa
 
Robi Shapira
 
0 1
1 1
Maccabi Ironi Tamra
 
MS Tira
 
1 1
1 2
Hapoel Iksal
 
Hapoel Herzliya
 
1 0
5 0
Hapoel Migdal Haemek
 
Maccabi Kiryat Ata
 
0 0
2 2
Maccabi Herzliya
 
Hapoel Bikat Hayarden
 
0 0
3 1
Maccabi Shaarayim
 
Maccabi Yavne
 
0 1
0 2
Shimshon Kafr Qasim
 
Hakoah Ramat Gan
 
1 1
1 1
Holon Yermiyahu
 
Agudat Sport Nordia
 
1 1
3 1
Ironi Baka El Garbiya
 
Hapoel Kaukab
 
2 0
2 1
Ironi Or Yehuda
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
0 0
1 0
Maccabi Tzur Shalom
 
Ironi Tiberias
 
2 0
4 1
Hapoel Ashkelon
 
Hapoel Nazareth Illit
 
1 0
1 0
Hapoel Petah Tikva
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
1 1
1 3
Hapoel Ramat HaSharon
 
Hapoel Rishon LeZion
 
1 0
1 1
Hapoel Umm al-Fahm
 
Hapoel Acre
 
0 0
0 0
Kafr Qasim
 
Hapoel Katamon
 
1 1
1 3
Fiorentina U19
 
Napoli U19
 
2 0
2 1
Sahab
 
Aqaba
 
2 1
2 1
Al Faysali
 
Al Ramtha
 
0 0
0 0
Zoo Kericho
 
Sofapaka
 
0 0
0 0
Žalgiris
 
Panevėžys
 
2 0
4 0
Kelantan United
 
Kuching FA
 
1 1
2 1
PBDKT T-Team
 
PKNP
 
1 0
2 0
Melaka United
 
PDRM
 
1 0
3 1
MISC
 
Pahang
 
1 1
3 2
Swieqi
 
Pembroke Athleta
 
0 0
0 1
Zejtun Corinthians
 
Mqabba
 
   
3 1
Floriana
 
Sirens
 
0 0
3 0
Cimarrones de Sonora
 
Correcaminos UAT
 
0 1
0 2
Cruz Azul Hidalgo
 
Cafetaleros Chiapas II
 
   
1 2
Moghreb Tétouan
 
Youssoufia Berrechid
 
1 0
2 0
Magwe
 
Shan United
 
1 0
1 1
United States U20
 
Dominican Republic U20
 
4 0
6 0
Mexico U20 W
 
Haiti U21
 
0 0
1 1
Excelsior
 
MVV Maastricht
 
0 0
3 0
FC Den Bosch
 
Almere City
 
1 1
1 2
FC Eindhoven
 
TOP Oss
 
0 2
2 2
FC Volendam
 
Jong Ajax
 
2 0
4 0
Helmond Sport
 
FC Dordrecht
 
0 0
1 1
Telstar
 
Jong PSV
 
1 0
1 0
Fortuna Sittard
 
PEC Zwolle
 
0 0
1 1
Bahla
 
Fanja
 
2 1
2 2
Mrbat
 
Al Oruba
 
0 1
0 1
Al-Rustaq
 
Muscat
 
2 1
4 4
Al-Bireh
 
Palestinian Forces
 
   
3 0
Shabab Al Khaleel
 
Taraji Wadi Al-Nes
 
1 2
3 2
12 de Octubre
 
Sportivo Luqueño
 
2 0
3 2
Nacional Asunción
 
Cerro Porteño
 
0 0
0 0
Deportivo Llacuabamba
 
UTC Cajamarca
 
1 1
2 2
Odra Opole
 
Bełchatów
 
0 0
1 0
Górnik Zabrze
 
Cracovia Kraków
 
1 1
3 2
Real
 
Louletano
 
2 2
2 2
Deportivo Aves U23
 
Sporting Braga U23
 
0 2
0 2
Estoril U23
 
Benfica U23
 
2 0
3 2
Sporting Braga
 
Portimonense
 
2 0
3 1
Al Ahli
 
Qatar SC
 
0 1
2 2
Al Arabi
 
Al Khor
 
1 0
1 0
Cabinteely
 
Shamrock Rovers II
 
0 0
1 0
Drogheda United
 
UCD
 
4 0
5 1
Wexford Youths
 
Galway United
 
0 0
0 0
St Patrick's
 
Cork City
 
0 0
1 0
Waterford United
 
Derry City
 
1 1
2 1