Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Estudiantes Caseros
 
Atlanta
 
1 1
1 2
Platense
 
Barracas Central
 
1 0
1 0
Real Pilar
 
Central Córdoba
 
1 0
3 3
Godoy Cruz
 
Aldosivi
 
1 2
3 2
Estudiantes
 
Rosario Central
 
1 0
3 0
Atlético Tucumán
 
Patronato
 
1 0
2 0
Newell's Old Boys
 
Gimnasia La Plata
 
0 1
0 4
Aragats
 
Shirak II
 
   
6 1
Ararat II
 
Pyunik II
 
0 0
1 0
Ararat-Armenia II
 
Dilijan
 
2 0
7 1
Van
 
Banants II
 
0 0
2 0
Alashkert
 
Ararat-Armenia
 
1 1
2 1
St. Pölten
 
Ried
 
0 0
1 0
Gleisdorf 09
 
Wattens
 
0 1
1 1
Gurten
 
Austria Lustenau
 
0 1
2 3
St. Anna
 
Amstetten
 
0 2
0 3
Kapfenberger SV
 
Sturm Graz
 
0 0
0 2
Al Hala
 
Qalali
 
   
2 1
Manama
 
Budaiya
 
   
0 0
Al-Najma
 
Busaiteen
 
   
2 2
Muharraq
 
Bahrain SC
 
   
0 0
Tarpeda
 
Shakhtyor
 
   
0 3
Gent II W
 
Genk II W
 
   
2 3
Cercle Brugge
 
Royal Excel Mouscron
 
1 1
2 2
Kortrijk
 
AS Eupen
 
0 2
1 2
KV Oostende
 
Sporting Charleroi
 
0 0
0 1
BR Highlanders
 
Molepolole City Stars
 
   
3 1
Gaborone United
 
Police XI
 
0 0
0 0
Vila Nova
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
0 2
Beroe
 
Botev Vratsa
 
1 0
4 0
Lokomotiv Plovdiv
 
Cherno More
 
1 0
1 0
Tsarsko selo
 
Ludogorets
 
0 1
0 2
New Star
 
Leopard de Douala
 
   
   
Yafoot
 
Stade de Bertoua
 
   
0 0
Dynamo de Douala
 
Fauve Azur Elite
 
   
0 2
Ngaoundéré
 
Matelots
 
   
0 0
Atlético Bucaramanga
 
La Equidad
 
1 1
2 2
Jaguares de Córdoba
 
Atlético Huila
 
0 0
1 0
Once Caldas
 
Unión Magdalena
 
2 0
3 1
Rionegro Águilas
 
Millonarios
 
0 0
0 0
Tigres
 
Deportes Quindío
 
2 1
4 3
Fortaleza CEIF
 
Real Cartagena
 
1 0
1 3
Opava
 
Jablonec
 
0 0
0 0
Sigma Olomouc
 
Dukla Praha
 
2 0
4 0
Ostrava U19
 
Slavia Prague U19
 
0 1
1 3
Burton Albion
 
Leicester City
 
0 2
1 3
Crawley Town
 
Colchester United
 
1 1
1 3
Everton
 
Watford
 
0 0
2 0
Manchester City
 
Southampton
 
2 0
3 1
Oxford United
 
Sunderland
 
1 0
   
Bristol Rovers Res.
 
Portsmouth Res.
 
   
2 3
Bolton Wanderers
 
Manchester City U21
 
1 1
3 1
Accrington Stanley
 
Liverpool U21
 
2 1
5 2
Doncaster Rovers
 
Manchester United U21
 
0 0
1 2
Grimsby Town
 
Leicester U21
 
1 0
1 2
Plymouth Argyle
 
Chelsea U21
 
0 0
0 1
Stevenage
 
Fulham U21
 
1 0
   
Haringey Borough
 
Yeovil Town
 
0 1
0 3
Atherton Collieries
 
Scarborough Athletic
 
0 0
3 2
Banbury United
 
AFC Rushden & Diamonds
 
1 0
1 2
Bromsgrove Sporting
 
Barwell
 
0 3
2 7
Canvey Island
 
Chipstead
 
   
2 1
Cinderford Town
 
Merthyr Town
 
   
2 2
Dorchester Town
 
Salisbury
 
0 2
0 3
Dunston
 
Gainsborough Trinity
 
0 3
0 4
Enfield Town
 
Bishop's Stortford
 
   
   
Halesowen Town
 
Stamford
 
1 1
2 2
Hayes & Yeading United
 
Wingate & Finchley
 
   
2 1
Leek Town
 
Chasetown
 
1 0
2 0
Margate
 
Barking
 
   
2 0
Nantwich Town
 
Bamber Bridge
 
   
2 1
Paulton Rovers
 
Larkhall Athletic
 
   
1 1
Peterborough Sports
 
Alvechurch
 
0 0
1 0
Poole Town
 
Hartley Wintney
 
0 0
0 1
Prescot Cables
 
Pickering Town CFC
 
0 0
0 0
Radcliffe Borough
 
United of Manchester
 
   
0 2
Runcorn Linnets
 
Pontefract Collieries
 
2 2
5 3
Sholing
 
Marlow
 
   
2 0
Soham Town Rangers
 
St Ives Town
 
1 0
3 0
Stalybridge Celtic
 
South Shields
 
0 2
0 2
Stourbridge
 
Nuneaton Town
 
0 0
2 1
Stratford Town
 
Hednesford Town
 
   
1 2
Swindon Supermarine
 
Thatcham Town
 
   
1 4
Taunton Town
 
Wimborne Town
 
   
4 1
Whitby Town
 
Worksop Town
 
   
4 1
Yate Town
 
Tiverton Town
 
   
3 3
Boreham Wood
 
Aldershot Town
 
0 0
0 0
Bromley
 
Stockport County
 
2 2
2 2
Chorley
 
Ebbsfleet United
 
0 2
0 4
Dagenham & Redbridge
 
Barrow
 
0 2
0 2
Dover Athletic
 
Eastleigh
 
2 0
3 1
Harrogate Town
 
Barnet
 
2 1
2 1
Maidenhead United
 
Fylde
 
0 0
1 1
Sutton United
 
Halifax Town
 
0 0
0 1
Torquay United
 
Wrexham
 
0 0
1 0
Woking
 
Notts County
 
0 2
0 4
Felixstowe & Walton United
 
Maldon & Tiptree
 
   
0 2
Hertford Town
 
Chertsey Town
 
   
2 3
Staines Town
 
Hanwell Town
 
   
2 2
Ware
 
South Park
 
   
3 3
Whyteleafe
 
Burgess Hill Town
 
   
4 3
Biggleswade
 
Aylesbury United
 
   
2 1
Daventry Town
 
Corby Town
 
   
1 3
Bowers & Pitsea
 
Bognor Regis Town
 
0 1
1 2
Potters Bar Town
 
Worthing
 
1 1
1 1
Royston Town
 
Needham Market
 
0 0
1 0
Weston-super-Mare
 
Harrow Borough
 
   
1 1
Southampton U23
 
Feyenoord U23
 
1 0
1 2
Millwall U23
 
Queens Park Rangers U23
 
0 2
0 3
York City
 
Boston United
 
1 0
2 1
Braintree Town
 
Maidstone United
 
0 1
1 1
Dorking Wanderers
 
Oxford City
 
0 0
0 2
Eastbourne Borough
 
Weymouth
 
1 0
1 1
Slough Town
 
Welling United
 
0 0
1 0
Plymouth Argyle U18
 
AFC Bournemouth U18
 
   
4 2
Tabasalu
 
Flora II
 
1 0
2 1
Nîmes
 
Lens
 
2 0
3 0
Bordeaux
 
Dijon
 
1 0
2 0
Telavi
 
Kolkheti Poti
 
4 0
6 0
Zugdidi
 
Shukura
 
2 0
2 0
Freiburg
 
Union Berlin
 
1 1
1 3
Hamburger SV
 
Stuttgart
 
1 1
1 1
MSV Duisburg
 
Hoffenheim
 
0 0
0 2
Saarbrücken
 
Köln
 
0 0
3 2
Bochum
 
Bayern München
 
1 0
1 2
Arminia Bielefeld
 
Schalke 04
 
0 3
2 3
Bayer Leverkusen
 
Paderborn
 
1 0
1 0
Darmstadt 98
 
Karlsruher SC
 
0 0
0 1
St. Pauli II
 
Hamburger SV II
 
0 0
1 1
Schalke 04 II
 
Rot-Weiß Oberhausen
 
1 1
1 1
Apollon Larissa
 
Xanthi
 
0 1
2 1
Panserraikos
 
Volos NFC
 
0 0
1 1
PAS Giannina
 
Veria
 
0 0
1 0
Horoya
 
Ashanti GB
 
   
1 0
Ajka
 
Újpest
 
2 1
2 5
Jamshedpur
 
Hyderabad
 
1 1
3 1
Persebaya Surabaya
 
PSS Sleman
 
1 3
2 3
Bhayangkara
 
PSM
 
1 1
3 2
Al Diwaniya
 
Erbil
 
   
   
Hapoel Kaukab
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
0 1
1 1
Hapoel Marmorek
 
Maccabi Tzur Shalom
 
1 0
1 0
Maccabi Ahva Sha'ab
 
Maccabi Ironi Sderot
 
0 1
1 2
Maccabi Bnei Raina
 
Ironi Nesher
 
0 0
2 1
Maccabi Kiryat Ata
 
Hapoel Ramat HaSharon
 
0 0
0 1
MS Tira
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
1 0
2 1
Hapoel Umm al-Fahm
 
Beitar Ramat Gan
 
4 0
6 0
Agudat Sport Ashdod
 
Hapoel Acre
 
1 0
2 0
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
Hapoel Nazareth Illit
 
0 1
0 4
Maccabi Ahi Nazareth
 
Kafr Qasim
 
1 0
1 1
Hapoel Ashkelon
 
Maccabi Yavne
 
0 0
1 1
Hapoel Rishon LeZion
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
1 0
3 0
Hapoel Ramat Gan
 
Maccabi Petah Tikva
 
0 2
0 2
Parma
 
Hellas Verona
 
0 1
0 1
Brescia
 
Inter
 
0 1
1 2
Chievo
 
Crotone
 
0 1
2 1
Cittadella
 
Livorno
 
0 0
1 0
Empoli
 
Spezia
 
0 0
1 1
Juve Stabia
 
Pescara
 
1 1
2 1
Perugia
 
Ascoli
 
0 1
1 1
Pisa
 
Salernitana
 
2 0
2 1
Venezia
 
Pordenone
 
0 0
1 2
Virtus Entella
 
Cosenza
 
0 0
1 0
Waterhouse
 
Cavalier
 
0 0
0 0
Sanfrecce Hiroshima
 
Urawa Reds
 
0 0
1 1
Bantu
 
Likhopo
 
   
2 1
León W
 
Tijuana W
 
1 0
2 0
Tigres UANL W
 
América W
 
1 0
2 1
Monterrey W
 
Guadalajara W
 
2 1
3 1
Dinamo-Auto
 
Sheriff
 
0 3
0 5
Speranţa Nisporeni
 
Codru Lozova
 
4 0
5 0
Vitesse
 
De Graafschap
 
1 0
2 0
Achilles Veen
 
Roda JC Kerkrade
 
0 0
0 2
Almere City
 
Go Ahead Eagles
 
1 2
1 3
Excelsior
 
NEC
 
   
3 2
FC Dordrecht
 
MVV Maastricht
 
1 1
3 1
Flevo Boys
 
Katwijk
 
0 2
0 3
GOES
 
SC Cambuur
 
0 1
0 5
GVVV
 
Helmond Sport
 
0 0
2 1
HSV Hoek
 
PEC Zwolle
 
0 0
0 3
IJsselmeervogels
 
FC Den Bosch
 
1 0
3 0
Koninklijke HFC
 
Telstar
 
1 1
1 2
OSS '20
 
TOP Oss
 
1 1
1 2
Rijnsburgse Boys
 
FC Eindhoven
 
0 0
0 4
NAC Breda
 
FC Emmen
 
1 1
3 2
Ballymena United
 
Crusaders
 
0 1
1 1
Dundela
 
Coleraine
 
0 3
1 5
Linfield
 
Cliftonville
 
1 0
1 0
Newry City AFC
 
Institute
 
0 1
0 1
Dhofar
 
Al-Rustaq
 
0 0
2 0
Muscat
 
Al Suwaiq
 
0 0
2 0
Al Seeb
 
Al-Nahda
 
2 0
2 1
Saham
 
Bahla
 
0 0
1 0
Znicz Pruszków
 
Garbarnia Kraków
 
0 1
0 1
Radomiak Radom
 
Tychy 71
 
0 0
1 2
Rekord Bielsko-Biała
 
Górnik Łęczna
 
0 0
0 2
Resovia Rzeszów
 
Lech Poznań
 
0 2
0 4
Stargard Szczeciński
 
Sandecja Nowy Sącz
 
1 0
3 0
Stilon Gorzow
 
Zagłębie Lubin
 
0 1
1 5
Bytovia Bytów
 
Cracovia Kraków
 
0 0
2 2
Miedź Legnica
 
Jastrzębie
 
0 0
0 0
ŁKS Łódź
 
Górnik Zabrze
 
1 0
2 0
Estoril U23
 
Marítimo U23
 
1 2
2 2
Vitória Guimarães U23
 
Rio Ave U23
 
0 0
0 1
Cova da Piedade U23
 
Sporting CP U23
 
0 0
0 0
Feirense U23
 
Portimonense U23
 
1 2
2 2
Académica U23
 
Deportivo Aves U23
 
0 1
1 1
Benfica U23
 
Famalicão U23
 
0 0
2 0
Mioveni
 
Hermannstadt
 
0 0
0 2
Universitatea Cluj
 
FCSB
 
0 1
0 1
Gicumbi
 
Espoir
 
1 1
2 1
Heroes
 
Mukura
 
0 1
0 1
Marines
 
Bugesera
 
0 0
1 1
Rayon Sports
 
Etincelles
 
0 0
0 0
Al Quadisiya
 
Al-Thuqbah
 
0 0
0 0
Al Batin
 
Najran
 
1 0
3 1
Al Ta'ee
 
Jeddah
 
1 1
1 2
Hottain
 
Al Shoalah
 
0 1
2 2
Ohod
 
Al Jeel
 
0 0
0 0
Solihull Moors
 
Rangers U21
 
2 1
   
Alloa Athletic
 
Dundee
 
0 2
0 3
Dundee United
 
Partick Thistle
 
0 0
1 0
Dunfermline Athletic
 
Arbroath
 
0 0
2 0
Greenock Morton
 
Ayr United
 
0 0
2 3
Queen of the South
 
Inverness CT
 
0 1
0 2
Cove Rangers
 
Albion Rovers
 
1 0
3 0
Edinburgh City
 
Stenhousemuir
 
2 0
4 0
Stirling Albion
 
Cowdenbeath
 
0 0
0 0
Teleoptik
 
Radnički Obrenovac
 
1 1
1 2
Radomlje
 
Celje
 
0 0
0 0
Koper
 
Aluminij
 
2 1
3 2
Highlands Park
 
Orlando Pirates
 
0 0
0 1
Deportivo Alavés
 
Atlético Madrid
 
0 0
1 1
Barcelona
 
Real Valladolid
 
3 1
5 1
Beroche-Gorgier
 
Bavois
 
0 4
1 7
Al Ittihad
 
Taliya
 
0 1
2 1
Foutoua
 
Shorta
 
0 0
0 0
Jabala
 
Hottin
 
0 0
0 1
Nawaeir
 
Al Jaish
 
0 0
2 1
Teshrin
 
Al-Jazira
 
2 1
4 2
Wahda
 
Al Sahel
 
0 0
2 0
Altınordu
 
Amed SK
 
2 0
3 1
Hekimoğlu Trabzon