Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Moreton Bay United
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
0 1
1 1
Siegendorf
 
Deutschkreutz
 
0 0
1 2
Leithaprodersdorf
 
Kohfidisch
 
   
1 0
Gmünd
 
Wolfsberg
 
   
1 2
St. Jakob Rosental
 
Köttmannsdorf
 
   
3 1
Treibach
 
Dellach im Gailtal
 
1 0
3 1
Union St. Florian
 
SV Wallern
 
   
1 3
Fügen
 
Natters
 
1 0
2 1
Ebbs
 
Union Innsbruck
 
0 2
0 2
Kirchbichl
 
Silz / Mötz
 
   
1 4
Volders
 
St. Johann in Tirol
 
0 0
1 2
Admira Dornbirn
 
Höchst
 
   
6 1
Lochau
 
Fussach
 
   
1 1
Bizau
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
3 1
Sturm Graz II
 
St. Anna
 
1 1
2 2
Bad Gleichenberg
 
Union Vöcklamarkt
 
1 0
3 1
Gleisdorf 09
 
Allerheiligen
 
2 1
3 2
Hertha
 
Wolfsberger AC II
 
2 0
3 1
Stadl-Paura
 
Wels
 
0 0
2 2
Weiz
 
Kalsdorf
 
0 1
0 1
Draßburg
 
Leobendorf
 
1 0
3 4
Salzburger AK
 
Pinzgau Saalfelden
 
0 1
3 2
Wolfurt
 
Lauterach
 
0 0
0 1
Krumkachy
 
Dinamo Minsk
 
1 0
2 0
Botafogo SP
 
Cuiabá
 
0 1
1 1
Paraná
 
Ponte Preta
 
1 1
2 1
Chapecoense
 
Juventude
 
0 0
1 0
Hamilton City
 
Vorkuta
 
1 0
1 1
Coquimbo Unido
 
Audax Italiano
 
0 0
0 0
Qingdao Hainiu
 
Wuhan Zall
 
0 2
0 3
Beijing Guoan
 
Chongqing Dangdai Lifan
 
2 1
5 2
Aserrí
 
Puerto Golfito
 
0 0
0 1
Glamsbjerg
 
Esbjerg
 
0 4
0 8
Aalborg Freja
 
VSK Århus
 
   
0 4
B 1908
 
Fremad Amager
 
0 2
1 3
Brønderslev
 
Brabrand
 
0 2
0 4
Frederikssund
 
Næstved
 
1 2
1 4
Ishøj
 
AB
 
0 1
1 2
Ringsted
 
Vordingborg
 
2 0
3 0
Sydvest
 
Fredericia
 
1 0
2 0
Vanløse
 
Hillerød
 
   
1 2
Allerod
 
BK Union
 
2 1
3 1
Djursland
 
Skive
 
0 2
0 7
Egebjerg Fodbold
 
Kolding IF
 
0 1
0 2
Frem Sakskobing
 
Roskilde
 
0 0
1 6
Højslev IF
 
Viby
 
0 1
0 4
NFB
 
LSF
 
0 2
1 3
Ringkøbing
 
Vendsyssel
 
0 1
0 2
Sædding / Guldager
 
Kolding B
 
0 1
0 1
Skjold Birkerod
 
Avedøre
 
0 0
1 0
Utopia
 
Bogense
 
0 0
1 1
Morsø
 
Viborg
 
0 4
0 9
Skjold
 
KFUM
 
   
1 1
FC Nakskov
 
Nykøbing
 
0 1
0 3
Brønshøj
 
Frem
 
0 1
2 1
GVI
 
Avarta
 
   
1 1
Skovshoved
 
HIK
 
   
0 0
ASA Aarhus
 
Aalborg Chang
 
0 0
4 0
Deportivo Cuenca
 
Técnico Universitario
 
1 2
2 2
Orense
 
Mushuc Runa
 
0 0
0 2
LDU Quito
 
Macará
 
1 0
1 0
AFC Wimbledon
 
Charlton Athletic
 
0 1
2 1
Carlisle United
 
Fleetwood Town
 
1 1
1 3
Ardley United
 
Edgware Town
 
   
0 0
Brislington
 
Cadbury Heath
 
   
0 2
Buckland Athletic
 
Bitton AFC
 
   
1 1
Crowborough Athletic
 
Crawley Down Gatwick
 
   
3 4
Easington Sports
 
Tring Athletic
 
   
2 0
East Preston
 
Chatham Town
 
   
0 2
Lancing
 
Phoenix Sports
 
2 3
3 3
Leighton Town
 
Abingdon United
 
   
3 0
Newcastle Benfield FC
 
Seaham Red Star
 
   
1 1
Pagham
 
Fleet Town
 
   
2 1
Shepton Mallet
 
Torrington
 
   
3 0
Uckfield Town
 
Little Common
 
   
0 1
Wells City
 
Bovey Tracey
 
   
2 0
1874 Northwich
 
Rylands
 
   
1 6
Abbey Rangers
 
Welling Town
 
   
3 1
AFC Croydon Athletic
 
Mole Valley SCR
 
   
0 3
AFC Dunstable
 
Hallen
 
   
4 0
AFC Mansfield
 
Sherwood Colliery
 
   
2 1
AFC Portchester
 
Sandhurst Town
 
   
4 0
Alfold
 
Shoreham
 
   
9 1
Anstey Nomads
 
Sleaford Town FC
 
   
3 0
Ashington AFC
 
Goole
 
   
2 1
Athersley Recreation
 
Charnock Richard
 
   
1 4
Aylesbury
 
Windsor
 
   
1 2
Badshot Lea
 
Amesbury Town
 
   
4 0
Bashley
 
Whitchurch United
 
   
8 2
Basingstoke Town
 
Bournemouth FC
 
   
1 1
Bearsted
 
Peacehaven & Telscombe
 
   
3 0
Bemerton Heath Harlequins
 
Horndean
 
   
2 1
Bewdley Town
 
OJM Black Country
 
   
1 5
Billingshurst
 
Westside
 
   
0 2
Brantham Athletic
 
Benfleet
 
   
1 1
Broadbridge Heath
 
Raynes Park Vale
 
   
3 1
Broadfields United
 
Loxwood
 
   
3 0
Brockenhurst
 
Lymington Town
 
   
0 1
Burnham
 
Cheltenham Saracens
 
   
0 0
Burton Park Wanderers
 
AFC Sudbury
 
   
0 0
Camberley Town
 
Blackfield & Langley
 
   
0 0
CB Hounslow United
 
Banstead Athletic
 
   
6 1
Chelmsley Town
 
Shifnal Town FC
 
   
0 3
Christchurch
 
Ascot United
 
   
1 1
Clanfield 85
 
Long Crendon
 
   
0 1
Clapton
 
Sporting Bengal United
 
   
2 2
Cockfosters
 
Stanway Rovers FC
 
   
4 2
Congleton Town FC
 
Burscough
 
   
1 1
Consett AFC
 
Sunderland Ryhope CW
 
   
3 2
Corinthian
 
Sheerwater
 
   
2 1
Corsham Town
 
Farnham Town
 
   
2 2
Cowes Sports FC
 
Totton & Eling
 
   
1 0
Cribbs
 
Newent Town
 
   
3 1
Daisy Hill
 
Colne
 
   
0 2
Darwen FC
 
Barnoldswick Town
 
   
2 4
Diss Town
 
Framlingham Town
 
   
1 0
Eastbourne United
 
Horley Town
 
   
0 1
Eccleshill United
 
Silsden
 
   
0 3
Eynesbury Rovers
 
Desborough Town
 
   
7 3
Fisher
 
Horsham YMCA
 
   
2 0
Frimley Green
 
Fareham Town
 
   
1 0
Garforth Town
 
Whitley Bay FC
 
   
0 3
Glasshoughton Welfare
 
Knaresborough Town
 
   
1 1
Glebe
 
Whyteleafe
 
   
1 3
Gorleston
 
Swaffham Town
 
   
5 0
Gresley
 
Wellington AFC
 
   
2 0
Hadleigh United
 
Mildenhall Town FC
 
   
3 4
Hamble Club
 
Reading City
 
   
2 1
Hamworthy United FC
 
Calne Town FC
 
   
3 0
Hanley Town
 
Lye Town
 
   
3 1
Harlow Town
 
Enfield 1893
 
   
5 1
Haverhill Rovers
 
Norwich United
 
   
2 1
Heather St Johns
 
Walsall Wood
 
   
0 1
Hebburn Town
 
Hemsworth MW
 
   
4 1
Highgate United
 
AFC Bridgnorth
 
   
0 3
Hoddesdon Town
 
FC Clacton
 
   
1 2
Holmer Green
 
Shrivenham
 
   
3 2
Hullbridge Sports
 
Hadley
 
   
0 2
Irlam
 
Liversedge
 
0 0
2 1
K Sports
 
Steyning Town
 
   
0 2
Kennington
 
Erith & Belvedere
 
   
0 1
Keynsham Town
 
Exmouth
 
   
1 3
Knaphill
 
Deal Town
 
   
0 4
Langney Wanderers
 
Tower Hamlets
 
   
3 1
Leicester Nirvana
 
Oadby Town
 
   
1 3
Leverstock Green
 
Wembley
 
   
3 1
Long Eaton United FC
 
Grimsby Borough
 
   
3 1
Long Melford
 
Northampton ON Chenecks
 
   
3 2
Longridge Town
 
Winsford United
 
   
2 1
Lordswood
 
Hanworth Villa
 
   
2 3
Lutterworth Town
 
Staveley MW
 
   
2 0
Lydney Town
 
Fairford Town FC
 
   
0 1
Maine Road
 
Squires Gate
 
   
0 5
Maltby Main
 
Handsworth Parramore
 
   
2 1
Marske United
 
North Shields
 
   
3 0
Millbrook
 
Bridgwater Town
 
   
0 1
Molesey
 
Southall
 
   
0 7
New Salamis
 
Colney Heath
 
   
1 0
Newark Flowserve
 
Deeping Rangers
 
   
4 0
Newhaven
 
Lingfield
 
   
1 1
Newmarket Town
 
Walsham Le Willows
 
   
0 0
Newton Abbot Spurs
 
St Austell
 
   
3 0
North Greenford United
 
Brimscombe & Thrupp
 
   
1 2
Northallerton Town
 
Billingham Town
 
   
1 4
Northwich Victoria
 
Padiham
 
   
1 0
Oakwood
 
Cobham
 
   
0 2
Odd Down
 
Helston Athletic
 
   
1 4
Oxhey Jets FC
 
Bishop's Cleeve
 
   
1 0
Penrith AFC
 
Pickering Town CFC
 
   
3 2
Peterborough Northern Star
 
Potton United
 
   
0 1
Plymouth Parkway
 
Saltash United
 
   
1 1
Quorn
 
Melton Town
 
   
2 0
Racing Club Warwick
 
AFC Wulfrunians
 
   
3 0
Radford
 
Shepshed Dynamo
 
   
1 1
Redbridge
 
Harpenden Town
 
   
0 2
Redhill
 
Egham Town
 
   
0 0
Risborough Rangers
 
Longlevens
 
   
4 1
Romulus
 
Coventry Sphinx
 
0 0
0 0
Rugby Town
 
Worcester City
 
   
0 2
Runcorn Town
 
Thackley
 
   
2 1
Saffron Walden Town FC
 
Little Oakley
 
   
4 2
Saltdean United
 
Eastbourne Town
 
   
1 3
Sawbridgeworth Town
 
Romford
 
   
2 1
Shaftesbury Town
 
Fawley
 
   
2 2
Sheppey United
 
Sutton Athletic
 
   
1 0
Southend Manor
 
Ware
 
   
0 5
Spalding United
 
Barton Town Old Boys
 
   
1 3
Spelthorne Sports
 
Virginia Water
 
   
1 0
Sporting Khalsa
 
Boldmere St Michaels
 
   
2 1
Stansted
 
Takeley
 
   
3 2
Stone Old Alleynians
 
Tividale
 
   
0 0
Stourport Swifts
 
Coventry United W
 
   
1 3
Stowmarket Town
 
Rothwell Corinthians
 
   
2 1
Sunderland RCA
 
Durham City
 
   
3 1
Tadley Calleva
 
Alresford Town
 
   
1 0
Thetford Town
 
Wellingborough Town
 
   
2 0
Tuffley Rovers
 
Harefield United
 
   
2 5
Tunbridge Wells
 
Erith Town
 
   
1 0
Waltham Forest
 
London Lions
 
   
3 2
Wellingborough Whitworths
 
Harborough Town
 
   
1 6
Wellington FC
 
Bodmin Town
 
   
2 2
West Bridgford
 
Dunkirk
 
   
1 1
Westbury United
 
Binfield
 
   
0 2
Westfields
 
Brocton
 
   
2 0
Whickham
 
West Allotment Celtic
 
   
0 0
Whitchurch Alport
 
Haughmond
 
   
3 1
Whitton United
 
Ipswich Wanderers
 
   
4 3
Winslow United
 
Newport Pagnell Town FC
 
   
2 1
Woodbridge Town
 
Biggleswade United FC
 
   
2 2
Wootton Bassett Town
 
Chipping Sodbury Town
 
   
2 2
Wroxham
 
Arlesey Town
 
   
5 0
Wythenshawe Amateurs
 
Shelley
 
   
1 1
Kirkley & Pakefield
 
Cogenhoe United
 
   
1 2
Portland United
 
Clevedon Town
 
   
0 1
Skelmersdale United
 
Penistone Church
 
   
3 2
Thornaby
 
Bridlington Town
 
   
2 0
FCI Tallinn
 
TJK Legion II
 
1 0
4 3
Aksi Wolves
 
Zenit Tallinn
 
   
1 12
NSÍ II
 
HB II
 
1 1
4 1
JoKi
 
PuiU Helsinki
 
   
0 2
Haka
 
Ilves
 
0 1
0 2
Honka
 
HIFK
 
0 1
0 1
Schiltigheim
 
Auxerre II
 
0 1
1 3
Avranches
 
Créteil
 
1 0
2 0
Cholet
 
Sète
 
1 1
3 1
Lyon Duchère
 
Concarneau
 
1 2
1 2
Stade Briochin
 
Laval
 
0 1
0 2
Red Star
 
Le Mans
 
0 0
0 0
Lichtenberg
 
Chemie Leipzig
 
0 0
0 0
TuS RW Koblenz
 
Ulm
 
0 0
0 0
Elversberg
 
Teutonia WS
 
0 0
1 0
Thróttur Vogar
 
Njardvík
 
1 0
2 3
Kórdrengir
 
Kári
 
0 1
1 1
Einherji
 
Höttur / Huginn
 
   
1 1
Ægir
 
Sindri
 
   
2 2
Reynir
 
Ellidi
 
0 2
1 4
Tindastóll
 
Álftanes
 
   
3 2
Augnablik
 
Vængir Jupiters
 
0 1
3 2
Thróttur / SR U19 II
 
ÍBV / KFS / Sindri U19
 
   
4 1
Njarðv./ Grind./GG U19
 
ÍR / Léttir U19
 
0 0
2 0
Valur / KH U19
 
Selfoss / SL U19
 
2 1
5 2
Hwacheon KSPO W
 
Gumi Sportstoto W
 
   
2 0
Tapatío
 
Morelia
 
2 1
3 3
León
 
Atlas
 
2 1
2 1
Monterrey W
 
León W
 
3 0
4 1
Tijuana W
 
América W
 
0 0
1 2
Guaireña
 
General Díaz
 
0 0
2 1
Carlos Stein
 
UTC Cajamarca
 
0 0
0 1
Universidad San Martín
 
Deportivo Binacional
 
0