Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Argentino Rosario
 
Mercedes
 
1 1
1 2
Colón Res.
 
Instituto Res.
 
0 0
2 0
Gimnasia Esgrima Res.
 
Huracán Res.
 
0 0
2 1
Independiente Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
1 0
Talleres Córdoba Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
1 0
1 1
Estudiantes de San Luis
 
Sportivo Peñarol
 
3 0
4 1
9 de Julio Rafaela
 
Central Norte
 
1 1
1 1
Sportivo Belgrano
 
El Linqueño
 
4 0
4 0
Unión Sunchales
 
Sportivo Las Parejas
 
3 0
5 1
North Pine U23
 
Mt Gravatt U23
 
   
2 1
Darwin Hearts
 
Mindil Aces
 
3 2
4 3
Gold Coast Knights
 
Peninsula Power
 
0 0
5 0
Modbury Jets
 
Adelaide United ||
 
0 3
2 7
LASK Juniors OÖ U18
 
Ried U18
 
2 0
2 0
Leithaprodersdorf
 
Siegendorf
 
0 0
0 3
Bad Sauerbrunn
 
St. Margarethen
 
2 0
3 0
Marz
 
Schattendorf
 
   
0 0
Parndorf
 
Deutschkreutz
 
0 0
0 0
Donau Klagenfurt
 
Bleiburg
 
   
0 1
Velden
 
Treibach
 
0 0
0 0
Völkermarkt
 
Ferlach
 
   
1 1
Wolfsberg
 
Köttmannsdorf
 
   
3 3
Klagenfurter AC 1909
 
Austria Klagenfurt II
 
0 0
0 1
Kottingbrunn
 
USC Rohrbach
 
0 0
1 1
Langenrohr
 
Wiener Neustadt
 
   
2 1
Ortmann
 
Kilb
 
   
3 2
Korneuburg
 
Zwettl
 
   
2 2
Union Perg
 
Mondsee
 
2 0
2 0
Bad Schallerbach
 
Friedburg / Pöndorf
 
0 0
1 1
SPG Kornspitz Pregarten
 
Vortuna Bad Leonfelden
 
   
4 4
Salzburger AK
 
Union Henndorf
 
   
1 3
Straßwalchen
 
Puch
 
   
0 2
Fürstenfeld
 
Ilz
 
0 0
1 1
Gnas
 
Fehring
 
0 1
0 1
Kalsdorf
 
Koflach
 
   
3 2
SC Bruck an der Mur
 
FSC Hochegger Dächer
 
0 0
0 2
Schladming
 
Frauental
 
   
1 0
Tillmitsch
 
Lebring
 
0 2
0 5
TuS Heiligenkreuz
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
2 2
Fügen
 
Innsbrucker AC
 
2 1
3 3
Kematen
 
Völs
 
0 3
0 3
Kitzbühel
 
Wörgl
 
   
0 0
Lauterach
 
Austria Lustenau II
 
1 1
1 1
Gerasdorf Stammersdorf
 
Wienerberg
 
0 1
2 1
Schwechat
 
Red Star Penzing
 
0 2
0 3
Allerheiligen
 
Wallern / Marienkirchen
 
0 2
1 3
Deutschlandsberger SC
 
LASK Juniors
 
3 1
3 1
Gurten
 
WSPG Wels
 
0 0
0 0
Voitsberg
 
Ried II
 
1 0
3 0
Ardagger
 
Mauerwerk
 
0 0
0 0
Draßburg
 
Favoritner AC
 
0 0
2 1
Krems
 
TWL Elektra
 
3 1
3 1
Mannsdorf
 
Leobendorf
 
0 0
1 1
Traiskirchen
 
Wiener SC
 
1 0
1 0
Schwaz
 
SVG Reichenau
 
0 1
1 1
Kufstein
 
TSV St. Johann
 
1 0
3 0
Kolos Kirovsk
 
Spartak
 
   
   
KV Oostende
 
Ganshoren
 
2 0
5 0
Flavion-Morialmé
 
Evelette-Jallet
 
   
0 3
Moen
 
Lauwe
 
   
0 1
KV Oostende U21
 
Sint-Truiden U21
 
1 1
1 1
Sottegem W
 
Kester-Gooik W
 
   
2 3
White Star Woluwé W
 
Genk W
 
0 1
0 4
Ituano
 
Vila Nova
 
0 2
1 2
Spartak Varna
 
Fratria
 
2 0
3 1
RC Bobo-Dioulasso
 
RCK
 
0 0
0 0
York9
 
Valour
 
0 1
1 3
Recoleta
 
Cobreloa
 
1 1
1 2
Santiago Morning
 
Puerto Montt
 
0 1
2 2
Melipilla
 
Lautaro de Buin
 
1 0
1 0
Real San Joaquín
 
Deportes Limache
 
0 0
0 3
Fernández Vial
 
Concepcion
 
1 0
1 0
Fortaleza CEIF
 
Patriotas Boyacá
 
0 0
1 0
Barranquilla
 
Real Cartagena
 
0 0
0 0
Sanga Balende
 
Don Bosco
 
   
   
Céleste
 
Motema Pembe
 
0 1
1 3
Sesvete
 
Vukovar
 
1 0
1 2
Sokol Brozany
 
Ústí nad Labem
 
0 1
0 1
Zlín II
 
Třinec
 
1 2
2 2
Viktoria Otrokovice
 
Karvina II
 
0 3
0 5
Hlučín
 
Banik Ostrava II
 
1 0
1 1
Hranice
 
Blansko
 
1 0
2 1
Doubravka
 
Jindrichuv Hradec
 
1 1
1 3
Gørslev
 
Tarnby FF
 
0 0
1 0
Herlev
 
Allerod
 
0 1
0 1
Bowers & Pitsea
 
Gorleston
 
3 1
3 1
Uxbridge
 
Sevenoaks Town
 
0 0
1 2
Burnley U21
 
Queens Park Rangers U21
 
1 0
3 0
Sheffield Wednesday U21
 
Charlton Athletic U21
 
0 0
0 2
K-Järve JK Järve
 
Phoenix
 
1 2
1 6
Poland U20
 
Portugal U20
 
3 0
4 0
Georgia
 
Spain
 
0 4
1 7
Bosnia and Herzegovina
 
Liechtenstein
 
2 1
2 1
Croatia
 
Latvia
 
3 0
5 0
Cyprus
 
Scotland
 
0 3
0 3
Luxembourg
 
Iceland
 
1 0
3 1
Slovakia
 
Portugal
 
0 1
0 1
Turkey
 
Armenia
 
0 0
1 1
Nadroga
 
Suva
 
   
2 1
Atlantis II
 
PKKU
 
0 1
0 4
P-Iirot
 
HJS Akatemia
 
1 1
2 1
Tampere United
 
Atlantis
 
0 1
0 2
IPS Edustus
 
MiPK
 
1 2
2 6
MP II
 
KoPa
 
4 0
8 1
FC Komeetat
 
Jyväskylä Blackbird
 
   
0 1
JPS
 
Kings
 
0 1
1 2
Andrézieux
 
Le Puy F.43 Auvergne
 
0 0
0 2
Bergerac
 
Trélissac
 
0 0
3 1
Les Herbiers
 
Angoulême
 
0 1
0 1
Stade Briochin
 
Guingamp II
 
0 0
1 2
Chasselay MDA
 
Martigues
 
0 0
0 0
Dijon
 
Villefranche
 
1 0
2 0
Épinal
 
Sochaux
 
0 1
0 3
Marignane Gignac CB
 
Nancy
 
1 1
1 1
Nîmes
 
Châteauroux
 
0 1
2 2
Niort
 
Cholet
 
0 0
2 0
Varketili
 
Zestafoni
 
1 1
3 2
St. Pauli W
 
Hamburger SV W
 
0 4
1 7
Mutschelbach
 
Sonnenhof Großaspach
 
0 1
0 5
Villingen
 
FC Holzhausen
 
1 0
2 0
CfR Pforzheim
 
VfR Mannheim
 
3 0
5 0
ATSV Erlangen
 
TSV Abtswind
 
0 0
0 0
Gebenbach
 
Eltersdorf
 
1 2
1 4
Ingolstadt II
 
SC Feucht
 
2 1
4 2
Ismaning
 
Heimstetten
 
0 1
1 1
Erlbach
 
Landsberg
 
0 0
0 1
Rugenbergen
 
Dassendorf
 
0 1
0 4
ETSV Hamburg
 
Türkiye
 
1 0
3 0
Süderelbe
 
Buchholz
 
1 1
3 3
Victoria Hamburg
 
TSV Sasel
 
2 1
3 2
Sportfreunde Lotte
 
Gievenbeck
 
1 2
3 2
Schermbeck
 
Türkspor Dortmund
 
1 1
2 3
Sportfreunde Siegen
 
ASC Dortmund
 
0 1
1 2
Reinickendorfer Fuchse
 
Eintracht Mahlsdorf
 
   
2 4
Stern Marienfelde
 
BSV Heinersdorf
 
   
0 1
Traktor Boxhagen
 
Hurturkel
 
   
5 1
Türkspor Berlin
 
Sparta Lichtenberg
 
   
0 3
Vilzing
 
Aubstadt
 
2 0
2 0
Schweinfurt
 
Wacker Burghausen
 
0 1
2 1
Bayreuth
 
Viktoria Aschaffenburg
 
2 1
2 1
Memmingen
 
Illertissen
 
0 2
1 4
Havelse
 
St. Pauli II
 
1 1
1 1
Homburg
 
FSV Frankfurt
 
0 0
1 1
Ellas Syros
 
Afantou
 
   
1 0
Dalvík / Reynir
 
Höttur / Huginn
 
3 1
4 2
Augnablik
 
Hvíti riddarinn
 
2 0
4 2
Ýmir
 
Reynir
 
1 2
3 5
Tzeirei Kafr Kanna
 
Hapoel Bnei Zalafa
 
0 1
2 1
Hapoel Bu'eine
 
MS Tira
 
2 0
3 1
Hapoel Migdal Haemek
 
Ironi Nesher
 
0 0
1 0
Kiryat Yam SC
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
0 1
0 1
Ironi Baka El Garbiya
 
Hapoel Kfar Kana
 
2 0
2 1
Hapoel Kaukab
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
0 0
1 1
Hapoel Herzliya
 
Agudat Sport Nordia
 
0 0
0 0
Hapoel Bnei Pardes
 
Ihud Bnei Baka
 
0 1
0 3
Hapoel Gedera
 
Ironi Kiryat Gat
 
   
2 7
Beitar Nahariya
 
Maccabi B. Jadeidi-Makr
 
1 0
3 1
MS Jerusalem
 
Ramla
 
   
6 6
Maccabi Ironi Yafia
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
1 2
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
   
3 0
Sderot
 
Hapoel Yeruham
 
   
4 0
MS Tirat HaCarmel
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
0 0
0 0
Beitar Petah Tikva
 
Hakoah Ramat Gan
 
0 1
0 1
Hapoel Hod Hasharon
 
Sporting Tel Aviv
 
0 2
0 4
Hapoel Bnei Musmus
 
Hapoel Yafia
 
   
2 1
Hapoel Kiryat Ono
 
Inter Aly'aa Tel Aviv
 
   
1 2
Maccabi Neve Sha'anan
 
Maccabi Achva Fureidis
 
   
3 0
Tzeirey Tira
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
0 0
3 0
Ahi Akko
 
Ironi Bnei Kabul
 
   
2 1
Bnei Eilat
 
Hapoel Ar'ara BaNegev
 
   
   
Pineto
 
Virtus Entella
 
0 0
0 0
Vis Pesaro
 
Olbia
 
0 0
0 1
Tapatío
 
Mineros de Zacatecas
 
1 0
1 0
Atlas W
 
Atlético San Luis W
 
1 1
2 1
Inter Playa del Carmen
 
Sporting Canamy
 
1 0
1 1
Deportivo Dongu
 
Ciervos
 
1 3
1 3
Chilangos
 
Caja Oblatos CFD
 
1 0
1 1
Willem II
 
MVV Maastricht
 
1 1
2 1
AZ W
 
Excelsior Rotterdam W
 
0 0
1 1
Fortuna Sittard W
 
PEC Zwolle W
 
0 0
3 1
Panama
 
Martinique
 
1 0
3 0
Guatemala
 
El Salvador
 
1 0
2 0
Belize
 
St. Vincent and the Grenadines
 
1 0
1 2
Bermuda
 
French Guiana
 
0 0
0 0
Haiti
 
Cuba
 
0 0
0 0
Barbados
 
Montserrat
 
2 1
2 3
Dominican Republic
 
Nicaragua
 
0 2
0 2
Grenada
 
Suriname
 
0 0
1 1
Glentoran BU W
 
Ballymena Allstars W
 
0 0
11 0
Crusaders Strikers W
 
Sion Swifts W
 
0 0
1 0
Panamá Oeste
 
Atlético Chiriquí II
 
   
8 0
Sporting SM II
 
Tauro II
 
0 0
1 1
Veraguas
 
San Francisco II
 
1 1
1 2
Sportivo San Lorenzo
 
2 de Mayo
 
0 1
0 1
Deportivo Santaní
 
Rubio Ñú
 
0 0
0 1
Jastrzębie
 
Lech Poznań II
 
0 0
0 2
Chojniczanka Chojnice
 
SKRA Częstochowa
 
0 0
0 0
Broń Radom
 
Concordia Elbląg
 
0 0
3 1
Luzino
 
Sokół Kleczew
 
0 0
0 0
Unia Swarzedz
 
Polonia Środa
 
1 1
1 1
Wiązownica
 
NKP Podhale
 
1 1
2 2
Os Limianos
 
Varzim
 
2 1
2 2
Bray Wanderers
 
Galway United
 
1 1
1 4
Kerry
 
Longford Town
 
0 0
0 0
Treaty United
 
Wexford Youths
 
1 0
1 2
Finn Harps
 
Waterford United
 
0 1
0 4
Aerostar Bacău
 
Ştiinţa Miroslava
 
1 1
2 1
FC Bacău
 
CSM Bacău
 
0 3
0 3
Minerul Ocna Dej
 
SCM Zalău
 
0 0
1 2
Sânmartin
 
Sănătatea Cluj
 
0 1
3 1
Olimpia MCMXXI
 
Sighetu Marmatiei
 
0 2
2 2
Dacia Unirea Brăila
 
Viitorul Şuţeşti
 
1 0
2 1
Focsani
 
Voința Limpeziș
 
0 0
3 1
Dunărea Călăraşi
 
Progresul Fundulea
 
2 1
3 1
Înainte Modelu
 
Afumaţi
 
0 1
0 4
ARO Muscelul Câmpulung
 
Popești-Leordeni
 
0 0
0 0
Pucioasa
 
Tricolorul Breaza
 
1 1
2 2
Kids Tâmpa Braşov
 
Olimpic Zărneşti
 
1 0
1 1
Odorheiu Secuiesc
 
SR Municipal Braşov
 
2 0
5 0
Dunarea Turris Turnu Magurele
 
CSM Râmnicu Vâlcea
 
0 0
2 0
Horezu
 
Oltul Curtişoara
 
0 1
1 3
Sporting Roşiori
 
Vediţa Coloneşti
 
1 2
1 4
Cetate Deva
 
Ghiroda
 
0 2
2 2
Gilortul
 
Viitorul Şimian
 
2 1
2 2
Avântul Periam
 
Phoenix Buziaș
 
0 1
1 2
Gloria Lunca Teuz Cermei
 
Progresul Pecica
 
0 0
1 1
Ineu
 
Peciu Nou
 
0 0
0 0
ACS Târgu Mureș 1898
 
Metalurgistul Cugir
 
0 1
1 3
Gloria Bistrita
 
Industria Galda de Jos
 
3 1
5 1
Universitatea Alba Iulia
 
Unirea Alba Iulia
 
   
2 1
Viitorul Cluj
 
Unirea Ungheni
 
0 1
0 3
SSU Poli Timişoara W
 
Universitatea Alexandria
 
0 0
6 0
Legion Dynamo
 
Alaniya Vladikavkaz II
 
2 0
5 2
Mashuk-KMV
 
Spartak Nal'chik
 
0 1
0 2
Zvezda 2005 W