Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Gimnasia La Plata
 
Patronato
 
1 0
3 0
Ararat-Armenia
 
Alashkert
 
   
   
Shirak
 
Artsakh
 
0 1
0 3
Brisbane Roar II
 
Gold Coast Knights
 
0 1
0 3
SC Wanderers
 
Queensland Lions
 
0 0
0 2
Rochedale Rovers
 
Southside Eagles
 
   
4 1
Ipswich Knights
 
Western Pride
 
   
4 1
Austria Wien II
 
Liefering
 
0 2
0 2
Juniors OÖ
 
Grazer AK
 
0 0
2 0
Lafnitz
 
Kapfenberger SV
 
1 0
2 0
Vorwärts Steyr
 
Floridsdorfer AC
 
1 1
3 3
Wacker Innsbruck
 
SV Horn II
 
1 1
3 2
Pinkafeld
 
Ritzing
 
   
   
Deutschkreutz
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
   
Leithaprodersdorf
 
Klingenbach
 
   
   
St. Margarethen
 
Siegendorf
 
   
   
Treibach
 
Maria Saal
 
   
2 0
Feldkirchen
 
SAK Klagenfurt
 
3 0
4 1
St. Pölten II
 
Spratzern
 
   
1 2
Kilb
 
Waidhofen/Thaya
 
   
   
Krems
 
Ortmann
 
0 0
2 0
Schrems
 
Langenrohr
 
   
2 0
Waidhofen/Thaya
 
Scheiblingkirchen
 
   
   
SPG Kornspitz Pregarten
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
   
SV Wallern
 
Zebau Bad Ischl
 
   
   
Union Edelweiß
 
Bad Schallerbach
 
3 0
4 0
Union St. Florian
 
Mondsee
 
   
0 0
Weißkirchen / Allhaming
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
3 0
Gnas
 
Wildon
 
2 2
2 2
Lebring
 
Lafnitz II
 
0 2
0 2
Liezen
 
Frauental
 
0 1
0 1
Union RB Weinland Gamlit
 
Mettersdorf
 
0 2
0 5
Kundl
 
Zirl
 
   
2 1
Kematen
 
Zams
 
3 1
4 1
Mannswörth
 
ASV 13
 
   
   
First Vienna
 
Donaufeld
 
3 0
4 0
Deutschlandsberger SC
 
Wels
 
3 2
6 2
Gurten
 
Weiz
 
2 1
2 1
Hertha
 
Spittal
 
1 0
4 0
Kalsdorf
 
Stadl-Paura
 
0 0
3 0
Union Vöcklamarkt
 
Gleisdorf 09
 
0 2
1 3
Wolfsberger AC II
 
Sturm Graz II
 
0 2
1 2
Mannsdorf
 
Admira II
 
0 0
1 1
Grödig
 
TSV St. Johann
 
   
   
Salzburger AK
 
Seekirchen
 
   
   
Wörgl
 
SVG Reichenau
 
3 1
3 2
MOIK
 
Sabah II
 
   
1 4
Belshina Res.
 
Shakhtyor Res.
 
0 0
0 1
Neman Grodno Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
3 1
5 2
Lierse Kempenzonen
 
Lommel United
 
1 1
1 3
Genk
 
AS Eupen
 
1 0
4 0
Sarajevo
 
Mladost Doboj Kakanj
 
3 0
5 1
Grêmio
 
Juventude
 
1 0
1 0
Corinthians U20
 
Sao Jose EC U20
 
   
2 0
EC São Bernardo U20
 
Flamengo SP U20
 
1 1
2 2
Ferroviária U20
 
Comercial U20
 
0 1
1 1
Guarani U20
 
Elosport U20
 
0 1
1 1
Inter de Bebedouro U20
 
Linense U20
 
0 0
0 4
Juventus U20
 
Oeste U20
 
0 0
0 0
Palmeiras U20
 
Nacional SP U20
 
0 0
5 1
Portuguesa U20
 
Portuguesa Santista U20
 
0 1
1 2
Santos U20
 
Água Santa U20
 
0 0
2 2
Sao Paulo U20
 
Osasco Audax U20
 
1 2
1 5
Taubaté U20
 
União Mogi U20
 
   
4 0
XV de Piracicaba U20
 
VOCEM U20
 
3 0
4 1
Vitória
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
0 0
IKLS
 
Setia Perdana
 
   
   
Indera
 
Kota Ranger
 
   
   
Kasuka
 
Jerudong
 
   
   
Cherno More
 
CSKA 1948 Sofia
 
1 1
1 2
Lokomotiv Plovdiv
 
Montana
 
2 2
2 2
RC Bobo-Dioulasso
 
ASEC Koudougou
 
0 0
0 1
USFA
 
RCK
 
1 0
2 0
Antofagasta
 
Unión La Calera
 
2 0
3 1
Alianza Petrolera
 
Atlético Bucaramanga
 
2 0
4 0
Bogotá
 
Fortaleza CEIF
 
1 0
1 1
Guadalupe
 
Cartaginés
 
1 0
1 0
Dubrava Zagreb
 
Rudeš
 
0 0
0 0
Hrvatski Dragovoljac
 
Sesvete
 
2 0
3 2
Inter Zaprešić
 
Kustošija
 
1 0
2 2
Medimurje Cakovec
 
Opatija
 
2 0
3 0
Slaven Koprivnica U19
 
Dugopolje U19
 
0 0
1 0
Enosis
 
Doxa
 
0 0
0 0
Aris
 
Alki Oroklini
 
3 0
4 1
Viborg
 
FC Helsingør
 
1 0
3 0
Kolding IF
 
Hvidovre
 
1 0
1 1
Vejle
 
Randers
 
0 0
0 3
Nordsjaelland U19
 
Lyngby U19
 
0 1
2 2
Independiente Juniors
 
América de Quito
 
0 2
0 3
ENPPI
 
Tanta
 
0 1
1 2
El Gounah
 
Haras El Hodood
 
1 1
1 2
Al Masry
 
Wadi Degla
 
2 0
2 1
Coventry City
 
Reading
 
1 0
3 2
Wantage Town
 
North Leigh
 
0 3
1 4
Blackburn U18
 
Manchester City U18
 
0 0
0 4
Chelsea U18
 
Manchester United U18
 
0 0
1 0
Wolverhampton Wanderers
 
Crystal Palace
 
2 0
2 0
Arsenal U23
 
Liverpool U23
 
0 1
0 1
Norwich City U23
 
Middlesbrough U23
 
1 0
1 3
Reading U23
 
Newcastle Utd U23
 
2 1
3 2
Aston Villa U23
 
Sunderland U23
 
0 2
0 2
Birmingham U23
 
Watford U23
 
2 2
2 3
Plymouth Argyle U18
 
Forest Green Rovers U18
 
   
1 3
Vaprus
 
Tammeka II
 
1 0
4 0
Tulevik II
 
Pohja Sakala
 
   
7 0
Jogeva
 
JK Jarve II
 
   
1 8
RoPS II
 
OLS
 
1 1
2 1
TiPS W
 
HJK W
 
1 0
3 0
OTP
 
Kraft
 
   
   
Tbilisi City
 
Kolkheti Poti
 
   
2 1
Fortuna Düsseldorf
 
Heidenheim
 
1 0
1 0
Hamburger SV
 
St. Pauli
 
1 1
2 2
Viktoria Köln
 
VfB Lübeck
 
0 2
0 2
Schalke 04
 
Stuttgart
 
1 0
1 1
Hannover U19
 
Magdeburg U19
 
   
   
CfR Pforzheim
 
Astoria Walldorf II
 
   
   
Bramfelder SV
 
Süderelbe
 
   
   
Wandsbeker TSV Concordia
 
Buchholz
 
   
   
Hamm United
 
Union Tornesch
 
   
   
Osdorf
 
Dassendorf
 
   
   
Victoria Hamburg
 
Lohbrugge
 
   
   
Hamburger SV III
 
HEBC
 
   
   
Victoria Seelow
 
Torgelower SV Greif
 
1 1
1 1
Mülheim-Kärlich
 
Emmelshausen
 
   
   
Augsburg II
 
Wacker Burghausen
 
1 1
2 3
Buchbach
 
Rain / Lech
 
0 0
0 1
Hoffenheim II
 
Stuttgart II
 
0 0
0 3
Balingen
 
Teutonia WS
 
0 0
1 1
Kickers Offenbach
 
Schott Mainz
 
3 0
4 0
St Josephs FC
 
Lions FC
 
0 0
1 1
Sacachispas
 
Municipal
 
1 0
1 3
Eléphant Coléah
 
CO Coyah
 
   
1 2
Flamme Olympique
 
Kaloum Star
 
   
1 0
Szent Mihály W
 
Ferencváros
 
   
2 5
MTK Hungaria W
 
Diósgyőri VTK W
 
0 1
2 1
Al Kahrabaa
 
Al Hudod
 
2 2
2 2
Al Simawa
 
Al Minaa Basra
 
0 0
1 0
Al Zawra'a
 
Naft
 
0 1
1 1
Al Shorta
 
Baghdad
 
1 0
2 0
Fiorentina U19
 
Lazio U19
 
0 0
1 3
Kamatamare Sanuki
 
Fujieda MYFC
 
0 0
1 0
Ma'an
 
Al Ahli
 
0 1
2 2
Ordabasy
 
Tobol
 
0 0
0 3
Astana
 
Kairat
 
0 1
0 1
Kaisar
 
Kaspiy
 
0 0
0 1
Žalgiris W
 
Banga W
 
   
5 1
Kauno Žalgiris W
 
ŠSG-FA Šiauliai W
 
   
1 0
Cheng Fung
 
CPK
 
   
0 4
Mosta
 
Santa Lucia
 
1 0
1 0
Zejtun Corinthians
 
Hibernians
 
2 2
2 3
Atlante
 
Dorados
 
1 0
4 1
Atlético San Luis
 
Mazatlán
 
0 5
0 5
Inter Playa del Carmen
 
Azores de Hidalgo
 
   
4 1
Necaxa U20
 
Mexiquense U20
 
   
0 0
Juárez U20
 
Querétaro U20
 
   
0 2
Tijuana U20
 
Pachuca U20
 
2 0
3 1
Cahul
 
Sheriff II
 
   
4 1
Făleşti
 
Sireți
 
   
1 3
Spartanii Selemet
 
Tighina
 
   
1 4
Sucleia
 
Olimp Comrat
 
   
2 0
Helmond Sport
 
MVV Maastricht
 
0 0
1 1
Jong Ajax
 
Almere City
 
0 3
1 4
NAC Breda
 
NEC
 
0 1
0 1
TOP Oss
 
De Graafschap
 
0 0
0 2
ADO Den Haag W
 
Alkmaar W
 
1 1
2 2
FC Twente W
 
SC Heerenveen W
 
3 0
3 0
PEC Zwolle W
 
Ajax W
 
0 1
1 4
Southern United W
 
Canterbury United W
 
   
1 4
Real Madriz
 
Deportivo Ocotal
 
0 0
0 1
Linfield
 
Crusaders
 
1 0
2 1
Shabab Al Am'ari
 
Thagafi Tulkarm
 
0 1
2 1
Jabal Al Mukaber
 
Shabab Al Khaleel
 
1 2
3 2
Independiente
 
Costa del Este
 
1 0
2 0
Plaza Amador
 
San Francisco
 
0 0
0 0
Nacional Asunción
 
12 de Octubre
 
0 1
1 1
Academia Cantolao
 
Atlético Grau
 
0 0
0 0
Sport Boys
 
Sport Huancayo
 
0 1
3 2
Alianza Lima
 
Deportivo Municipal
 
1 0
1 2
César Vallejo
 
Deportivo Llacuabamba
 
2 0
2 0
Sporting Cristal
 
Carlos Stein
 
0 0
1 0
Katowice
 
Stargard Szczeciński
 
3 0
5 0
Kotwica Kołobrzeg
 
Nielba Wagrowiec
 
1 0
3 1
Pogoń Szczecin
 
Jagiellonia Białystok
 
1 0
3 0
Garbarnia Kraków
 
Chojniczanka Chojnice
 
0 0
1 3
KSZO
 
Górnik Zabrze
 
1 1
2 3
Nieciecza
 
Raków Częstochowa
 
0 1
0 2
Sokół Ostróda
 
Warta Poznań
 
0 0
0 0
Paços de Ferreira
 
Porto
 
2 1
3 2
Al Markhiya
 
Al Arabi
 
0 1
0 2
Concordia Chiajna II
 
Rapid Bucuresti II
 
   
1 2
Corona Brasov
 
SR Municipal Braşov
 
   
2 1
Sepsi II
 
Plopeni
 
   
0 0
Alexandria
 
Pucioasa
 
   
2 1
Unirea Bascov
 
CS U Craiova II
 
   
2 3
Cetate Deva
 
Minerul Costeşti
 
   
3 0
Gaz Metan Mediaş II
 
Viitorul Dăești
 
   
3 2
Măgura Cisnădie
 
Viitorul Şelimbăr
 
   
0 1
ACS Poli Timişoara
 
Gloria Lunca Teuz Cermei
 
   
2 1
Dumbrăviţa
 
Ghiroda
 
   
0 1
Soimii Lipova
 
Fortuna Becicherecu Mic
 
   
7 0
Unirea Alba Iulia
 
Ariesul Turda
 
   
2 1
Unirea Dej
 
Metalurgistul Cugir
 
   
1 0
Argeş
 
Voluntari
 
1 0
2 1
Krasnodar 3
 
SKA Rostov
 
0 1
0 3
Essentuki
 
Forte Taganrog
 
1 0
2 1
CSKA Moscow W
 
Chertanovo W
 
0 1
1 1
Akhmat Grozny U19
 
Krasnodar U19
 
   
2 2
Al-Ain
 
Al Fateh
 
1 1
2 4
Al Wahda
 
Al Faisaly
 
1 1
1 2
Vojvodina
 
Bačka Palanka
 
2 0
3 1
Subotica W
 
Vojvodina W
 
   
6 0
MSK Senec
 
Sl. Ivanka pri Dunaji
 
   
   
Nitra U19
 
Senica U19
 
   
   
Podbrezová U19
 
Zemplín Michalovce U19
 
   
   
Poprad U19
 
Spartak Trnava U19
 
   
   
Ružomberok U19
 
Dukla U19
 
   
   
Slovan Bratislava U19
 
DAC U19
 
   
   
Trenčín U19
 
Žilina U19
 
   
   
Independiente
 
Atlético Tucumán
 
1 0
1 0
Melgar
 
Bahia
 
0 0
1 0
Plaza Colonia
 
Junior
 
0 0
0 1
SD Eibar
 
Cádiz
 
0 2
0 2
Acodetti U19 II
 
Unión Pedro Hidalgo U19
 
   
3 0
Las Palmas U19 II
 
Guía U19
 
   
6 2
Villa Santa Brígida U19
 
Atlético GC U19
 
   
1 1
Atarfe Industrial U19
 
Alhendín U19
 
   
1 2
Buzanada
 
Atlético Tacoronte
 
0 0
1 2
Guía
 
Unión Viera
 
1 1
2 1
Ibarra
 
Atletico Victoria
 
1 0
3 0
Mantab
 
St. Pauls United
 
0 3
1 6
Landskrona
 
Karlskrona