Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Flandria
 
Tristán Suárez
 
1 0
2 0
Los Andes
 
Sacachispas
 
1 0
1 0
Instituto
 
Quilmes
 
1 0
1 1
Argentinos Juniors Res.
 
Arsenal Res.
 
0 1
4 3
Atlético Tucumán Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
1 2
1 2
Defensa y Justicia Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 0
0 0
Estudiantes La Plata Res
 
Huracán Res.
 
2 0
3 1
Godoy Cruz Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
1 0
4 0
Lanús Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
3 1
Newell's Old Boys Res.
 
Banfield Res.
 
1 1
2 2
Racing Club Res.
 
Aldosivi Res.
 
1 0
2 1
River Plate Res.
 
Patronato Res.
 
2 1
7 1
San Lorenzo Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 0
1 2
Unión Santa Fe Res.
 
Colón Res.
 
0 0
0 0
Vélez Sársfield Res.
 
Independiente Res.
 
0 0
0 1
Newell's Old Boys
 
Banfield
 
0 0
0 0
Alashkert II
 
Torpedo Yerevan
 
0 0
5 1
Dilijan
 
Makaravank
 
   
   
Masis
 
Aragats
 
2 3
3 7
Shirak II
 
Ararat-Armenia II
 
0 1
2 3
Yerevan
 
Ararat
 
0 2
1 3
Juniors OÖ
 
Austria Klagenfurt
 
0 1
0 2
Floridsdorfer AC
 
Amstetten
 
0 0
0 2
Ried
 
Vorwärts Steyr
 
0 0
1 0
SV Horn II
 
Blau-Weiß Linz
 
1 2
2 4
Wacker Innsbruck
 
Kapfenberger SV
 
0 1
1 2
Schwechat
 
Union Mauer
 
   
   
SAK Klagenfurt
 
Ferlach
 
   
   
Parndorf
 
Leithaprodersdorf
 
1 0
2 0
Allerheiligen
 
St. Anna
 
0 1
1 2
Bad Gleichenberg
 
Ried II
 
0 2
1 4
Gleisdorf 09
 
Kalsdorf
 
3 0
4 0
Union Vöcklamarkt
 
Weiz
 
1 1
4 1
Wels
 
Hertha
 
1 4
1 6
Traiskirchen
 
Wiener SC
 
1 1
1 3
Neusiedl
 
Team Wiener Linien
 
0 2
0 4
Rapid Wien II
 
Ebreichsdorf
 
0 0
0 0
Draßburg
 
Mauerwerk
 
2 2
5 2
Mannsdorf
 
Wiener Neustadt
 
1 1
3 2
Zaqatala
 
Qaradağ Lökbatan
 
0 0
2 0
Zirə II
 
Səbail II
 
0 1
1 5
Busaiteen
 
Al Riffa
 
1 0
3 2
YuA-Stroy-DYuSSh
 
Ivatsevichi
 
   
   
Gorodeya
 
Minsk
 
1 0
1 2
Lommel United
 
SV Roeselare
 
2 0
2 1
Sporting Charleroi
 
Anderlecht
 
1 1
1 2
La Calamine
 
Sprimont-Comblain II
 
   
5 2
La Roche
 
Ethe Belmont
 
   
0 1
Biesme
 
Wépion
 
   
3 0
De Neffe
 
Loyers
 
   
2 6
Club Brugge U21
 
Standard Liège U21
 
1 0
3 1
Union St-Gilloise U21
 
AS Eupen U21
 
   
1 2
Sloga Gornje Crnjelovo
 
Kozara Gradiska
 
   
   
Marília
 
São José EC
 
1 0
2 0
EC São Bernardo U20
 
RB Brasil U20
 
2 1
2 5
Ferroviária U20
 
São Caetano U20
 
0 1
1 2
Vitória
 
Sport Recife
 
1 0
2 2
Figueirense
 
Oeste
 
1 2
1 2
Slavia Sofia
 
Tsarsko selo
 
1 0
1 0
Cherno More
 
Beroe
 
1 0
2 0
SONABEL
 
Royal
 
   
1 1
San Luis
 
La Serena
 
0 2
0 3
Huachipato
 
Unión La Calera
 
1 0
1 2
Santa Fe
 
Atlético Bucaramanga
 
1 0
2 0
Istra 1961
 
Inter Zaprešić
 
0 1
2 2
AEK Larnaca
 
Ethnikos Achna
 
2 1
5 1
Alki Oroklini
 
Aris
 
0 0
1 0
Ethnikos Assias
 
Digenis Voroklinis
 
2 0
2 2
Vysočina Jihlava
 
Baník Sokolov
 
1 1
3 1
Hanácká
 
Dolní Benešov
 
3 2
3 2
Slovácko
 
Slovan Liberec
 
2 1
3 1
Opava U19
 
Pribram U19
 
0 1
0 2
Marienlyst
 
Hedensted
 
0 0
0 2
Silkeborg KFUM
 
Holstebro
 
0 0
1 2
Nordsjælland
 
Lyngby
 
1 0
1 1
Brøndby U19
 
København U19
 
0 0
0 0
Smouha
 
ENPPI
 
1 1
2 1
Birmingham City
 
Middlesbrough
 
1 0
2 1
Charlton U23
 
Swansea City U23
 
1 1
1 2
Hull City U23
 
Newcastle Utd U23
 
0 0
0 1
Scunthorpe United U23
 
West Bromwich Albion U23
 
0 1
0 2
Leeds U23
 
Birmingham U23
 
0 0
0 0
West Brom U18
 
Sunderland U18
 
0 1
2 1
France U19 W
 
Romania U19 W
 
3 0
7 0
Switzerland U19 W
 
Israel U19 W
 
0 0
1 0
Slovakia U19 W
 
FYR Macedonia U19 W
 
2 0
6 0
Austria U19 W
 
Latvia U19 W
 
3 0
6 0
Turkey W
 
Estonia W
 
0 0
0 0
Denmark W
 
Bosnia & Herzegovina W
 
1 0
2 0
Lithuania W
 
Switzerland W
 
0 1
0 3
Malta W
 
Italy W
 
0 0
0 2
Belarus W
 
Norway W
 
1 3
1 7
Albania W
 
Portugal W
 
0 1
0 1
Latvia W
 
Slovakia W
 
1 1
1 2
Slovenia W
 
Netherlands W
 
1 1
2 4
Hungary W
 
Sweden W
 
0 1
0 5
Spain W
 
Azerbaijan W
 
2 0
4 0
B71
 
Víkingur II
 
   
4 1
B68
 
EB / Streymur II
 
   
3 0
HB II
 
B36 II
 
   
2 1
Skála II
 
07 Vestur
 
   
2 3
KÍ II
 
NSÍ II
 
   
2 2
JJK
 
PAVE
 
1 0
3 0
RaiFu
 
PIF
 
   
   
ToU
 
Riverball
 
   
   
Wilpas
 
Peimari United
 
0 2
2 6
MYPA
 
TPV
 
1 2
3 2
Angoulême
 
Chamalières
 
0 2
2 2
Amiens SC
 
Olympique Marseille
 
2 1
3 1
Caen
 
Châteauroux
 
0 0
1 1
Guingamp
 
Rodez
 
2 1
4 1
Le Mans
 
Chambly
 
0 0
1 0
Lorient
 
Ajaccio
 
0 0
0 0
Nancy
 
Niort
 
0 1
2 1
Paris
 
Troyes
 
1 0
1 0
Sochaux
 
Clermont
 
1 0
4 0
Valenciennes
 
Grenoble Foot 38
 
0 1
0 2
Dunkerque
 
Laval
 
0 0
1 2
Béziers
 
Bastia-Borgo
 
1 1
1 1
Bourg-en-Bresse
 
Créteil
 
0 0
0 0
Gazélec Ajaccio
 
Cholet
 
1 1
1 1
Lyon Duchère
 
Boulogne
 
1 0
2 0
Pau
 
Villefranche
 
1 1
1 1
Quevilly Rouen
 
Le Puy F.43 Auvergne
 
2 0
3 0
Red Star
 
Avranches
 
1 0
2 0
Toulon
 
Concarneau
 
0 1
0 1
Darmstadt 98
 
Karlsruher SC
 
1 1
1 1
Stuttgart
 
Wehen Wiesbaden
 
1 2
1 2
Uerdingen
 
Magdeburg
 
0 0
0 0
Hertha BSC
 
Fortuna Düsseldorf
 
2 1
3 1
Eltersdorf
 
Sand
 
2 0
2 0
Seligenporten
 
ATSV Erlangen
 
   
2 3
Hamm United
 
Süderelbe
 
   
3 2
Osdorf
 
TSV Sasel
 
3 1
4 1
Union Tornesch
 
Wandsbeker TSV Concordia
 
   
1 0
Tennis Borussia
 
Ludwigsfelder FC
 
5 0
9 0
Gonsenheim
 
Schott Mainz
 
1 0
1 1
Hertha Wiesbach
 
Wormatia Worms
 
1 1
2 1
Germania Halberstadt
 
Lichtenberg
 
1 0
1 1
Verl
 
Sportfreunde Lotte
 
1 0
1 1
Capitalinos
 
Mictlán
 
1 1
1 1
FICA
 
América des Cayes
 
   
   
Bhayangkara
 
PSS Sleman
 
0 0
0 2
Persewar
 
Persis Solo
 
1 0
2 0
Persik Kediri
 
Madura
 
1 0
2 0
PSIM Yogyakarta
 
Sulut United
 
0 0
0 2
Esteghlal
 
Gol Gohar
 
1 1
2 1
Paykan
 
Naft Masjed Soleyman
 
1 1
2 3
Nassaji Mazandaran
 
Machine Sazi
 
0 0
0 0
Sepahan
 
Zob Ahan
 
0 0
2 0
Sanat Naft
 
Saipa
 
0 0
1 0
Shahin Bushehr
 
Foolad
 
0 0
0 1
Padideh Khorasan
 
Persepolis
 
0 0
1 0
Tractor Sazi
 
Pars Jam Bushehr
 
1 0
1 0
Al Najaf
 
Al Quwa Al Jawiya
 
   
   
Al-Qasim
 
Al Talaba
 
   
   
Naft Al-Wasat
 
Alsinaat Alkahrabaiya
 
   
   
Naft Maysan
 
Al Simawa
 
   
   
Al Minaa Basra
 
Al Hudod
 
1 0
3 1
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Hapoel Lod
 
1 0
4 1
Hapoel Gedera
 
Ironi Kuseife
 
0 0
1 2
MS Be'er Sheva
 
Bnei Eilat
 
0 0
1 0
Beitar Petah Tikva
 
Shimshon Bnei Taibe
 
1 2
1 2
Hapoel Bu'eine
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
2 0
2 1
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Kiryat Ono
 
0 0
0 3
Hapoel Mahane Yehuda
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
0 0
0 1
Ironi Bnei Kabul
 
Tzeirey Tamra
 
2 1
2 1
Maccabi Ironi Netivot
 
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
0 1
2 3
Shikun HaMizrah
 
Beitar Yavne
 
0 0
1 0
Hapoel Qalansawe
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
   
2 3
MS Dimona
 
Ironi Modi'in
 
   
2 1
Maccabi Kiryat Malachi
 
Maccabi Ironi Sderot
 
3 0
4 3
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
Bnei Bir al-Maksur
 
   
1 0
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
0 0
0 0
Ironi Nesher
 
Hapoel Ramot Menashe
 
   
8 0
Moadon Tzeirey Rahat
 
Hapoel Yeruham
 
   
2 7
Beitar Nahariya
 
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
   
1 0
Beitar Ramat Gan
 
Hapoel Kfar Bara
 
0 2
2 3
Hapoel Sandala Gilboa
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
0 5
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Hapoel Bnei Pardes
 
   
1 0
Otzma Holon
 
Ironi Beit Dagan
 
0 1
1 1
Tzeirey Taibe
 
Shimshon Tel Aviv
 
   
4 1
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
Tzeirei Kafr Kanna
 
   
1 1
Maccabi Ahva Yarka
 
Elnahada Nazareth
 
   
0 3
Maccabi Neve Sha'anan
 
Maccabi Bnei Raina
 
   
3 1
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
Ihud Bnei Baka
 
   
4 1
Tzeirei Sakhnin
 
Maccabi Bnei Nahaf
 
   
2 0
Hapoel Asi Gilboa
 
Hapoel Migdal Haemek
 
   
0 1
Hapoel Bikat Hayarden
 
Holon Yermiyahu
 
   
1 0
Hapoel Kaukab
 
Robi Shapira
 
   
1 1
Maccabi Tzur Shalom
 
Maccabi Ironi Tamra
 
   
1 1
Hakoah Ramat Gan
 
Hapoel Kfar Shalem
 
   
3 1
Hapoel Herzliya
 
Maccabi Kiryat Ata
 
   
4 2
Maccabi Yavne
 
Agudat Sport Ashdod
 
   
0 0
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
Ironi Baka El Garbiya
 
   
1 1
Hapoel Marmorek
 
Maccabi Herzliya
 
   
1 0
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Hapoel Azor
 
   
2 0
Ironi Kiryat Gat
 
Agudat Sport Nordia
 
   
1 3
Hapoel Kfar Kana
 
Daburiyya Osama
 
   
2 2
Ironi Tiberias
 
Hapoel Iksal
 
   
1 2
MS Tira
 
Hapoel Bnei Zalafa
 
   
4 0
Shimshon Kafr Qasim
 
Ironi Or Yehuda
 
   
0 1
Hapoel Acre
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
1 1
1 1
Hapoel Katamon
 
Hapoel Afula
 
1 0
2 1
Hapoel Nazareth Illit
 
Hapoel Ramat Gan
 
1 1
2 1
Kafr Qasim
 
Hapoel Petah Tikva
 
1 0
2 2
Maccabi Petah Tikva
 
Hapoel Bnei Lod
 
2 0
3 1
Sampdoria U19
 
Lazio U19
 
1 1
2 1
Perugia
 
Pisa
 
1 0
1 0
Gamba Osaka
 
Consadole Sapporo
 
0 0
5 0
Zhetysu II
 
Sport Academy Kairat
 
1 0
2 0
Banga
 
Nevėžis
 
1 0
2 2
Rabotnicki
 
Renova
 
0 0
1 0
Qormi
 
Swieqi
 
   
1 4
St. Andrews
 
Naxxar Lions
 
   
1 2
Murciélagos
 
Leones Negros
 
   
3 0
San Carlos
 
Alianza
 
0 0
1 0
Comunicaciones
 
Olimpia
 
0 0
0 0
De Graafschap
 
Almere City
 
0 0
0 0
FC Den Bosch
 
TOP Oss
 
1 0
4 0
FC Dordrecht
 
Jong Utrecht
 
0 2
2 5
Go Ahead Eagles
 
Jong AZ
 
1 0
1 1
Helmond Sport
 
MVV Maastricht
 
0 1
3 1
Jong Ajax
 
FC Eindhoven
 
3 0
6 0
Jong PSV
 
FC Volendam
 
1 1
3 1
NAC Breda
 
NEC
 
0 0
1 0
SC Cambuur
 
Excelsior
 
3 0
4 0
Telstar
 
Roda JC Kerkrade
 
0 0
1 2
FC Groningen
 
RKC Waalwijk
 
2 0
3 0
Portadown
 
Newry City AFC
 
0 0
0 0
Crusaders
 
Linfield
 
0 0
1 0
Glentoran
 
Cliftonville
 
0 0
0 1
Larne
 
Glenavon
 
3 0
6 0
Melbo IL
 
Bodø / Glimt II
 
   
3 0
Mjøndalen
 
Strømsgodset
 
0 0
1 1
Oman Club
 
Al Nasr
 
1 0
1 0
Bahla
 
Dhofar
 
   
1 0