Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Ahly
 
Young Africans
 
0 0
1 0
CR Belouizdad
 
Medeama
 
2 0
3 0
Egnatia Rrogozhinë
 
Dinamo Tirana
 
0 0
1 1
Laçi
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
0 1
Partizani Tirana
 
Kukësi
 
0 0
3 0
NC Magra
 
MC Oran
 
1 0
1 1
Aïn M'lila
 
MSP Batna
 
0 1
1 4
AS Khroub
 
MO Constantine
 
0 0
0 0
CA Batna
 
Annaba
 
1 0
1 0
E Sour El-Ghozlane
 
MC El Eulma
 
0 1
1 1
HB Chelghoum Laïd
 
JS Bordj Ménaïel
 
0 0
0 0
IB Khémis El Khechna
 
Teleghma
 
0 0
1 0
Oued Akbou
 
Oued Magrane
 
3 0
3 0
WA Boufarik
 
Ghir Abadla
 
1 0
2 1
Nueva Chicago
 
Atlético Rafaela
 
2 0
2 0
Huracán
 
Rosario Central
 
2 0
2 0
Independiente Rivadavia
 
Barracas Central
 
0 1
1 3
Tigre
 
Central Cordoba SdE
 
1 0
1 0
Macarthur
 
Melbourne City
 
0 0
2 0
Western United W
 
Canberra United W
 
3 0
4 2
Brisbane Knights
 
Newmarket
 
0 1
3 1
Brisbane Knights U23
 
Newmarket U23
 
   
1 2
Gold Coast United
 
Gold Coast Knights
 
0 1
1 2
Queensland Lions
 
Rochedale Rovers
 
2 1
3 2
Redlands United
 
Olympic
 
1 2
1 3
Para Hills Knights
 
Adelaide City
 
0 1
2 3
South Adelaide Panthers
 
Adelaide Comets
 
0 3
0 5
Heidelberg United
 
Green Gully
 
2 0
3 0
Dandenong City
 
Oakleigh Cannons
 
1 1
1 1
Moreland City
 
Avondale Heights
 
0 1
0 1
Brisbane City W
 
Eastern Suburbs NPL
 
1 2
3 3
Southside Eagles
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
1 2
3 2
Moreland City U23
 
Avondale U23
 
0 2
2 3
Bentleigh Greens
 
Western United II
 
1 5
1 7
Brunswick City
 
Melbourne City II
 
1 0
2 3
Preston Lions
 
Northcote City
 
2 0
1 1
Amstetten
 
Leoben
 
0 0
0 1
Floridsdorfer AC
 
Sturm Graz II
 
0 0
1 0
Ried
 
Stripfing
 
2 0
5 0
Grazer AK
 
First Vienna
 
0 1
2 2
Wolfsberger AC U18
 
St. Pölten U18
 
2 0
2 0
Klingenbach
 
Pinkafeld
 
   
2 2
Leithaprodersdorf
 
Schattendorf
 
   
4 0
Union Edelweiß
 
Bad Ischl
 
0 0
3 1
Weißkirchen / Allhaming
 
Bad Schallerbach
 
   
0 0
Schwechat
 
Mannswörth
 
0 0
0 0
Deutschlandsberger SC
 
Allerheiligen
 
0 0
0 1
LASK Juniors
 
Vorwärts Steyr
 
0 0
1 0
Wallern / Marienkirchen
 
Bad Gleichenberg
 
2 1
5 1
Weiz
 
Voitsberg
 
0 1
1 3
WSPG Wels
 
Wolfsberger AC II
 
1 0
1 3
Draßburg
 
Leobendorf
 
0 0
0 2
Austria Wien II
 
Mannsdorf
 
0 0
0 0
Favoritner AC
 
Neusiedl
 
1 1
1 3
Krems
 
Wiener SC
 
0 0
1 0
Oberwart / Rotenturm
 
Mauerwerk
 
1 0
2 1
Traiskirchen
 
TWL Elektra
 
0 0
2 0
Sumqayıt
 
Kapaz
 
0 1
1 3
Club Brugge II
 
KRC Genk II
 
1 1
2 1
Zulte-Waregem
 
Standard Liège II
 
0 1
1 1
KAA Gent II
 
Royal Antwerp II
 
1 0
2 0
Westerlo
 
Sporting Charleroi
 
0 0
0 1
KV Oostende U21
 
Waasland-Beveren U21
 
2 1
2 2
RFC de Liege U21
 
RWDM U21
 
0 0
0 1
Francs Borains U21
 
Kortrijk U21
 
0 2
2 3
Bilzen United W
 
Sint-Truiden W
 
   
3 0
Sottegem W
 
Bredene W
 
   
0 4
Charleroi
 
OH Leuven W
 
0 1
0 3
White Star Woluwé W
 
Zulte-Waregem W
 
0 0
1 0
São Paulo AP
 
Oratório
 
0 1
1 2
Amazonas
 
Nacional AM
 
0 0
0 0
Tiradentes CE
 
Cariri
 
0 1
1 1
Ji-Paraná
 
Paysandu
 
0 0
0 0
São Paulo Crystal
 
CSP
 
0 1
0 3
Botafogo SP
 
Guarani
 
1 0
1 1
Náutico
 
Afogados
 
1 0
2 0
Cherno More
 
Botev Vratsa
 
1 0
2 1
Rukinzo
 
Moso Sugar
 
1 0
1 0
Aigle Noir
 
Inter Star
 
0 0
1 0
Dynamik
 
Flambeau du Centre
 
0 2
1 4
Santiago Morning
 
San Luis
 
0 0
4 0
Cobreloa
 
Cobresal
 
0 0
2 1
Shandong Taishan
 
Changchun Yatai
 
3 0
4 2
Qingdao Youth Island
 
Henan Songshan Longmen
 
0 1
1 1
Shanghai Port
 
Wuhan Three Towns
 
1 1
3 1
Independiente Medellín
 
Deportivo Pasto
 
0 0
1 0
Envigado
 
Jaguares de Córdoba
 
2 1
2 2
Boyacá Chicó
 
Deportes Tolima
 
0 0
1 1
Maniema Union
 
Dauphins Noirs
 
   
2 0
Carmelita
 
AD Sarchí
 
0 0
0 2
Zrinski Jurjevac
 
Dugopolje
 
1 0
3 0
Mladost Ždralovi U19
 
Osijek U19
 
0 0
0 0
Digenis Ypsonas
 
Omonia Aradippou
 
0 0
1 0
Opava
 
Příbram
 
1 0
1 0
Ústí nad Labem
 
Jablonec II
 
0 0
1 1
Fredericia
 
AaB
 
1 2
2 3
Hillerød
 
FC Helsingør
 
2 1
4 2
Midtjylland
 
FC Copenhagen
 
1 0
2 0
ASAS
 
Guelleh / GR
 
2 1
3 1
Port
 
Garde-côtes
 
0 1
0 1
Hayabley
 
Gendarmerie
 
0 0
0 0
Pharco
 
National Bank of Egypt
 
0 0
2 1
Ceramica Cleopatra
 
Al Mokawloon
 
1 0
2 0
West Bromwich Albion
 
Coventry City
 
2 0
2 1
Chelsea U21
 
Arsenal U21
 
1 1
2 4
Fulham U21
 
Reading U21
 
5 0
7 1
Manchester United U21
 
Derby County U21
 
1 4
2 4
Norwich City U21
 
Middlesbrough U21
 
1 2
2 3
Sunderland U21
 
Brighton U21
 
0 1
1 1
Crystal Palace U21
 
Leicester U21
 
2 0
3 2
Millwall U21
 
Swansea City U21
 
0 1
4 1
Lincoln City U18
 
Bradford City U18
 
   
1 3
Notts County U18
 
Harrogate Town U18
 
   
1 0
Exeter City U18
 
Milton Keynes Dons U18
 
   
4 3
Flora
 
Nõmme United
 
2 0
2 0
Mekelakeya
 
Hadiya Hosaena
 
1 1
2 3
Fasil Ketema
 
Awassa Kenema
 
0 1
2 1
PPJ U20
 
HJK U20
 
0 1
1 2
Universtas O35
 
Fish United
 
   
2 4
Huima / Urho
 
NiemU
 
   
2 2
San Siro
 
Inter Turku III
 
   
2 3
Andalus
 
Hieho
 
   
7 8
Atlantis / PM
 
HerTo
 
   
6 0
City
 
Olarin Kiksi
 
   
2 3
Gobelins
 
Trélissac
 
2 1
4 2
La Roche
 
Romorantin
 
0 0
2 0
Bergerac
 
Angoulême
 
0 0
0 0
Wasquehal
 
Racing Besançon
 
1 1
2 1
Monaco
 
Paris Saint Germain
 
0 0
0 0
Niort
 
Marignane Gignac CB
 
1 1
3 2
Cholet
 
Dijon
 
0 1
2 1
Martigues
 
Épinal
 
0 0
2 1
Nancy
 
Nîmes
 
0 1
3 1
Dinamo Batumi
 
Kolkheti Poti
 
1 0
1 0
Hertha BSC
 
Holstein Kiel
 
2 0
2 2
Schalke 04
 
St. Pauli
 
1 0
3 1
Sandhausen
 
Freiburg II
 
0 0
1 0
SC Freiburg
 
FC Bayern München
 
1 1
2 2
Eltersdorf
 
Cham
 
0 1
2 1
Neudrossenfeld
 
Kornburg
 
0 3
0 4
SC Feucht
 
Neumarkt Germany
 
0 1
0 1
Union Bremen
 
TuRa Bremen
 
1 1
1 3
Harksheide
 
Altona 93
 
0 1
1 3
Kleve
 
Homberg
 
0 1
0 2
Bayreuth
 
Illertissen
 
0 0
0 1
Eilenburg
 
Viktoria Berlin
 
1 0
2 1
Asante Kotoko
 
Bibiani Gold Stars FC
 
1 0
1 0
Magpies
 
Lynx
 
1 0
2 1
Olimpia
 
UPNFM
 
1 0
2 0
Keflavík
 
Grindavík
 
2 2
3 3
ÍR
 
Valur
 
2 2
3 6
Haukar
 
Vídir
 
4 1
4 2
Ýmir
 
Mídas
 
   
9 0
FH W
 
Stjarnan W
 
0 1
0 2
Augnablik W
 
ÍH Hafnarfjörður
 
0 0
0 0
ATK Mohun Bagan
 
Jamshedpur
 
1 0
3 0
Services
 
Kerala
 
1 1
1 1
Goa FT
 
Assam
 
2 2
3 3
Arunachal Pradesh
 
Meghalaya
 
1 1
2 2
Persikabo 1973
 
Arema
 
0 0
0 1
Bhayangkara
 
Madura United
 
2 0
3 2
Al Karkh
 
Al Najaf
 
0 1
0 3
Naft Maysan
 
Naft
 
0 0
0 0
Al Quwa Al Jawiya
 
Naft Al-Basra
 
0 0
0 0
Al-Qasim
 
Karbala
 
0 0
0 1
Al Kahrabaa
 
Naft Al-Wasat
 
1 0
3 0
Hapoel Kfar Kana
 
Hapoel Bu'eine
 
0 1
2 2
Hapoel Ra'anana
 
Maccabi K. Ata Bialik
 
0 0
1 0
Kiryat Yam SC
 
Hapoel Kaukab
 
0 0
2 0
MS Tira
 
Hapoel Migdal Haemek
 
0 0
0 1
Ironi Baka El Garbiya
 
Ironi Nesher
 
1 0
4 0
Tzeirei Kafr Kanna
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
0 0
2 0
Tzeirey Taibe
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
1 0
1 2
Hapoel Bnei Zalafa
 
Tzeirei Umm al-Fahm
 
2 0
2 3
Hapoel Bikat Hayarden
 
Agudat Sport Nordia
 
1 0
5 1
Holon Yermiyahu
 
Hapoel Lod
 
3 0
5 0
Shimshon Kafr Qasim
 
Hapoel Kfar Shalem
 
0 0
0 1
Agudat Sport Ashdod
 
Maccabi Ashdod
 
1 1
1 2
Maccabi Kiryat Malachi
 
MS Dimona
 
0 1
0 2
Hapoel Marmorek
 
Ironi Modi'in
 
0 0
0 4
Maccabi Bnei Abu Snan
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
   
2 1
Hapoel Ironi Arraba
 
Beitar Nahariya
 
1 0
4 0
Ahi Akko
 
Maccabi Ironi Tamra
 
1 1
1 2
Ahva Kafr Manda
 
Shefa-Amr
 
   
2 1
Hapoel Bnei Bi'ina
 
Maccabi B. Jadeidi-Makr
 
   
4 1
Ahli Tamra
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
   
Hapoel Bnei Bi'ina
 
Ahva Kafr Manda
 
   
   
Ironi Bnei Kabul
 
Ahi Akko
 
   
   
Maccabi Ahva Sha'ab
 
Maccabi Ironi Tamra
 
   
   
Maccabi Bnei Abu Snan
 
Shefa-Amr
 
   
   
Maccabi Ironi Yafia
 
Hapoel Ironi Karmiel
 
   
   
Tzeirey Tamra
 
Beitar Nahariya
 
   
   
Bnei Qalansawe
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
3 2
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
2 0
Hapoel Yafia
 
Hapoel Sandala Gilboa
 
   
1 4
Maccabi Neve Sha'anan
 
Hapoel Qalansawe
 
   
2 0
Ihud Bnei Kfar Kara
 
MS Tirat HaCarmel
 
   
0 3
Maccabi Ahi Iksal
 
Ihud Bnei Baka
 
   
2 2
Hapoel Beit Shean
 
Hapoel Bnei Pardes
 
   
4 0
Bnei Qalansawe
 
Maccabi Achva Fureidis
 
   
   
Hapoel Beit Shean
 
Hapoel Yafia
 
   
   
Ihud Bnei Baka
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
   
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
   
Maccabi Ahi Iksal
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
   
   
MS Tirat HaCarmel
 
Hapoel Qalansawe
 
   
   
Hapoel Kiryat Ono
 
Inter Aly'aa Tel Aviv
 
2 0
2 0
Hapoel Hod Hasharon
 
Sporting Tel Aviv
 
1 1
1 1
Beitar Ramat Gan
 
HaMakhtesh Givatayim
 
   
1 3
Ironi Beit Dagan
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
0 0
1 0
Hapoel Azor
 
Beitar Petah Tikva
 
   
1 0
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
0 0
0 0
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Tzeirey Tira
 
0 0
2 0
Beitar Petah Tikva
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
   
   
Beitar Ramat Gan
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
   
   
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Ironi Beit Dagan
 
   
   
HaMakhtesh Givatayim
 
Inter Aly'aa Tel Aviv
 
   
   
Hapoel Azor
 
Hakoah Ramat Gan
 
   
   
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
   
   
Hapoel Kiryat Ono
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
   
   
Sporting Tel Aviv
 
Tzeirey Tira
 
   
   
Hapoel Yeruham
 
Hapoel Bnei Ashdod
 
   
2 1
Ironi Kiryat Gat
 
Hapoel Shimshon Ashkelon
 
   
0 1
Maccabi Ironi Netivot
 
Beitar Yavne
 
   
2 2
Sderot
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
1 1
2 2
Hapoel Segev Shalom
 
Shikun HaMizrah
 
0 0
2 1
Beitar Yavne
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
   
Bnei Eilat
 
Maccabi Stars Ramla
 
   
   
Hapoel Ar'ara BaNegev
 
Hapoel Gedera
 
   
   
Hapoel Segev Shalom
 
Hapoel Yeruham
 
   
   
Hapoel Shimshon Ashkelon
 
Shikun HaMizrah
 
   
   
Ironi Kiryat Gat
 
Hapoel Bnei Ashdod
 
   
   
Maccabi Ironi Netivot
 
Sderot
 
   
   
Ramla
 
MS Jerusalem
 
   
   
Hapoel Afula
 
Sektzia Nes Tziona
 
1 2
1 2
Hapoel Nof HaGalil