Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Ahly
 
Wydad Casablanca
 
2 0
3 1
Junior Sevan
 
West Armenia
 
   
1 3
Maziya
 
Bashundhara Kings
 
   
   
TC Sports Club
 
Chennai City
 
   
   
Adelaide Olympic
 
Para Hills Knights
 
2 0
4 0
Adelaide Raiders
 
Adelaide Blue Eagles
 
2 0
3 1
Logan Lightning W
 
FQ QAS W
 
   
1 1
Adelaide Olympic Res.
 
Para Hills Knights Res.
 
4 0
4 3
Adelaide Hills Hawks
 
White City Woodville
 
3 0
4 1
Austria Wien II
 
Austria Lustenau
 
0 0
1 1
Dornbirn
 
SV Horn II
 
0 0
0 0
Grazer AK
 
Amstetten
 
1 1
2 1
Juniors OÖ
 
Kapfenberger SV
 
0 2
0 5
Lafnitz
 
Austria Klagenfurt
 
0 1
2 1
Vorwärts Steyr
 
Rapid Wien II
 
0 1
1 1
Wacker Innsbruck
 
Blau-Weiß Linz
 
0 2
0 4
Floridsdorfer AC
 
Liefering
 
0 1
1 3
Kohfidisch
 
Klingenbach
 
   
   
Leithaprodersdorf
 
Oberpetersdorf
 
   
   
Pinkafeld
 
Parndorf
 
   
   
SAK Klagenfurt
 
St. Jakob Rosental
 
0 0
1 0
Völkermarkt
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
1 1
Ardagger
 
St. Pölten II
 
   
2 1
Langenrohr
 
Mannersdorf
 
   
7 1
Ortmann
 
Schrems
 
   
2 4
USC Rohrbach
 
Krems
 
1 0
1 2
Zwettl
 
Retz
 
   
1 1
Fürstenfeld
 
Leoben
 
   
2 1
Gnas
 
SC Bruck an der Mur
 
   
6 2
Ilz
 
Lafnitz II
 
   
1 1
Lebring
 
Mettersdorf
 
0 0
0 1
Liezen
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
2 1
Rottenmann
 
Frauental
 
   
0 1
Union RB Weinland Gamlit
 
Wildon
 
1 0
3 2
Voitsberg
 
Hitthaller St. Michael
 
   
6 0
Bezau
 
Fussach
 
   
4 0
Schruns
 
Lochau
 
   
2 0
Gerasdorf Stammersdorf
 
Donau
 
0 1
1 2
Schwechat
 
Post
 
   
5 0
Elektra
 
Slovan HAC
 
4 0
9 0
Wolfsberger AC II
 
Gleisdorf 09
 
0 0
0 0
Bad Gleichenberg
 
Spittal
 
1 0
2 1
Gurten
 
Sturm Graz II
 
2 0
2 1
Hertha
 
Stadl-Paura
 
3 1
7 2
Kalsdorf
 
Wels
 
3 1
4 1
Union Vöcklamarkt
 
St. Anna
 
0 0
0 2
Weiz
 
Allerheiligen
 
0 0
2 0
Traiskirchen
 
Leobendorf
 
2 1
3 1
Wiener SC
 
Neusiedl
 
1 0
2 0
Austria Salzburg
 
Kuchl
 
   
   
Grödig
 
Anif
 
   
   
Pinzgau Saalfelden
 
Salzburger AK
 
   
   
Wals-Grünau
 
TSV St. Johann
 
   
   
Kitzbühel
 
Wörgl
 
1 0
2 0
Kufstein
 
Wattens II
 
2 1
3 1
Telfs
 
Wacker Innsbruck II
 
0 1
1 1
Polotsk
 
Pershiy Regien
 
   
3 0
BATE Res.
 
Vitebsk Res.
 
2 0
2 1
Dinamo Minsk Res.
 
Belshina Res.
 
2 0
4 2
Gorodeya Res.
 
Smolevichy-STI Res.
 
0 0
0 2
Deinze
 
Westerlo
 
1 0
2 2
Kortrijk
 
Anderlecht
 
0 2
1 3
Paro FC
 
Tensung
 
   
5 1
Água Santa U20
 
Portuguesa U20
 
0 0
1 1
Elosport U20
 
XV de Piracicaba U20
 
   
1 2
Flamengo SP U20
 
Palmeiras U20
 
1 1
2 1
Linense U20
 
Ferroviária U20
 
0 0
0 1
Nacional SP U20
 
EC São Bernardo U20
 
0 3
1 5
Oeste U20
 
Sao Paulo U20
 
0 0
0 2
Osasco Audax U20
 
Juventus U20
 
1 0
3 1
Portuguesa Santista U20
 
Santos U20
 
   
1 1
Sao Jose EC U20
 
Taubaté U20
 
   
0 1
União Mogi U20
 
Corinthians U20
 
0 3
0 5
VOCEM U20
 
Guarani U20
 
1 0
1 2
Vitória
 
Guarani
 
1 0
1 1
Brasil de Pelotas
 
CSA
 
1 1
1 1
Bakes
 
IKLS
 
   
   
Kota Ranger
 
MS PDB
 
   
   
Wijaya
 
Indera
 
   
   
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Hebar 1918
 
0 0
0 0
Police
 
SONABEL
 
   
1 2
Etoile Filante
 
ASFB
 
1 0
2 0
Muzinga
 
Flambeau du Centre
 
0 3
0 4
Vital'O
 
Kayanza United
 
2 1
2 1
Wuhan Zall
 
Henan Jianye
 
0 1
1 1
Shanghai SIPG
 
Shanghai Shenhua
 
0 0
1 1
Patriotas Boyacá
 
Santa Fe
 
0 2
1 3
Varaždin
 
Slaven Koprivnica
 
0 1
1 2
Sesvete
 
Orijent 1919
 
4 2
5 4
Jong Holland
 
VESTA
 
0 0
0 0
Paphos
 
Karmiotissa
 
2 0
3 0
Digenis Morphou
 
Ayia Napa
 
0 2
0 2
HIK
 
Brønshøj
 
2 0
2 0
Roskilde
 
Skovshoved
 
0 0
1 0
Silkeborg KFUM
 
Tjorring
 
0 0
0 0
Lyngby
 
OB
 
0 2
0 3
Deportivo Pantoja
 
San Cristobal
 
1 0
3 0
Mushuc Runa
 
Aucas
 
0 2
1 4
Independiente Juniors
 
Puerto Quito
 
0 0
0 0
Nottingham Forest
 
Derby County
 
0 1
1 1
Aston Villa
 
Leeds United
 
0 0
0 3
Derby County U23
 
Southampton U23
 
1 1
3 1
West Ham United U23
 
Blackburn Rovers U23
 
0 0
0 0
Brighton U23
 
Leicester City U23
 
0 2
0 4
Manchester United U23
 
Everton U23
 
0 0
2 1
Middlesbrough U23
 
Burnley U23
 
0 0
3 0
West Bromwich Albion U23
 
Newcastle Utd U23
 
0 0
1 0
Chelsea U18
 
Norwich U18
 
1 2
4 3
Watford U23
 
Coventry U23
 
0 2
0 3
Republic of Ireland U17
 
Northern Ireland U17
 
   
   
Slovakia U17
 
Estonia U17
 
   
   
Russia W
 
Slovenia W
 
0 0
1 0
Poland W
 
Azerbaijan W
 
1 0
3 0
Cyprus W
 
Portugal W
 
0 1
0 3
Lithuania W
 
Romania W
 
0 0
0 4
Turkey W
 
Kosovo W
 
0 0
0 0
Ukraine W
 
Ireland W
 
1 0
1 0
Netherlands W
 
Estonia W
 
4 0
7 0
Hungary W
 
Slovakia W
 
0 0
1 2
Scotland W
 
Albania W
 
1 0
3 0
France W
 
FYR Macedonia W
 
5 0
11 0
Spain W
 
Czech Republic W
 
3 0
4 0
Bergerac
 
Canet Roussillon
 
0 1
1 1
Rennes
 
Angers SCO
 
1 1
1 2
Bastia
 
Orléans
 
1 1
1 1
Boulogne
 
Créteil
 
2 0
2 2
Bourg-en-Bresse
 
Concarneau
 
0 1
1 1
Dinamo Tbilisi
 
Saburtalo
 
3 0
3 1
Jahn Regensburg
 
Eintracht Braunschweig
 
1 0
3 0
Nürnberg
 
Karlsruher SC
 
1 0
1 1
VfB Stuttgart
 
FC Köln
 
1 1
1 1
Koln U19
 
Bayer Leverkusen U19
 
1 0
5 0
Bissingen
 
CfR Pforzheim
 
2 1
3 1
Hamburger SV III
 
Barmbek-Uhlenhorst
 
1 1
3 1
Hagen / ​Uthlede
 
TB Uphusen
 
1 1
2 2
FV Engers 07
 
Salmrohr
 
0 1
0 2
Meinerzhagen
 
Ennepetal
 
   
   
Drochtersen / Assel
 
LSK Hansa
 
1 0
2 0
Jeddeloh
 
Atlas Delmenhorst
 
   
   
Altglienicke
 
Hertha BSC II
 
   
   
Tennis Borussia
 
BFC Dynamo
 
   
   
Viktoria Berlin
 
Babelsberg
 
0 0
3 0
Fello Star
 
Eléphant Coléah
 
   
1 0
Hafia
 
Flamme Olympique
 
   
0 0
Kaloum Star
 
ASFAG
 
   
0 1
Persita
 
Borneo
 
   
   
PSS Sleman
 
Persebaya Surabaya
 
   
   
Madura United
 
Persib
 
   
   
Barito Putera
 
PSIS Semarang
 
   
   
Sassuolo
 
Torino
 
0 1
3 3
Empoli
 
Pisa
 
1 1
3 1
Suwon Bluewings
 
Seongnam
 
1 1
1 2
Shabab El Bourj
 
Shabab Al Ghazieh
 
1 1
4 1
FA Šiauliai
 
Vilniaus Vytis
 
3 0
4 1
Polícia
 
Casa de Portugal
 
   
4 3
Médine
 
Tevragh-Zeïne
 
0 0
1 0
Nouadhibou
 
Concorde
 
0 0
1 0
Alebrijes
 
Celaya
 
1 1
1 2
Venados
 
Correcaminos UAT
 
2 1
2 2
Gavilanes FC Matamoros
 
Leones Negros
 
   
1 0
Puebla U20
 
León U20
 
0 1
1 2
Olimp Comrat
 
Spartanii Selemet
 
   
2 3
Sheriff II
 
Sucleia
 
   
0 3
Victoria Bardar
 
Iskra Moldova
 
   
3 3
Municipal Limeño
 
Forge
 
1 1
1 2
Motagua
 
Comunicaciones
 
0 1
2 2
GOES
 
HSV Hoek
 
   
   
FC Volendam
 
FC Dordrecht
 
4 0
7 1
MVV Maastricht
 
Jong Ajax
 
1 1
1 5
NEC
 
Go Ahead Eagles
 
1 0
2 1
Telstar
 
Helmond Sport
 
0 0
2 0
Almere City
 
NAC Breda
 
1 0
2 0
De Graafschap
 
Jong PSV
 
1 1
2 1
FC Den Bosch
 
Excelsior
 
0 0
0 1
FC Eindhoven
 
Jong AZ
 
0 0
3 0
SC Cambuur
 
Roda JC Kerkrade
 
2 0
3 0
Real Estelí U20
 
Juventus Managua U20
 
2 0
3 1
Crusaders
 
Cliftonville
 
0 0
1 0
Al Suwaiq
 
Al Oruba
 
   
3 0
Al-Nahda
 
Fanja
 
   
0 1
Al-Rustaq
 
Al Nasr
 
   
2 0
Bahla
 
Mrbat
 
   
7 0
Dhofar
 
Muscat
 
3 0
4 0
Oman Club
 
Al Seeb
 
0 0
0 1
Sohar
 
Saham
 
   
0 0
12 de Octubre
 
General Díaz
 
1 0
2 1
Real Garcilaso
 
Melgar
 
2 1
3 1
Deportivo Municipal
 
Sport Huancayo
 
0 0
0 0
Tychy 71
 
Jastrzębie
 
2 0
3 1
Piast Gliwice
 
Wisła Płock
 
0 0
2 2
Zagłębie Lubin
 
Lechia Gdańsk
 
1 0
1 1
Águeda
 
Espinho
 
1 0
1 0
Louletano
 
Pinhalnovense
 
3 0
5 0
Estoril U23
 
Benfica U23
 
1 0
2 0
Tondela
 
Portimonense
 
1 0
1 0
Penafiel
 
Arouca
 
1 1
2 2
Cork City
 
Derry City
 
   
   
Derry City
 
Shelbourne
 
1 0
2 0
Dundalk
 
Sligo Rovers
 
   
   
Finn Harps
 
Waterford United
 
   
   
Shelbourne
 
Shamrock Rovers
 
   
   
St Patrick's
 
Bohemians
 
   
   
Baloteşti
 
FCSB II
 
0 2
1 2
Kids Tâmpa Braşov
 
Targu Secuiesc
 
0 0
0 2
Alexandria
 
Unirea Bascov
 
   
0 2
Flacăra Moreni
 
Academica Clinceni II
 
   
2 0
Vediţa Coloneşti
 
CS U Craiova II
 
   
4 2
Dumbrăviţa
 
ACS Poli Timişoara
 
0 0
0 1
Fortuna Becicherecu Mic
 
Avântul Periam
 
0 0
0 2
Ariesul Turda
 
Sănătatea Cluj
 
1 1
1 2
Avântul Reghin
 
Unirea Ungheni
 
0 0
5 0
Gaz Metan Mediaş
 
Botoşani
 
0 1
1 2
Universitatea Craiova
 
Academica Clinceni
 
0 0
0 1
Strogino
 
Sokol Saratov
 
2 2
3 2
Akhmat Grozny U19
 
Spartak Moskva U19
 
0 0
0 0
Krasnodar U19
 
Tambov U19
 
2 1
5 1
Al Quadisiya
 
Dhamk
 
0 0
2 1
Al Raed
 
Al Shabab
 
1 1
2 2
Al Faisaly
 
Al Batin
 
1 0
2 1
Al-Feiha U19
 
Al Fateh U19
 
   
1 1
Al Taawon U19
 
Al Faisaly U19
 
   
0 1
Al Wahda U19
 
Abha U19
 
2 0
6 0
Ohod U19
 
Al Hilal U19
 
   
2 2
Al Ittihad U19
 
Al Shabab U19
 
   
1 2
Arbroath
 
Hearts
 
0 0
0 1
Stepojevac Vaga
 
TEK Sloga
 
   
2 1
Boca Juniors
 
Caracas
 
3 0
3 0
Grêmio
 
América de Cali
 
0 0
1 1
Libertad
 
Independiente Medellín
 
1 1
2 4
Universidad Católica
 
Internacional
 
1 1
2 1
Elche
 
Valencia
 
2 0
2 1
Las Torres W
 
Achamán W
 
   
1 2
Unión Viera W
 
La Garita W
 
   
1 1