Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Ahly
 
Sunshine Stars
 
1 0
1 0
Leopards de Dolisie
 
Djoliba
 
1 0
3 0
Stade Malien Bamako
 
Wydad Casablanca
 
2 1
3 3
Laçi
 
Apolonia Fier
 
1 0
1 0
Tirana
 
Kastrioti Krujë
 
0 0
0 0
Tomori Berat
 
Vllaznia Shkodër
 
0 1
2 2
Teuta Durrës
 
Skënderbeu Korçë
 
0 1
0 2
Inter Club d'Escaldes
 
Engordany
 
   
1 3
UE Santa Coloma
 
Sant Julià
 
   
0 1
Principat
 
Encamp
 
   
2 0
Lusitanos
 
FC Santa Coloma
 
   
3 0
Deportivo Morón
 
Villa San Carlos
 
0 0
0 0
Aldosivi
 
Ferro Carril Oeste
 
1 1
1 4
Deportivo Merlo
 
Almirante Brown
 
1 3
2 6
Boca Unidos
 
Patronato
 
0 1
0 1
Rosario Central
 
Douglas Haig
 
0 1
1 3
Guillermo Brown
 
Rivadavia Lincoln
 
1 0
2 1
Deportivo Maipú
 
Juventud Unida Univ.
 
3 0
4 1
Cipolletti
 
Alvarado
 
1 1
3 1
Defensores Belgrano VR
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
0 0
Wellington Phoenix
 
Brisbane Roar
 
1 1
1 1
Perth Glory
 
Melbourne City
 
1 0
2 0
Austria Wien
 
Rapid Vienna
 
1 0
2 0
Sumqayıt
 
Rəvan
 
0 1
0 1
Khazar Lankaran
 
Qabala
 
0 1
1 1
AS Eupen
 
Antwerp
 
1 0
1 1
Boussu Dour Borinage
 
Westerlo
 
0 0
0 1
Heist
 
White Star Bruxelles
 
0 3
0 3
Lommel United
 
Eendracht Aalst
 
1 1
2 2
Royal Excel Mouscron
 
Oudenaarde
 
0 1
0 1
RWDM Brussels
 
Sint-Truiden
 
0 1
0 3
Tubize
 
SV Roeselare
 
1 1
1 1
Vise
 
KV Oostende
 
0 0
0 0
Mons
 
Standard Liège
 
1 1
3 1
GOSK Gabela
 
Radnik Bijeljina
 
0 0
0 0
Atlético Mineiro
 
Fluminense
 
0 0
3 2
Flamengo
 
São Paulo
 
0 0
1 0
Náutico
 
Portuguesa
 
0 0
0 0
Atlético GO
 
Sport Recife
 
0 0
0 1
Ponte Preta
 
Santos
 
1 0
1 0
Boa
 
Guaratinguetá
 
0 0
0 1
Caxias
 
Brasiliense
 
1 0
3 0
Cuiabá
 
Guarany de Sobral
 
1 1
2 1
Fortaleza
 
Icasa
 
0 0
1 0
Paysandu
 
Salgueiro
 
1 0
4 0
Treze
 
Águia de Marabá
 
1 0
4 0
Sampaio Corrêa
 
CRAC
 
1 0
2 0
Botev Vratsa
 
Ludogorets
 
0 1
1 1
Lokomotiv Plovdiv
 
Slavia Sofia
 
0 0
1 0
Lokomotiv Sofia
 
Montana
 
0 0
0 0
Minyor Pernik
 
Etar
 
0 0
1 0
Pirin Gotse Delchev
 
Cherno More
 
1 0
3 2
Lovech
 
Botev Plovdiv
 
0 1
0 1
Bansko
 
Spartak Pleven
 
   
2 0
Neftohimik
 
Septemvri Simitli
 
   
2 0
Rakovski 2011
 
Svetkavitsa
 
   
1 0
Shumen 2010
 
Lyubimets
 
   
1 2
Spartak Varna
 
Kaliakra
 
   
3 0
Vidima-Rakovski
 
Chavdar Etropole
 
   
1 1
Montreal Impact II
 
York Region Shooters
 
   
3 1
Coquimbo Unido
 
San Luis
 
2 0
4 0
Curicó Unido
 
Barnechea
 
0 0
0 1
Lota Schwager
 
Puerto Montt
 
1 0
1 1
Magallanes
 
San Marcos
 
0 0
0 0
Naval
 
Union Temuco
 
1 2
2 3
Ñublense
 
Everton
 
1 1
3 5
Santiago Morning
 
Concepcion
 
1 0
3 1
Antofagasta
 
La Serena
 
1 1
2 1
Rangers
 
Cobresal
 
1 0
2 0
Cobreloa
 
Unión San Felipe
 
2 1
2 1
Audax Italiano
 
Unión La Calera
 
2 0
2 1
Guangzhou R&F
 
Dalian Professional
 
0 1
1 2
Boyacá Chicó
 
Deportivo Pasto
 
0 0
1 1
Atlético Nacional
 
La Equidad
 
0 0
0 0
Deportes Tolima
 
Independiente Medellín
 
2 0
2 1
Uniautonoma
 
Cortuluá
 
0 1
2 1
Atlético Bucaramanga
 
América de Cali
 
0 0
0 1
Deportivo Saprissa
 
Puntarenas
 
1 0
2 1
Pérez Zeledón
 
Cartaginés
 
1 0
1 0
CS Uruguay de Coronado
 
San Carlos
 
0 0
1 1
Santos de Guápiles
 
Belén Siglo XXI
 
3 0
3 0
Hajduk Split
 
Istra 1961
 
0 0
0 1
Rudeš
 
Imotski
 
0 0
1 0
Vinogradar
 
Mosor
 
0 1
3 1
Anorthosis
 
Omonia Nicosia
 
1 0
2 0
Doxa
 
Alki
 
0 0
0 1
Znojmo
 
Viktoria Žižkov
 
0 0
0 0
Karviná
 
Čáslav
 
1 1
1 1
Varnsdorf
 
Vlašim
 
1 0
3 2
Bohemians 1905
 
Banik Most
 
2 0
2 0
Hradec Králové
 
Teplice
 
1 0
2 0
Sigma Olomouc
 
Dukla Praha
 
1 0
2 1
Vysočina Jihlava
 
Sparta Praha
 
1 1
1 1
Fredericia
 
HB Køge
 
0 1
2 2
Skive
 
Fyn
 
3 2
5 2
Vestsjaelland
 
Vejle
 
0 0
1 1
AB
 
Vendsyssel
 
0 1
1 1
Lyngby
 
Viborg
 
0 1
0 2
Horsens
 
Esbjerg
 
0 0
0 0
Midtjylland
 
OB
 
0 1
1 1
København
 
Brøndby
 
1 0
1 0
Olmedo
 
Emelec
 
0 1
1 1
Técnico Universitario
 
Macará
 
0 1
1 1
Manta
 
Independiente del Valle
 
0 0
0 1
Barcelona Guayaquil
 
Deportivo Cuenca
 
2 0
4 1
Juventud Independiente
 
FAS
 
0 0
0 1
Once Municipal
 
Águila
 
0 0
0 4
Alianza
 
Isidro Metapán
 
0 1
0 2
Firpo
 
Santa Tecla
 
0 0
2 0
Hayes & Yeading United
 
Boreham Wood
 
2 1
2 3
Slough Town
 
Gosport Borough
 
0 0
0 0
Sunderland
 
Newcastle United
 
0 1
1 1
Queens Park Rangers
 
Everton
 
1 1
1 1
Infonet
 
Tartu SK 10
 
1 1
2 3
Kiviõli Irbis
 
Flora II
 
0 0
0 3
Lootus
 
Vaprus
 
0 2
1 2
Tammeka II
 
Puuma
 
3 1
4 3
Levadia II
 
Rakvere Tarvas
 
1 1
1 2
Ajaccio
 
Bastia
 
0 0
0 0
Olympique Lyonnais
 
Brest
 
0 0
1 0
Troyes
 
Olympique Marseille
 
0 0
1 0
Aalen
 
Energie Cottbus
 
0 0
1 1
FC Union Berlin
 
FSV Frankfurt
 
1 0
1 0
Paderborn
 
St. Pauli
 
0 0
1 1
Chemnitzer FC
 
Saarbrücken
 
2 0
4 1
Nürnberg
 
FC Augsburg
 
0 0
0 0
Hamburger SV
 
VfB Stuttgart
 
0 1
0 1
Goslarer SC
 
Holstein Kiel
 
1 0
1 1
Cloppenburg
 
Havelse
 
1 2
1 2
VfR Neumünster
 
Werder Bremen II
 
0 1
0 5
Wilhelmshaven
 
Weiche Flensburg
 
1 1
1 2
Wolfsburg II
 
Meppen
 
3 1
3 1
St. Pauli II
 
Hamburger SV II
 
0 0
1 1
Auerbach
 
Zwickau
 
0 1
1 1
Hertha BSC II
 
Torgelower SV Greif
 
3 1
4 1
Lokomotive Leipzig
 
Union Berlin II
 
0 2
0 5
Neustrelitz
 
Magdeburg
 
0 1
2 2
ZFC Meuselwitz
 
Energie Cottbus II
 
0 0
2 1
Bochum II
 
Rot-Weiß Oberhausen
 
1 2
1 3
Verl
 
Kray
 
2 0
5 1
Panserraikos
 
Olympiakos Volos
 
1 1
2 2
Anagennisi Epanomis
 
Anagennisi Giannitsa
 
0 2
0 3
Apollon Smirnis
 
Doxa Dramas
 
1 0
2 0
Fokikos
 
Panachaiki
 
1 0
1 1
Iraklis Psachna
 
Pierikos
 
2 0
2 0
Kallithea
 
Panaitolikos
 
1 1
1 1
Larissa
 
Ethnikos Gazoros
 
1 0
2 1
Niki Volos
 
Kavala
 
0 1
0 2
Thrasyvoulos
 
Vyzas
 
0 0
0 0
Asteras Tripolis
 
Veria
 
0 0
3 0
Atromitos
 
Levadiakos
 
0 0
0 0
Panthrakikos
 
PAS Giannina
 
0 2
0 3
Panathinaikos
 
Aris
 
0 0
1 1
Xelajú
 
Suchitepéquez
 
1 1
1 1
Municipal
 
Mictlán
 
2 1
6 2
Halcones
 
Comunicaciones
 
1 0
1 1
Heredia
 
Malacateco
 
1 0
2 0
Olimpia
 
Motagua
 
1 0
2 0
Victoria
 
Platense
 
0 0
0 0
Deportes Savio
 
Atletico Choloma
 
1 0
2 1
Sociedad Honduras
 
Vida
 
2 1
2 2
Wofoo Tai Po
 
Sun Hei
 
1 0
1 1
Kitchee
 
Pegasus
 
1 0
4 2
BKV Előre
 
Kaposvari Rakoczi FC II
 
2 2
3 3
Mezőkövesd-Zsóry
 
Honvéd II
 
0 1
1 2
Debrecen
 
Diósgyőr
 
1 0
2 0
Győri ETO
 
Újpest
 
0 0
3 2
Persepolis
 
Rah Ahan
 
2 0
2 0
Bnei Yehuda
 
Beitar Jerusalem
 
0 1
1 2
Cagliari
 
Bologna
 
0 0
1 0
Atalanta
 
Siena
 
0 0
2 1
Chievo
 
Fiorentina
 
1 1
1 1
Inter
 
Catania
 
1 0
2 0
Palermo
 
Torino
 
0 0
0 0
Parma
 
Sampdoria
 
1 0
2 1
Udinese
 
Pescara
 
0 0
1 0
Genoa
 
Roma
 
2 2
2 4
Carpi
 
Lumezzane
 
0 0
1 0
Como
 
Pavia
 
0 0
1 2
Cuneo
 
Portosummaga
 
0 0
0 1
Reggiana
 
AlbinoLeffe
 
0 0
1 1
Treviso
 
Südtirol
 
1 1
1 3
Tritium
 
FeralpiSalò
 
0 0
0 1
Virtus Entella
 
Cremonese
 
0 0
0 0
Avispa Fukuoka
 
Ventforet Kofu
 
1 3
2 3
Kyoto Sanga
 
Gifu
 
3 0
3 1
Montedio Yamagata
 
Giravanz Kitakyushu
 
1 0
1 0
Roasso Kumamoto
 
Yokohama
 
0 1
0 1
Machida Zelvia
 
Ehime
 
1 2
2 4
Matsumoto Yamaga
 
Mito Hollyhock
 
0 0
2 1
Shonan Bellmare
 
JEF United
 
1 0
1 1
Tokyo Verdy
 
Tochigi
 
1 0
4 1
Tokushima Vortis
 
Kataller Toyama
 
1 0
3 0
Gainare Tottori
 
Oita Trinita
 
1 0
1 0
ThespaKusatsu Gunma
 
Fagiano Okayama
 
0 0
1 0
Shakhter Karagandy
 
Kaisar
 
0 0
3 0
Astana
 
Zhetysu
 
0 0
1 0
Irtysh
 
Kairat
 
0 0
1 0
Okzhetpes
 
Ordabasy
 
0 0
1 2
Sunkar
 
Aktobe
 
0 1
0 1
Tobol
 
Akzhayik
 
4 0
6 0
Atyrau
 
Taraz
 
0 0
0 0
Daejeon Citizen
 
Sangju Sangmu
 
   
2 0
Gwangju
 
Seongnam
 
1 1
2 3
Jeju United
 
Seoul
 
0 1
1 2
Jeonnam Dragons
 
Incheon United
 
0 0
0 0
Gangwon
 
Daegu
 
1 0
3 0
FC Jurmala
 
Jelgava
 
2 0
3 1
Skonto
 
Gulbene 2005
 
1 1
3 1
Ventspils
 
Metta / LU
 
1 0
4 0
Sūduva
 
Banga
 
2 0
3 0
Ekranas
 
Dainava
 
1 0
3 0
Jeunesse Canach
 
Racing
 
0 0
1 1
Fola Esch
 
F91 Dudelange
 
1 0
1 2
Grevenmacher
 
Union Kayl-Tétange
 
1 0
2 1
Progrès Niedercorn
 
Etzella Ettelbrück
 
1 1
5 1
RM Hamm Benfica
 
Jeunesse d'Esch
 
1 0
1 0
UN Käerjéng
 
UT Pétange
 
1 0
3 0
Drita
 
Skendija 79
 
0 0
2 2
Sileks
 
Pelister
 
2 0
2 0
Teteks
 
Rabotnicki
 
0 1
1 1
Turnovo
 
Napredok
 
0 0
1 0
Vardar
 
Metalurg
 
0 1
1 1
Qormi
 
Melita
 
2 2
2 3
Tarxien Rainbows
 
Hibernians
 
1 0
2 2
Celaya
 
Correcaminos UAT
 
0 1
1 1
Cruz Azul Hidalgo
 
Merida
 
0 0
0 0
Pachuca
 
Monterrey
 
0 1
1 1
Tigres UANL
 
Pumas UNAM
 
3 0
5 0
Atlas
 
San Luis
 
1 0
2 3
Toluca
 
Santos Laguna
 
2 0
4 1
Atlante
 
Guadalajara
 
3 0
3 1
Zimbru
 
Dacia
 
1 0
1 1
Sheriff
 
Academia
 
1 0
3 0
Čelik
 
Sutjeska
 
1 0
3 0
Bar
 
Zabjelo
 
   
0 2
Berane
 
Arsenal Tivat
 
   
1 2
Bratstvo
 
Iskra
 
   
2 1
Dečić
 
Jezero
 
   
1 0
Ibar
 
Bokelj
 
   
0 2
Zora
 
Igalo
 
   
0 0
ADO Den Haag
 
FC Utrecht
 
1 2
1 2
SC Heerenveen
 
FC Groningen
 
0 0
3 0