Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Skënderbeu Korçë
 
Laçi
 
0 0
2 0
Apolonia Fier
 
Partizani Tirana
 
0 0
1 0
Tirana
 
Flamurtari
 
0 0
1 0
Independiente Rivadavia
 
Atlético Tucumán
 
0 0
0 0
Instituto
 
Ferro Carril Oeste
 
0 1
1 1
Temperley
 
Sportivo Belgrano
 
0 0
1 0
Gimnasia Jujuy
 
San Martín San Juan
 
1 0
1 0
Nueva Chicago
 
Argentinos Juniors
 
0 0
0 1
All Boys
 
Deportivo Santamarina
 
0 0
0 0
Boca Unidos
 
Douglas Haig
 
0 0
0 0
Aldosivi
 
Colón
 
1 1
2 1
Central Córdoba
 
Juventud Antoniana
 
1 1
1 2
Sportivo Patria
 
Chaco For Ever
 
0 1
1 1
Talleres Córdoba
 
Union Mar del Plata
 
0 1
1 4
Ararat
 
Mika
 
1 0
2 0
Salzburg
 
Sturm Graz
 
1 2
2 3
Admira
 
Austria Wien
 
2 0
2 1
Rheindorf Altach
 
Ried
 
1 0
2 2
Wolfsberger AC
 
Wiener Neustadt
 
0 0
0 1
Qabala
 
Şüvəlan
 
0 1
1 2
Excelsior Virton
 
Heist
 
1 0
3 0
Geel
 
Woluwe-Zaventem
 
0 1
1 1
Mons
 
Patro Eisden
 
0 0
0 0
RFC Seraing
 
White Star Bruxelles
 
0 0
0 0
KV Oostende
 
Genk
 
0 0
1 1
Royal Excel Mouscron
 
Cercle Brugge
 
3 0
4 0
Waasland-Beveren
 
Lierse
 
2 0
2 0
Westerlo
 
Zulte-Waregem
 
0 2
2 2
Drina Zvornik
 
Zeljeznicar
 
0 1
1 2
Mladost Velika Obarska
 
Celik
 
1 1
1 2
Sloboda Tuzla
 
Zrinjski
 
1 0
1 0
Velez
 
Olimpic Sarajevo
 
1 0
1 1
Vitez
 
Radnik Bijeljina
 
0 0
1 0
Zvijezda Gradačac
 
Slavija
 
0 0
1 3
Borac Banja Luka
 
Siroki Brijeg
 
1 0
1 1
Cruzeiro
 
Chapecoense
 
0 1
4 2
Palmeiras
 
Internacional
 
0 1
0 1
América RN
 
Paraná
 
1 2
2 3
Bragantino
 
ABC
 
0 0
1 0
Ponte Preta
 
Náutico
 
0 0
2 0
Vasco da Gama
 
Avaí
 
0 2
0 5
Duque de Caxias
 
Guaratinguetá
 
0 3
0 3
Macaé
 
Madureira
 
1 1
1 2
CRB
 
Botafogo PB
 
1 1
1 1
Paysandu
 
Salgueiro
 
1 0
1 0
Penapolense
 
Londrina
 
0 0
0 0
Estrela do Norte
 
Itapora
 
1 1
3 1
Goianésia
 
Luziânia
 
0 1
1 1
Interporto
 
Guarany de Sobral
 
1 0
2 1
Ipatinga
 
Confiança
 
0 1
0 1
Vitória da Conquista
 
Porto
 
0 0
1 1
Princesa Solimões
 
Gênus
 
2 1
3 2
São Raimundo RR
 
Atlético Acreano
 
1 0
3 4
Slavia Sofia
 
Lovech
 
0 1
0 2
Haskovo
 
Botev Plovdiv
 
0 0
1 2
Marek
 
Lokomotiv Sofia
 
0 1
0 1
Lokomotiv Plovdiv
 
CSKA Sofia
 
0 0
0 3
Bansko
 
Botev Galabovo
 
0 0
2 0
Botev Vratsa
 
Montana
 
1 1
1 4
Dobrudzha 1919
 
Burgas
 
1 0
1 0
Rakovski 2011
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
0 1
0 3
Spartak Varna
 
Septemvri Simitli
 
0 2
1 2
OFK Pirin
 
Sozopol
 
1 0
2 1
Chernomoretz Burgas
 
Lokomotiv Mezdra
 
0 0
1 2
Vereya
 
Pirin Razlog
 
0 1
2 1
Niagara United
 
Waterloo
 
   
2 6
Serbian White Eagles
 
York Region Shooters
 
   
1 1
Toronto Croatia
 
North York Astros
 
   
1 0
Magallanes
 
La Serena
 
0 0
0 1
Rangers
 
Iberia
 
1 0
2 0
Dalian Professional
 
Guangzhou R&F
 
0 0
0 0
Shanghai Shenxin
 
Tianjin Teda
 
0 0
0 1
Alianza Petrolera
 
Atlético Huila
 
0 0
0 0
Uniautonoma
 
Boyacá Chicó
 
0 1
1 1
Santos de Guápiles
 
Puma Generaleña
 
0 1
2 1
Slaven Koprivnica
 
Lokomotiva Zagreb
 
0 1
0 2
Imotski
 
Inter Zaprešić
 
0 1
1 4
Sesvete
 
Rudeš
 
1 0
3 0
Othellos
 
Nea Salamis
 
0 1
0 1
Baník Sokolov
 
Viktoria Žižkov
 
0 0
0 1
Karviná
 
FK Pardubice
 
0 1
1 3
Frýdek-Místek
 
Kolín
 
1 0
1 0
Opava
 
Sigma Olomouc
 
0 0
0 0
Bohemians 1905
 
Hradec Králové
 
1 1
1 1
Slovácko
 
Příbram
 
2 0
4 1
Slovan Liberec
 
Baník Ostrava
 
3 0
6 0
Mladá Boleslav
 
Slavia Praha
 
2 1
2 1
SønderjyskE
 
Randers
 
1 0
1 1
Sheffield Wednesday
 
Nottingham Forest
 
0 1
0 1
Brighton & Hove Albion
 
Charlton Athletic
 
0 1
2 2
Derby County
 
Ipswich Town
 
1 0
1 1
Fulham
 
Cardiff City
 
1 0
1 1
Leeds United
 
Bolton Wanderers
 
1 0
1 0
Middlesbrough
 
Reading
 
0 1
0 1
Millwall
 
Blackpool
 
1 0
2 1
Norwich City
 
AFC Bournemouth
 
1 1
1 1
Rotherham United
 
Brentford
 
0 1
0 2
Watford
 
Huddersfield Town
 
1 0
4 2
Wigan Athletic
 
Birmingham City
 
3 0
4 0
Wolverhampton Wanderers
 
Blackburn Rovers
 
2 0
3 1
1874 Northwich
 
Prescot Cables
 
   
3 3
Abingdon United
 
Egham Town
 
   
1 0
AFC Hayes
 
Holmer Green
 
   
1 1
AFC Kempston Rovers
 
Sileby Rangers
 
   
4 0
AFC Portchester
 
Folland Sports
 
   
1 4
AFC Totton
 
Gillingham Town
 
   
2 0
AFC Wulfrunians
 
Boldmere St Michaels
 
   
1 2
Alresford Town
 
Sherborne Town
 
   
2 2
Armthorpe Welfare
 
Marske United
 
   
1 4
Ashford Town (Middlesex)
 
Daventry Town
 
   
1 1
Ashford United
 
Chipstead
 
   
0 1
Aveley
 
Basildon United
 
   
2 0
Aylesbury United
 
Aylesbury
 
   
2 3
Barkingside
 
Wivenhoe Town
 
   
5 0
Basford United
 
Sheffield
 
   
3 3
Bashley
 
Winchester City
 
   
0 2
Bedfont & Feltham
 
Leighton Town
 
   
3 2
Bemerton Heath Harlequins
 
Bournemouth FC
 
   
0 0
Bishop Auckland
 
Jarrow Roofing Boldon
 
   
4 4
Bishop's Cleeve
 
Ascot United
 
   
1 0
Blaby & Whetstone Athletic
 
Stratford Town
 
   
1 0
Blackfield & Langley
 
Highworth Town
 
   
4 0
Bodmin Town
 
Witheridge
 
   
4 1
Bowers & Pitsea
 
Colney Heath
 
   
1 0
Bradford Town
 
Wootton Bassett Town
 
   
2 1
Brentwood Town
 
Potters Bar Town
 
   
1 0
Bridgwater Town
 
Brislington
 
   
1 0
Bridlington Town
 
Northallerton Town
 
   
3 0
Burgess Hill Town
 
Eastbourne Town
 
   
1 0
Burnham Ramblers
 
Hadleigh United
 
   
1 3
Burscough
 
Mossley
 
   
1 1
Carlton Town
 
Handsworth Parramore
 
   
2 1
Chatham Town
 
Whyteleafe
 
   
1 2
Cheltenham Saracens
 
Fleet Town
 
   
1 3
Cheshunt
 
Thurrock
 
   
0 1
Cinderford Town
 
Horndean
 
   
1 2
Clipstone
 
Loughborough University
 
   
2 1
Clitheroe
 
Seaham Red Star
 
   
3 2
Codicote
 
Tilbury
 
   
1 1
Cogenhoe United
 
Kettering Town
 
   
1 4
Coleshill Town
 
Bromsgrove Sporting
 
   
2 2
Congleton Town FC
 
Salford City
 
   
0 0
Consett AFC
 
Whickham
 
   
2 0
Coventry Sphinx
 
Bedworth United
 
   
0 0
Cowes Sports FC
 
Yate Town
 
   
0 1
Cray Wanderers
 
Molesey
 
   
3 1
Deal Town
 
Chessington & Hook United
 
   
1 1
Dereham Town
 
St Ives Town
 
   
2 2
Droylsden
 
Runcorn Linnets
 
   
4 0
Dudley Town
 
Market Drayton Town
 
   
0 6
Dunston
 
Durham City
 
   
3 0
East Grinstead Town
 
Raynes Park Vale
 
   
2 2
East Preston
 
Holmesdale
 
   
2 1
Eastbourne United
 
Hastings United
 
   
2 3
Ellistown & Ibstock Utd.
 
Kirby Muxloe
 
   
1 0
Epsom & Ewell FC
 
Croydon
 
   
1 1
Evesham United
 
Kidsgrove Athletic
 
   
3 1
Fareham Town
 
Longwell Green Sports
 
   
0 3
Farsley Celtic
 
Athersley Recreation
 
   
4 1
Faversham Town
 
Westfield
 
   
2 1
Fisher
 
Ramsgate
 
   
2 4
Garforth Town
 
Harrogate Railway
 
   
1 2
Godmanchester Rovers
 
Newmarket Town
 
   
2 3
Gresley
 
Cleethorpes Town
 
   
0 0
Hanwell Town
 
Biggleswade United FC
 
   
1 2
Hanworth Villa
 
North Greenford United
 
   
1 1
Harefield United
 
Leverstock Green
 
   
1 2
Hartley Wintney
 
Frimley Green
 
   
2 1
Hertford Town
 
Great Wakering Rovers
 
   
3 2
Holbeach United
 
Boston United
 
   
2 4
Horsham
 
Corinthian-Casuals
 
   
1 0
Ipswich Wanderers
 
Hoddesdon Town
 
   
2 1
Knaphill
 
Badshot Lea
 
   
2 1
Knaresborough Town
 
West Allotment Celtic
 
   
0 1
Leek Town
 
Lichfield City
 
   
5 1
Lincoln United
 
Brigg Town
 
   
4 0
London Tigers
 
FC Clacton
 
   
2 0
Lordswood
 
Hythe Town
 
   
2 2
Loughborough Dynamo
 
Coalville Town
 
   
0 2
Maldon & Tiptree
 
London Colney
 
   
1 2
Maltby Main
 
Glossop North End
 
   
0 7
Mangotsfield United
 
Cribbs
 
   
4 1
Merthyr Town
 
Larkhall Athletic
 
   
0 1
Milton United
 
Marlow
 
   
2 1
Mole Valley SCR
 
Carshalton Athletic
 
   
1 5
Needham Market
 
Soham Town Rangers
 
   
1 0
New Mills
 
Squires Gate
 
   
2 3
Newcastle Benfield FC
 
Kendal Town
 
   
0 0
Newcastle Town
 
Chasetown
 
   
0 0
Newport Isle of Wight FC
 
Winterbourne United
 
   
5 2
North Leigh
 
Flackwell Heath FC
 
   
1 2
Northwich Victoria
 
AFC Emley
 
   
4 0
Northwood
 
Kings Langley
 
   
1 1
Odd Down
 
Willand Rovers
 
   
0 2
Padiham
 
Shildon AFC
 
   
0 1
Peterborough Northern Star
 
Mildenhall Town FC
 
   
0 2
Radcliffe Borough
 
Atherton Collieries
 
   
2 2
Rainworth Miners Welfare
 
Staveley MW
 
   
0 3
Redbridge
 
AFC Sudbury
 
   
1 1
Redhill
 
Horsham YMCA
 
   
0 0
Retford United
 
Holwell Sports
 
   
1 3
Ringmer
 
Merstham
 
   
0 4
Royston Town
 
Brightlingsea Regent
 
   
2 3
Runcorn Town
 
Goole
 
   
1 1
Rushden & Diamonds
 
Bedford Town
 
   
1 1
Saffron Walden Town FC
 
Welwyn Garden City
 
   
1 1
Shawbury United
 
Tividale
 
   
3 3
Shepshed Dynamo
 
Quorn
 
   
2 0
Shepton Mallet
 
Saltash United
 
   
0 0
Sholing
 
Bristol Manor Farm
 
   
3 1
Shrivenham
 
Shortwood United
 
   
1 6
Sittingbourne
 
Dorking Wanderers
 
   
0 3
Slimbridge
 
Chalfont St Peter
 
   
0 1
South Park
 
Thamesmead Town
 
   
2 1
Spalding United
 
Heanor Town
 
   
1 0
Sporting Khalsa
 
Tipton Town
 
   
0 1
St Margaretsbury
 
Romford
 
   
0 4
Stafford Town
 
Norton United
 
   
1 4
Staines Lammas
 
Barton Rovers
 
   
1 8
Stockport Sports
 
Ossett Town
 
   
1 5
Stocksbridge Park Steels
 
Bamber Bridge
 
   
0 2
Sutton Coldfield Town
 
Brocton
 
   
3 3
Swindon Supermarine
 
Hallen
 
   
1 0
Tadcaster Albion
 
Spennymoor Town
 
   
0 2
Taunton Town
 
Clevedon Town
 
   
4 1
Thame
 
Highmoor Ibis
 
   
3 2
Tiverton Town
 
Plymouth Parkway
 
   
1 0
Tooting & Mitcham United
 
Three Bridges
 
   
0 0
Walsall Wood
 
Stafford Rangers
 
   
0 3
Waltham Abbey
 
Cockfosters
 
   
6 3
Walton & Hersham
 
Herne Bay
 
   
1 2
Walton Casuals
 
Whitstable Town
 
   
1 1
Ware
 
Felixstowe & Walton United
 
   
0 3
Warrington Town
 
Barton Town Old Boys
 
   
4 1
Washington
 
Lancaster City
 
   
0 7
Wellington AFC
 
Stourport Swifts
 
   
2 3
West Auckland Town
 
Darlington 1883
 
   
1 1
West Didsbury & Chorlton
 
Brighouse Town
 
   
0 3
Westfields
 
Rugby Town
 
   
0 2
Whitton United
 
Haverhill Borough
 
   
0 2
Wimborne Town
 
St Austell
 
   
3 2
Windsor
 
Godalming Town
 
   
0 2
Winterton Rangers FC
 
Ossett Albion
 
   
0 3
Wisbech Town
 
Kirkley & Pakefield
 
   
2 1
Worthing
 
Guernsey
 
   
2 0
Wroxham
 
Great Yarmouth Town
 
   
4 1
Colchester United
 
Peterborough United
 
0 2
1 3
Doncaster Rovers
 
Oldham Athletic
 
0 1
0 2
Fleetwood Town
 
Leyton Orient
 
0 1
1 1
Gillingham
 
Crewe Alexandra
 
2 0