Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Apolonia Fier
 
Besa Kavajë
 
3 1
8 5
Besëlidhja Lezhë
 
Korabi Peshkopi
 
0 1
2 2
Erzeni Shijak
 
Kastrioti Krujë
 
0 0
2 2
Lushnja
 
Pogradeci
 
2 1
3 2
Internacional Tirana
 
Vora
 
   
0 7
Këlcyra
 
Gramozi Ersekë
 
   
0 0
Luzi 2008
 
Sopoti Librazhd
 
   
2 1
Maliqi
 
Përmeti
 
   
4 2
Mirdita
 
Klosi
 
   
2 1
Naftëtari Kuçovë
 
Delvina
 
   
3 2
Skrapari
 
Memaliaj
 
   
0 2
Spartaku Tiranë
 
Partizani Tirana II
 
   
0 2
Tepelena
 
Selenicë
 
   
5 0
Tomori Berat
 
Albpetrol Patos
 
   
5 0
Vllaznia Shkoder II
 
Gramshi
 
   
4 0
Kukësi
 
Bylis Ballsh
 
1 0
1 0
Vllaznia Shkodër
 
Teuta Durrës
 
0 1
0 3
Skënderbeu Korçë
 
Tirana
 
1 0
1 2
Aragats
 
Junior Sevan
 
   
4 3
Torpedo Yerevan
 
Ani Yerevan
 
3 0
12 0
Van
 
Masis
 
1 0
4 0
Ararat II
 
Shirak II
 
   
2 0
Lokomotiv
 
Pyunik II
 
4 0
7 0
Alashkert
 
Artsakh
 
0 0
0 1
Lori
 
Ararat-Armenia
 
0 1
2 1
Banants
 
Pyunik
 
0 1
0 1
Blacktown City
 
Mt Druitt Town
 
   
   
North Shore Mariners
 
Rockdale City Suns
 
   
   
Sydney Olympic
 
Sydney United
 
   
   
Sydney II
 
Wollongong Wolves
 
   
   
Edgeworth Eagles
 
Broadmeadow Magic
 
   
   
Weston Bears
 
Lambton Jaffas
 
   
   
Brisbane Roar II
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
   
   
SC Wanderers
 
Capalaba
 
   
   
St. Albans Saints
 
Port Melbourne
 
   
   
Heidelberg United
 
Melbourne Knights
 
   
   
Vorwärts Steyr
 
Austria Klagenfurt
 
1 2
1 2
LASK Linz
 
Wolfsberger AC
 
0 0
0 1
Salzburg
 
Hartberg
 
1 0
3 0
Sturm Graz
 
Rapid Vienna
 
2 0
2 3
Abahani Chittagong
 
Abahani
 
   
   
Baridhara
 
Rahmatgonj MFS
 
   
   
Bashundhara Kings
 
Mohammedan Dhaka
 
   
   
Brittons Hill
 
Weymouth Wales
 
   
   
UWI Blackbirds
 
Notre Dame
 
   
   
St. Andrew Lions
 
Notre Dame
 
   
   
Wotton
 
BDF
 
   
   
BDF
 
Paradise
 
   
   
Silver Sands
 
Brittons Hill
 
   
   
Gomelzheldortrans
 
Slonim
 
0 0
0 0
Arsenal
 
Orsha
 
0 0
1 0
Krumkachy
 
Lida
 
0 1
2 2
MKK-Dnepr
 
Dnepr Mogilev
 
1 3
1 5
Torpedo BelAZ
 
Vitebsk
 
0 0
1 0
Ruh Brest
 
Belshina
 
3 0
3 0
Gorodeya
 
Isloch
 
0 1
0 2
Dinamo-BGU W
 
ABFF U19 W
 
4 0
8 0
Neman W
 
Bobruichanka W
 
1 0
3 1
Dnepr Mogilev W
 
Minsk FK W
 
0 4
0 9
Botafogo
 
Cabofriense
 
2 0
6 2
Madureira
 
Resende
 
0 0
0 2
Vasco da Gama
 
Macaé
 
3 1
3 1
Fluminense
 
Volta Redonda
 
0 1
0 3
União Barbarense
 
VOCEM
 
   
   
América SP
 
Inter de Bebedouro
 
   
   
Andradina
 
Osvaldo Cruz
 
   
   
Assisense
 
Independente SP
 
   
   
Elosport
 
Mauaense
 
   
   
Grêmio Sãocarlense
 
São Carlos
 
   
   
Matonense
 
Francana
 
   
   
Mogi Mirim
 
Flamengo SP
 
   
   
Osasco
 
Taboão da Serra
 
   
   
São José FC
 
União Mogi
 
   
   
Santacruzense
 
Rio Branco SP
 
   
   
AERP
 
Palmeiras W
 
   
   
Juventus W
 
Mogi das Cruzes
 
   
   
Nacional
 
Taubaté W
 
   
   
Portuguesa W
 
Corinthians
 
   
   
RB Bragantino
 
São José
 
   
   
Santos
 
Ferroviária
 
   
   
São Paulo W
 
Caldeirão
 
   
   
Taboão da Serra
 
Internacional SP W
 
   
   
Bakes
 
Tabuan Academy
 
   
   
BSRC
 
DPMM FC
 
   
   
Kuala Belait
 
MS PDB
 
   
   
Panchor Murai
 
MS ABDB
 
   
   
Beroe
 
Levski Sofia
 
1 1
1 2
York9
 
Pacific
 
   
   
Edmonton
 
Valour
 
   
   
Jiangsu Suning
 
Qingdao Hainiu
 
   
   
Prostějov
 
Hradec Králové
 
0 1
2 1
Ústí nad Labem
 
Třinec
 
2 1
3 3
Vítkovice
 
Lisen
 
0 1
2 2
Vlašim
 
Slavoj Vyšehrad
 
1 0
1 1
Zbrojovka Brno
 
Viktoria Žižkov
 
4 1
6 1
Opava
 
Příbram
 
0 0
0 0
Sigma Olomouc
 
Karviná
 
2 0
3 1
Teplice
 
Zlín
 
1 1
4 1
Viktoria Plzeň
 
Sparta Praha
 
0 0
2 1
Slavia Praha
 
Jablonec
 
2 0
4 0
Fremad Amager
 
Roskilde
 
1 0
2 0
Nykøbing
 
Hvidovre
 
1 1
1 1
Randers
 
Horsens
 
0 1
0 3
Hobro
 
Esbjerg
 
0 1
2 1
Nordsjælland
 
Brøndby
 
0 1
0 2
København
 
Midtjylland
 
0 1
1 2
AGF U19
 
Odense U19
 
2 0
3 1
Brøndby U19
 
Vejle U19
 
0 0
2 0
B 93 W
 
Vildbjerg W
 
2 1
5 2
Køge
 
AaB W
 
2 1
3 1
Odense Q W
 
BSF W
 
1 0
6 0
Bristol City
 
Sheffield Wednesday
 
0 1
1 2
Nottingham Forest
 
Huddersfield Town
 
1 0
3 1
Sheffield United
 
Arsenal
 
0 1
1 2
Leicester City
 
Chelsea
 
0 0
0 1
Newcastle United
 
Manchester City
 
0 1
0 2
Watford
 
Southampton
 
0 1
1 3
Flora II
 
K-Järve JK Järve
 
0 0
0 0
Maardu
 
Levadia II
 
1 0
1 0
Pärnu
 
Nõmme United
 
0 2
1 3
Vändra
 
Elva
 
2 1
2 3
Keila
 
Rakvere Tarvas
 
2 0
4 1
Laanemaa Haapsalu
 
Tallinna Kalev II
 
1 1
1 3
Nõmme Kalju II
 
Paide U21
 
0 1
0 3
Tabasalu
 
Tartu Welco
 
0 1
1 2
Viimsi
 
Võru FC Helios
 
0 1
1 1
JK Poseidon
 
Tallinn Piraaja
 
0 0
1 2
Paide III
 
Vaprus II
 
3 1
7 1
Pohja Sakala
 
Kuressaare II
 
1 1
2 3
Pohja-Tallinna JK Volta
 
Jogeva
 
   
1 0
Harju Jalgpallikool
 
Tulevik II
 
   
4 2
TJK Legion II
 
Sillamäe Kalev
 
2 2
8 4
Raasiku Joker
 
Kose
 
   
2 0
Tammeka III
 
FC Tallinn
 
1 1
1 1
B68
 
Hoyvik
 
   
6 0
ÍF
 
TB
 
0 0
1 0
Skála
 
HB
 
1 0
1 3
Víkingur
 
 
1 0
1 2
AB Argir
 
NSÍ
 
1 1
2 3
Inter Turku U20
 
KaaPo Kaarina U20
 
3 0
3 0
KuPS U20
 
MPS U20
 
   
8 1
Haka U20
 
SJK Akatemia U20
 
0 1
1 3
Honka U20
 
TPS U20
 
0 0
2 1
Atlantis U20
 
MP U20
 
3 0
5 1
HJK U20
 
VJS U20
 
1 2
2 5
KäPa U20
 
PK-35 U20
 
3 0
4 4
HJS U20
 
Ilves U20
 
1 1
1 3
Lahti U20
 
Gnistan U20
 
2 0
2 1
Inter Turku
 
Lahti
 
1 0
5 0
FC Espoo
 
P-Iirot
 
1 0
2 0
GBK
 
PS Kemi
 
2 0
3 1
OLS
 
JJK
 
1 0
1 1
PIF
 
GrIFK
 
3 0
4 0
Honka Akatemia
 
PK-35
 
0 0
0 0
Kultsu
 
PKKU
 
2 1
4 3
NJS
 
PEPO
 
0 0
3 0
MiPK
 
Kiffen
 
0 2
0 3
Ilves W
 
TiPS W
 
0 1
0 1
LehPa
 
Jyväskylä Blackbird
 
   
0 1
Roi United
 
HauPa
 
0 2
1 6
Torpedo Kutaisi
 
Chikhura
 
0 1
2 2
Arminia Bielefeld
 
Heidenheim
 
2 0
3 0
Dynamo Dresden
 
Osnabrück
 
1 0
2 2
Greuther Fürth
 
Karlsruher SC
 
1 1
1 2
Hamburger SV
 
Sandhausen
 
0 2
1 5
Hannover 96
 
Bochum
 
1 0
2 0
Holstein Kiel
 
Nürnberg
 
0 1
1 1
Jahn Regensburg
 
Erzgebirge Aue
 
1 1
1 2
Stuttgart
 
Darmstadt 98
 
1 1
1 3
Wehen Wiesbaden
 
St. Pauli
 
3 2
5 3
Meppen
 
Ingolstadt
 
0 1
0 2
Magdeburg
 
Sonnenhof Großaspach
 
0 0
0 1
FFC Frankfurt W
 
Freiburg W
 
0 1
0 2
Köln W
 
SC Sand W
 
0 0
1 0
SGS Essen W
 
Bayern Munich W
 
0 1
0 3
Turbine Potsdam W
 
Hoffenheim W
 
1 1
2 1
USV Jena
 
Duisburg W
 
0 2
0 2
Wolfsburg W
 
Bayer Leverkusen W
 
3 0
5 0
Aris
 
PAOK
 
0 2
0 2
Panaitolikos
 
Asteras Tripolis
 
1 1
1 1
AEK Athens
 
Olympiakos Piraeus
 
0 2
1 2
Apollon Larissa
 
Platanias
 
   
   
Apollon Pontou FC
 
Levadiakos
 
   
   
Apollon Smirnis
 
Panachaiki
 
   
   
Doxa Dramas
 
Kerkyra
 
   
   
Karaiskakis
 
PAS Giannina
 
   
   
Álftanes
 
Sindri
 
0 1
1 1
Vængir Jupiters
 
Tindastóll
 
0 2
1 2
Samherjar
 
KM
 
4 0
6 2
Grindavík
 
Thróttur Reykjavík
 
0 0
1 0
Leiknir Reykjavík
 
Vestri
 
0 0
0 0
Afturelding
 
ÍBV
 
0 1
1 2
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
Thór
 
1 2
2 3
Magni
 
Fram
 
1 2
1 2
Víkingur Ólafsvík
 
Keflavík
 
0 0
0 4
HK
 
Valur
 
0 3
0 4
ÍA
 
KR
 
0 0
1 2
Persija
 
Bali United
 
   
   
Persebaya Surabaya
 
Persib
 
   
   
Tractor Sazi
 
Nassaji Mazandaran
 
0 1
0 1
Padideh Khorasan
 
Zob Ahan
 
1 1
2 1
Paykan
 
Persepolis
 
0 1
1 3
Sanat Naft
 
Pars Jam Bushehr
 
1 0
2 0
Shahin Bushehr
 
Naft Masjed Soleyman
 
0 1
2 2
Hapoel Haifa
 
Beitar Jerusalem
 
0 0
0 0
Bnei Yehuda
 
Ironi Kiryat Shmona
 
0 0
2 0
Hapoel Kfar Saba
 
Sektzia Nes Tziona
 
0 1
0 1
Maccabi Netanya
 
Ashdod
 
1 3
2 5
Milan
 
Roma
 
0 0
2 0
Napoli
 
SPAL
 
2 1
3 1
Sampdoria
 
Bologna
 
0 0
1 2
Sassuolo
 
Hellas Verona
 
0 0
3 3
Udinese
 
Atalanta
 
1 1
2 3
Parma
 
Inter
 
1 0
1 2
Kyoto Sanga
 
Júbilo Iwata
 
1 0
2 0
Ryūkyū
 
Avispa Fukuoka
 
1 0
1 1
Kataller Toyama
 
Parceiro Nagano
 
1 0
1 1
Kamatamare Sanuki
 
Gamba Osaka U23
 
0 1
2 3
Iwaki
 
Tegevajaro Miyazaki
 
   
   
Kochi United
 
Veertien Mie
 
   
   
Matsue City
 
Tokyo Musashino City
 
   
   
Osaka
 
Verspah Oita
 
   
   
Jeju United
 
Gyeongnam
 
1 1
1 1
Jeonnam Dragons
 
Suwon
 
0 0
1 2
Bucheon 1995
 
Seoul E.
 
1 0
2 3
Ulsan
 
Jeonbuk Motors
 
0 1
0 2
Suwon Bluewings
 
Sangju Sangmu
 
0 0
0 1
Drenica
 
Trepça'89
 
2 2
2 4
Drita
 
Dukagjini
 
0 0
2 0
Flamurtari
 
Ferizaj
 
1 0
3 2
Kauno Žalgiris
 
Sūduva
 
0 0
0 1
Trakai
 
Žalgiris
 
0 4
0 7
Panevėžys
 
Banga
 
1 0
2 1
Viltis Vilnius
 
Saned Joniškis
 
4 0
11 0
Arsenal Tivat
 
Jedinstvo
 
1 0
2 1
Dečić
 
Otrant-Olympic
 
1 0
4 0
Drezga
 
Lovćen
 
1 1
1 1
Jezero
 
Bokelj
 
1 1
2 1
Mornar
 
Ibar
 
0 0
2 0
Fløya
 
Hødd
 
   
   
Nardo
 
Sotra
 
   
   
Eidsvold
 
Tromsdalen
 
   
   
Fredrikstad
 
Senja
 
   
   
Egersund
 
Vard