Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Teuta Durrës
 
Flamurtari
 
0 0
1 0
Petro de Luanda
 
Progresso
 
   
2 1
Central Córdoba SdE Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
1 1
1 1
Aldosivi Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
0 2
Banfield Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
2 1
3 1
Colón Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
0 1
0 2
Gimnasia Esgrima Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 1
1 1
Huracán Res.
 
San Lorenzo Res.
 
1 2
2 2
Independiente Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
1 1
1 1
Patronato Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
2 0
3 0
Rosario Central Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
1 0
2 1
Talleres Córdoba Res.
 
Lanús Res.
 
0 2
1 3
Boca Juniors Res.
 
Racing Club Res.
 
0 0
2 0
Arsenal de Sarandi
 
River Plate
 
2 0
3 3
Aragats
 
Banants II
 
2 0
3 2
Ararat-Armenia II
 
Pyunik II
 
2 0
3 0
Lokomotiv
 
Shirak II
 
   
2 1
Noah
 
Yerevan
 
2 0
3 1
Melbourne Victory
 
Western Sydney Wanderers
 
0 0
1 2
Amstetten
 
Lafnitz
 
0 0
1 1
Austria Klagenfurt
 
SV Horn II
 
0 0
2 0
Austria Wien II
 
Wacker Innsbruck
 
1 1
1 2
Blau-Weiß Linz
 
Floridsdorfer AC
 
1 0
2 3
Vorwärts Steyr
 
Austria Lustenau
 
2 1
3 1
Schwechat
 
Stadlau
 
   
   
Bad Gleichenberg
 
Kalsdorf
 
3 1
3 1
Sturm Graz II
 
Stadl-Paura
 
4 0
6 0
Union Vöcklamarkt
 
Gleisdorf 09
 
2 0
2 2
Wels
 
Weiz
 
1 1
1 5
Neusiedl
 
Stripfing
 
1 0
2 0
Rapid Wien II
 
Team Wiener Linien
 
1 1
1 1
Draßburg
 
Ebreichsdorf
 
0 0
0 0
Mannsdorf
 
Bruck/Leitha
 
0 0
1 0
Traiskirchen
 
Mattersburg II
 
2 1
2 4
Kapaz
 
Qarabağ II
 
0 0
1 0
Keşlə II
 
Agsu
 
0 0
4 0
Neftchi II
 
Zaqatala
 
0 1
1 2
Qaradağ Lökbatan
 
Zirə II
 
0 0
1 0
YuA-Stroy-DYuSSh
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
   
Westerlo
 
Lokeren
 
2 0
2 0
Royal Excel Mouscron
 
Club Brugge
 
0 1
0 1
Sint-Dymphna
 
Wezel
 
   
2 3
Libramont
 
Marloie Sport
 
   
3 1
RSC Anderlecht W
 
Club Brugge W
 
1 0
5 0
St. Liege W
 
Gent W
 
0 1
0 2
Genk W
 
OH Leuven W
 
0 1
4 1
Dynamo Unacob
 
Energie
 
   
0 1
Bolívar
 
Guabirá
 
3 1
7 2
Wilstermann
 
Real Potosí
 
1 0
3 1
Sloga Gornje Crnjelovo
 
Zeljeznicar Banja Luka
 
0 0
2 0
Sarajevo
 
Celik
 
0 0
2 0
Galaxy
 
BR Highlanders
 
   
1 1
Molepolole City Stars
 
Orapa United
 
0 1
0 1
Verê U19
 
Londrina U19
 
   
1 1
Fluminense
 
Athletico PR
 
1 1
1 2
Cuiabá
 
Guarani
 
2 0
2 1
Criciúma
 
CRB
 
0 0
0 1
Vitosha Bistritsa
 
Cherno More
 
0 0
0 2
Dunav 2010
 
Etar
 
0 0
0 2
Chernomorets Balchik
 
Ludogorets II
 
0 0
1 0
USFA
 
Majestic
 
   
1 0
Colombe
 
Bamboutos
 
1 3
2 5
Barnechea
 
Deportes Temuco
 
0 0
1 0
Ñublense
 
Puerto Montt
 
1 0
2 0
Universidad Chile
 
Deportes Iquique
 
1 1
2 1
Shenzhen
 
Guangzhou Evergrande
 
1 2
2 3
Tianjin Quanjian
 
Wuhan Zall
 
2 0
3 1
Envigado
 
La Equidad
 
0 0
0 0
Diables Noirs
 
Patronage Sainte-Anne
 
   
0 2
Nico-Nicoye
 
Otôho d'Oyo
 
0 0
0 0
UCR
 
Alajuelense
 
0 0
0 3
Gorica
 
Dinamo Zagreb
 
0 2
2 4
Hrvatski Dragovoljac
 
Hajduk Split II
 
0 0
1 0
Sesvete
 
Dugopolje
 
0 0
0 1
Medimurje Cakovec
 
Croatia Zmijavci
 
0 0
0 0
Vítkovice
 
Dukla Praha
 
0 2
0 3
Ústí nad Labem
 
Chrudim
 
0 0
2 0
Zbrojovka Brno
 
Varnsdorf
 
3 0
4 1
Znojmo
 
Vrchovina
 
0 0
0 0
Sigma Olomouc U19
 
Meteor Praha U19
 
1 0
5 2
Karvina U19
 
FC Fastav Zlin U19
 
1 0
1 0
Ostrava U19
 
Sparta Praha U19
 
1 1
1 4
Silkeborg KFUM
 
Aarhus Fremad II
 
0 0
2 2
Viborg
 
Fremad Amager
 
3 0
5 0
Hvidovre
 
Vendsyssel
 
0 1
1 1
AaB
 
OB
 
1 0
1 0
Randers Freja U19
 
København U19
 
2 2
3 2
Al Ittihad
 
Wadi Degla
 
1 1
1 1
Ismaily
 
Haras El Hodood
 
0 0
0 1
Alianza
 
Jocoro
 
1 0
1 0
El Vencedor
 
Isidro Metapán
 
1 1
2 2
Cardiff City
 
Sheffield Wednesday
 
0 1
1 1
Lincoln City
 
Shrewsbury Town
 
0 0
0 0
Tranmere Rovers
 
Southend United
 
0 1
1 1
Middlesbrough U23
 
Reading U23
 
1 0
2 1
Norwich City U23
 
West Bromwich Albion U23
 
0 1
2 4
Stoke City U18
 
Manchester City U18
 
0 2
1 4
Birmingham U23
 
Leeds U23
 
1 0
3 0
Port Vale U18
 
Carlisle United U18
 
   
2 4
Flora II
 
Tallinna Kalev II
 
1 0
2 0
KaaPo
 
Ilves II
 
0 1
0 2
Andrézieux
 
Angoulême
 
1 1
2 3
Nice
 
Paris Saint Germain
 
0 2
1 4
Ajaccio
 
Nancy
 
0 0
0 0
Caen
 
Valenciennes
 
0 0
0 0
Chambly
 
Sochaux
 
0 0
0 0
Châteauroux
 
Paris
 
0 1
0 1
Clermont
 
Rodez
 
0 0
0 1
Grenoble Foot 38
 
Orléans
 
0 0
0 0
Niort
 
Guingamp
 
0 0
0 0
Troyes
 
Le Mans
 
1 1
2 1
Avranches
 
Toulon
 
1 0
2 1
Bastia-Borgo
 
Red Star
 
0 1
0 1
Boulogne
 
Quevilly Rouen
 
1 0
2 0
Cholet
 
Lyon Duchère
 
2 0
3 0
Concarneau
 
Bourg-en-Bresse
 
0 0
0 1
Créteil
 
Dunkerque
 
0 1
0 1
Laval
 
Pau
 
0 0
0 1
Le Puy F.43 Auvergne
 
Béziers
 
0 0
0 0
Villefranche
 
Gazélec Ajaccio
 
1 0
2 0
Shevardeni 1906
 
Samtredia
 
0 1
0 1
Shukura
 
Norchi Dinamo
 
0 1
0 1
Tskhinvali
 
Telavi
 
0 0
0 1
Erzgebirge Aue
 
Nürnberg
 
0 0
4 3
Greuther Fürth
 
Dynamo Dresden
 
2 0
2 0
MSV Duisburg
 
Kaiserslautern
 
2 0
3 1
Eintracht Frankfurt
 
Bayer Leverkusen
 
2 0
3 0
Bayer Leverkusen W
 
Hoffenheim W
 
0 2
1 3
Eltersdorf
 
Gebenbach
 
   
4 0
Ingolstadt II
 
Ismaning
 
1 0
1 1
Hamm United
 
TSV Sasel
 
   
1 1
Osdorf
 
Paloma
 
0 0
1 1
Hamburger SV III
 
Wandsbeker TSV Concordia
 
0 0
4 3
Süderelbe
 
Bramfelder SV
 
0 1
3 2
Askania Bernburg
 
Eilenburg
 
   
2 3
Luckenwalde
 
1. FC Merseburg
 
   
8 1
FV Engers 07
 
Kaiserslautern II
 
0 0
0 2
Hertha Wiesbach
 
Elversberg II
 
1 1
2 2
Memmingen
 
Buchbach
 
0 0
1 1
Drochtersen / Assel
 
Werder Bremen II
 
0 0
2 1
Rot-Weiß Erfurt
 
Bischofswerdaer FV
 
2 0
3 0
Verl
 
Alemannia Aachen
 
0 0
0 0
Real du Cap
 
Cosmopolites
 
   
   
Real España
 
Real Sociedad
 
2 0
3 0
Platense
 
Motagua
 
0 0
2 3
Persela
 
PSIS Semarang
 
0 0
0 1
PSS Sleman
 
Kalteng Putra
 
1 0
1 0
Barito Putera
 
Perseru Serui
 
2 0
4 1
Borneo
 
Bali United
 
1 0
6 0
Persib
 
Persebaya Surabaya
 
2 0
4 1
Maccabi Ahva Yarka
 
Ironi Bnei Kabul
 
0 2
0 4
Maccabi Bnei Raina
 
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
1 0
2 0
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Moadon Tzeirey Rahat
 
2 1
3 3
Maccabi Umm Al Fahm
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
0 1
1 2
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
MS Dimona
 
1 1
2 4
Hapoel Yeruham
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
0 1
2 1
Hapoel Kiryat Ono
 
Beitar Ramat Gan
 
0 1
0 4
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Qalansawe
 
   
1 1
Maccabi Ironi Sderot
 
Bnei Eilat
 
   
1 2
Shikun HaMizrah
 
MS Be'er Sheva
 
0 0
1 1
Tzeirey Tamra
 
Beitar Nahariya
 
0 2
1 2
Ironi Beit Dagan
 
Beitar Petah Tikva
 
3 0
4 1
Ironi Modi'in
 
Hapoel Gedera
 
2 0
2 0
Hapoel Bu'eine
 
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
   
1 1
Ironi Kuseife
 
Maccabi Ironi Netivot
 
0 0
3 0
Pardes Hanna-Karkur
 
Hapoel Beit Shean
 
   
4 1
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
0 1
3 2
Ihud Bnei Baka
 
Hapoel Bnei Pardes
 
   
0 2
Shimshon Tel Aviv
 
Otzma Holon
 
   
1 0
Maccabi Ahi Iksal
 
Ironi Nesher
 
   
1 4
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
1 0
3 0
Hapoel Kfar Bara
 
Shimshon Bnei Taibe
 
   
1 3
Tzeirey Taibe
 
Hapoel Hod Hasharon
 
   
5 1
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
1 0
Maccabi Bnei Nahaf
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
0 0
0 0
Hapoel Bikat Hayarden
 
Maccabi Shaarayim
 
   
1 3
Maccabi Kiryat Ata
 
Robi Shapira
 
   
1 3
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Hapoel Kfar Shalem
 
   
1 0
Agudat Sport Nordia
 
Agudat Sport Ashdod
 
   
1 1
Hakoah Ramat Gan
 
Ironi Or Yehuda
 
   
3 2
Hapoel Herzliya
 
Hapoel Bnei Zalafa
 
   
1 2
Hapoel Kaukab
 
Hapoel Migdal Haemek
 
   
1 0
Maccabi Yavne
 
Holon Yermiyahu
 
   
0 2
Hapoel Kfar Kana
 
Maccabi Tzur Shalom
 
   
2 2
Hapoel Marmorek
 
Shimshon Kafr Qasim
 
   
2 0
Ironi Kiryat Gat
 
Hapoel Azor
 
   
0 6
Ironi Tiberias
 
Maccabi Ironi Tamra
 
   
1 1
MS Tira
 
Hapoel Iksal
 
   
1 3
Bnei Sakhnin
 
Hapoel Ramat Gan
 
0 0
2 0
Hapoel Acre
 
Hapoel Bnei Lod
 
0 0
3 0
Hapoel Nazareth Illit
 
Hapoel Petah Tikva
 
1 2
2 2
Hapoel Umm al-Fahm
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
1 0
3 1
Kafr Qasim
 
Hapoel Afula
 
1 0
1 0
Pescara U19
 
Juventus U19
 
2 1
3 1
Lazio U19
 
Atalanta U19
 
0 1
0 2
Cittadella
 
Cosenza
 
1 0
1 3
Consadole Sapporo
 
Cerezo Osaka
 
0 1
0 1
Matsumoto Yamaga
 
Kashima Antlers
 
1 0
1 1
Urawa Reds
 
Oita Trinita
 
0 0
0 1
Changwon City
 
Gangneung City
 
0 0
0 1
Gimhae City
 
Gyeongju HNP
 
0 0
1 1
Dukagjini
 
Kosova Vushtrri
 
1 0
1 0
KF Feronikeli
 
Gjilani
 
0 0
1 2
KF Llapi
 
Trepça'89
 
0 1
4 1
Yarmouk
 
Al Nasar
 
0 1
2 2
Al Shabab
 
Al Arabi SC
 
0 0
1 1
Skendija 79
 
Akademija Pandev
 
0 1
0 1
Qrendi
 
Naxxar Lions
 
0 0
0 0
St. Andrews
 
Pietà Hotspurs
 
   
1 2
Pembroke Athleta
 
Swieqi
 
   
1 2
Mosta
 
Santa Lucia
 
0 0
1 0
Senglea Athletic
 
Sliema Wanderers
 
0 0
2 0
Sahel
 
Nouakchott King's
 
   
1 1
Ksar
 
Kedia
 
0 1
0 3
Tidjikja
 
Garde Nationale
 
0 0
1 1
Potros UAEM
 
Cafetaleros de Tapachula
 
0 1
2 3
Necaxa W
 
Toluca W
 
1 1
1 2
Murciélagos
 
Atlético Saltillo
 
   
0 1
Athletic 220
 
Deren
 
0 0
1 1
Ulaanbaatar City
 
Erchim
 
1 1
2 1
FC Den Bosch
 
Roda JC Kerkrade
 
0 0
0 0
FC Dordrecht
 
Helmond Sport
 
0 0
1 2
FC Eindhoven
 
NAC Breda
 
0 0
2 2
Go Ahead Eagles
 
FC Volendam
 
1 0
3 0
Jong AZ
 
Jong Ajax
 
2 1
3 2
Jong Utrecht
 
De Graafschap
 
1 0
2 2
MVV Maastricht
 
Excelsior
 
0 0
0 0
NEC
 
Jong PSV
 
0 0
1 0
SC Cambuur
 
TOP Oss
 
2 0
5 1
Telstar
 
Almere City
 
1 0
1 0
Real Estelí
 
Deportivo Ocotal
 
0 0
2 0
Larne
 
Glentoran
 
1 2
2 3
Saham
 
Al Oruba
 
   
2 1
Al Nasr
 
Fanja
 
1 1
3 2
Al Seeb
 
Bahla
 
1 0
2 2
Al-Rustaq