Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Acacia Ridge
 
Taringa Rovers
 
0 2
1 3
The Gap
 
Brisbane Knights
 
4 1
5 4
Grange Thistle
 
North Pine
 
2 0
3 0
Bayside United
 
Toowong
 
1 3
2 6
Centenary Stormers
 
Albany Creek Excelsior
 
1 2
1 3
Belconnen United
 
Canberra FC
 
0 0
2 1
Monaro Panthers
 
Gungahlin
 
0 1
1 2
Adamstown Rosebuds
 
Edgeworth Eagles
 
0 1
0 1
Lambton Jaffas
 
Valentine
 
4 2
5 2
Gold Coast United
 
Magpies Crusaders
 
0 0
0 0
Peninsula Power
 
Western Pride
 
2 0
3 0
Moreton Bay United
 
Olympic
 
0 1
0 2
Brisbane City
 
Brisbane Strikers
 
1 2
4 2
Eastern Suburbs Brisbane
 
Brisbane Roar II
 
0 2
1 3
Queensland Lions
 
Gold Coast Knights
 
1 0
2 1
Adelaide Comets
 
Adelaide Raiders
 
1 0
6 0
Croydon Kings
 
Adelaide United ||
 
1 1
2 1
NE MetroStars
 
Campbelltown City
 
1 2
1 2
West Adelaide
 
Para Hills Knights
 
1 4
1 5
Adelaide Olympic
 
Adelaide City
 
0 1
1 1
Clarence United
 
Kingborough Lions
 
1 3
1 5
Launceston City
 
Devonport City
 
0 1
0 4
Avondale Heights
 
Hume City
 
1 0
3 0
Pascoe Vale
 
Green Gully
 
0 1
0 1
Port Melbourne
 
Dandenong Thunder
 
1 1
3 1
Oakleigh Cannons
 
Dandenong City
 
1 0
3 1
Sorrento
 
Perth Glory II
 
1 1
3 2
Floreat Athena
 
Balcatta
 
0 0
1 0
Inglewood United
 
Armadale
 
2 1
2 1
Perth
 
Bayswater City
 
0 0
1 1
Rockingham City
 
ECU Joondalup
 
1 2
2 2
Stirling Lions
 
Cockburn City
 
1 0
2 2
Avondale Heights U20
 
Hume City U20
 
0 1
2 1
South Melbourne U20
 
Melbourne Knights U20
 
0 1
1 1
Pascoe Vale U20
 
Green Gully U20
 
1 2
4 3
Port Melbourne U20
 
Dandenong Thunder U20
 
2 0
4 1
Oakleigh Cannons U20
 
Dandenong City U20
 
0 1
1 2
Moreland City
 
Geelong SC
 
   
1 1
Murray United
 
Northcote City
 
   
1 4
North Geelong Warriors
 
Ballarat City
 
   
3 2
Whittlesea Ranges
 
Werribee City
 
   
0 1
Box Hill United
 
Eastern Lions
 
   
1 3
Goulburn Valley Suns
 
Manningham United Blues
 
   
1 2
Naftan
 
Orsha
 
2 2
2 4
Gomelzheldortrans
 
Slonim
 
2 0
4 0
Baranovichi
 
Khimik Svetlogorsk
 
0 2
1 3
Granit
 
Smorgon
 
1 1
3 1
Krumkachy
 
Sputnik
 
2 1
3 3
Lida
 
Belshina
 
0 1
0 1
Ruh Brest
 
Volna
 
0 0
1 0
Energosbyt-BSATU
 
Uzda
 
   
0 1
Kletsk
 
Osipovichy
 
   
2 2
Neman-Agro
 
YuA-Stroy-DYuSSh
 
   
3 0
SMI Autotrans
 
Ivatsevichi
 
   
1 2
Molodechno-DYuSSh 4
 
Viktoriya Maryina Horka
 
1 0
3 0
Gorki
 
Oshmyany
 
   
1 1
Arsenal
 
CIST
 
1 0
2 0
Belshina II
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
0 0
0 0
Tarpeda
 
Gomel
 
0 2
1 2
Neman Grodno
 
Slutsk
 
0 0
0 0
BATE
 
Torpedo BelAZ
 
2 0
4 1
Atletico-PR U20
 
Atletico-MG U20
 
0 1
1 1
Chapecoense-SC U20
 
Gremio U20
 
0 1
0 1
Sao Paulo U20
 
Coritiba U20
 
0 1
0 1
Sport Recife U20
 
Vasco U20
 
1 0
1 2
Santos U20
 
Bahia U20
 
2 0
3 1
Santos W
 
Sport Recife
 
6 0
9 0
Flamengo W
 
Minas ICESP W
 
2 1
6 3
Ponte Preta
 
Vitória BA
 
0 0
1 0
São Gonçalo EC RJ
 
América RJ
 
2 0
3 0
Artsul
 
Goytacaz
 
0 0
1 1
Barra da Tijuca
 
Serrano RJ
 
0 0
1 1
Bonsucesso
 
Campos AA
 
   
1 1
Gonçalense
 
Angra dos Reis
 
0 0
0 0
Nova Cidade
 
Olaria
 
0 1
1 2
Sampaio Corrêa RJ
 
Audax Rio
 
2 0
2 0
Barra do Garcas
 
Guarani de Palhoça
 
0 0
0 0
Blumenau
 
Fluminense SC
 
   
0 3
Prospera Criciuma
 
Almirante Barroso
 
0 0
0 0
Camboriú
 
Juventus SC
 
2 0
4 1
Água Santa
 
Grêmio Osasco
 
   
1 0
São Caetano
 
Santo André
 
   
2 0
Taubaté
 
Desportivo Brasil
 
   
1 1
Votuporanguense
 
Batatais
 
   
2 2
Ferroviária
 
Comercial
 
   
1 0
Rolândia U19
 
Londrina U19
 
   
0 2
Apucarana Sports U19
 
Paranavaí U19
 
   
1 1
Independente SJ U19
 
Athletico-PR U19
 
   
1 0
Portuguesa Lond. U19
 
Nacional PR U19
 
   
1 0
Verê U19
 
Maringá U19
 
   
2 0
Catanduva
 
VOCEM
 
0 0
1 1
Paulista
 
Tupã
 
   
2 1
Rio Branco SP
 
São José FC
 
1 0
4 0
USAC
 
Catanduvense
 
0 0
0 2
Fortaleza
 
Avaí
 
1 0
2 0
Grêmio
 
Vasco da Gama
 
0 1
2 1
Bahia
 
Santos
 
0 0
0 1
São Paulo
 
Palmeiras
 
1 0
1 1
Ponte Preta
 
Oeste
 
3 1
3 2
América Mineiro
 
Figueirense
 
0 1
0 4
Atlético GO
 
Vila Nova
 
1 0
2 0
Botafogo SP
 
Brasil de Pelotas
 
1 3
2 3
Operário PR
 
Londrina
 
2 0
2 0
Paraná
 
Bragantino
 
0 1
2 1
EC São José
 
Ypiranga Erechim
 
0 0
0 0
Remo
 
Luverdense
 
0 2
2 2
Juventude
 
Paysandu
 
0 1
1 1
Ituano
 
Itabaiana
 
2 1
3 1
Ludogorets
 
Tsarsko selo
 
1 0
2 0
Asia Europe University
 
Police Commissary
 
0 1
1 1
Kirivong Sok Sen Chey
 
Visakha
 
0 4
1 4
National Defense
 
Nagacorp
 
0 0
0 1
Okanagan
 
Kamloops City
 
   
1 0
Penticton
 
Victoria Highlanders II
 
   
2 1
HFX Wanderers
 
Cavalry
 
0 0
0 1
Pacific
 
Forge
 
0 0
2 3
Everton
 
O'Higgins
 
0 0
1 0
Unión Española
 
Deportes Valdivia
 
0 0
0 0
Recoleta
 
Deportes Vallenar
 
1 0
2 1
Colchagua
 
Independiente
 
4 1
5 3
Fernández Vial
 
San Marcos
 
1 0
2 0
Heilongjiang Lava Spring
 
Hangzhou
 
1 1
1 1
Qingdao Hainiu
 
Shaanxi Chang'an
 
0 0
0 0
Beijing Renhe
 
Wuhan Zall
 
0 1
0 2
Jiangsu Suning
 
Shanghai SIPG
 
0 2
0 3
Tianjin Quanjian
 
Shenzhen
 
1 1
2 2
Atlético Huila
 
La Equidad
 
0 0
3 2
Junior
 
Deportes Tolima
 
0 0
1 0
Jaguares de Córdoba
 
Unión Magdalena
 
0 0
1 0
Baník Ostrava
 
Slovan Liberec
 
1 0
1 2
Příbram
 
Teplice
 
1 0
1 1
Viktoria Plzeň
 
Sigma Olomouc
 
1 1
3 1
Moca
 
Cibao
 
1 0
2 1
Deportivo Pantoja
 
Atlántico
 
0 1
0 1
Deportivo Cuenca
 
Mushuc Runa
 
2 1
3 1
Fuerza Amarilla
 
Emelec
 
1 1
1 4
LDU Quito
 
Universidad Católica
 
0 2
1 5
LDU Portoviejo
 
Clan Juvenil
 
2 0
4 0
Gualaceo
 
Orense
 
0 0
1 0
Maardu
 
Warrior
 
6 0
12 0
Pohja Sakala
 
Pärnu
 
   
2 2
Pohja-Tallinna JK Volta
 
Viking
 
6 0
18 0
Rakvere Tarvas
 
K-Järve JK Järve
 
0 2
0 3
Trans
 
Maardu Aliens
 
0 0
0 0
Tulevik
 
Kadrina
 
0 0
0 0
EPS
 
Gnistan
 
0 1
0 1
Ilves II
 
GrIFK
 
2 0
3 1
JäPS
 
NJS
 
0 0
5 0
MP
 
Viikingit
 
0 0
1 1
PEPO
 
Klubi-04
 
3 0
4 0
Reipas
 
VJS
 
0 0
1 0
Sudet
 
MiPK
 
0 0
0 4
KäPa
 
FC Espoo
 
1 0
2 1
Ilves W
 
ONS W
 
   
2 4
JyPK W
 
KuPS W
 
   
2 1
TPS W
 
Åland United W
 
   
0 1
TiPS W
 
Myran W
 
   
5 1
Toejoen Veikot
 
Åland
 
   
1 3
Honka
 
HIFK
 
1 0
3 0
SJK
 
VPS
 
0 0
1 0
Haka
 
Jaro
 
0 0
2 0
KTP
 
Kajaani
 
0 1
0 2
MuSa
 
MYPA
 
4 0
4 0
TPS
 
Oulu
 
0 0
1 0
EIF
 
TPV
 
1 0
3 1
Ammerthal
 
DJK Bamberg
 
2 0
2 1
ATSV Erlangen
 
Bayern Hof
 
2 0
2 0
Cham
 
Eltersdorf
 
0 1
0 2
Dachau
 
Türkspor Augsburg
 
1 1
2 1
Pullach
 
Kirchanschöring
 
1 1
2 1
Hankofen-Hailing
 
Ismaning
 
0 2
0 2
Deisenhofen
 
Nördlingen
 
1 0
1 0
Kottern
 
1880 Wasserburg
 
0 1
0 1
Schwaben Augsburg
 
Pipinsried
 
0 3
0 3
Garching
 
Nürnberg II
 
1 3
1 3
Thróttur Vogar
 
Völsungur
 
1 0
2 0
Tindastóll
 
Vestri
 
1 1
2 1
Dalvík / Reynir
 
Vídir
 
0 0
1 0
KÁ Hafnarfjördur
 
KFS
 
   
3 4
KM
 
Kormákur / Hvöt
 
0 4
0 6
Samherjar
 
Vatnaliljur
 
   
3 2
Horhur I.
 
Berserkir
 
   
1 1
ÍBV
 
FH
 
0 1
1 2
PSM
 
Bhayangkara
 
1 1
2 1
PSS Sleman
 
Persebaya Surabaya
 
1 1
2 1
BaBel United
 
Blitar United
 
1 1
2 1
Cilegon United
 
PSPS Riau
 
2 0
4 0
Perserang
 
Persibat Batang
 
0 0
2 0
PSCS Cilacap
 
PSMS
 
0 0
0 0
PSGC Ciamis
 
Persiraja Banda Aceh
 
2 1
2 3
Sriwijaya
 
Persita
 
0 1
0 2
Al Simawa
 
Alsinaat Alkahrabaiya
 
0 1
1 1
Al Zawra'a
 
Al Hussein
 
2 1
4 1
Erbil
 
Al Bahri
 
0 1
3 1
Naft Al-Wasat
 
Al Diwaniya
 
0 0
0 0
Matsumoto Yamaga
 
Júbilo Iwata
 
0 0
0 1
Cerezo Osaka
 
Nagoya Grampus
 
1 0
3 0
Gamba Osaka
 
Shimizu S-Pulse
 
0 0
1 0
Oita Trinita
 
Consadole Sapporo
 
1 1
2 1
Vegalta Sendai
 
Kashima Antlers
 
0 2
0 4
Yokohama F. Marinos
 
Urawa Reds
 
1 0
3 1
Sagan Tosu
 
Sanfrecce Hiroshima
 
0 0
0 2
Mito Hollyhock
 
V-Varen Nagasaki
 
0 0
2 1
Tochigi
 
Renofa Yamaguchi
 
0 1
2 1
Ventforet Kofu
 
Ehime
 
0 0
1 0
Albirex Niigata
 
Yokohama
 
0 1
0 2
Montedio Yamagata
 
Kyoto Sanga
 
0 0
0 1
Omiya Ardija
 
Kagoshima United
 
3 0
6 0
Ryūkyū
 
Fagiano Okayama
 
0 1
0 2
Tokushima Vortis
 
Kashiwa Reysol
 
0 0
1 2
Grulla Morioka
 
Fujieda MYFC
 
0 1
0 3
Sagamihara
 
Tokyo U23
 
1 1
3 3
Honda Lock
 
Verspah Oita
 
   
0 2
Zhetysu
 
Irtysh
 
2 0
4 0
Aktobe
 
Shakhter Karagandy
 
0 2
2 2
Anyang
 
Asan Mugunghwa
 
1 0
4 1
Suwon
 
Busan I'Park
 
0 0
0 1
Incheon United
 
Seoul
 
0 1
0 2
Jeju United
 
Pohang Steelers
 
1 1
1 1
Gyeongju Citizen
 
Paju Citizen
 
   
3 1
Hwaseong
 
Gimpo
 
   
2 1
Pocheon
 
Siheung Citizen
 
   
1 0
Pyeongtaek Citizen
 
Chungju Citizen
 
   
2 1
Icheon Citizen
 
Chuncheon
 
   
2 1
Cheongju
 
Yangpyeong
 
   
3 1
Gyeongju HNP
 
Changwon City
 
1 0
3 1
JDFS Alberts
 
Caramba/Dinamo Riga
 
0 0
0 1
Be Forward Wanderers
 
TN Stars
 
2 0
4 1
Kamuzu Barracks
 
Big Bullets
 
0 0
1 0
Mzuni
 
EPAC United
 
1 1
1 2
Silver Strikers
 
Dwangwa United
 
1 1
2 1
Selangor United
 
PBDKT T-Team
 
1 0
3 1
Negeri Sembilan
 
PDRM
 
1 1
2 3
Sabah
 
Kelantan
 
0 0
1 0
Kedah
 
Perak
 
2 1
4 2
Kuala Lumpur
 
Johor Darul Ta'zim
 
0 2
0 4
PKNP
 
FELDA United
 
0 0
1 1
Selangor
 
MISC
 
1 0
3 0
Pumas UNAM W
 
Tijuana W
 
0 0
2 0
Cahul
 
CS Sparta
 
   
4 0
Grănicerul
 
Sîngerei
 
   
2 1
Real Succes
 
Speranța Drochia
 
   
2 1
Sireți
 
Victoria Bardar
 
   
1 5<