Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

JS Kabylie
 
Vita Club
 
0 0
1 0
Al Hilal Omdurman
 
Platinum
 
1 0
2 1
Etoile du Sahel
 
Al Ahly
 
0 0
1 0
Arsenal Res.
 
Lanús Res.
 
0 0
1 0
Banfield Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
0 4
2 4
Central Córdoba SdE Res.
 
Rosario Central Res.
 
2 1
5 2
Estudiantes La Plata Res
 
Atlético Tucumán Res.
 
1 0
1 0
Godoy Cruz Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
0 0
0 0
Newell's Old Boys Res.
 
River Plate Res.
 
3 0
3 2
Racing Club Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
0 0
San Lorenzo Res.
 
Patronato Res.
 
0 0
2 0
Unión Santa Fe Res.
 
Huracán Res.
 
0 0
3 0
Vélez Sársfield Res.
 
Colón Res.
 
4 0
4 1
Banfield
 
Gimnasia La Plata
 
1 1
1 1
Junior Sevan
 
Makaravank
 
   
   
East Timor U23
 
Myanmar U23
 
1 2
1 3
Philippines U23
 
Malaysia U23
 
0 0
1 0
Melbourne Victory
 
Perth Glory
 
1 0
1 0
Melbourne Victory U21
 
Perth Glory U21
 
1 1
2 1
Amstetten
 
Grazer AK
 
2 2
3 3
Austria Wien II
 
Austria Klagenfurt
 
1 0
4 1
Floridsdorfer AC
 
Juniors OÖ
 
0 0
0 0
Lafnitz
 
Austria Lustenau
 
0 0
0 2
Wacker Innsbruck
 
SV Horn II
 
0 1
1 1
Neftchi II
 
Kapaz
 
2 0
2 0
Səbail II
 
Keşlə II
 
1 0
3 0
Qarabağ II
 
Agsu
 
   
0 1
Gomel
 
Tarpeda
 
   
3 0
OH Leuven
 
Lokeren
 
0 0
2 1
Antwerp
 
Mechelen
 
0 0
1 0
Libramont
 
Saint-Louis-Saint-Léger
 
   
1 0
Condruzien
 
Chevetogne
 
   
0 3
Club Brugge U21
 
Sint-Truiden U21
 
1 2
1 2
Sporting Hasselt
 
Hades
 
   
1 3
Gent W
 
RSC Anderlecht W
 
0 1
0 2
OH Leuven W
 
St. Liege W
 
   
0 1
Réal Sport
 
JSP
 
   
1 0
San José
 
Sport Boys
 
1 0
2 0
Cruzeiro
 
CSA
 
0 1
0 1
Paraná
 
Botafogo SP
 
2 2
3 3
Etar
 
Slavia Sofia
 
0 2
0 2
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Septemvri Sofia
 
0 0
0 1
Royal
 
RC Bobo-Dioulasso
 
   
1 3
Yafoot
 
New Star
 
   
   
América de Cali
 
Santa Fe
 
0 0
2 0
Deportivo Cali
 
Alianza Petrolera
 
0 0
0 0
AFAD
 
Bouake
 
1 1
2 2
Slaven Koprivnica
 
Inter Zaprešić
 
2 0
3 0
Lokomotiva Zagreb
 
Gorica
 
2 0
4 0
Dugopolje
 
Šibenik
 
0 1
0 2
Olympiakos
 
Enosis
 
0 0
0 0
Alki Oroklini
 
Karmiotissa
 
0 1
1 2
Baník Ostrava
 
Opava
 
0 0
0 0
Lyngby
 
Nordsjælland
 
0 1
1 1
Macará
 
Emelec
 
0 1
1 2
Al Mokawloon
 
El Gounah
 
0 0
2 0
Swansea City
 
Fulham
 
0 2
1 2
Maldon & Tiptree
 
Newport County
 
0 0
0 1
Blackburn Rovers U23
 
Burnley U23
 
1 0
2 1
Aston Villa U23
 
Portsmouth U23
 
2 0
6 0
Fulham U23
 
Plymouth U23
 
0 0
2 0
Scunthorpe United U23
 
Newcastle Utd U23
 
1 2
3 3
Bolton U23
 
Barnsley U23
 
0 1
0 2
Leeds U23
 
Sheffield Utd U23
 
0 0
2 1
Sheffield Wed U23
 
Birmingham U23
 
0 0
0 2
Brighton W
 
Reading W
 
2 1
2 2
Chesterfield U18
 
Rotherham U18
 
   
2 1
Burton Albion U18
 
Doncaster Rovers U18
 
   
2 0
Andrézieux
 
Bergerac
 
1 0
3 0
Olympique Marseille
 
Brest
 
0 0
2 1
Auxerre
 
Orléans
 
1 1
2 2
Chambly
 
Ajaccio
 
0 1
0 2
Clermont
 
Niort
 
1 0
1 0
Guingamp
 
Caen
 
1 0
1 1
Le Mans
 
Châteauroux
 
1 0
1 2
Lorient
 
Grenoble Foot 38
 
2 0
2 1
Nancy
 
Paris
 
1 0
2 0
Rodez
 
Le Havre
 
1 0
1 2
Valenciennes
 
Lens
 
1 0
2 0
Lyon Duchère
 
Red Star
 
1 0
3 1
Avranches
 
Villefranche
 
0 1
0 1
Bastia-Borgo
 
Pau
 
1 1
1 2
Boulogne
 
Bourg-en-Bresse
 
1 0
1 0
Cholet
 
Toulon
 
2 0
2 0
Concarneau
 
Laval
 
0 1
0 1
Créteil
 
Gazélec Ajaccio
 
1 0
2 0
Le Puy F.43 Auvergne
 
Dunkerque
 
1 1
1 2
Quevilly Rouen
 
Béziers
 
1 0
2 2
Kolkheti Poti
 
Norchi Dinamo
 
0 1
2 1
Shevardeni 1906
 
Guria
 
2 2
2 3
Tskhinvali
 
Gagra
 
1 2
2 5
Gori
 
Aragvi Dusheti
 
   
5 2
Kolkheti Khobi
 
Meshakhte
 
   
0 0
Merani Martvili
 
Betlemi
 
   
1 0
Samgurali
 
Borjomi
 
   
2 1
Saburtalo II
 
Bakhmaro
 
   
2 1
Karlsruher SC
 
Jahn Regensburg
 
2 0
4 1
Osnabrück
 
Hamburger SV
 
2 0
2 1
Bayern München II
 
Carl Zeiss Jena
 
1 2
2 3
Schalke 04
 
Union Berlin
 
1 1
2 1
Neckarsulmer SU
 
SGV Freiberg
 
0 0
0 0
Oberneuland
 
Borgfeld
 
2 1
3 2
Greifswalder FC
 
Tennis Borussia
 
   
0 0
Strausberg
 
Neustrelitz
 
1 1
1 1
Pampow
 
Victoria Seelow
 
   
2 2
Union Sandersdorf
 
International Leipzig
 
0 2
0 2
Gonsenheim
 
Kaiserslautern II
 
1 0
1 2
Sprockhövel
 
Ennepetal
 
2 1
2 1
Wacker Burghausen
 
Schalding-Heining
 
0 0
0 0
VfB Lübeck
 
Heider SV
 
5 0
7 0
Drochtersen / Assel
 
Altona 93
 
0 1
0 2
Hertha BSC II
 
Rot-Weiß Erfurt
 
0 0
0 0
Altglienicke
 
Lokomotive Leipzig
 
1 2
2 2
Babelsberg
 
BAK '07
 
0 2
0 4
Hoffenheim II
 
Balingen
 
3 1
4 1
Wattenscheid 09
 
Schalke 04 II
 
   
   
Rot-Weiß Oberhausen
 
Bonner SC
 
0 0
1 0
Europa FC
 
Glacis United
 
   
6 2
Ergotelis
 
Panachaiki
 
2 1
2 1
Kitchee
 
Guangzhou R&F U19
 
0 0
0 0
Hyderabad
 
Bengaluru
 
0 1
1 1
Damash Gilanian
 
Shahrdari Tabriz
 
2 0
2 0
Naft Masjed Soleyman
 
Zob Ahan
 
0 0
0 0
Shahin Bushehr
 
Pars Jam Bushehr
 
1 1
1 1
Foolad
 
Gol Gohar
 
1 0
2 0
Pardes Hanna-Karkur
 
Ihud Bnei Baka
 
3 1
5 2
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
MS Dimona
 
0 2
1 4
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Maccabi Ironi Sderot
 
0 0
0 2
Hapoel Kiryat Ono
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
   
2 1
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
0 2
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Tzeirey Taibe
 
   
0 4
Hapoel Qalansawe
 
Otzma Holon
 
   
2 0
Hapoel Yeruham
 
Ironi Modi'in
 
   
2 2
Shimshon Tel Aviv
 
Shimshon Bnei Taibe
 
0 0
2 0
Tzeirey Taibe
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
2 0
4 0
Hapoel Hod Hasharon
 
Beitar Ramat Gan
 
0 0
0 0
Ironi Bnei Kabul
 
Beitar Nahariya
 
   
2 1
Maccabi Ironi Netivot
 
Beitar Yavne
 
0 2
2 0
Shikun HaMizrah
 
Hapoel Gedera
 
1 0
1 0
Ironi Beit Dagan
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
1 1
3 1
Ironi Nesher
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
1 0
Maccabi Ahi Iksal
 
Hapoel Beit Shean
 
0 2
0 4
Maccabi Ahva Yarka
 
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
   
1 8
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Beitar Petah Tikva
 
   
2 0
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Hapoel Kfar Bara
 
   
2 0
Hapoel Ramot Menashe
 
Maccabi Umm Al Fahm
 
   
2 2
Ahi Akko
 
Tzeirei Sakhnin
 
   
1 0
Hapoel Bikat Hayarden
 
Maccabi Ashdod
 
   
4 3
Robi Shapira
 
Hapoel Iksal
 
   
1 0
Hapoel Azor
 
Holon Yermiyahu
 
   
0 0
Hapoel Herzliya
 
Maccabi Ironi Tamra
 
   
0 2
Maccabi Yavne
 
Maccabi Herzliya
 
   
0 0
MS Tira
 
Maccabi Tzur Shalom
 
   
1 0
Hapoel Kfar Kana
 
Ironi Tiberias
 
   
1 1
Hapoel Marmorek
 
Hakoah Ramat Gan
 
   
0 0
Ironi Kiryat Gat
 
Ironi Or Yehuda
 
   
0 3
Hapoel Kaukab
 
Daburiyya Osama
 
   
3 0
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Shimshon Kafr Qasim
 
   
1 1
Beitar Tel Aviv Ramla
 
Hapoel Petah Tikva
 
1 1
3 2
Hapoel Katamon
 
Kafr Qasim
 
1 1
1 2
Hapoel Nazareth Illit
 
Hapoel Ashkelon
 
0 1
0 2
Hapoel Ramat Gan
 
Hapoel Bnei Lod
 
2 0
4 0
Maccabi Petah Tikva
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
1 0
2 0
Roma U19
 
Sassuolo U19
 
3 1
4 3
Cosenza
 
Spezia
 
1 0
1 1
Mathare United
 
Homeboyz
 
0 1
1 3
Pembroke Athleta
 
St. Patrick
 
4 0
6 0
Qormi
 
Swieqi
 
1 2
2 2
Monterrey
 
Santos Laguna
 
2 2
5 2
América
 
Tigres UANL
 
1 0
1 2
Khouribga
 
Mouloudia Oujda
 
0 2
1 4
FAR Rabat
 
Ittihad Tanger
 
0 0
4 1
FC Den Bosch
 
FC Dordrecht
 
1 0
3 2
FC Volendam
 
NEC
 
2 0
3 1
Helmond Sport
 
Jong PSV
 
0 3
2 3
NAC Breda
 
MVV Maastricht
 
1 0
2 0
Roda JC Kerkrade
 
Excelsior
 
1 2
1 4
SC Cambuur
 
Jong AZ
 
2 1
3 1
Telstar
 
Jong Ajax
 
0 1
2 3
TOP Oss
 
FC Eindhoven
 
2 1
3 1
SC Heerenveen
 
Vitesse
 
1 2
3 2
Ajax W
 
PEC Zwolle W
 
2 0
4 0
Alkmaar W
 
SC Heerenveen W
 
2 1
3 2
Al Oruba
 
Mrbat
 
0 0
0 0
Al Nasr
 
Al Suwaiq
 
1 1
0 0
Al Seeb
 
Sohar
 
0 0
1 0
Taraji Wadi Al-Nes
 
Shabab Al Khaleel
 
0 1
0 1
Zagłębie Sosnowiec
 
Nieciecza
 
0 0
1 0
Zagłębie Lubin
 
Górnik Zabrze
 
1 0
2 0
Wisła Płock
 
Lech Poznań
 
0 1
0 2
Leixões U23
 
Cova da Piedade U23
 
0 0
0 0
Rio Ave U23
 
Estoril U23
 
0 1
3 1
Santa Clara
 
Boavista
 
0 2
1 2
Sporting Covilhã
 
Feirense
 
1 1
1 2
CSM Bacău
 
Aerostar Bacău
 
0 2
0 3
Afumaţi
 
FCSB II
 
   
2 0
Dacia Unirea Brăila
 
Viitorul Ianca
 
   
0 2
Alexandria
 
SR Municipal Braşov
 
   
2 0
Astra II
 
Pucioasa
 
0 2
1 2
Baloteşti
 
Voluntari II
 
1 0
3 4
CS U Craiova II
 
Progresul Spartac
 
0 0
1 2
Unirea Bascov
 
Flacăra Moreni
 
0 0
1 4
Cetate Deva
 
Progresul Pecica
 
   
3 1
Horezu
 
Viitorul Dăești
 
   
2 1
U Craiova 1948
 
Naţional Sebiş
 
   
5 0
Metalurgistul Cugir
 
Ariesul Turda
 
2 1
3 1
Odorheiu Secuiesc
 
Gloria Bistrita
 
0 0
0 1
Sănătatea Cluj
 
Viitorul Şelimbăr
 
0 0
1 2
Astra
 
Gaz Metan Mediaş
 
1 0
1 0
Dinamo Bucureşti
 
CSM Iaşi
 
0 0
1 0
Selena Constanţa
 
Universitatea Galaţi
 
   
1 2
Akhmat Grozny U20
 
Rubin Kazan U20
 
3 2
6 2
Krylya Sovetov U20
 
Ufa U20
 
0 0
0 2
Rostov U20
 
Ural U20
 
1 1
2 2
Al Ittifaq U19
 
Al Ahli U19
 
   
0 1
Abha U19
 
Al Quadisiya U19
 
   
0 1
Radnički Kragujevac
 
Sinđelić Beograd
 
2 0
5 1
Proleter Novi Sad
 
Mladost Lučani
 
0 0
0 1
Bačka Topola
 
Spartak Subotica
 
1 1
2 2
Spartak Trnava
 
Ružomberok
 
1 0
2 0
Moroka Swallows
 
Royal Eagles
 
1 1
1 1
Royal AM
 
Steenberg United
 
1 0
3 1
Celta de Vigo
 
Real Valladolid
 
0 0
0 0
Numancia
 
Málaga
 
0 0
0 0
Areosa U19
 
Alondras U19
 
   
4 2
Choco U19
 
Deportivo Coruña U19 II
 
   
1 2
EF Lalín U19
 
Val Miñor U19 II
 
   
2 1
O Val U19
 
Lugo U19 II
 
   
0 4
Porriño Industrial U19
 
Celta de Vigo U19 II
 
   
1 4
UD Ourense U19
 
Valladares U19
 
   
1 5
Victoria CF U19
 
Pontevedra U19
 
   
4 1
Villa Santa Brígida
 
Tamaraceite
 
0 1
1 1
Aarau
 
Winterthur
 
1 1
2 2
Al Jaish
 
Shorta