Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Pyunik II
 
Junior Sevan
 
   
1 3
Banants II
 
Shirak II
 
   
3 1
Western United
 
Melbourne City
 
0 1
1 3
Sydney Olympic
 
Sydney II
 
0 0
2 0
Adelaide Victory
 
Seaford Rangers
 
   
0 0
Austria Salzburg
 
Bischofshofen
 
0 0
2 0
Kuchl
 
Seekirchen
 
0 0
3 0
East Riffa
 
Al-Hidd
 
0 2
0 3
Vasco da Gama AC
 
Andirá
 
   
1 2
Real FC
 
Brasiliense
 
0 0
0 1
Paysandu
 
Paragominas
 
0 0
2 0
Juventus
 
Portuguesa Santista
 
2 0
3 2
Monte Azul
 
Penapolense
 
0 1
1 3
Rio Claro
 
Osasco Audax
 
3 0
3 1
Sertãozinho
 
Portuguesa
 
0 1
0 1
Taubaté
 
RB Brasil
 
1 1
2 1
São Bento
 
Atibaia
 
2 1
2 1
XV de Piracicaba
 
Votuporanguense
 
2 0
2 2
Bragantino
 
Fluminense
 
1 1
2 1
Flamengo
 
Grêmio
 
0 1
1 1
Athletico PR
 
Palmeiras
 
0 0
0 1
Goiás
 
Fortaleza
 
0 1
1 3
Internacional
 
Atlético GO
 
0 0
3 0
CRB
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
1 0
Cuiabá
 
Confiança
 
0 0
1 0
Guarani
 
Paraná
 
1 0
1 2
Dorostol
 
Svetkavitsa Targovishte
 
   
0 2
Atletik Kuklen
 
Spartak Plovdiv
 
1 0
6 0
Belasitsa
 
Vihren
 
3 0
4 0
Maritsa Milevo
 
Maritsa Plovdiv
 
   
0 3
Hebar 1918
 
Strumska slava
 
0 0
3 0
Sportist Svoge
 
Dobrudzha 1919
 
1 0
2 0
Yantra 1919
 
Vitosha Bistritsa
 
0 0
2 1
Ludogorets II
 
Lovech
 
0 0
0 1
Septemvri Simitli
 
OFK Pirin
 
2 0
2 0
Sozopol
 
Kariana Erden
 
1 0
2 2
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
FK Minyor Pernik
 
1 1
1 2
Neftohimik
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 0
0 1
Pacific
 
York9
 
0 0
1 1
Atlético Ottawa
 
Valour
 
0 0
0 4
Shandong Luneng
 
Henan Jianye
 
1 1
2 1
Shanghai Shenhua
 
Guangzhou R&F
 
1 3
2 3
Farum BK W
 
Brondby W
 
0 0
1 1
AGF W
 
FC Thy - ThistedQ
 
0 0
0 1
Fortuna Hjorring W
 
AaB W
 
1 0
4 0
Køge
 
KoldingQ W
 
2 1
3 1
Aarhus 1900 W
 
Romalt W
 
   
0 2
Bytoften W
 
Fremad Amager W
 
   
1 5
FB W
 
Østerbro W
 
   
2 4
Herstedøster W
 
Svogerslev W
 
   
   
HIK W
 
Sundby W
 
   
   
Kolind / Perstrup W
 
JAI W
 
   
0 4
NFC / VIF W
 
Borup / Solrød W
 
   
2 2
Skive W
 
Aalborg Freja W
 
   
1 5
Hover / Ølstrup W
 
ASA W
 
   
0 7
ØUB / Nakskov W
 
Fredensborg W
 
   
1 6
Allerød W
 
Husum W
 
   
0 2
Næsby W
 
Varde W
 
   
2 4
Guayaquil City
 
Delfin
 
0 0
0 0
Técnico Universitario
 
Olmedo
 
0 1
1 3
Aucas
 
El Nacional
 
1 0
2 0
LDU Quito
 
Universidad Católica
 
2 1
2 1
Ismaily
 
Wadi Degla
 
0 0
1 1
Flora U19
 
Vaprus II
 
2 1
4 3
JK Jarve II
 
Ajax Lasnamäe
 
1 0
1 2
JK Poseidon
 
Paide III
 
   
0 2
Kose
 
Viimsi II
 
1 2
2 3
Noorus 96
 
Trans II
 
   
2 4
Raasiku Joker
 
Tulevik II
 
1 1
4 1
Raplamaa
 
Pohja Sakala
 
4 1
6 1
Tammeka III
 
FCI Tallinn
 
0 0
0 3
Tartu Welco II
 
Jogeva
 
1 1
4 2
TJK Legion II
 
Pohja-Tallinna JK Volta
 
2 1
5 1
Ararat-Armenia
 
Omonia Nicosia
 
0 0
0 1
Molde
 
KuPS
 
2 0
5 0
Flora
 
Sūduva
 
0 0
1 1
Celje
 
Dundalk
 
1 0
3 0
Dinamo Tbilisi
 
Tirana
 
0 1
0 2
Ferencváros
 
Djurgården
 
1 0
2 0
Maccabi Tel Aviv
 
Riga
 
0 0
2 0
Budućnost
 
Ludogorets
 
1 2
1 3
Connah's Quay
 
Sarajevo
 
0 1
0 2
Sheriff
 
Fola Esch
 
1 0
2 0
Floriana
 
CFR Cluj
 
0 0
0 2
Olympique Lyonnais
 
FC Bayern München
 
0 2
0 3
Salzburg U19
 
Olympique Lyon U19
 
2 1
4 3
Inter U19
 
Real Madrid U19
 
0 0
0 3
Ilves II
 
Jazz
 
0 0
1 0
PK-35 W
 
HJK W
 
0 1
0 2
KyPa
 
PeKa
 
0 1
1 4
HaPK
 
Liry
 
   
4 0
LaPa
 
Ri-Pa
 
0 0
0 0
SavU
 
STPS
 
0 0
2 0
Warkaus
 
Barca
 
   
4 4
JPS
 
PAVE
 
   
4 0
KoiPS
 
Kuusysi
 
4 0
7 0
Loiske
 
I-Kissat
 
0 1
0 3
RoPo
 
TP-47
 
1 3
1 4
Kings
 
LehPa
 
1 1
3 1
ToU
 
Riverball
 
   
   
Dila
 
Torpedo Kutaisi
 
1 1
3 1
Dalvík / Reynir
 
Kórdrengir
 
0 2
1 2
Haukar
 
Völsungur
 
0 1
2 1
Njardvík
 
Selfoss
 
0 1
1 3
Kári
 
Thróttur Vogar
 
0 1
1 2
Fram
 
Magni
 
2 0
3 0
Keflavík
 
Víkingur Ólafsvík
 
3 0
6 1
Thór
 
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
3 0
5 1
Vestri
 
Leiknir Reykjavík
 
0 0
1 0
ÍBV
 
Afturelding
 
1 0
1 0
Thróttur Reykjavík
 
Grindavík
 
0 2
2 4
Breidablik W
 
Thor Akureyri W
 
3 0
7 0
Fylkir W
 
ÍBV W
 
0 1
1 1
Breið / Augn / Sm II U19
 
Valur / KH U19
 
   
1 1
Beitar Tel Aviv Ramla
 
Hapoel Kfar Shalem
 
1 2
2 4
Hapoel Umm al-Fahm
 
Hapoel Ramat Gan
 
1 0
3 1
Gamba Osaka
 
Urawa Reds
 
0 2
1 3
Kawasaki Frontale
 
Cerezo Osaka
 
2 1
5 2
Sanfrecce Hiroshima
 
Tokyo
 
2 3
3 3
Shimizu S-Pulse
 
Yokohama F. Marinos
 
2 2
3 4
Shonan Bellmare
 
Nagoya Grampus
 
0 0
0 1
Vissel Kobe
 
Kashiwa Reysol
 
1 0
2 3
Yokohama
 
Kashima Antlers
 
1 0
1 0
Consadole Sapporo
 
Oita Trinita
 
0 1
1 1
Albirex Niigata
 
Kyoto Sanga
 
0 1
1 1
Avispa Fukuoka
 
Mito Hollyhock
 
0 0
0 1
Machida Zelvia
 
Júbilo Iwata
 
0 0
0 0
Omiya Ardija
 
Giravanz Kitakyushu
 
0 3
1 4
Ryūkyū
 
Tochigi
 
0 1
2 2
ThespaKusatsu Gunma
 
Renofa Yamaguchi
 
0 0
2 1
Tokushima Vortis
 
Fagiano Okayama
 
0 0
0 0
Tokyo Verdy
 
Matsumoto Yamaga
 
0 0
3 0
V-Varen Nagasaki
 
JEF United
 
2 0
2 0
Ventforet Kofu
 
Ehime
 
1 0
3 2
Zweigen Kanazawa
 
Montedio Yamagata
 
0 0
1 1
Ma'an
 
Shabab Al Ordon
 
1 0
1 1
Al Ahli
 
Sahab
 
0 0
0 0
Shakhter Karagandy
 
Kaisar
 
0 0
0 1
Ezra
 
Young Elephant
 
0 1
0 1
Lokomotiv Daugavpils
 
Super Nova
 
2 0
3 0
Rēzekne / BJSS
 
Grobiņa
 
0 1
0 2
Auda
 
Saldus SS/Leevon
 
0 0
2 1
JDFS Alberts
 
Dinamo Riga
 
0 0
1 0
Alebrijes
 
Universidad Guadalajara
 
0 0
1 0
Dorados
 
Celaya
 
0 0
1 2
Tepatitlán de Morelos
 
Morelia
 
0 0
2 2
FUS Rabat
 
Raja Casablanca
 
0 1
0 1
Hassania Agadir
 
Olympic Safi
 
0 0
2 2
Youssoufia Berrechid
 
RSB Berkane
 
0 0
0 0
Rapide Oued Zem
 
Moghreb Tétouan
 
1 0
2 1
César Vallejo
 
Real Garcilaso
 
   
   
Carlos Stein
 
Real Garcilaso
 
1 1
1 2
Alianza Universidad
 
Carlos Manucci
 
0 0
0 1
Academia Cantolao
 
Deportivo Municipal
 
   
   
Alianza Lima
 
Universitario
 
   
   
Alianza Universidad
 
Ayacucho
 
   
   
Carlos Stein
 
Sporting Cristal
 
   
   
Cienciano
 
Carlos Manucci
 
   
   
Sport Boys
 
Deportivo Binacional
 
   
   
Sport Huancayo
 
Melgar
 
   
   
Universidad San Martín
 
Atlético Grau
 
   
   
UTC Cajamarca
 
Deportivo Llacuabamba
 
   
   
Deportivo Llacuabamba
 
Ayacucho
 
1 1
1 3
César Vallejo
 
Melgar
 
0 0
0 0
Pogon Grodzisk Mazowiecki
 
Legionovia Legionowo
 
   
0 1
Stal Stalowa Wola
 
Lechia Gdańsk
 
0 2
0 4
Galway WFC W
 
Athlone Town WFC W
 
   
3 0
Ufa
 
Spartak Moskva
 
1 1
1 1
Ural
 
Lokomotiv Moskva
 
0 0
1 1
Akhmat Grozny
 
Rotor Volgograd
 
0 0
3 1
Dinamo Moskva
 
Rostov
 
2 0
2 0
Zenit
 
CSKA Moskva
 
1 1
2 1
Chita
 
Zenit Irkutsk
 
0 1
0 1
Zvezda Sint Petersburg
 
Leningradets
 
1 0
1 2
Novosibirsk
 
Dinamo Barnaul
 
0 0
1 0
Legion Dynamo
 
Anzhi
 
0 0
1 0
Tyumen
 
Zvezda Perm
 
1 2
1 2
Biolog
 
Druzhba
 
1 0
3 0
KAMAZ
 
Lada SOK
 
1 0
1 1
Luki-Energiya
 
Dolgie Prudy
 
0 0
1 1
Volna Kovernino
 
Volga Ulyanovsk
 
0 0
0 0
Kolomna
 
Sakhalin
 
0 0
2 0
Dinamo Stavropol'
 
Spartak Nal'chik
 
1 0
4 1
Inter Cherkessk
 
Mashuk-KMV
 
1 2
2 3
Salyut Belgorod
 
Metallurg Vidnoye
 
1 0
1 0
Sokol Saratov
 
Murom
 
1 1
2 1
Torpedo Vladimir
 
Rodina Moskva
 
0 0
0 2
Avangard Kursk
 
Kaluga
 
1 1
1 2
Urozhay
 
Chernomorets
 
0 1
1 4
SKA Rostov
 
Kuban Kholding
 
1 1
2 4
Al Fateh
 
Al Ittifaq
 
1 1
1 1
Al Faisaly
 
Al Ittihad
 
1 0
1 1
Abha
 
Al Hazm
 
0 2
0 2
Al Raed
 
Al Shabab
 
0 1
2 1
Baník Handlová
 
Baník Lehota p.Vtáčnikom
 
1 2
1 4
Druzstevnik Jacovce
 
Dolné Vestenice
 
0 0
3 1
Družstevník Radimov
 
Nafta Gbely
 
1 0
3 0
Družstevník Zvončín
 
Horná Krupá
 
   
2 1
Fomat Martin
 
Poprad
 
3 2
4 4
Gelnica
 
Slavoj Trebišov
 
0 1
0 2
Gerlachov
 
Sokol Lubotice
 
   
3 0
Jednota Sokol
 
Šamorín
 
   
0 1
Kežmarok
 
Rudňany
 
0 0
3 1
Košická Nová Ves
 
Slávia TU Košice
 
   
0 4
Kostolne Kracany
 
Skalica
 
   
0 4
Lokomotíva DNV
 
Malacky
 
0 2
0 4
Lokomotíva Košice
 
Čaňa
 
1 0
2 0
Malinec
 
Hrochoť
 
1 1
4 1
Melčice-Lieskové
 
Nové Mesto nad Váhom
 
0 0
2 1
Nevidzany
 
Kolarovo
 
1 0
2 0
Nizna
 
Besenova
 
0 1
2 3
NMŠK 1922 Bratislava
 
Rača
 
0 1
0 4
Olováry
 
FK Košice
 
0 4
0 6
Pezinok
 
Rovinka
 
0 3
2 3
Pokrok Krompachy
 
Spisske Podhradie
 
0 0
1 2
Považan Pruské
 
Spartak Kvašov
 
0 0
0 3
Povazska Bystrica
 
Petržalka akadémia
 
1 1
1 3
Rusovce
 
Komárno
 
   
1 5
Slovan Sabinov
 
Tatran Prešov
 
0 2
0 3
Sokol Jakub
 
Detva
 
3 0
7 1
Strážske
 
Pavlovce nad Uhom
 
   
1 3
Šurany
 
Imeľ
 
1 0
2 0
Svit
 
Partizán Bardejov
 
0 0
0 3
Švošov
 
Slávia Staškov
 
0 0
2 2
Velka Lomnica
 
Spisska Bela
 
0 0
0 4
Velke Lovce
 
Družstevník Bešeňov
 
0 1
2 1
Veľké Revištia
 
Vranov nad Topľou
 
   
0 4
Velke Zaluzie
 
Hurbanovo
 
0 1
1 1
Veľký Lapáš
 
Dubnica
 
   
1 3
Visnove
 
Liptovský Mikuláš
 
0 1
1 5
Závod
 
Rohožník
 
0 3
0 3
Šoporňa
 
Pata
 
1 2
3 3
DAC U19
 
Slovan Bratislava U19
 
   
0 1
Dukla U19
 
Ružomberok U19
 
0 2
1 3
Senica U19
 
Nitra U19
 
1 0
1 0
Spartak Trnava U19
 
Poprad U19
 
2 0
7 0
Zemplín Michalovce U19
 
Podbrezová U19
 
2 1
3 1
Žilina U19
 
Trenčín U19
 
   
3 3
Ilirija Ljubljana U19
 
Celje U19
 
   
4 0
Brinje Grosuplje U19
 
Koper U19
 
   
1 4
Gorica U19
 
Olimpija U19
 
   
0 4
NŠ Drava U19
 
Mura U19
 
   
1 2
Radomlje U19
 
Maribor U19
 
   
2 3
Triglav Kranj U19
 
Domzale U19
 
   
0 1
Solomon Warriors
 
Marist Fire
 
   
1 0
Mbombela United