Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

USM Khenchela
 
Paradou AC
 
1 0
1 2
ES Sétif
 
CS Constantine
 
2 1
2 1
MC Oran
 
MC Alger
 
0 0
0 2
Ben Aknoun U21
 
El Bayadh U21
 
3 1
4 1
JS Kabylie U21
 
US Souf U21
 
1 0
1 0
Atlético Tucumán
 
Rosario Central
 
0 1
1 1
Central Cordoba SdE
 
Newell's Old Boys
 
0 0
0 1
Barracas Central
 
Vélez Sarsfield
 
1 1
1 1
Talleres Córdoba
 
Gimnasia La Plata
 
0 0
0 1
Melbourne Victory
 
Sydney
 
1 1
1 1
Melbourne Victory W
 
Sydney W
 
1 1
1 1
Turan
 
Sebail
 
1 0
3 1
Abahani
 
Bashundhara Kings
 
0 1
0 2
Brothers Union
 
Sheikh Jamal
 
0 0
0 2
Mohammedan Dhaka
 
Abahani Chittagong
 
0 0
0 0
Francs Borains
 
Waasland-Beveren
 
2 0
3 0
Standard Liège II
 
Lommel United
 
0 0
0 4
Cercle Brugge
 
Standard Liège
 
0 0
1 1
AS Eupen U21
 
Westerlo U21
 
0 2
1 2
Deinze U21
 
Waasland-Beveren U21
 
1 0
1 3
RFC de Liege U21
 
Kortrijk U21
 
0 1
0 2
RWDM U21
 
Francs Borains U21
 
1 0
5 0
Herent W
 
DT Borsbeke W
 
   
1 1
Kester-Gooik W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
0 0
Genk W
 
White Star Woluwé W
 
4 0
8 0
Jacuipense
 
Atlético Alagoinhas
 
3 1
3 2
Audax Rio
 
Fluminense
 
0 1
0 1
Vasco da Gama
 
Madureira
 
0 0
2 0
Hercílio Luz
 
Avaí
 
1 1
2 1
Horizonte
 
Maracanã
 
1 1
1 3
Mixto
 
Luverdense
 
0 1
1 1
Santo André
 
Novorizontino
 
0 0
0 0
Porto
 
Flamengo Arcoverde
 
1 0
2 1
Falcon
 
Olimpico SE
 
1 1
2 1
Portuguesa MS
 
Náutico MS
 
1 0
2 0
Indera
 
Rimba Star
 
   
   
Kota Ranger
 
Setia Perdana
 
   
   
ASEC Koudougou
 
Etoile Filante
 
0 2
1 2
Royal
 
ASFB
 
   
0 0
Salitas
 
Sporting Cascades
 
   
1 1
SONABEL
 
ASFA-Yennenga
 
0 0
0 0
Rionegro Águilas
 
Once Caldas
 
1 0
1 0
Deportivo Pasto
 
Deportes Tolima
 
1 1
1 4
Vegas
 
Cheminots
 
1 0
3 1
Jeunesse Unie de Kintélé
 
Leopards de Dolisie
 
1 1
2 2
Santa Ana
 
Aserrí
 
1 0
2 1
Turrialba
 
Consultants Moravia
 
0 1
1 4
San Carlos
 
Alajuelense
 
0 2
2 3
Municipal Liberia
 
Puntarenas
 
1 0
2 1
Varaždin
 
Slaven Koprivnica
 
1 1
1 2
Karmiotissa
 
AEK Larnaca
 
1 1
1 3
Nea Salamis
 
APOEL
 
0 2
0 4
Bristol City
 
Nottingham Forest
 
0 0
0 0
Chelsea
 
Aston Villa
 
0 0
0 0
Sheffield Wednesday
 
Coventry City
 
0 1
1 1
Tottenham Hotspur
 
Manchester City
 
0 0
0 1
Witham Town
 
Heybridge Swifts
 
2 0
3 0
Nuneaton Town
 
Stratford Town
 
   
   
Crystal Palace U21
 
Brighton U21
 
0 1
2 1
Middlesbrough U21
 
West Brom U21
 
0 0
0 1
West Ham United U21
 
Stoke City U21
 
1 0
3 1
Wolves U21
 
Arsenal U21
 
1 1
2 1
Colchester United U21
 
Ipswich Town U21
 
0 2
2 3
Bradford City U18
 
Harrogate Town U18
 
   
3 0
Lincoln City U18
 
Burton Albion U18
 
   
5 1
Bahardar
 
Ethiopia Nigd Bank
 
1 1
1 2
Adama Kenema
 
Awassa Kenema
 
1 1
3 2
Andrézieux
 
Cannes
 
0 1
1 1
Stade Briochin
 
Boulogne
 
0 0
0 0
Olympique Lyonnais
 
Rennes
 
0 3
2 3
Chasselay MDA
 
Dijon
 
0 1
1 2
Épinal
 
Nancy
 
1 0
1 2
Nîmes
 
Rouen
 
0 0
2 0
Niort
 
Châteauroux
 
0 0
0 0
Orléans
 
Versailles
 
2 1
2 1
St Maur Lusitanos
 
FB Île Rousse
 
1 0
3 1
Armed Forces
 
Bombada
 
2 0
4 1
Marimoo
 
Falcons
 
0 0
0 0
Team Rhino
 
Banjul
 
0 1
0 1
Hannover 96
 
Nürnberg
 
2 0
3 0
Kaiserslautern
 
Schalke 04
 
1 0
4 1
Hallescher FC
 
Waldhof Mannheim
 
0 1
1 4
Eintracht Frankfurt
 
FSV Mainz 05
 
0 0
1 0
Werder Bremen W
 
Bayer Leverkusen W
 
0 1
2 1
Wandsbeker TSV Concordia
 
ETSV Hamburg
 
1 0
1 1
Süderelbe
 
Halstenbek-Rellingen
 
0 1
0 2
Chemnitzer FC
 
Hansa Rostock II
 
0 0
2 0
Manchester 62
 
Europa Point
 
0 1
0 2
United
 
Sudeva
 
0 0
0 1
Perserang
 
Karo United
 
1 1
2 1
PSKC Cimahi
 
Sriwijaya
 
0 1
0 1
PSDS Deli Serdang
 
Nusantara United
 
0 0
2 2
PSPS Riau
 
Persikab Bandung
 
0 0
1 1
Kiryat Yam SC
 
MS Tira
 
0 0
0 1
Ironi Baka El Garbiya
 
Hapoel Ra'anana
 
   
   
Shimshon Kafr Qasim
 
Shimshon Tel Aviv
 
0 0
0 0
Agudat Sport Ashdod
 
Hapoel Marmorek
 
0 0
0 0
Maccabi Shaarayim
 
Ironi Modi'in
 
0 1
1 3
Maccabi Kiryat Malachi
 
Holon Yermiyahu
 
0 1
0 2
Hapoel Bnei Bi'ina
 
Ahi Akko
 
   
3 1
Tzeirey Tamra
 
Hapoel Ironi Arraba
 
1 1
1 3
Hapoel Ironi Karmiel
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
   
Ironi Bnei Kabul
 
Tzeirey Tamra
 
   
   
Maccabi Ahva Sha'ab
 
Hapoel Bnei Bi'ina
 
   
   
Maccabi B. Jadeidi-Makr
 
Beitar Nahariya
 
   
   
Maccabi Bnei Abu Snan
 
Ahli Tamra
 
   
   
Maccabi Ironi Tamra
 
Shefa-Amr
 
   
   
Maccabi Ironi Yafia
 
Ahva Kafr Manda
 
   
   
Bnei Qalansawe
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
1 3
Hapoel Bnei Pardes
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
0 8
Maccabi Neve Sha'anan
 
Hapoel Yafia
 
   
1 2
Maccabi Ahi Iksal
 
Maccabi Achva Fureidis
 
   
3 0
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
   
1 1
Beitar Haifa Jacob
 
Maccabi Achva Fureidis
 
   
   
Hapoel Beit Shean
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
   
Hapoel Qalansawe
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
   
   
Hapoel Sandala Gilboa
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
   
Ihud Bnei Baka
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
   
MS Tirat HaCarmel
 
Hapoel Yafia
 
   
   
Beitar Petah Tikva
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
0 0
1 3
HaMakhtesh Givatayim
 
Tzeirey Tira
 
0 1
1 2
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
1 0
1 1
Beitar Petah Tikva
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
   
   
Beitar Tel Aviv Ramla
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
   
   
HaMakhtesh Givatayim
 
Ironi Beit Dagan
 
   
   
Hapoel Azor
 
Beitar Ramat Gan
 
   
   
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Kiryat Ono
 
   
   
Inter Aly'aa Tel Aviv
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
   
   
Sporting Tel Aviv
 
Hakoah Ramat Gan
 
   
   
Tzeirey Tira
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
   
   
Ironi Kiryat Gat
 
Hapoel Yeruham
 
0 0
0 0
Ramla
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
1 3
Maccabi Ironi Netivot
 
Shikun HaMizrah
 
   
2 0
Hapoel Segev Shalom
 
Maccabi Stars Ramla
 
0 0
0 0
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Hapoel Gedera
 
   
   
Beitar Yavne
 
Bnei Eilat
 
   
   
Hapoel Ar'ara BaNegev
 
Hapoel Segev Shalom
 
   
   
Hapoel Shimshon Ashkelon
 
Maccabi Stars Ramla
 
   
   
Maccabi Ironi Netivot
 
Ironi Kiryat Gat
 
   
   
MS Jerusalem
 
Hapoel Bnei Ashdod
 
   
   
Ramla
 
Sderot
 
   
   
Shikun HaMizrah
 
Hapoel Yeruham
 
   
   
Ihud Bnei Shfaram
 
Hapoel Afula
 
0 0
0 0
Tzeirei Kafr Kanna
 
Ironi Kiryat Shmona
 
   
   
Ashdod
 
Ironi Tiberias
 
0 2
0 2
Bnei Sakhnin
 
Hapoel Ramat HaSharon
 
1 0
2 2
Maccabi Netanya
 
Kafr Qasim
 
1 1
2 1
Monza U19
 
Atalanta U19
 
1 0
2 2
Sampdoria U19
 
Sassuolo U19
 
1 1
2 2
Cagliari
 
Torino
 
0 2
1 2
Catanzaro
 
Palermo
 
1 0
1 1
Mantova
 
Giana Erminio
 
1 0
2 0
Recanatese
 
Fermana
 
0 3
1 3
Virtus Francavilla
 
Foggia
 
1 0
1 0
Safa
 
Racing
 
0 0
0 0
Al-Madina
 
Abu Salim
 
0 0
0 0
Réal Bamako
 
Onze Créateurs
 
1 0
1 0
Cancún
 
Atlante
 
1 0
2 0
Celaya
 
Correcaminos UAT
 
2 0
2 0
Atlas W
 
Necaxa W
 
2 0
3 2
Monterrey W
 
Cruz Azul W
 
3 0
5 0
Juárez W
 
Santos Laguna W
 
2 0
5 1
América W
 
León W
 
1 0
1 2
Atlético San Luis W
 
Pumas UNAM W
 
0 2
0 3
Toluca W
 
Mazatlán W
 
4 0
6 0
Correcaminos UAT II
 
UA Zacatecas
 
0 0
1 0
Poza Rica
 
Zitacuaro
 
2 2
4 3
ADO Den Haag
 
FC Emmen
 
2 0
3 0
De Graafschap
 
VVV-Venlo
 
1 0
3 0
FC Eindhoven
 
MVV Maastricht
 
0 0
0 3
FC Groningen
 
Jong AZ
 
2 1
4 1
Helmond Sport
 
NAC Breda
 
0 0
1 0
Roda JC Kerkrade
 
Jong Utrecht
 
0 0
0 0
Telstar
 
FC Den Bosch
 
0 0
0 0
PEC Zwolle
 
Vitesse
 
1 0
1 0
Carrick Rangers
 
Cliftonville
 
0 0
0 1
Larne
 
Newry City AFC
 
1 0
3 0
Tauro II
 
Plaza Amador II
 
3 0
3 1
Unión Coclé
 
Independiente II
 
1 0
1 2
Universidad de Panamá
 
Sporting SM II
 
0 1
0 4
UTC Cajamarca
 
Deportivo Garcilaso
 
1 0
1 0
Evergreen
 
Bray Wanderers
 
   
0 0
UCD
 
Usher Celtic
 
   
1 0
SSC Farul
 
U Craiova 1948
 
1 0
1 0
Kiyovu Sports
 
Bugesera
 
   
2 2
Al Quadisiya U19
 
Al Taawon U19
 
0 2
1 4
Hearts U21
 
Cumbernauld Colts
 
0 1
1 3
Dakar SC
 
Gorée
 
0 0
0 0
Generation Foot
 
Diambars
 
0 1
1 1
Guédiawaye
 
Sonacos
 
0 0
0 0
Jamono Fatick
 
Pikine
 
0 0
0 0
Ouakam
 
Casa Sport
 
1 0
3 1
Stade de Mbour
 
Teungueth
 
0 0
0 0
Wilberforce Strikers
 
Real Republicans
 
1 0
1 0
Bolivia U23
 
Ecuador U23
 
0 1
0 2
Brazil U23
 
Colombia U23
 
1 0
2 0
Almería
 
Deportivo Alavés
 
0 1
0 3
SD Eibar
 
Mirandés
 
0 0
1 0
Sevilla III
 
Xerez
 
0 1
1 2
Tamaraceite
 
Las Palmas II
 
0 1
2 2
Aarau
 
Vaduz
 
0 0
1 0
Wil
 
Sion
 
0 1
1 4
Neuchâtel Xamax
 
Baden
 
1 0
1 1
Rayong
 
Phrae United
 
1 0
3 2
Cunupia
 
Phoenix
 
1 2
2 1
Defence Force
 
Central FC
 
2 0
3 0
Point Fortin
 
Morvant Caledonia United
 
0 0
0 0
Adanaspor
 
Keçiörengücü
 
1 1
1 2
Alibeykoyspor
 
Anadolu Futbol Yatırımla
 
3 0
5 2
Bayrampaşaspor
 
Atlasspor
 
0 1
0 2
İstanbul Beylikdüzüspor
 
Haliç
 
1 0
1 0
Kartalspor
 
İnkılapspor
 
0 1
0 2
Küçükçekmece Sportif
 
Yeni Ufukspor
 
0 0
0 0
Maltepespor
 
Beykoz İshaklıspor
 
0 0
0 0
Şile Yıldızspor
 
Nişantaşıspor
 
2 1
2 1
Vefa
 
Sarıyer Yenimahallespor
 
0 1
0 2
Al Urooba
 
Dibba Al Hisn
 
2 1
2 1
Gulf Heroes
 
Al Hamriyah
 
0 0
0 2
Gulf United
 
Al Arabi
 
0 2
1 3
Al Dhafra
 
Al Jazira Al Hamra
 
0 1
2 2
Hatta U19
 
Al Dhaid U19
 
3 0
3 0
Kalba U19
 
Al Orooba U19
 
0 0
0 0
Khorfakkan U19
 
Ajman U19
 
   
0 2
Korona Kielce
 
České Budějovice
 
0 0
0 1
Balkan Botevgrad
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
1 0
2 1
Bravo
 
Ried
 
1 2
1 2
Opava
 
Třinec
 
   
1 2
Puszcza Niepołomice
 
Górnik Łęczna
 
0 0
2 1
Krylya Sovetov
 
Radnički Kragujevac
 
0 0
1 1
Leoben
 
Radnički Novi Beograd
 
0 0
1 0
Lyngby
 
Norrköping
 
4 0
4 1
Randers
 
AaB
 
   
   
St Patrick's
 
Bohemians
 
0 0
1 1
Elfsborg
 
OB
 
3 2
3 3
Kecskemeti TE
 
Zlaté Moravce