Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

ASM Oran
 
USM Blida
 
0 0
0 0
DRB Tadjenanet
 
RC Relizane
 
1 1
2 1
ES Sétif
 
MC Oran
 
0 1
1 1
NA Hussein Dey
 
USM Alger
 
1 0
2 1
RC Arbaâ
 
MO Béjaïa
 
0 1
0 2
JS Kabylie
 
CS Constantine
 
0 0
0 1
Independiente
 
Defensa y Justicia
 
1 0
1 0
Nueva Chicago
 
Huracán
 
1 0
3 0
Godoy Cruz
 
Banfield
 
1 2
1 2
Aldosivi
 
Colón
 
1 1
1 1
Unión Santa Fe
 
Racing Club
 
0 2
1 2
Lanús
 
Estudiantes
 
0 0
0 0
Andino
 
Concepción FC
 
1 0
1 1
Gimnasia y Tiro
 
Unión Aconquija
 
0 0
1 0
San Jorge Tucumán
 
AH Zapla
 
0 1
1 1
Americo Tesorieri
 
Textil Mandiyú
 
1 0
2 1
Gutiérrez
 
Independiente Neuquén
 
1 0
2 0
Juventud Unida Univ.
 
Cipolletti
 
3 0
3 0
San Lorenzo Alem
 
Unión Villa Krause
 
1 0
1 1
San Martín Tucumán
 
Tiro Federal BB
 
0 0
1 2
Gandzasar
 
Ulisses
 
3 0
3 0
Shirak
 
Mika
 
1 0
2 0
Alga
 
Sheikh Jamal
 
1 0
1 1
Druk United
 
Khoromkhon
 
0 0
0 0
Austria Wien
 
Mattersburg
 
   
5 1
Admira
 
Ried
 
   
3 1
Salzburg
 
Rheindorf Altach
 
   
2 0
Wolfsberger AC
 
Grödig
 
   
3 2
Rəvan
 
Qarabağ
 
0 0
1 2
Şüvəlan
 
Qabala
 
0 1
0 2
Belshina
 
Neman Grodno
 
0 0
0 0
Dinamo Minsk
 
Shakhtyor
 
1 0
1 0
Berlare
 
VW Hamme
 
   
0 0
Grimbergen
 
Dessel Sport
 
   
0 2
Excelsior Virton
 
RWDM
 
   
1 0
Tubize
 
Olympic Charleroi
 
   
2 0
Royal Excel Mouscron
 
Standard Liège
 
1 1
1 1
Genk
 
Westerlo
 
1 1
2 1
Lokeren
 
Mechelen
 
1 0
2 0
Waasland-Beveren
 
Zulte-Waregem
 
1 0
2 1
Drina Zvornik
 
Rudar Prijedor
 
1 1
4 1
Mladost Doboj Kakanj
 
Radnik Bijeljina
 
0 0
0 0
Travnik
 
Celik
 
2 0
3 2
Velez
 
Vitez
 
0 1
0 1
Athletico PR
 
Santos
 
0 0
0 0
Vasco da Gama
 
Coritiba
 
0 0
0 1
Atlético GO
 
Bahia
 
0 1
1 1
ABC
 
Boa
 
0 0
0 1
América Mineiro
 
Botafogo
 
1 1
1 2
CRB
 
Criciúma
 
1 1
3 1
Náutico
 
Bragantino
 
1 0
3 1
Paysandu
 
Oeste
 
1 0
3 1
América RN
 
ASA
 
1 0
2 0
Guaratinguetá
 
Brasil de Pelotas
 
2 1
2 1
Tupi
 
Guarani
 
0 0
1 0
Caxias
 
Tombense
 
1 1
1 2
Fortaleza
 
Cuiabá
 
1 0
1 0
Vila Nova
 
Águia de Marabá
 
1 0
1 0
Salgueiro
 
Icasa
 
0 0
1 1
Estanciano
 
Central
 
1 0
1 0
CRAC
 
Duque de Caxias
 
1 0
1 0
Operário MT
 
Rio Branco ES
 
0 0
2 3
Gama
 
Villa Nova
 
1 1
1 2
Bansko
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
0 0
0 0
Dobrudzha 1919
 
Pomorie
 
0 0
0 1
Dunav 2010
 
Sozopol
 
0 0
2 0
Lokomotiv Mezdra
 
Botev Galabovo
 
1 0
3 0
Septemvri Simitli
 
Oborishte
 
0 0
0 0
SC Scarborough
 
Brampton United
 
   
0 6
Niagara United
 
Serbian White Eagles
 
   
1 4
Toronto Croatia
 
Milton
 
   
3 1
Copiapó
 
Everton
 
1 0
1 0
Santiago Morning
 
Coquimbo Unido
 
0 0
1 1
La Serena
 
Iberia
 
0 0
2 0
Changchun Yatai
 
Tianjin Teda
 
1 1
2 2
Yongchang Junhao
 
Beijing Guoan
 
1 0
2 2
Shanghai Shenxin
 
Jiangsu Suning
 
0 1
0 1
Guangzhou Evergrande
 
Shanghai Shenhua
 
0 1
2 2
Envigado
 
Boyacá Chicó
 
0 0
0 0
Independiente Medellín
 
Santa Fe
 
1 1
1 1
Atlético Huila
 
Alianza Petrolera
 
0 0
1 0
Bogotá
 
Tigres
 
0 0
2 0
Valledupar
 
Boca Juniors de Cali
 
0 0
1 0
Rijeka
 
Hajduk Split
 
0 0
0 0
Dinamo Zagreb
 
Split
 
1 0
3 0
Baník Sokolov
 
Frýdek-Místek
 
1 0
3 0
Třinec
 
České Budějovice
 
0 1
0 1
Karviná
 
Slavoj Vyšehrad
 
2 0
4 0
Táborsko
 
Sigma Olomouc II
 
0 0
1 0
Opava
 
Vlašim
 
2 1
3 2
Sigma Olomouc
 
Zbrojovka Brno
 
0 0
1 1
Zlín
 
Baník Ostrava
 
1 0
2 0
Dukla Praha
 
Bohemians 1905
 
2 0
2 2
Vestsjaelland
 
Fredericia
 
0 0
0 0
AGF
 
AaB
 
1 1
2 3
Mushuc Runa
 
Independiente del Valle
 
2 1
2 4
UES
 
Santa Tecla
 
1 0
1 0
Burnley
 
Birmingham City
 
0 1
2 2
Bristol City
 
Brentford
 
2 2
2 4
Derby County
 
Charlton Athletic
 
0 0
1 1
Fulham
 
Brighton & Hove Albion
 
1 1
1 2
Huddersfield Town
 
Blackburn Rovers
 
1 0
1 1
Ipswich Town
 
Sheffield Wednesday
 
1 1
2 1
Middlesbrough
 
Bolton Wanderers
 
3 0
3 0
Milton Keynes Dons
 
Preston North End
 
0 1
0 1
Nottingham Forest
 
Rotherham United
 
1 1
2 1
Queens Park Rangers
 
Cardiff City
 
1 0
2 2
Abbey Hey
 
Worksop Town
 
   
3 1
Abingdon United
 
Brimscombe & Thrupp
 
   
0 3
AFC Bridgnorth
 
Wolverhampton Casuals
 
   
1 0
AFC Hayes
 
Flackwell Heath FC
 
   
3 2
Almondsbury UWE
 
Fawley
 
   
3 2
Alresford Town
 
Bridport FC
 
   
0 1
Alsager Town
 
Athersley Recreation
 
   
1 0
Alvechurch
 
Heath Hayes
 
   
3 0
Amesbury Town
 
Bemerton Heath Harlequins
 
   
1 2
Ampthill Town
 
Risborough Rangers
 
   
0 3
Andover Town
 
Gillingham Town
 
   
3 0
Ardley United
 
Tuffley Rovers
 
   
1 4
Arundel FC
 
Raynes Park Vale
 
   
3 1
Ascot United
 
Kidlington
 
   
1 2
Ashington AFC
 
Albion Sports
 
   
2 2
Ashton Athletic
 
Maltby Main
 
   
2 2
Badshot Lea
 
Camberley Town
 
   
2 1
Banstead Athletic
 
Rochester United
 
   
1 1
Bardon Hill Sports
 
Dunkirk
 
   
0 1
Barnoldswick Town
 
Colne
 
   
0 5
Barnstaple Town
 
Willand Rovers
 
   
2 0
Barton Town Old Boys
 
Squires Gate
 
   
2 2
Basildon United
 
Sporting Bengal United
 
   
3 1
Bedford Town
 
Cogenhoe United
 
   
0 6
Bedlington Terriers FC
 
West Auckland Town
 
   
1 1
Berkhamsted
 
Hanworth Villa
 
   
3 2
Bexhill United
 
Loxwood
 
   
3 1
Biggleswade United FC
 
Desborough Town
 
   
2 1
Billingham Synthonia
 
Consett AFC
 
   
0 0
Binfield
 
Westfield
 
   
1 1
Bishop Auckland
 
Shildon AFC
 
   
1 1
Bishop Sutton
 
Street
 
   
0 6
Blaby & Whetstone Athletic
 
Thurnby Nirvana
 
   
0 5
Bodmin Town
 
Brislington
 
   
3 1
Boldmere St Michaels
 
Rocester
 
   
3 3
Bootle FC
 
Atherton Collieries
 
   
0 2
Bottesford Town
 
Rainworth Miners Welfare
 
   
2 2
Bournemouth FC
 
AFC Portchester
 
   
0 3
Bowers & Pitsea
 
Ilford
 
   
0 1
Bradford Town
 
United Services
 
   
2 0
Bridlington Town
 
North Shields
 
   
0 2
Brockenhurst
 
Fareham Town
 
   
2 0
Brocton
 
Stourport Swifts
 
   
1 5
Broxbourne Borough
 
Brantham Athletic
 
   
1 2
Buckland Athletic
 
Clevedon Town
 
   
3 0
Chadderton
 
Liverpool
 
   
2 9
Cheltenham Saracens
 
Winterbourne United
 
   
1 0
Chessington & Hook United
 
Crowborough Athletic
 
   
1 1
Chinnor
 
Hartley Wintney
 
   
0 2
Clapton
 
Stanway Rovers FC
 
   
1 2
Cleethorpes Town
 
Brigg Town
 
   
5 1
Cockfosters
 
Burnham Ramblers
 
   
4 0
Colliers Wood United FC
 
Eastbourne Town
 
   
0 2
Congleton Town FC
 
Nostell MW
 
   
0 0
Cove
 
Shrivenham
 
   
5 4
Crawley Down Gatwick
 
Chichester City
 
   
1 3
Cray Valley (PM)
 
Ashford United
 
   
5 1
Cribbs
 
Bristol Manor Farm
 
   
5 0
Crook Town AFC
 
Dunston
 
   
0 6
Croydon
 
Mole Valley SCR
 
   
5 1
Darwen FC
 
Washington
 
   
1 2
Debenham LC
 
Ipswich Wanderers
 
   
0 1
Deeping Rangers
 
Boston United
 
   
6 1
Durham City
 
Thackley
 
   
1 3
Ellistown & Ibstock Utd.
 
Holwell Sports
 
   
0 5
Enfield 1893
 
London Colney
 
   
0 4
Eynesbury Rovers
 
Peterborough Sports
 
   
0 1
Fakenham Town
 
Huntingdon Town
 
   
0 0
FC Clacton
 
Eton Manor
 
   
3 1
FC Romania
 
Whitton United
 
   
0 3
Felixstowe & Walton United
 
Barking
 
   
1 1
Fisher
 
Corinthian
 
   
0 3
Garforth Town
 
Morpeth Town
 
   
1 4
Glasshoughton Welfare
 
Runcorn Linnets
 
   
2 2
Gornal Athletic FC
 
Bromsgrove Sporting
 
   
1 2
Great Yarmouth Town
 
Norwich United
 
   
0 3
Hadley
 
Saffron Walden Town FC
 
   
1 2
Hailsham Town
 
Eastbourne United
 
   
2 3
Hamworthy United FC
 
Hallen
 
   
1 1
Handsworth Parramore
 
Staveley MW
 
   
6 0
Hanley Town
 
Shawbury United
 
   
4 2
Harborough Town
 
Shirebrook Town
 
   
3 2
Harefield United
 
Long Buckby
 
   
2 2
Haverhill Rovers
 
Mildenhall Town FC
 
   
0 1
Heaton Stannington
 
Norton & Stockton Ancients
 
   
3 1
Hebburn Town
 
Tadcaster Albion
 
   
1 3
Hemsworth MW
 
Armthorpe Welfare
 
   
1 2
Hertford Town
 
Kirkley & Pakefield
 
   
2 2
Highmoor Ibis
 
Thatcham Town
 
   
1 2
Hillingdon Borough
 
Wembley
 
   
1 1
Hinckley AFC
 
Walsall Wood
 
   
0 0
Holbeach United
 
Ely City
 
   
1 1
Holker Old Boys
 
Liversedge
 
   
4 0
Holmesdale
 
Mile Oak
 
   
2 0
Holyport
 
Milton United
 
   
1 3
Hook Norton
 
Frimley Green
 
   
5 0
Horley Town
 
Wick & Barnham United
 
   
7 0
Horndean
 
Sholing
 
   
1 3
Horsham YMCA
 
AFC Croydon Athletic
 
   
2 0
Hullbridge Sports
 
Hadleigh United
 
   
2 1
Hythe & Dibden
 
Moneyfields
 
   
1 4
Kirby Muxloe
 
Heanor Town
 
   
3 1
Knaphill
 
Highworth Town
 
   
1 3
London Tigers
 
Bedfont & Feltham
 
   
1 1
Long Eaton United FC
 
Harrowby United
 
   
2 1
Long Melford
 
London Bari
 
   
3 0
Longwell Green Sports
 
Folland Sports
 
   
2 1
Loughborough University
 
Barrow Town
 
   
4 1
Lye Town
 
Coventry Sphinx
 
   
2 2
Lymington Town
 
Bitton AFC
 
   
0 3
Maine Road
 
St Helens Town
 
   
2 1
Malvern Town
 
Sporting Khalsa
 
   
0 5
Melksham Town
 
Cowes Sports FC
 
   
2 2
Nelson
 
Newton Aycliffe
 
   
0 4
Newcastle Benfield FC
 
Yorkshire Amateur
 
   
4 2
Newport Pagnell Town FC
 
Holmer Green
 
   
6 2
Odd Down
 
Ashton & Backwell United
 
   
3 1
Oxhey Jets FC
 
AFC Kempston Rovers
 
   
0 0
Penistone Church
 
Pontefract Collieries
 
   
0 2
Penrith AFC
 
Jarrow Roofing Boldon
 
   
1 2
Peterborough Northern Star
 
Newmarket Town
 
   
1 2
Potton United
 
Bedfont Sports
 
   
0 2
Quorn
 
Oadby Town
 
   
1 3
Radford
 
Sleaford Town FC
 
   
3 2
Raunds Town FC
 
Crawley Green
 
   
1 0
Reading Town
 
Chertsey Town
 
   
0 5
Redhill
 
Pagham
 
   
1 2
Ringmer
 
Beckenham Town
 
   
1 4
Rothwell Corinthians
 
Thrapston Town
 
   
1 2
Runcorn Town
 
Bacup Borough FC
 
   
3 0
Saltash United
 
St Austell
 
   
0 4
Seaham Red Star
 
Marske United
 
   
2 2
Selsey
 
Erith Town
 
   
1 5
Sevenoaks Town
 
Seven Acre & Sidcup
 
   
1 1
Shepshed Dynamo
 
Retford United
 
   
1 0
Shepton Mallet
 
Plymouth Parkway
 
   
0 2
Sherborne Town
 
New Milton Town
 
   
2 0
Shoreham
 
St Francis Rangers
 
   
8 0
Sileby Rangers
 
Sun Postal Sports
 
   
2 1
Silsden
 
West Allotment Celtic
 
   
2 1
South Normanton Athletic
 
AFC Mansfield
 
   
2 1
Southam United FC
 
AFC Wulfrunians
 
   
0 2
Southend Manor
 
Codicote
 
   
3 1
Spelthorne Sports
 
Stotfold FC