Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

LASK Linz
 
St. Pölten
 
1 0
2 0
Salzburg
 
Admira
 
2 0
5 1
Dnepr Mogilev
 
Vitebsk
 
1 1
1 2
Dinamo Brest
 
Krumkachy
 
2 0
3 0
Gorodeya
 
Slavia
 
0 0
0 0
Hamoir
 
Merelbeke
 
   
1 0
Helson Helchteren
 
La Louvière Centre
 
   
0 2
Houtvenne
 
Ster-Francorchamps
 
   
4 0
Libramont
 
Rupel Boom
 
   
0 5
Solre-sur-Sambre
 
Walem
 
   
   
Brasschaat
 
KSC City Pirates
 
   
1 4
Marloie Sport
 
Hoogstraten
 
   
0 3
Robur
 
Bornem
 
   
   
RWDM
 
Leopoldsburg
 
   
3 1
Turnhout
 
Belœil
 
   
3 0
Esperanza Pelt
 
Thes Sport
 
   
   
Huy
 
UCE Liège
 
   
2 0
Spy
 
Cappellen
 
   
0 3
Zwarte Leeuw
 
Racing Waregem
 
   
4 0
La Louvière
 
Londerzeel
 
   
   
Racing Mechelen
 
Olsa Brakel
 
   
1 2
Tempo Overijse
 
Namur
 
   
2 1
Tubize
 
SV Roeselare
 
1 1
1 3
OH Leuven
 
Lierse
 
1 1
2 2
Royal Excel Mouscron
 
Sporting Charleroi
 
1 3
2 5
Kortrijk
 
Lokeren
 
1 0
1 0
Waasland-Beveren
 
Mechelen
 
1 1
2 2
Zulte-Waregem
 
Sint-Truiden
 
0 0
2 0
Wilstermann
 
Guabirá
 
1 0
3 0
Radnik Bijeljina
 
Zrinjski
 
   
2 1
Zeljeznicar
 
Vitez
 
   
1 0
Desportivo Brasil
 
Osasco Audax
 
0 0
1 0
Juventus
 
São Caetano
 
0 1
0 3
Nacional SP
 
Taubaté
 
0 0
1 0
Rio Branco SP
 
Inter de Limeira
 
1 0
1 2
Taboão da Serra
 
São Paulo B
 
2 0
2 2
Noroeste
 
Mirassol
 
0 0
0 0
Corinthians
 
Sport Recife
 
1 0
3 1
Fluminense
 
Atlético GO
 
2 1
3 1
CRB
 
América Mineiro
 
2 0
2 1
ABC
 
Ceará
 
0 0
0 1
Guarani
 
Internacional
 
0 1
0 2
Juventude
 
Santa Cruz
 
0 0
2 1
Boa
 
Paraná
 
1 0
2 1
Paysandu
 
Figueirense
 
0 1
0 1
Macaé
 
Ypiranga Erechim
 
0 1
0 2
Tombense
 
Volta Redonda
 
0 0
0 0
Bragantino
 
Mogi Mirim
 
1 0
1 0
São Bento
 
Tupi
 
2 0
2 0
Moto Club MA
 
CSA
 
1 0
1 1
ASA
 
Fortaleza
 
1 0
1 1
Salgueiro
 
Botafogo PB
 
0 0
1 0
EC São José
 
Atlético Acreano
 
0 1
0 1
Juazeirense
 
América RN
 
0 0
3 0
Vereya
 
Levski Sofia
 
2 0
2 0
Vitosha Bistritsa
 
Ludogorets
 
2 2
2 4
Botev Galabovo
 
Nesebar
 
1 0
2 1
Botev Vratsa
 
Neftohimik
 
2 0
4 0
Oborishte
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 1
1 2
Sozopol
 
Pomorie
 
0 0
1 2
Tsarsko selo
 
Lovech
 
0 0
0 0
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Strumska slava
 
1 0
4 3
Milton
 
Royal Toronto
 
   
1 7
Vorkuta
 
York Region Shooters
 
   
0 2
Magallanes
 
Ñublense
 
0 0
0 0
Copiapó
 
Puerto Montt
 
1 0
2 1
Barnechea
 
La Serena
 
2 1
3 1
Rangers
 
Unión San Felipe
 
0 1
1 1
Coquimbo Unido
 
Cobresal
 
1 0
1 0
Universidad Chile
 
Deportes Temuco
 
1 1
2 1
Palestino
 
Curicó Unido
 
1 1
2 1
Univ. Concepción
 
Santiago Wanderers
 
2 0
2 2
Unión Española
 
Universidad Católica
 
0 0
1 0
Beijing Guoan
 
Shandong Luneng
 
2 2
2 2
Guangzhou Evergrande
 
Tianjin Teda
 
0 0
3 0
Guizhou Zhicheng
 
Chongqing Dangdai Lifan
 
1 0
1 0
Hebei CFFC
 
Yanbian Funde
 
1 0
3 0
Jiangsu Suning
 
Henan Jianye
 
1 1
2 2
Shanghai Shenhua
 
Changchun Yatai
 
0 1
1 1
Envigado
 
Deportes Tolima
 
1 0
3 1
Atlético Huila
 
Rionegro Águilas
 
2 0
2 0
Alianza Petrolera
 
Jaguares de Córdoba
 
1 1
1 1
Once Caldas
 
Atlético Bucaramanga
 
0 1
0 2
Atlético
 
Valledupar
 
0 0
2 0
Leones
 
Orsomarso
 
0 0
1 0
Carmelita
 
UCR
 
0 1
1 2
Rudeš
 
Inter Zaprešić
 
0 1
0 2
Slaven Koprivnica
 
Cibalia
 
0 0
2 1
Pardubice
 
Frýdek-Místek
 
0 0
1 0
Třinec
 
Příbram
 
2 1
2 1
Opava
 
Vítkovice
 
3 1
6 2
Táborsko
 
Olympia Praha
 
0 1
2 2
Jiskra Domažlice
 
Chrudim
 
2 0
2 0
Bohemians 1905
 
Karviná
 
1 1
2 1
Sigma Olomouc
 
Slovan Liberec
 
1 0
2 1
Teplice
 
Dukla Praha
 
2 0
3 1
Zlín
 
Zbrojovka Brno
 
0 0
2 1
Hobro
 
Randers
 
1 0
2 0
Dragon
 
Santa Tecla
 
0 2
0 2
Pasaquina
 
Audaz
 
2 0
2 1
Bristol City
 
Barnsley
 
3 0
3 1
Burton Albion
 
Cardiff City
 
0 0
0 1
Fulham
 
Norwich City
 
1 0
1 1
Ipswich Town
 
Birmingham City
 
0 0
1 0
Preston North End
 
Sheffield Wednesday
 
0 0
1 0
Queens Park Rangers
 
Reading
 
1 0
2 0
Sheffield United
 
Brentford
 
1 0
1 0
Wolverhampton Wanderers
 
Middlesbrough
 
1 0
1 0
Aston Villa
 
Hull City
 
1 0
1 1
Litherland Remyca
 
AFC Liverpool
 
   
2 0
Bracknell Town
 
Cowes Sports FC
 
   
3 0
Abbey Rangers
 
Cray Valley (PM)
 
   
1 3
AC London
 
Crawley Down Gatwick
 
   
3 2
AFC Mansfield
 
Hall Road Rangers
 
   
2 1
AFC Wulfrunians
 
Shawbury United
 
   
3 0
Albion Sports
 
Nelson
 
   
2 0
Amesbury Town
 
Eversley & California
 
   
4 0
Ardley United
 
Baldock Town
 
   
1 3
Armthorpe Welfare
 
Liversedge
 
   
1 1
Arundel FC
 
Pagham
 
   
0 4
Ashington AFC
 
Sunderland Ryhope CW
 
   
1 0
Athersley Recreation
 
West Didsbury & Chorlton
 
   
0 5
Barnoldswick Town
 
Jarrow Roofing Boldon
 
   
3 1
Bashley
 
Fareham Town
 
   
2 4
Biggleswade
 
Wisbech Town
 
   
1 4
Billingham Town
 
Pickering Town CFC
 
   
0 3
Binfield
 
Chichester City
 
   
4 3
Birstall United
 
South Normanton Athletic
 
   
3 0
Boston Town FC
 
Radford
 
   
2 2
Bottesford Town
 
Long Eaton United FC
 
   
6 0
Bradford Town
 
Odd Down
 
   
3 4
Bridgwater Town
 
Keynsham Town
 
   
5 2
Bridlington Town
 
Billingham Synthonia
 
   
2 0
Brimscombe & Thrupp
 
Sun Sports
 
   
4 0
Brislington
 
Sherborne Town
 
   
6 1
Brocton
 
Cadbury Athletic
 
   
3 0
Bromsgrove Sporting
 
Rocester
 
   
2 2
Broxbourne Borough
 
Tower Hamlets
 
   
1 1
Buckland Athletic
 
Bodmin Town
 
   
2 3
Cadbury Heath
 
Longwell Green Sports
 
   
4 1
Camberley Town
 
Blackfield & Langley
 
   
0 0
Cammell Laird
 
Maltby Main
 
   
4 1
Charnock Richard
 
Penistone Church
 
   
3 4
Chatham Town
 
Littlehampton Town
 
   
1 1
Cheddar
 
Willand Rovers
 
   
0 2
Chessington & Hook United
 
Lancing
 
   
2 2
Chipping Sodbury Town
 
Brackley Town Saints
 
   
3 1
Christchurch
 
AFC Portchester
 
   
1 5
Clevedon Town
 
Bitton AFC
 
   
2 2
Clipstone
 
West Bridgford
 
   
3 1
Cockfosters
 
Risborough Rangers
 
   
1 1
Cogenhoe United
 
Godmanchester Rovers
 
   
3 0
Coleshill Town
 
Wellington AFC
 
   
6 2
Colliers Wood United FC
 
AFC Uckfield
 
   
2 2
Colney Heath
 
Tring Athletic
 
   
1 0
Congleton Town FC
 
New Mills
 
   
4 2
Consett AFC
 
Bishop Auckland
 
   
3 3
Corinthian
 
Deal Town
 
   
2 2
Coventry Sphinx
 
Boldmere St Michaels
 
   
0 2
Coventry United
 
Rugby Town
 
   
1 2
Daventry Town
 
Worcester City
 
   
0 1
Dunkirk
 
Leicester Nirvana
 
   
2 1
East Preston
 
Saltdean United
 
   
2 1
Eastbourne Town
 
Bearsted
 
   
2 1
Edgware Town
 
Leverstock Green
 
   
1 1
Ely City
 
Holbeach United
 
   
0 2
Enfield 1893
 
Haverhill Borough
 
   
1 2
Erith & Belvedere
 
Wick
 
   
4 0
Eynesbury Rovers
 
Thetford Town
 
   
3 2
Fairford Town FC
 
Longlevens
 
   
1 1
Fakenham Town
 
Wellingborough Town
 
   
0 2
Farnham Town
 
Fawley
 
   
3 2
FC Clacton
 
Clapton
 
   
0 1
FC Romania
 
Waltham Forest
 
   
2 2
Felixstowe & Walton United
 
Brantham Athletic
 
   
2 7
Framlingham Town
 
Leyton Athletic
 
   
0 0
Glebe
 
Lordswood
 
   
1 0
Godalming Town
 
Westfield
 
   
2 1
Great Yarmouth Town
 
Diss Town
 
   
5 0
Guisborough Town
 
Stockton Town
 
   
4 2
Hackney Wick
 
Long Melford
 
   
0 1
Hadleigh United
 
Sporting Bengal United
 
   
3 2
Hailsham Town
 
Redhill
 
   
1 8
Hamworthy United FC
 
Bemerton Heath Harlequins
 
   
4 1
Hanley Town
 
Atherstone Town
 
   
4 1
Hanworth Villa
 
Bedfont & Feltham
 
   
5 0
Harrowby United
 
Grimsby Borough
 
   
0 3
Hassocks
 
Hollands & Blair
 
   
2 3
Histon
 
Northampton ON Chenecks
 
   
0 1
Hoddesdon Town
 
Haverhill Rovers
 
   
1 2
Holmer Green
 
AFC Hayes
 
   
4 0
Horley Town
 
Raynes Park Vale
 
   
5 1
Horndean
 
Melksham Town
 
   
2 1
Horsham YMCA
 
Three Bridges
 
   
0 2
Hullbridge Sports
 
Ipswich Wanderers
 
   
5 1
Huntingdon Town
 
Newport Pagnell Town FC
 
   
1 4
Ilford
 
Woodbridge Town
 
   
1 0
Irlam
 
Abbey Hey
 
   
1 2
Kimberley Miners Welfare
 
Blaby & Whetstone Athletic
 
   
2 4
Kirby Muxloe
 
Barton Town Old Boys
 
   
4 2
Kirkley & Pakefield
 
Saffron Walden Town FC
 
   
1 2
Knaphill
 
Bournemouth FC
 
   
0 0
Langford
 
Hadley
 
   
1 9
Leicester Road
 
Sleaford Town FC
 
   
2 1
Leighton Town
 
Oxhey Jets FC
 
   
4 0
Little Common
 
Eastbourne United
 
   
1 2
Loxwood
 
Holmesdale
 
   
3 1
Lydney Town
 
Wantage Town
 
   
1 3
Lymington Town
 
Andover Town
 
   
0 2
Maine Road
 
Winsford United
 
   
3 2
Marske United
 
North Shields
 
   
4 4
Mole Valley SCR
 
Canterbury City
 
   
2 0
Newcastle Benfield FC
 
West Allotment Celtic
 
   
1 0
Newhaven
 
Peacehaven & Telscombe
 
   
0 0
Newmarket Town
 
Great Wakering Rovers
 
   
5 1
Newport Isle of Wight FC
 
Guildford City
 
   
2 2
Newton Aycliffe
 
Chester-le-Street Town
 
   
1 0
Northwich Victoria
 
1874 Northwich
 
   
2 2
Oadby Town
 
St Andrews
 
   
1 1
Padiham
 
City of Liverpool
 
   
1 2
Parkgate
 
Barnton
 
   
4 2
Penrith AFC
 
West Auckland Town
 
   
2 1
Peterborough Northern Star
 
Deeping Rangers
 
   
2 3
Plymouth Parkway
 
Portland United
 
   
0 1
Pontefract Collieries
 
Alsager Town
 
   
1 0
Rainworth Miners Welfare
 
Shepshed Dynamo
 
   
0 1
Raunds Town FC
 
Yaxley FC
 
   
1 1
Redbridge
 
Stansted
 
   
3 1
Retford United
 
Quorn
 
   
1 1
Ringwood Town
 
Ascot United
 
   
0 6
Rochester United
 
Erith Town
 
   
1 1
Runcorn Linnets
 
Hemsworth MW
 
   
2 0
Runcorn Town
 
Darwen FC
 
   
3 2
Sawbridgeworth Town
 
West Essex
 
   
0 3
Seaham Red Star
 
Whitley Bay FC
 
   
1 1
Sevenoaks Town
 
Broadbridge Heath
 
   
3 1
Shaftesbury Town
 
Exmouth
 
   
0 0
Sheppey United
 
AFC Croydon Athletic
 
   
3 2
Shepton Mallet
 
Tavistock
 
   
1 4
Shildon AFC
 
Morpeth Town
 
   
2 0
Sileby Rangers
 
Harborough Town
 
   
0 5
Southall
 
Harpenden Town
 
   
5 1
Southend Manor
 
Wroxham
 
   
1 0
Spelthorne Sports
 
Chertsey Town
 
   
1 3
Sporting Khalsa
 
Stourport Swifts
 
   
2 2
Squires Gate
 
Ashton Athletic
 
   
0 4
St Austell
 
Bridport FC
 
   
1 1
Stanway Rovers FC
 
Gorleston
 
   
2 4
Staveley MW
 
Loughborough University
 
   
2 1
Stotfold FC
 
Berkhamsted
 
   
1 12
Street
 
Hallen