Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Mauritania
 
Angola
 
0 0
0 0
Cameroon
 
Ghana
 
0 0
0 0
Benin
 
Guinea-Bissau
 
0 0
0 0
Albany Creek Excelsior
 
Univ. Queensland
 
1 0
4 0
Taringa Rovers
 
Bayside United
 
1 2
3 2
The Gap
 
Toowong
 
2 0
2 3
Caboolture
 
Acacia Ridge
 
3 0
4 1
Riverina Rhinos
 
Belconnen United
 
1 0
3 1
Monaro Panthers
 
Cooma Tigers
 
2 1
2 2
Mt Druitt Town
 
Wollongong Wolves
 
1 0
1 4
Broadmeadow Magic
 
Adamstown Rosebuds
 
1 1
3 1
Sunshine Coast
 
Magpies Crusaders
 
0 1
1 3
Eastern Suburbs Brisbane
 
Brisbane City
 
1 2
1 3
Moreton Bay United
 
Brisbane Roar II
 
0 4
1 6
Adelaide City
 
Adelaide Raiders
 
2 2
3 2
Para Hills Knights
 
Adelaide Blue Eagles
 
0 1
2 1
NE MetroStars
 
Adelaide Comets
 
1 0
1 1
West Adelaide
 
Adelaide United ||
 
0 1
0 3
Adelaide Olympic
 
Croydon Kings
 
1 0
1 0
Devonport City
 
South Hobart
 
1 1
4 1
Glenorchy Knights
 
Kingborough Lions
 
1 1
1 4
Launceston City
 
Olympia Warriors
 
0 1
0 3
Avondale Heights
 
Green Gully
 
1 1
1 2
Altona Magic
 
Kingston City
 
1 1
3 1
Port Melbourne
 
Melbourne Knights
 
0 0
2 1
Bayswater City
 
Balcatta
 
1 0
1 2
ECU Joondalup
 
Cockburn City
 
1 0
2 1
Inglewood United
 
Floreat Athena
 
1 0
3 0
Perth Glory II
 
Armadale
 
0 1
1 1
Rockingham City
 
Perth
 
2 1
3 2
Stirling Lions
 
Sorrento
 
1 0
3 2
Avondale Heights U20
 
Green Gully U20
 
0 1
0 2
Altona Magic U20
 
Kingston U20
 
0 0
1 0
Port Melbourne U20
 
Melbourne Knights U20
 
1 1
1 1
Bashundhara Kings
 
Muktijoddha SKC
 
2 1
4 1
Gomelzheldortrans
 
Baranovichi
 
2 0
4 0
Krumkachy
 
Granit
 
0 1
0 2
Lida
 
Volna
 
2 0
2 1
Naftan
 
Belshina
 
1 4
1 5
Energosbyt-BSATU
 
CIST
 
   
0 3
Kletsk
 
Oshmyany
 
   
0 4
SMI Autotrans
 
Uzda
 
   
1 3
Gorki
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
0 2
Neman-Agro
 
Ivatsevichi
 
   
0 3
Arsenal
 
Belshina II
 
   
4 0
Molodechno-DYuSSh 4
 
Osipovichy
 
   
3 0
Viktoriya Maryina Horka
 
YuA-Stroy-DYuSSh
 
   
0 2
Minsk
 
Gomel
 
1 1
3 2
Gorodeya
 
Slutsk
 
0 0
1 0
Dinamo Brest
 
Isloch
 
2 0
5 1
Internacional RS W
 
Flamengo W
 
0 1
0 2
América RJ
 
Olaria
 
0 0
2 1
Artsul
 
Audax Rio
 
1 0
1 1
Barra da Tijuca
 
Duque de Caxias
 
0 0
0 0
Friburguense
 
Tigres do Brasil
 
2 1
3 2
Nova Cidade
 
Angra dos Reis
 
1 0
2 1
São Gonçalo EC RJ
 
Goytacaz
 
0 1
0 1
Americano U20
 
Flamengo RJ U20
 
   
1 0
Macaé U20
 
América RJ U20
 
   
0 2
Nova Iguaçu U20
 
Botafogo U20
 
1 1
2 2
Vasco U20
 
Boavista U20
 
5 0
7 0
Portuguesa RJ U20
 
Cabofriense U20
 
1 3
1 6
Volta Redonda U20
 
Goytacaz U20
 
0 0
2 0
Barra do Garcas
 
Prospera Criciuma
 
0 0
0 1
Guarani de Palhoça
 
Almirante Barroso
 
1 1
1 3
Fluminense SC
 
Concórdia Atlético Clube
 
0 0
3 1
América TO U20
 
Uniao Luziense U20
 
   
4 1
Atletico-MG U20
 
Villa Nova MG U20
 
1 0
1 0
Coimbra U20
 
Patrocinense U20
 
   
9 0
Pouso Alegre U20
 
Uberlândia U20
 
0 1
1 4
Boston City U20
 
Serranense U20
 
   
1 1
Democrata SL U20
 
América Mineiro U20
 
   
0 3
Apucarana
 
PSTC
 
0 1
0 1
Athletico-PR U19
 
Operário PR U19
 
0 0
1 0
Cambé U19
 
Arapongas U19
 
   
0 3
GRECAL U19
 
Independente SJ U19
 
   
0 2
Iraty U19
 
Coritiba U19
 
   
0 2
J. Malucelli U19
 
Paraná U19
 
   
   
Londrina U19
 
Portuguesa Lond. U19
 
   
4 2
Maringá U19
 
Paranavaí U19
 
   
4 0
Verê U19
 
Batel U19
 
   
1 1
Água Santa U20
 
São Caetano U20
 
0 1
0 1
Batatais U20
 
Penapolense U20
 
0 0
4 0
Capivariano U20
 
Rio Claro SP U20
 
0 0
0 1
Comercial U20
 
Mirassol U20
 
0 3
0 3
Grêmio Osasco U20
 
Palmeiras U20
 
0 1
0 1
Linense U20
 
Novorizontino U20
 
0 1
1 5
Oeste U20
 
Osasco Audax U20
 
1 0
2 0
Primavera SP U20
 
Portuguesa U20
 
0 0
0 0
Santos U20
 
EC São Bernardo U20
 
0 1
1 1
São Carlos U20
 
Ponte Preta U20
 
0 1
0 2
Taboão da Serra SP U20
 
Santo André U20
 
3 3
3 4
Taubaté U20
 
RB Brasil U20
 
1 1
1 1
Velo Clube U20
 
Botafogo SP U20
 
1 1
1 4
Votuporanguense U20
 
Rio Preto U20
 
1 0
3 0
EC São José
 
Tombense
 
1 0
2 0
Globo
 
Imperatriz
 
0 0
1 1
Náutico
 
ABC
 
1 0
1 1
Boa
 
Remo
 
1 1
2 2
Cambodia Tiger
 
Electricite du Cambodge
 
1 1
3 1
Kompong Cham
 
Phnom Penh Crown
 
1 5
2 17
National Defense
 
Asia Europe University
 
1 0
4 1
Kingsman
 
Brantford Galaxy
 
1 0
4 0
Real Mississauga
 
Waterloo
 
   
3 4
Vorkuta
 
Hamilton City
 
   
4 1
Tigers Vancouver
 
Kamloops City
 
   
4 1
Fernández Vial
 
Colina
 
0 0
1 0
Changchun Yatai
 
Heilongjiang Lava Spring
 
0 1
1 1
Guizhou Zhicheng
 
Beijing BG
 
1 0
2 0
Xinjiang Tianshan
 
Shijiazhuang Ever Bright
 
0 0
1 0
Shanghai Shenxin
 
Meizhou Hakka
 
0 2
1 7
Nantong Zhiyun
 
Qingdao Hainiu
 
0 0
1 1
Beijing Renhe
 
Dalian Professional
 
1 0
1 3
Chongqing Dangdai Lifan
 
Tianjin Teda
 
0 0
1 0
Guangzhou R&F
 
Henan Jianye
 
1 0
2 0
Hebei CFFC
 
Wuhan Zall
 
0 0
0 2
Don Bosco Jarabacoa
 
Deportivo Pantoja
 
0 0
0 0
Clan Juvenil
 
Independiente Juniors
 
2 3
2 5
Manta
 
Duros del Balón
 
0 0
1 0
Maardu
 
Levadia
 
0 3
1 6
Kuressaare
 
Trans
 
0 1
1 1
Adama Kenema
 
Fasil Ketema
 
0 0
1 1
B68
 
07 Vestur
 
   
1 4
Víkingur
 
TB
 
1 0
3 1
FC Espoo
 
Jazz
 
1 1
1 4
Gnistan
 
KäPa
 
2 1
3 3
NJS
 
Sudet
 
2 0
2 0
P-Iirot
 
EPS
 
0 0
1 1
PEPO
 
Reipas
 
1 0
1 1
PK-37
 
VIFK
 
1 1
2 1
Tampere United
 
KaaPo
 
0 0
1 0
Vaajakoski
 
JS Hercules
 
1 2
1 2
Viikingit
 
Kiffen
 
2 1
2 2
SalPa
 
Ilves II
 
2 0
4 0
HJK
 
KuPS
 
0 0
1 1
VPS
 
Ilves
 
1 2
1 2
RoPS
 
KPV
 
0 0
0 0
Haka
 
Oulu
 
1 1
2 1
Jaro
 
MuSa
 
0 2
3 3
Kajaani
 
MYPA
 
1 1
2 2
KFG
 
Vestri
 
0 0
5 1
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
Kári
 
   
5 1
Álftanes
 
Einherji
 
0 1
1 3
KF
 
Vængir Jupiters
 
   
2 3
Samherjar
 
Ýmir
 
   
1 1
Horhur I.
 
Stokkseyri
 
   
0 1
Fjölnir
 
Thór
 
0 0
4 0
Magni
 
Víkingur Ólafsvík
 
0 0
0 0
Arema
 
PS TNI
 
0 1
1 2
Al Karkh
 
Al Diwaniya
 
0 0
0 1
Matsumoto Yamaga
 
Gamba Osaka
 
0 1
1 3
Tokyo
 
Yokohama F. Marinos
 
2 1
4 2
JEF United
 
Machida Zelvia
 
0 1
1 2
Omiya Ardija
 
Zweigen Kanazawa
 
0 0
0 0
Tochigi
 
Ehime
 
1 0
1 2
V-Varen Nagasaki
 
Ryūkyū
 
1 0
3 2
Ventforet Kofu
 
Tokushima Vortis
 
0 1
0 1
Yokohama
 
Fagiano Okayama
 
1 0
5 1
Kagoshima United
 
Albirex Niigata
 
1 1
1 3
Kyoto Sanga
 
Mito Hollyhock
 
1 1
2 2
Montedio Yamagata
 
Kashiwa Reysol
 
0 1
0 1
Grulla Morioka
 
Giravanz Kitakyushu
 
1 2
2 3
Fujieda MYFC
 
YSCC
 
2 1
3 1
Kataller Toyama
 
Kamatamare Sanuki
 
0 1
1 2
Gainare Tottori
 
Tokyo U23
 
1 0
3 2
Akademiya Ontustik
 
Aktobe Jas
 
1 0
2 0
Altay
 
Kyzyl-Zhar
 
0 0
0 1
Maqtaaral
 
Ekibastuz
 
2 0
2 1
Sport Academy Kairat
 
Astana II
 
1 3
2 3
Zhetysu II
 
Bulat
 
   
1 1
Baykonur
 
Akzhayik
 
0 2
0 2
Kaspiy
 
Kyran
 
1 1
3 1
Ansan Greeners
 
Seoul E.
 
1 0
1 0
Daejeon Citizen
 
Gwangju
 
0 1
0 1
Jeju United
 
Daegu
 
0 0
1 1
Suwon Bluewings
 
Gyeongnam
 
0 0
0 0
Pyeongtaek Citizen
 
Gimpo
 
   
0 2
Chungju Citizen
 
Pocheon
 
   
1 4
Paju Citizen
 
Yangpyeong
 
   
0 1
Icheon Citizen
 
Gyeongju Citizen
 
0 0
0 0
Cheongju
 
Siheung Citizen
 
   
1 1
Chuncheon
 
Hwaseong
 
   
2 5
Tukums
 
Krimulda
 
5 1
9 1
Grobiņa
 
JDFS Alberts
 
1 3
2 4
Līvāni
 
Smiltene
 
   
0 7
Spartaks Jūrmala
 
Rīgas FS
 
0 0
1 0
Panevėžys
 
Žalgiris
 
0 2
0 2
Kauno Žalgiris
 
Palanga
 
2 0
4 0
Sūduva
 
Atlantas
 
0 1
4 1
Trakai
 
Stumbras
 
   
3 0
Big Bullets
 
Chitipa United
 
1 0
2 2
Masters Security
 
TN Stars
 
0 1
0 2
Eagles
 
Faafu Nilandhoo
 
   
5 1
Maziya
 
Shaviyani Foakaidhoo
 
0 0
0 0
Cahul
 
Iskra Moldova
 
   
3 0
Sireți
 
Sîngerei
 
   
6 2
Dinamo-Auto
 
Codru Lozova
 
2 0
4 0
Sheriff
 
Speranţa Nisporeni
 
2 0
3 0
Kvik Halden
 
Brattvåg
 
1 0
2 1
Egersund
 
Byåsen
 
1 0
5 0
Moss
 
Stjørdals-Blink
 
0 1
1 3
Nardo
 
Fredrikstad
 
0 0
0 1
Sola
 
Arendal
 
0 1
0 2
Flekkerøy
 
Vardeneset
 
2 1
3 2
Viking II
 
Mandalskameratene
 
2 1
2 3
Donn
 
Madla
 
2 0
5 3
Flint
 
Storm
 
2 0
4 0
Halsen
 
Drøbak / Frogn
 
1 0
1 0
Kongsvinger II
 
Kolstad
 
   
1 1
Rommen
 
Lørenskog
 
0 2
1 2
Start II
 
Pors Grenland
 
1 1
2 3
Tønsberg
 
Ørn Horten
 
0 1
2 2
Ullern
 
Grei
 
1 1
3 1
Vindbjart
 
Staal Jørpeland
 
0 0
1 1
IF Ready
 
Norild
 
2 1
5 2
Rosenborg
 
Kristiansund
 
1 0
1 0
HamKam
 
Raufoss
 
0 1
1 2
Independiente FBC
 
Fernando de la Mora
 
   
2 0
3 de Febrero
 
2 de Mayo
 
   
0 1
Resistencia
 
Sportivo Trinidense
 
   
0 1
RI 3 Corrales
 
Rubio Ñú
 
   
2 1
Longford Town
 
Cobh Ramblers
 
1 0
1 0
East End Lions
 
Kallon
 
   
1 0
Geylang International
 
Young Lions
 
0 1
1 2
Home United
 
Hougang United
 
0 1
0 2
Uruguay
 
Peru
 
0 0
0 0
Ponferradina
 
Hércules
 
1 0
1 0
Sestao River
 
Marino de Luanco
 
0 0
0 0
Villarrubia
 
Alcobendas Sport
 
0 0
2 0
Inter Moengotapoe
 
Acoconut
 
   
3 0
Leo Victor
 
Santos
 
   
4 1
WBC
 
West United
 
   
2 0
Östersunds FK
 
IFK Göteborg
 
0 0
0 0
Falkenberg
 
Elfsborg
 
1 1
2 1
GIF Sundsvall
 
AFC Eskilstuna
 
0 0
0 0
Gauthiod
 
Torslanda
 
   
1 0
Stenungsund
 
Vänersborgs FK
 
1 2
2 3
Vårgårda
 
Sävedalen
 
0 1
1 2
Örebro Syrianska
 
Grebbestad
 
0 0
0 3
Lidköping
 
IFK Åmål
 
3 0
3 0
Nordvärmland
 
Uddevalla
 
1 1
1 1
Karlberg