Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Erzeni Shijak
 
Korabi Peshkopi
 
0 0
0 1
Kastrioti Krujë
 
Besëlidhja Lezhë
 
0 0
1 0
Lushnja
 
Besa Kavajë
 
2 0
2 0
Pogradeci
 
Apolonia Fier
 
0 1
0 1
Tërbuni Pukë
 
Burreli
 
2 0
2 1
Veleçiku Koplik
 
Dinamo Tirana
 
0 0
0 3
Klosi
 
Sopoti Librazhd
 
   
0 4
Luzi 2008
 
Vora
 
   
3 3
Mirdita
 
Partizani Tirana II
 
   
1 6
Kamza
 
Ada Velipojë
 
   
   
Bylis Ballsh
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
1 0
Laçi
 
Kukësi
 
1 0
2 0
Luftëtari Gjirokastër
 
Teuta Durrës
 
0 0
1 5
Torpedo Yerevan
 
Alashkert II
 
1 1
1 1
BKMA
 
Ani Yerevan
 
   
2 0
Lernayin Artsakh
 
Pyunik II
 
1 0
3 0
Lokomotiv
 
Junior Sevan
 
1 0
2 0
Noah
 
Lori
 
2 0
2 1
Shirak
 
Ararat-Armenia
 
1 0
1 0
Bayside United
 
Acacia Ridge
 
   
   
Caboolture
 
Albany Creek Excelsior
 
   
   
North Star
 
The Gap
 
   
   
Woden Weston
 
Cooma Tigers
 
   
   
Sutherland Sharks
 
North Shore Mariners
 
   
   
Lambton Jaffas
 
Charlestown City Blues
 
   
   
Mindil Aces
 
Darwin Hearts
 
   
4 0
Hellenic Athletic
 
Port Darwin
 
   
5 1
Magpies Crusaders
 
Queensland Lions
 
   
   
Olympia Warriors
 
Devonport City
 
   
   
Riverside Olympic
 
Launceston City
 
   
   
Kingborough Lions
 
Clarence Zebras
 
   
   
Eastern Lions
 
St. Albans Saints
 
   
   
South Melbourne
 
Altona Magic
 
   
   
Bulleen Lions
 
Goulburn Valley Suns
 
   
   
Moreland City
 
Pascoe Vale
 
   
   
Northcote City
 
North Geelong Warriors
 
   
   
Werribee City
 
Kingston City
 
   
   
Manningham United Blues
 
Langwarrin
 
   
   
Blau-Weiß Linz
 
Juniors OÖ
 
0 0
2 2
Mattersburg
 
St. Pölten
 
1 0
2 0
Rheindorf Altach
 
Admira
 
0 0
1 1
Wattens
 
Austria Wien
 
1 1
1 2
Qarabağ
 
Qabala
 
   
   
Sabah
 
Keşlə FK
 
   
   
Sumqayıt
 
Sebail
 
   
   
Zira
 
Neftçi
 
   
   
Bashundhara Kings
 
Brothers Union
 
   
   
Rahmatgonj MFS
 
Abahani
 
   
   
Brittons Hill
 
Notre Dame
 
   
   
Wotton
 
Notre Dame
 
   
   
Deacons
 
UWI Blackbirds
 
   
   
Silver Sands
 
UWI Blackbirds
 
   
   
Smorgon
 
Khimik Svetlogorsk
 
0 0
2 0
Naftan
 
Sputnik
 
0 1
0 3
Lida
 
Gomelzheldortrans
 
4 0
4 2
Volna
 
Arsenal
 
1 0
1 1
Osipovichy
 
Bumprom
 
1 0
2 0
Dinamo Malorita
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
0 0
2 2
Ivatsevichi
 
Chayka Zelva
 
6 0
8 0
Kronon
 
BGU Minsk
 
   
3 3
SMI Autotrans
 
Polotsk
 
3 0
4 0
Baranovichi
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
0 0
1 1
Viktoriya Maryina Horka
 
Gorki
 
1 0
2 0
Isloch
 
Torpedo BelAZ
 
0 1
2 2
Dinamo Brest
 
Gorodeya
 
1 1
3 1
Dinamo Minsk
 
Ynergetyk-BDU
 
0 0
0 0
Belshina Res.
 
BATE Res.
 
0 1
0 2
Shakhtyor Res.
 
FK Ruh Brest Res.
 
3 0
4 0
Vitebsk Res.
 
Minsk Res.
 
1 2
1 4
Dnepr Mogilev W
 
BOTSOR W
 
0 0
1 0
Bobruichanka W
 
Zorka-BDU W
 
1 1
2 4
AA Iguaçu U19
 
Prudentópolis U19
 
   
   
Apucarana Sports U19
 
Portuguesa Lond. U19
 
   
   
Athletico-PR U19
 
Coritiba U19
 
   
   
Independente SJ U19
 
GRECAL U19
 
   
   
Londrina U19
 
Nacional PR U19
 
   
   
Rio Branco PR U19
 
Andraus Brasil U19
 
   
   
Rolândia U19
 
Cambé U19
 
   
   
Cascavel U19
 
Cascavel CR U19
 
   
   
Operário PR U19
 
Batel U19
 
   
   
Taboão da Serra
 
Mauá
 
   
   
AEA
 
Bandeirante SP
 
   
   
Flamengo SP
 
Itapirense
 
   
   
Grêmio Prudente
 
Tanabi
 
   
   
Mauaense
 
Osasco
 
   
   
Rio Branco SP
 
Assisense
 
   
   
Inter de Bebedouro
 
Grêmio Sãocarlense
 
   
   
São Carlos
 
Matonense
 
   
   
DPMM FC
 
Kasuka
 
   
   
IKLS
 
Bakes
 
   
   
CSKA Sofia
 
Levski Sofia
 
1 2
3 3
Lokomotiv Plovdiv
 
Slavia Sofia
 
0 0
0 1
Botev Plovdiv
 
Botev Vratsa
 
0 1
3 2
Aigle Noir
 
Bujumbura City
 
   
6 2
Flambeau du Centre
 
Bumamuru
 
3 1
3 2
Kayanza United
 
Musongati
 
   
1 1
Le Messager Ngozi
 
Inter Star
 
   
3 0
Rukinzo
 
Athlético Olympic
 
0 0
1 1
Vital'O
 
Lydia Ludic
 
   
1 2
Cavalry
 
Forge
 
   
   
Dalian Professional
 
Beijing Guoan
 
   
   
Inter Zaprešić
 
Osijek
 
0 0
0 1
Gorica
 
Dinamo Zagreb
 
0 0
0 0
Varaždin
 
Istra 1961
 
0 0
3 0
Ústí nad Labem
 
Lisen
 
0 0
0 0
Příbram
 
Sigma Olomouc
 
1 0
2 0
Teplice
 
Karviná
 
2 0
4 1
Zlín
 
Opava
 
2 1
3 1
Sparta Praha
 
Slovan Liberec
 
2 1
4 1
Baník Ostrava
 
Slavia Praha
 
0 2
1 3
Hillerød
 
Dalum
 
0 0
1 1
Holbæk B&I
 
Vejgaard B
 
1 1
3 2
Aarhus Fremad
 
FC Helsingør
 
0 0
1 0
AB
 
Frem
 
0 2
2 2
Brabrand
 
Avarta
 
2 2
3 2
Jammerbugt
 
HIK
 
0 1
1 1
Middelfart
 
Vanløse
 
1 2
2 4
Næsby
 
Slagelse B&I
 
0 0
1 2
Ringkøbing
 
B 93
 
0 1
1 5
Sydvest
 
Skovshoved
 
0 2
0 2
Thisted
 
Brønshøj
 
1 0
2 0
VSK Århus
 
FA 2000
 
0 1
0 1
Brondby W
 
VSK Aarhus W
 
3 1
4 1
Farum BK W
 
FC Thy - ThistedQ
 
1 0
1 0
KoldingQ W
 
Fortuna Hjorring W
 
0 0
0 1
Fremad Amager
 
Skive
 
0 0
0 0
Horsens
 
Randers
 
0 0
0 0
AaB
 
Nordsjælland
 
0 2
0 4
København U19
 
Nordsjaelland U19
 
0 0
0 0
AGF U19
 
Vejle U19
 
   
3 0
Brøndby U19
 
Odense U19
 
   
1 1
AaB W
 
Odense Q W
 
0 2
4 2
B 93 W
 
Køge
 
0 1
0 2
Fulham
 
Brentford
 
0 0
0 2
Middlesbrough
 
Swansea City
 
0 3
0 3
Millwall
 
Derby County
 
1 1
2 3
Blackburn Rovers
 
Bristol City
 
1 1
3 1
Huddersfield Town
 
Wigan Athletic
 
0 1
0 2
Hull City
 
Charlton Athletic
 
0 1
0 1
Luton Town
 
Preston North End
 
0 0
1 1
Queens Park Rangers
 
Barnsley
 
0 1
0 1
Reading
 
Stoke City
 
1 0
1 1
Sheffield Wednesday
 
Nottingham Forest
 
0 0
1 1
West Bromwich Albion
 
Birmingham City
 
0 0
0 0
Watford
 
Leicester City
 
0 0
1 1
Brighton & Hove Albion
 
Arsenal
 
0 0
2 1
West Ham United
 
Wolverhampton Wanderers
 
0 0
0 2
AFC Bournemouth
 
Crystal Palace
 
0 2
0 2
Elva
 
Flora
 
1 1
2 4
Trans
 
Tallinna Kalev
 
1 0
4 1
Flora U19
 
JK Poseidon
 
2 0
5 0
Paide III
 
Kuressaare II
 
   
3 0
Sillamäe Kalev
 
Tammeka III
 
1 1
3 1
Noorus 96
 
Helios
 
   
7 0
Jogeva
 
Maardu II
 
3 0
7 0
FCI Tallinn
 
JK Jarve II
 
2 0
3 0
Tartu Welco II
 
TJK Legion II
 
0 2
3 4
B36 II
 
Víkingur II
 
1 0
2 1
AB Argir II
 
B68
 
0 5
2 5
B71
 
KÍ II
 
   
1 2
NSÍ II
 
07 Vestur
 
   
0 0
Hoyvik
 
HB II
 
1 0
1 2
Chikhura
 
Lokomotivi Tbilisi
 
   
   
Dinamo Tbilisi
 
Dinamo Batumi
 
   
   
Norchi Dinamo
 
Saburtalo
 
   
   
Samtredia
 
Torpedo Kutaisi
 
   
   
Telavi
 
Dila
 
   
   
Carl Zeiss Jena
 
Viktoria Köln
 
1 1
2 3
Eintracht Braunschweig
 
Preußen Münster
 
1 0
1 0
Kaiserslautern
 
Uerdingen
 
2 0
4 0
Magdeburg
 
Bayern München II
 
2 0
2 2
MSV Duisburg
 
Hansa Rostock
 
0 0
0 0
Waldhof Mannheim
 
Sonnenhof Großaspach
 
2 0
3 2
1. FC Köln
 
Eintracht Frankfurt
 
1 0
1 1
1. FSV Mainz 05
 
Werder Bremen
 
2 0
3 1
FC Bayern München
 
SC Freiburg
 
3 1
3 1
Fortuna Düsseldorf
 
FC Augsburg
 
1 1
1 1
Hertha BSC
 
Bayer 04 Leverkusen
 
1 0
2 0
Paderborn
 
Borussia Mönchengladbach
 
0 1
1 3
RB Leipzig
 
Borussia Dortmund
 
0 1
0 2
Schalke 04
 
VfL Wolfsburg
 
0 1
1 4
TSG Hoffenheim
 
1. FC Union Berlin
 
3 0
4 0
PAOK
 
OFI
 
0 0
3 1
AEK Athens
 
Aris
 
0 0
2 2
Mezőkövesd-Zsóry
 
MOL Vidi
 
1 1
2 1
Puskás
 
Paksi SE
 
2 0
3 1
Ferencváros
 
Újpest
 
0 0
1 0
Dalvík / Reynir
 
Thróttur Vogar
 
1 1
1 1
Haukar
 
Fjardabyggd
 
0 1
2 1
Njardvík
 
Völsungur
 
1 1
3 1
Vídir
 
Kórdrengir
 
0 3
0 3
ÍR
 
KF
 
1 0
1 0
Augnablik
 
Einherji
 
2 0
2 2
Sindri
 
KFG
 
   
1 4
Tindastóll
 
Höttur / Huginn
 
   
2 2
Bjorninn
 
Snæfell
 
0 0
1 1
Fram
 
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
2 0
3 0
ÍBV
 
Magni
 
2 0
2 0
Víkingur Ólafsvík
 
Vestri
 
1 0
2 0
KA
 
Víkingur Reykjavík
 
0 0
0 0
Grótta
 
Valur
 
0 2
0 3
KR
 
HK
 
0 1
0 3
Thor Akureyri W
 
ÍBV W
 
4 0
4 0
Thróttur / SR U19
 
ÍA / Kari / Skall U19
 
0 3
0 4
Fylkir U19 W
 
Valur/Throttur R. U19 W
 
   
1 1
PSM
 
Bhayangkara
 
   
   
Persib
 
Borneo
 
   
   
Persiraja Banda Aceh
 
PSIS Semarang
 
   
   
PSBS Biak Numfor
 
Persewar
 
   
   
Sulut United
 
Putra Sinar Giri
 
   
   
Kalteng Putra
 
Martapura
 
   
   
Persijap
 
PSCS Cilacap
 
   
   
Semeru
 
Persis Solo
 
   
   
Persiba Balikpapan
 
Mitra Kukar
 
   
   
Hapoel Kfar Saba
 
Ironi Kiryat Shmona
 
0 0
0 0
Hapoel Be'er Sheva
 
Maccabi Haifa
 
0 0
0 1
Hapoel Tel Aviv
 
Maccabi Tel Aviv
 
0 0
0 2
Torino
 
Parma
 
1 1
1 1
Hellas Verona
 
Cagliari
 
2 1
2 1
Cosenza
 
Entella
 
2 0
2 1
Crotone
 
Chievo
 
1 0
1 1
Livorno
 
Cittadella
 
0 0
0 2
Pescara
 
Juve Stabia
 
0 0
3 1
Salernitana
 
Pisa
 
1 0
1 1
Trapani
 
Frosinone
 
0 0
0 0
Pordenone
 
Venezia
 
0 0
0 0
Honda
 
Matsue City
 
   
   
Nara Club
 
Osaka
 
   
   
Irtysh
 
Shakhter Karagandy
 
   
   
Asan Mugunghwa
 
Jeju United
 
0 1
0 2
Daejeon Citizen
 
Jeonnam Dragons
 
0 0
2 0
Pohang Steelers
 
Gangwon
 
0 0
2 0
Seongnam
 
Sangju Sangmu
 
0 0
0 1
Seoul
 
Ulsan
 
0 0
0 2
Chungju Citizen
 
Jungnang Chorus Mustang
 
   
3 1
Goyang Citizen
 
Seoul United
 
   
3 4
Jinju Citizen
 
Ulsan Citize
 
   
2 3
Namdong
 
Pocheon
 
   
2 4
Siheung Citizen
 
Paju Citizen
 
   
3 2
Yangpyeong
 
Icheon Citizen
 
   
2 1
Gyeongju HNP
 
Gimpo
 
0 1
0 2
Jeonju
 
Busan Transportation
 
0 0
0 2