Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Nigeria
 
Cameroon
 
1 2
3 2
Egypt
 
South Africa
 
0 0
0 1
Bayside United
 
Taringa Rovers
 
1 1
2 3
Belconnen United
 
Cooma Tigers
 
1 2
2 3
Woden Weston
 
Riverina Rhinos
 
1 1
1 1
Sutherland Sharks
 
Marconi Stallions
 
0 1
0 3
Mt Druitt Town
 
Sydney United
 
0 0
0 0
Sydney II
 
Rockdale City Suns
 
0 1
3 1
Valentine
 
Weston Bears
 
1 1
1 3
Hamilton Olympic
 
Edgeworth Eagles
 
1 0
1 4
Redlands United
 
SWQ Thunder
 
2 0
4 2
Brisbane Strikers
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
3 1
5 2
Gold Coast Knights
 
Moreton Bay United
 
1 0
1 0
Magpies Crusaders
 
Peninsula Power
 
1 4
1 7
Western Pride
 
Sunshine Coast
 
3 0
6 0
Adelaide Blue Eagles
 
Adelaide Olympic
 
0 2
0 4
Adelaide Comets
 
South Adelaide Panthers
 
3 0
6 0
Adelaide Raiders
 
West Adelaide
 
1 1
4 1
Adelaide United ||
 
Para Hills Knights
 
1 0
3 0
Campbelltown City
 
Adelaide City
 
2 1
3 3
NE MetroStars
 
Croydon Kings
 
1 2
1 4
Riverside Olympic
 
South Hobart
 
0 0
0 0
Launceston City
 
Clarence United
 
4 0
4 0
Kingborough Lions
 
Olympia Warriors
 
1 0
2 3
Green Gully
 
South Melbourne
 
0 0
0 0
Hume City
 
Port Melbourne
 
1 0
1 0
Altona Magic
 
Heidelberg United
 
0 0
0 1
Dandenong Thunder
 
Dandenong City
 
1 0
1 1
Armadale
 
Bayswater City
 
0 0
0 3
Balcatta
 
Inglewood United
 
0 1
0 1
Cockburn City
 
Floreat Athena
 
0 2
0 3
ECU Joondalup
 
Stirling Lions
 
0 0
1 1
Perth
 
Perth Glory II
 
1 0
5 0
Sorrento
 
Rockingham City
 
2 0
3 0
Green Gully U20
 
South Melbourne U20
 
0 2
0 2
Altona Magic U20
 
Heidelberg United U20
 
0 1
0 1
Dandenong Thunder U20
 
Dandenong City U20
 
0 0
2 0
Hume City U20
 
Port Melbourne U20
 
0 1
2 1
Brunswick City
 
Moreland Zebras
 
   
1 2
Eastern Lions
 
Springvale White Eagles
 
   
3 0
Langwarrin
 
Murray United
 
   
2 1
Moreland City
 
Ballarat City
 
   
3 2
Northcote City
 
Goulburn Valley Suns
 
   
1 4
Manningham United Blues
 
Box Hill United
 
   
3 1
Geelong SC
 
Whittlesea Ranges
 
   
2 3
Melbourne City II
 
Bulleen Lions
 
   
2 2
Muktijoddha SKC
 
Rahmatgonj MFS
 
0 0
0 0
Mohammedan Dhaka
 
Abahani Chittagong
 
0 0
2 0
Sheikh Russel
 
Sheikh Jamal
 
2 1
2 1
Belshina
 
Orsha
 
2 0
5 0
Granit
 
Ruh Brest
 
0 2
0 5
Khimik Svetlogorsk
 
Gomelzheldortrans
 
0 2
0 3
Smolevichy-STI
 
Smorgon
 
0 0
1 0
Baranovichi
 
Naftan
 
1 1
1 2
Sputnik
 
Lida
 
1 0
1 1
Volna
 
Krumkachy
 
0 0
0 1
Uzda
 
Kletsk
 
   
4 5
Ivatsevichi
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
   
3 0
CIST
 
Gorki
 
   
6 0
Viktoriya Maryina Horka
 
Neman-Agro
 
   
8 1
DYuSSh-3 Pinsk
 
Arsenal
 
   
0 8
Oshmyany
 
Energosbyt-BSATU
 
   
4 0
Osipovichy
 
SMI Autotrans
 
   
1 0
YuA-Stroy-DYuSSh
 
Belshina II
 
   
2 3
Ynergetyk-BDU
 
Neman Grodno
 
0 4
2 4
Shakhtyor
 
Minsk
 
2 2
3 2
Vitebsk
 
Dinamo Brest
 
0 0
0 1
Audax Rio
 
Nova Cidade
 
0 0
4 0
Duque de Caxias
 
Serrano RJ
 
2 0
2 0
Gonçalense
 
São Gonçalo EC RJ
 
2 1
3 2
Olaria
 
Artsul
 
0 0
0 0
Serra Macaense
 
Friburguense
 
0 1
1 2
Tigres do Brasil
 
Barra da Tijuca
 
1 0
2 0
Cabofriense U20
 
Volta Redonda U20
 
0 1
1 1
Madureira U20
 
Bangu U20
 
1 1
2 1
Água Santa
 
São Caetano
 
   
1 2
Votuporanguense
 
Mirassol
 
0 0
0 0
Andraus Brasil U19
 
J. Malucelli U19
 
   
   
Arapongas U19
 
Londrina U19
 
   
0 6
Cascavel U19
 
Toledo U19
 
   
3 0
Colorado PR U19
 
Maringá U19
 
   
0 4
Coritiba U19
 
GRECAL U19
 
   
7 0
Nacional PR U19
 
Cambé U19
 
   
4 0
Paraná U19
 
Athletico-PR U19
 
1 0
2 2
Paranavaí U19
 
Campo Mourão U19
 
   
3 2
Portuguesa Lond. U19
 
Rolândia U19
 
   
0 3
Rio Branco PR U19
 
Iraty U19
 
   
0 1
São José FC
 
Marília
 
0 0
1 1
Amparo
 
Itararé
 
   
1 0
Assisense
 
Andradina
 
   
0 2
Itapirense
 
Catanduva
 
0 0
0 0
Matonense
 
São José EC
 
0 0
0 0
Mauá
 
XV de Jaú
 
0 0
0 0
Independente SP
 
Francana
 
0 0
1 0
Botafogo SP U20
 
São Carlos U20
 
   
2 0
Corinthians U20
 
Taboão da Serra SP U20
 
4 0
6 0
Desportivo Brasil U20
 
Grêmio Osasco U20
 
3 0
3 1
EC São Bernardo U20
 
Água Santa U20
 
2 0
3 1
Guarani U20
 
Primavera SP U20
 
1 0
1 1
Juventus U20
 
Taubaté U20
 
0 0
1 0
Mirassol U20
 
Batatais U20
 
   
1 1
Novorizontino U20
 
Votuporanguense U20
 
6 0
8 1
Osasco Audax U20
 
Ituano U20
 
0 2
0 6
Palmeiras U20
 
São Bento U20
 
1 0
3 1
Penapolense U20
 
Linense U20
 
0 3
0 4
Ponte Preta U20
 
Capivariano U20
 
1 0
2 1
Portuguesa U20
 
Bragantino U20
 
1 0
1 1
RB Brasil U20
 
Nacional SP U20
 
5 0
5 0
Rio Claro SP U20
 
Ferroviária U20
 
0 0
0 0
Rio Preto U20
 
Comercial U20
 
1 0
3 0
Santo André U20
 
Santos U20
 
0 1
0 3
São Caetano U20
 
São Bernardo U20
 
0 0
4 2
Sao Paulo U20
 
Oeste U20
 
0 1
1 1
XV de Piracicaba U20
 
Velo Clube U20
 
0 2
2 2
ABC
 
Treze
 
1 0
2 0
Luverdense
 
EC São José
 
0 0
0 0
Remo
 
Juventude
 
0 0
0 0
Ypiranga Erechim
 
Atlético Acreano
 
0 0
2 0
Botafogo PB
 
Sampaio Corrêa
 
1 1
1 2
Confiança
 
Globo
 
1 0
2 1
Manaus
 
São Raimundo
 
1 0
1 0
Ituano
 
Vitória ES
 
0 0
2 1
Itabaiana
 
Fluminense de Feira
 
1 0
2 0
Bati Youth
 
Kirivong Sok Sen Chey
 
   
0 1
Cambodia Tiger
 
National Defense
 
0 0
3 1
Kompong Cham
 
Electricite du Cambodge
 
   
1 3
CSC Mississauga
 
Real Mississauga
 
   
1 1
Kingsman
 
Ukraine United
 
   
2 1
Hamilton City
 
SC Scarborough
 
   
1 1
Waterloo
 
Serbian White Eagles
 
   
1 2
Tigers Vancouver
 
Okanagan
 
   
3 2
Victoria Highlanders II
 
Surrey United
 
   
3 1
Forge
 
Edmonton
 
0 1
1 2
HFX Wanderers
 
York9
 
0 0
1 0
Pacific
 
Cavalry
 
0 2
2 3
Everton
 
Trasandino
 
0 0
1 0
Colina
 
Colchagua
 
1 1
2 2
San Antonio Unido
 
Fernández Vial
 
0 0
0 0
Deportes Vallenar
 
General Velásquez
 
1 1
2 2
Xinjiang Tianshan
 
Guangdong Southern Tigers F.C
 
1 1
3 0
Beijing BG
 
Meizhou Hakka
 
2 1
3 1
Heilongjiang Lava Spring
 
Shaanxi Chang'an
 
0 0
0 0
Nei Mongol Zhongyou
 
Sichuan Longfor
 
0 0
1 0
Qingdao Hainiu
 
Hangzhou
 
1 1
1 1
Nantong Zhiyun
 
Shijiazhuang Ever Bright
 
0 0
2 2
Beijing Guoan
 
Wuhan Zall
 
1 0
3 0
Guangzhou R&F
 
Chongqing Dangdai Lifan
 
1 1
4 2
Shanghai SIPG
 
Shanghai Shenhua
 
1 0
3 1
Cibao
 
Deportivo Pantoja
 
0 0
0 0
Universidad Católica
 
Técnico Universitario
 
2 1
6 2
Mushuc Runa
 
América de Quito
 
2 0
2 1
Olmedo
 
LDU Quito
 
0 1
0 2
K-Järve JK Järve
 
Elva
 
0 1
0 1
Rakvere Tarvas
 
Tallinna Kalev II
 
1 1
1 2
Levadia
 
Flora
 
0 1
1 2
Tulevik
 
Tammeka
 
0 0
0 1
Spartak Trnava
 
Slavia Praha
 
0 1
0 3
JäPS
 
PEPO
 
0 0
2 1
JIPPO
 
Viikingit
 
1 1
1 1
Kiffen
 
Klubi-04
 
1 2
1 3
Reipas
 
NJS
 
1 1
1 1
SJK Akatemia
 
RoPS II
 
3 0
5 1
JS Hercules
 
PK-37
 
2 0
3 0
KuFu-98
 
JBK
 
1 0
4 1
Myran W
 
HJK W
 
   
0 1
KuPS W
 
TPS W
 
   
4 0
Åland United W
 
ONS W
 
   
2 0
Jyväskylä Blackbird
 
Kings
 
   
7 0
Roi United
 
OTP
 
   
1 2
Kraft
 
Sporting Kristina
 
   
2 1
Moon
 
RoPo
 
   
2 5
Nykarleby IK
 
Esse IK
 
   
0 2
SoPa
 
TP-47
 
   
1 1
Honka
 
KuPS
 
0 1
1 2
KPV
 
VPS
 
1 0
2 1
RoPS
 
Mariehamn
 
0 2
1 2
Jaro
 
KTP
 
2 1
3 2
Kajaani
 
TPS
 
0 0
0 1
MuSa
 
Haka
 
1 0
1 5
MYPA
 
EIF
 
0 1
0 3
Oulu
 
TPV
 
2 2
3 3
Telavi
 
Zugdidi
 
0 0
2 0
Tskhinvali
 
Gagra
 
0 2
2 2
Shevardeni 1906
 
Guria
 
1 1
2 1
Fjardabyggd
 
KFG
 
   
3 1
Völsungur
 
Selfoss
 
1 0
2 1
Vestri
 
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
0 0
1 0
Einherji
 
Augnablik
 
   
1 1
Höttur / Huginn
 
KV
 
   
1 1
Kórdrengir
 
Sindri
 
3 0
4 2
Reynir
 
KF
 
1 4
1 5
Kormákur / Hvöt
 
KB
 
   
5 0
Samherjar
 
Mídas
 
   
3 2
Thróttur Reykjavík
 
Magni
 
4 0
7 0
ÍA
 
Fylkir
 
1 0
2 0
ÍBV
 
KR
 
0 1
1 2
PSIS Semarang
 
Persela
 
0 0
2 0
Martapura
 
Persatu Tuban
 
0 0
1 0
Persis Solo
 
Persik Kediri
 
0 0
1 1
Persita
 
PSPS Riau
 
3 0
5 0
PSBS Biak Numfor
 
Madura
 
0 0
1 0
PSMS
 
Perserang
 
0 1
3 2
Persiraja Banda Aceh
 
Cilegon United
 
0 1
2 1
Madura United
 
PSM
 
1 0
2 1
Alsinaat Alkahrabaiya
 
Naft Al-Janoob
 
1 0
1 0
Baghdad
 
Al Simawa
 
0 1
1 2
Erbil
 
Al Karkh
 
0 0
1 0
Naft
 
Naft Maysan
 
1 1
1 1
Al Talaba
 
Al Kahrabaa
 
0 0
0 0
Shimizu S-Pulse
 
Vissel Kobe
 
1 1
2 1
Kashima Antlers
 
Júbilo Iwata
 
2 0
2 0
Sanfrecce Hiroshima
 
Cerezo Osaka
 
0 1
1 1
Urawa Reds
 
Vegalta Sendai
 
1 0
1 0
Yokohama F. Marinos
 
Oita Trinita
 
0 0
1 0
Albirex Niigata
 
Omiya Ardija
 
1 1
2 1
Avispa Fukuoka
 
Gifu
 
0 2
1 3
Ryūkyū
 
Tochigi
 
2 0
3 0
Tokyo Verdy
 
Yokohama
 
1 2
2 3
Sagamihara
 
Vanraure Hachinohe
 
1 0
1 0
Tokyo U23
 
Kataller Toyama
 
0 1
1 1
Giravanz Kitakyushu
 
Parceiro Nagano
 
1 0
2 2
Kamatamare Sanuki
 
Cerezo Osaka U23
 
1 1
2 3
Gainare Tottori
 
Azul Claro Numazu
 
0 0
2 1
Astana II
 
Zhetysu II
 
   
0 3
Ekibastuz
 
Kaspiy
 
1 3
1 4
Kyzyl-Zhar
 
Akademiya Ontustik
 
0 0
5 0
Aktobe Jas
 
Baykonur
 
0 1
0 2
Bulat
 
Maqtaaral
 
2 0
4 0
Kyran
 
Altay
 
   
1 4
Akzhayik
 
Sport Academy Kairat
 
1 1
2 1
Taraz
 
Aktobe
 
1 0
1 1
Irtysh
 
Okzhetpes
 
0 0
2 1
Atyrau
 
Zhetysu
 
1 0
2 1
Kaisar
 
Shakhter Karagandy
 
2 1
2 2
Busan I'Park
 
Seoul E.
 
2 1
3 1
Gwangju
 
Ansan Greeners
 
1 0
1 0
Sangju Sangmu
 
Pohang Steelers
 
1 0
1 1
Seoul
 
Gangwon
 
1 1
2 2
Ulsan
 
Incheon United
 
0 0
1 0
Daegu
 
Gyeongnam
 
0 0
1 1
Gimpo
 
Yangpyeong
 
   
0 2
Paju Citizen
 
Hwaseong
 
   
1 2
Pyeongtaek Citizen
 
Cheongju
 
   
0 1
Icheon Citizen
 
Pocheon
 
   
1 2
Siheung Citizen
 
Chungju Citizen