Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Argentino Quilmes
 
Talleres Remedios
 
0 0
0 0
Atletico Mitre
 
Estudiantes Caseros
 
1 0
2 0
Deportivo Madryn
 
Belgrano
 
1 0
1 1
Deportivo Maipú
 
San Telmo
 
1 0
2 0
Deportivo Morón
 
Villa Dálmine
 
0 0
1 0
Sacachispas
 
Deportivo Santamarina
 
0 0
2 1
Alvarado
 
Club Atlético Güemes
 
1 0
2 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Deportivo Riestra
 
0 0
2 0
Temperley
 
Almirante Brown
 
0 1
1 1
Almagro
 
All Boys
 
0 0
0 0
Argentino Merlo
 
Puerto Nuevo
 
1 0
1 1
Berazategui
 
Deportivo Laferrere
 
2 0
2 0
Central Córdoba
 
Midland
 
0 0
0 0
El Porvenir
 
Atlas
 
0 0
0 1
General Lamadrid
 
Luján
 
1 0
1 1
Leandro Nicéforo Alem
 
Excursionistas
 
0 0
0 0
Real Pilar
 
Victoriano Arenas
 
0 0
3 0
Sportivo Italiano
 
Liniers
 
0 0
0 1
Central Ballester
 
Mercedes
 
1 0
1 0
Lugano
 
Deportivo Muñiz
 
1 1
2 2
Colón
 
Unión Santa Fe
 
0 1
2 2
Godoy Cruz
 
Racing Club
 
0 0
2 0
Vélez Sarsfield
 
Platense
 
0 0
0 1
Central Cordoba SdE
 
Boca Juniors
 
0 0
1 0
Central Norte
 
Racing Córdoba
 
0 0
0 1
Circulo Deportivo
 
Villa Mitre
 
1 0
1 0
Douglas Haig
 
Sarmiento Resistencia
 
0 0
0 0
Independiente Chivilcoy
 
Deportivo Camioneros
 
0 1
1 1
Liniers Bahía Blanca
 
Ciudad de Bolívar
 
1 0
1 0
Olimpo
 
Estudiantes de San Luis
 
0 0
1 0
Defensores Belgrano VR
 
Sportivo Belgrano
 
0 0
0 2
Sol de Mayo
 
Sportivo Desamparados
 
3 0
4 1
Unión Sunchales
 
Boca Unidos
 
0 0
2 1
Juventud Unida Univ.
 
Sansinena
 
0 1
1 1
Argentino Monte Maíz
 
Cipolletti
 
1 0
1 0
Atlético Paraná
 
Crucero del Norte
 
1 0
4 0
Gimnasia y Tiro
 
Juventud Antoniana
 
0 0
2 0
San Martín Formosa
 
Gimnasia Concepción
 
1 0
3 0
Korea Republic U23
 
Japan U23
 
0 1
0 3
Saudi Arabia U23
 
Vietnam U23
 
1 0
2 0
Mt Gravatt Hawks
 
Western Spirit
 
2 1
3 2
Mt Gravatt U23
 
Western Spirit U23
 
   
1 4
Wagga City Wanderers W
 
Canberra W
 
   
1 6
Gungahlin United W
 
Belconnen United W
 
   
0 1
Canberra United Academy W
 
Woden Weston W
 
   
1 1
Blacktown City
 
APIA Leichhardt Tigers
 
0 0
0 1
Sydney United
 
North Shore Mariners
 
0 0
1 0
Rockdale City Suns
 
Marconi Stallions
 
1 1
3 1
Valentine
 
Adamstown Rosebuds
 
0 0
2 2
Gold Coast United W
 
Lions W
 
0 1
0 3
Souths United W
 
Moreton Bay United W
 
1 1
3 1
Sunshine Coast
 
Ipswich Knights
 
1 0
4 2
South Melbourne U21
 
St. Albans Saints U21
 
2 1
6 1
Balcatta W
 
West NTC W
 
   
3 0
Perth W
 
Fremantle City W
 
0 0
3 0
Subiaco W
 
Perth RedStar W
 
0 0
0 1
Vorwärts Brigittenau
 
Favoritner AC
 
4 0
5 1
MKK-Dnepr
 
Orsha
 
1 0
2 2
Gomelzheldortrans
 
Baranovichi
 
3 0
5 0
Volna
 
Lida
 
0 1
2 2
Euroexport
 
Dinamo Malorita
 
   
2 2
DYUSSH Stolin
 
Granit
 
   
3 1
Drogichin
 
Niva
 
   
0 3
Leskhoz
 
Zhlobin
 
   
4 0
Dnepr Rogachev
 
Iput DYuSSh
 
   
0 2
FSK Dyatlovo
 
Slonim City
 
   
4 0
Schuchin
 
Neman Mosty
 
   
1 2
Uni Minsk
 
Urozhaynaya
 
   
1 0
Spartak
 
SOZh Krichev
 
   
3 2
Postavy
 
Polotsk
 
   
1 1
Zorka-BDU W
 
Bobruichanka W
 
   
3 0
Dinamo Brest W
 
Smorgon W
 
   
1 1
ABFF U19 W
 
Dnepr Mogilev W
 
   
1 4
AS Cotonou
 
Buffles
 
   
2 2
ASVO
 
Espoir Savalou
 
   
1 0
Avrankou Omnisport
 
Sitatunga
 
   
2 1
Ayema
 
Dynamo Abomey
 
   
3 2
Coton Sport Ouidah
 
Béké Bembèrèkè
 
   
2 1
Dadjè
 
JSP
 
   
3 0
Damissa
 
Dynamique Djougou
 
   
0 1
Djeffa
 
Loto Popo
 
   
0 1
Dynamo Unacob
 
Tukunnin
 
   
1 3
Hodio
 
Soleil
 
   
2 3
Panthères
 
Eternel
 
   
2 0
Tonnerre
 
Réal Sport
 
   
0 0
USB
 
Energie
 
   
0 0
The Strongest
 
Bolívar
 
0 2
0 3
Santana
 
Independente AP
 
0 2
1 5
Jacobinense
 
Grapiuna Itabuna
 
   
2 1
Botafogo BA
 
Jequié
 
1 0
1 0
Fluminense de Feira
 
Galicia
 
0 1
0 2
Itabuna
 
Juazeiro BA
 
   
0 0
Flamengo BA
 
Jacobina
 
   
1 0
ABPN Canaã
 
Feirense
 
   
3 0
ESMAC W
 
Atlético Mineiro W
 
0 1
0 1
Kindermann-Avaí W
 
CRESSPOM W
 
2 0
4 1
Nação
 
Blumenau
 
2 0
3 0
Internacional SC
 
Guarani de Palhoça
 
   
1 1
Horizonte
 
Guarani de Juazeiro
 
1 0
1 0
Cruzeiro RS
 
Glória
 
0 1
0 2
Esportivo
 
Brasil Farroupilha
 
0 0
0 0
Gaucho
 
Tupi RS
 
0 0
1 0
Inter Santa Maria
 
São Gabriel
 
   
2 0
Lajeadense
 
Avenida
 
   
0 0
Santa Cruz RS
 
Guarani RS
 
   
4 0
São Paulo RS
 
Pelotas
 
0 0
1 0
Veranópolis
 
Passo Fundo
 
1 0
2 1
Araguari U20
 
Minas Boca U20
 
0 0
1 0
Três Corações U20
 
Coimbra U20
 
0 0
0 0
Pouso Alegre U20
 
Futgol U20
 
0 1
0 1
Ipatinga U20
 
América TO U20
 
0 1
0 1
Caldense U20
 
Serranense U20
 
   
0 3
Aruko Sports
 
Foz do Iguaçu
 
   
0 1
Batatais
 
Taquaritinga
 
   
1 4
Grêmio Sãocarlense
 
XV de Jaú
 
0 0
1 0
Osvaldo Cruz
 
Itararé
 
1 2
2 2
Penapolense
 
Fernandópolis
 
0 0
2 0
União Mogi
 
Manthiqueira
 
0 0
2 1
VOCEM
 
Assisense
 
0 0
1 1
Colorado Caieiras
 
ECUS
 
   
3 1
Flamengo SP U20
 
Joseense U20
 
   
1 0
Ibrachina U20
 
Metropolitano FC U20
 
   
2 0
América SP U20
 
Mirassol U20
 
0 1
0 3
Andradina U20
 
Araçatuba U20
 
   
2 4
Brasilis FC U20
 
Bragantino U20
 
0 2
1 4
Comercial U20
 
Inter de Bebedouro U20
 
3 0
3 1
Independente SP U20
 
Desportivo Brasil U20
 
0 1
0 5
Ituano U20
 
Sharjah Brasil U20
 
3 0
5 0
Mauá U20
 
Santos U20
 
   
0 5
Mogi Mirim U20
 
Guaçuano U20
 
1 0
1 1
Monte Azul U20
 
Francana U20
 
1 0
3 0
Nacional SP U20
 
Sport Club Brasil U20
 
2 1
2 2
Olímpia U20
 
Botafogo SP U20
 
   
1 4
Osasco Audax U20
 
Grêmio Osasco U20
 
1 1
2 1
Ponte Preta U20
 
Itapirense U20
 
3 1
5 1
Portuguesa Santista U20
 
Jabaquara U20
 
0 0
1 1
Portuguesa U20
 
Guarani U20
 
1 2
1 3
Santo André U20
 
União Suzano U20
 
1 2
2 4
São Caetano U20
 
São Bernardo U20
 
   
0 0
Sao Jose EC U20
 
Palmeiras U20
 
   
0 2
Tanabi SP U20
 
Catanduva U20
 
   
3 0
Taquaritinga U20
 
São Carlos U20
 
2 0
3 1
Taubaté U20
 
União Mogi U20
 
0 0
2 0
União Suzano SP U20
 
Corinthians U20
 
   
0 2
VOCEM U20
 
Assisense U20
 
   
1 2
Votuporanguense U20
 
Novorizontino U20
 
   
2 1
XV de Jaú U20
 
Noroeste U20
 
2 0
3 3
Grêmio São-Carlense U20
 
Ferroviária U20
 
0 1
0 1
Internacional
 
Flamengo
 
2 0
3 1
Goiás
 
Ceará
 
0 1
1 1
São Paulo
 
América Mineiro
 
1 0
1 0
Coritiba
 
Palmeiras
 
0 1
0 2
Fortaleza
 
Athletico PR
 
0 0
0 0
Novorizontino
 
Guarani
 
0 1
1 2
Vasco da Gama
 
Cruzeiro
 
1 0
1 0
Tombense
 
CSA
 
0 0
2 1
Altos
 
Ferroviário
 
0 0
1 0
ABC
 
Mirassol
 
0 0
1 0
Figueirense
 
Confiança
 
0 0
0 0
Paysandu
 
Botafogo PB
 
0 1
2 1
Operário Ltda
 
Costa Rica - MS
 
1 0
1 0
Aimoré
 
Azuriz
 
0 0
0 0
Cascavel
 
Juventus SC
 
0 0
1 0
Marcílio Dias
 
Caxias
 
0 1
2 1
Prospera Criciuma
 
São Luiz
 
1 0
2 2
Iporá
 
Ceilândia
 
0 0
2 1
Afogados
 
Sousa
 
0 0
0 1
Amazonas
 
Rio Branco
 
2 1
3 1
Jacuipense
 
ASA
 
0 0
0 0
Icasa
 
Retrô
 
   
1 0
Humaitá
 
Trem
 
0 0
0 0
Dynamo de Douala
 
Gazelle
 
   
1 0
Lausanne
 
Lion Blesse
 
   
1 0
SC Scarborough
 
Serbian White Eagles
 
   
0 0
BGH City
 
York Region Shooters
 
   
0 0
Vorkuta
 
Toronto Falcons
 
   
2 3
Master's Futbol Academy
 
Electric City
 
   
2 2
North Toronto Nitros
 
Hamilton United
 
   
3 2
Burlington
 
Darby
 
   
4 1
Oakville
 
Alliance United
 
   
1 1
Windsor TFC
 
North Mississauga
 
   
6 0
Woodbridge Strikers
 
Scrosoppi
 
   
4 2
Okanagan
 
Penticton
 
   
2 1
Tigers Vancouver
 
Kamloops Rivers II
 
   
4 1
WIA
 
Koinonia
 
   
1 1
Port Moody Rangers
 
Kamloops Rivers II
 
   
0 0
Mont-Royal Outremont
 
Royal-Sélect de Beauport
 
   
1 0
St-Hubert
 
AS Laval
 
   
0 2
Forge
 
Pacific
 
2 0
3 0
San Marcos
 
Deportes Limache
 
   
2 0
Independiente
 
Iberia
 
0 0
1 0
Real San Joaquín
 
Rodelindo Román
 
0 0
1 2
Concepcion
 
Lautaro de Buin
 
0 0
0 0
General Velásquez
 
Trasandino
 
0 0
1 0
Xinjiang Tianshan
 
Heilongjiang Lava Spring
 
2 0
2 1
Suzhou Dongwu
 
Shijiazhuang Kungfu
 
0 0
1 2
Shenyang Urban
 
Sichuan
 
0 0
1 1
Guangzhou R&F
 
Shandong Luneng
 
0 0
0 1
Cangzhou Mighty Lions
 
Chengdu Rongcheng
 
0 0
0 0
Changchun Yatai
 
Dalian Professional
 
0 1
1 1
Shanghai Shenhua
 
Wuhan Three Towns
 
0 1
1 1
Millonarios
 
Atlético Nacional
 
0 0
0 0
Envigado
 
La Equidad
 
0 2
0 3
Independiente Medellín
 
Deportes Tolima
 
0 1
0 1
Otôho d'Oyo
 
Kondzo
 
   
0 0
Dauphins Noirs
 
Sanga Balende
 
0 1
1 1
Groupe Bazano
 
Renaissance
 
2 0
3 1
Tshinkunku
 
Motema Pembe
 
   
0 0
Lys Sassandra
 
SOL
 
2 1
2 1
ASEC Mimosas
 
Bassam
 
0 0
2 0
Bohemians 1905 II
 
Hradec Kralove II
 
1 1
2 3
Dukla Praha II
 
Zbuzany
 
0 2
0 4
Povltava FA
 
Loko Vltavín
 
0 0
1 1
Slavia Praha II
 
Viktoria Plzen II
 
1 1
3 1
Slovan Liberec II
 
Chlumec nad Cidlinou
 
1 2
1 4
Teplice II
 
Sokol Zápy
 
0 1
1 2
Sigma Olomouc II
 
Dolní Benešov
 
   
   
Sokol Lom
 
Slavoj Mýto
 
2 0
6 1
Meteor Praha
 
Tatran Rakovnik
 
3 1
5 1
Louny
 
Banik Sous
 
0 0
0 0
Čáslav
 
Kolín
 
0 3
2 3
Velka Bites
 
Start Brno
 
0 0
1 2
Slavoj Polná
 
Hodonín-Šardice
 
0 1
0 2
Sokol Lanžhot
 
Bystřice nad Pernštejnem
 
4 0
7 0
Žďár nad Sázavou
 
Stara Rise
 
2 0
2 0
Ždírec nad Doubravou
 
Sokol Tasovice
 
1 0
3 2
Kozlovice
 
FC Vsetin
 
1 0
1 1
Šumperk
 
Tatran Všechovice
 
5 1
8 1
Beskyd Frenštát
 
Detmarovice
 
4 0
8 0
Bospor Bohumín
 
Havířov
 
0 1
2 1
Polanka nad Odrou
 
Vítkovice
 
0 0
1 0
B 1903
 
Brønshøj
 
1 4
1 8
AB Tårnby
 
B 1908
 
1 1
3 1
KFUM
 
Holbæk B&I
 
   
0 0
Ringkøbing
 
Vejgaard B
 
1 0
5 1
Al Masry
 
El Mansura
 
0 0
2 1
Al Ahly
 
Egy Salloum
 
0 0
1 0
Flora II W
 
Tallinna Kalev II W
 
   
1 2
Saku Sporting II W
 
Phoenix W
 
   
1 2
Tammeka II W
 
Kuressaare W
 
   
1 0
Rakvere Tarvas W
 
Ajax Tallinna W
 
   
0 7