Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Atletico Mitre
 
Estudiantes
 
0 1
0 2
Gimnasia La Plata
 
Defensa y Justicia
 
0 1
1 1
Taringa Rovers
 
Univ. Queensland
 
3 0
5 0
Albany Creek Excelsior
 
Grange Thistle
 
0 0
0 0
Bayside United
 
Acacia Ridge
 
1 0
1 0
North Pine
 
The Gap
 
0 4
1 10
Woden Weston
 
Canberra FC
 
2 2
3 3
Riverina Rhinos
 
Cooma Tigers
 
0 1
0 2
Monaro Panthers
 
Canberra Olympic
 
1 3
2 3
Wollongong Wolves
 
Sutherland Sharks
 
2 0
4 0
Marconi Stallions
 
Mt Druitt Town
 
2 1
4 2
Edgeworth Eagles
 
Maitland
 
1 0
3 1
Newcastle Jets II
 
Hamilton Olympic
 
0 0
0 2
SWQ Thunder
 
Gold Coast Knights
 
0 1
1 2
Brisbane Strikers
 
Sunshine Coast
 
6 0
12 1
Adelaide City
 
Adelaide Blue Eagles
 
1 1
1 1
Adelaide Raiders
 
South Adelaide Panthers
 
2 0
4 0
Campbelltown City
 
Adelaide United ||
 
1 1
1 2
NE MetroStars
 
Adelaide Olympic
 
0 1
1 2
Para Hills Knights
 
Adelaide Comets
 
0 0
0 0
West Adelaide
 
Croydon Kings
 
0 1
1 3
Kingborough Lions
 
Launceston City
 
0 0
0 2
Riverside Olympic
 
Clarence United
 
1 0
2 0
Green Gully
 
Kingston City
 
1 2
5 2
Hume City
 
South Melbourne
 
1 0
3 1
Altona Magic
 
Dandenong City
 
1 0
1 2
Dandenong Thunder
 
Avondale Heights
 
1 1
1 1
Green Gully U20
 
Kingston U20
 
1 2
1 3
Altona Magic U20
 
Dandenong City U20
 
0 1
0 2
Dandenong Thunder U20
 
Avondale Heights U20
 
0 2
2 2
Hume City U20
 
South Melbourne U20
 
1 0
1 0
Werribee City
 
Moreland City
 
   
2 1
Brunswick City
 
St. Albans Saints
 
   
0 1
Eastern Lions
 
Goulburn Valley Suns
 
   
3 2
Langwarrin
 
Springvale White Eagles
 
   
4 0
Murray United
 
Bulleen Lions
 
   
0 2
Northcote City
 
Manningham United Blues
 
   
2 0
Ballarat City
 
Moreland Zebras
 
   
1 1
Melbourne City II
 
Box Hill United
 
   
4 3
Geelong SC
 
North Geelong Warriors
 
   
1 0
Wolfurt
 
Floridsdorfer AC
 
0 2
0 3
Gloggnitz
 
St. Pölten
 
0 1
1 2
Köttmannsdorf
 
Austria Wien
 
0 3
0 9
Pinkafeld
 
Mattersburg
 
0 3
0 10
Wiener Viktoria
 
Hartberg
 
0 1
2 2
Hertha
 
Hohenems
 
1 0
1 0
Stadl-Paura
 
Austria Lustenau
 
0 2
0 5
Kufstein
 
Rheindorf Altach
 
1 2
1 6
SAK Klagenfurt
 
Wolfsberger AC
 
0 4
0 9
Leobendorf
 
Blau-Weiß Linz
 
0 0
0 5
St. Anna
 
Kalsdorf
 
1 0
1 0
Traiskirchen
 
SV Horn II
 
0 3
1 5
Union Edelweiß
 
Admira
 
0 3
0 5
Union Vöcklamarkt
 
LASK Linz
 
1 1
2 6
Neusiedl
 
Grazer AK
 
1 2
1 6
Arambagh
 
Rahmatgonj MFS
 
1 2
6 3
Sheikh Jamal
 
Abahani Chittagong
 
2 0
2 0
Abahani
 
Saif
 
0 1
4 1
Sheikh Russel
 
Bashundhara Kings
 
0 0
1 0
Belshina
 
Krumkachy
 
0 1
1 1
Khimik Svetlogorsk
 
Naftan
 
0 2
0 4
Orsha
 
Lida
 
1 1
1 2
Smolevichy-STI
 
Gomelzheldortrans
 
1 1
1 1
Sputnik
 
Ruh Brest
 
1 1
2 2
Slonim
 
Baranovichi
 
0 0
1 0
Volna
 
Smorgon
 
1 3
2 4
Uzda
 
Gorki
 
0 1
0 2
CIST
 
Belshina II
 
   
3 0
Ivatsevichi
 
Kletsk
 
   
1 0
Neman-Agro
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
   
1 11
Oshmyany
 
Arsenal
 
   
1 0
Osipovichy
 
Energosbyt-BSATU
 
   
3 1
Viktoriya Maryina Horka
 
SMI Autotrans
 
   
1 3
Gorodeya
 
Isloch
 
0 1
1 2
Dinamo Brest
 
Torpedo BelAZ
 
1 1
4 1
Genk
 
Mechelen
 
1 0
3 0
Velez
 
Mladost Doboj Kakanj
 
0 1
1 3
Zvijezda '09 Brgule
 
Sloga
 
0 3
1 5
Zeljeznicar
 
Borac Banja Luka
 
0 0
0 0
Cruzeiro U20
 
Atletico-PR U20
 
0 0
0 0
Santos W
 
Vitória PE
 
2 0
4 0
América RJ
 
Artsul
 
1 0
3 0
Angra dos Reis
 
São Gonçalo EC RJ
 
0 0
0 1
Audax Rio
 
Gonçalense
 
1 0
2 1
Campos AA
 
Friburguense
 
0 0
0 0
Duque de Caxias
 
Bonsucesso
 
0 0
0 0
Goytacaz
 
Nova Cidade
 
1 0
1 1
Olaria
 
Sampaio Corrêa RJ
 
0 1
1 2
Serra Macaense
 
Barra da Tijuca
 
0 0
0 0
Serrano RJ
 
Itaboraí
 
1 0
3 0
Cabofriense U20
 
Macaé U20
 
   
5 0
Blumenau
 
Concórdia Atlético Clube
 
   
0 3
Camboriú
 
Guarani de Palhoça
 
0 0
1 0
Desportivo Brasil
 
Corinthians B
 
   
2 0
EC São Bernardo
 
São Caetano
 
   
1 2
Nacional SP
 
Juventus
 
   
1 2
Cascavel U19
 
Operário PR U19
 
   
0 1
Athletico-PR U19
 
Iraty U19
 
3 0
3 0
Londrina U19
 
Apucarana Sports U19
 
   
7 0
Maringá U19
 
Portuguesa Lond. U19
 
   
3 0
Paranavaí U19
 
Rolândia U19
 
   
1 1
Toledo U19
 
Independente SJ U19
 
   
1 2
Amparo
 
Mauá
 
0 0
0 0
Catanduva
 
Fernandópolis
 
1 0
3 3
Itapirense
 
VOCEM
 
1 0
3 2
Matonense
 
José Bonifácio
 
1 0
1 0
Rio Branco SP
 
Marília
 
1 0
1 2
USAC
 
Paulista
 
0 5
0 8
Vasco da Gama
 
Fluminense
 
0 1
2 1
Bahia
 
Cruzeiro
 
0 0
0 0
Ceará
 
Palmeiras
 
1 0
2 0
CSA
 
Athletico PR
 
0 1
0 4
Internacional
 
Grêmio
 
1 0
1 1
Vitória
 
Criciúma
 
0 0
2 0
Oeste
 
Bragantino
 
0 0
0 0
Vila Nova
 
América Mineiro
 
0 0
1 1
Botafogo SP
 
Guarani
 
0 0
0 0
Operário PR
 
CRB
 
0 1
2 1
EC São José
 
Atlético Acreano
 
1 0
3 0
Botafogo PB
 
ABC
 
0 0
1 1
Globo
 
Ferroviário
 
2 0
2 0
Boa
 
Juventude
 
1 0
2 0
Manaus
 
Caxias
 
0 0
3 0
Itabaiana
 
Ituano
 
1 0
1 0
CSKA Sofia
 
Cherno More
 
0 2
1 3
Beroe
 
Ludogorets
 
1 2
2 4
Hebar 1918
 
Spartak Pleven
 
1 0
3 0
Kariana Erden
 
Montana
 
1 1
1 1
Septemvri Sofia
 
Strumska slava
 
2 0
2 0
Chernomorets Balchik
 
Pomorie
 
0 1
0 1
Lovech
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
0 0
5 0
Neftohimik
 
Spartak Varna
 
2 0
5 0
Bati Youth
 
Electricite du Cambodge
 
1 3
1 5
Boeung Ket
 
Cambodia Tiger
 
1 0
1 1
Soltilo Angkor
 
Asia Europe University
 
   
0 1
Okanagan
 
Surrey United
 
   
0 1
Victoria Highlanders II
 
Kamloops City
 
   
6 0
Forge
 
Valour
 
2 0
3 1
Pacific
 
HFX Wanderers
 
1 1
3 1
Unión San Felipe
 
Audax Italiano
 
0 1
0 1
Cobresal
 
Deportes Iquique
 
2 1
3 1
Universidad Chile
 
Deportes Temuco
 
1 0
2 0
O'Higgins
 
Everton
 
1 0
1 1
San Antonio Unido
 
Iberia
 
1 1
3 1
Deportes Vallenar
 
Colchagua
 
1 0
1 0
Guizhou Zhicheng
 
Meizhou Hakka
 
1 0
2 0
Xinjiang Tianshan
 
Qingdao Hainiu
 
1 3
2 5
Shaanxi Chang'an
 
Liaoning Kaixin
 
0 0
3 0
Heilongjiang Lava Spring
 
Shanghai Shenxin
 
2 1
3 1
Nei Mongol Zhongyou
 
Beijing BG
 
0 0
1 0
Shijiazhuang Ever Bright
 
Hangzhou
 
0 0
2 1
Nantong Zhiyun
 
Changchun Yatai
 
0 0
0 1
Guangzhou R&F
 
Guangzhou Evergrande
 
0 2
0 5
Tianjin Teda
 
Dalian Professional
 
2 1
3 3
Envigado
 
Deportivo Pasto
 
0 0
1 1
Unión Magdalena
 
Atlético Huila
 
0 0
0 0
Cúcuta Deportivo
 
Santa Fe
 
0 0
1 0
Deportivo Cali
 
Jaguares de Córdoba
 
1 0
4 0
Barranquilla
 
Llaneros
 
0 0
1 0
Orsomarso
 
Real Cartagena
 
0 1
1 2
Valledupar
 
Leones FC
 
0 1
1 1
Rijeka
 
Varaždin
 
1 1
2 1
Gorica
 
Inter Zaprešić
 
1 0
1 1
Baník Sokolov
 
Hradec Králové
 
0 0
0 0
Dukla Praha
 
Třinec
 
1 2
2 3
Pardubice
 
Viktoria Žižkov
 
2 0
2 1
Lisen
 
Varnsdorf
 
2 1
2 2
Prostějov
 
Slavoj Vyšehrad
 
1 0
1 0
Opava
 
Příbram
 
0 0
1 0
Sigma Olomouc
 
Zlín
 
0 0
1 0
Slovácko
 
České Budějovice
 
0 1
0 2
Sparta Praha
 
Jablonec
 
0 0
2 0
Atlántico
 
Delfines Del Este
 
0 0
0 0
Atlético de SF
 
Moca
 
0 0
1 0
Universidad O&M
 
Don Bosco Jarabacoa
 
0 0
1 0
Vega Real
 
Deportivo Pantoja
 
0 0
0 0
Cibao
 
Barcelona Atletico
 
1 0
2 0
Emelec
 
Deportivo Cuenca
 
0 1
0 1
Delfin
 
El Nacional
 
0 1
1 1
Olmedo
 
Fuerza Amarilla
 
1 0
1 0
Universidad Católica
 
Aucas
 
1 1
1 1
LDU Loja
 
Gualaceo
 
0 0
0 0
Orense
 
LDU Portoviejo
 
2 1
2 2
Clan Juvenil
 
Duros del Balón
 
0 0
1 1
Elva
 
Tartu Welco
 
2 1
3 1
Flora II
 
Rakvere Tarvas
 
0 0
2 0
Levadia II
 
Legion
 
1 2
3 3
Tammeka
 
Tallinna Kalev
 
0 2
2 2
Portugal U19
 
Armenia U19
 
1 0
4 0
Spain U19
 
Italy U19
 
0 1
2 1
B71
 
HB II
 
   
1 2
Víkingur II
 
NSÍ II
 
   
3 1
KÍ II
 
B36 II
 
   
4 1
EPS
 
FC Espoo
 
0 0
0 0
Honka Akatemia
 
P-Iirot
 
1 0
1 1
KaaPo
 
Gnistan
 
0 0
0 1
KajHa
 
KuFu-98
 
0 2
1 4
KäPa
 
SalPa
 
1 0
3 1
SJK Akatemia
 
OLS
 
0 0
0 0
Vaajakoski
 
JBK
 
0 0
0 3
JS Hercules
 
VPS II
 
3 0
5 1
Honka W
 
Ilves W
 
   
5 1
ONS W
 
JyPK W
 
   
2 3
TiPS W
 
TPS W
 
   
1 0
Åland United W
 
HJK W
 
   
1 1
Åland
 
SoVo
 
   
0 1
JIK
 
Inter Turku II
 
   
2 5
JPS
 
LehPa
 
   
2 0
HJS Akatemia
 
Loiske
 
   
5 0
Ilves
 
HJK
 
0 0
1 1
KPV
 
SJK
 
0 1
1 2
VPS
 
Lahti
 
1 1
1 1
EIF
 
Kajaani
 
0 2
0 2
TPS
 
Haka
 
0 2
2 3
Hansa Rostock
 
Viktoria Köln
 
3 1
3 3
Kaiserslautern
 
Unterhaching
 
1 0
1 1
Meppen
 
Zwickau
 
0 0
0 2
MSV Duisburg
 
Sonnenhof Großaspach
 
1 1
4 1
Würzburger Kickers
 
Bayern München II
 
1 0
3 1
Magdeburg
 
Eintracht Braunschweig
 
1 3
2 4
Eintracht Bamberg
 
Bayern Hof
 
2 2
6 4
Seligenporten
 
Karlburg
 
3 1
4 1
Ansbach
 
TSV Abtswind
 
0 1
1 3
ATSV Erlangen
 
Vilzing
 
0 2
0 5
Gebenbach
 
Großbardorf
 
1 1
1 2
Viktoria Kahl
 
Sand
 
0 0
1 1
Ismaning
 
Kottern
 
0 1
1 2
Türkspor Augsburg
 
1860 München II
 
1 3
2 3
Kirchanschöring
 
Schwaben Augsburg
 
1 0
1 0
Nördlingen
 
Hankofen-Hailing
 
0 0
1 1
Aubstadt
 
Heimstetten
 
0 0
2 0
Eichstätt
 
Schalding-Heining
 
2 0
7 0
Greuther Fürth II
 
Schweinfurt
 
0 0
0 0
Nürnberg II
 
Memmingen
 
1 0
1 0
Türkgücü-Ataspor
 
Viktoria Aschaffenburg
 
1 0
3 1
Bayreuth
 
Garching
 
1 3
1 3
Vídir
 
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
0 0
2 0
Fjardabyggd
 
Selfoss
 
0 1
1 3
ÍR
 
Tindastóll
 
2 0
2 0
Vestri
 
Völsungur
 
0 0
1 0
Einherji
 
Skallagrímur
 
   
2 0
Höttur / Huginn
 
Kórdrengir
 
   
1 2
Sindri
 
Reynir
 
   
2 2
KF
 
Álftanes
 
2 0
3 2