Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

CR Belouizdad
 
Aïn M'lila
 
   
0 3
Olympique Médéa
 
MO Béjaïa
 
0 1
2 4
ES Sétif
 
USM Bel Abbès
 
1 0
3 0
MC Oran
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
0 1
1 1
Tigre
 
San Lorenzo
 
2 2
2 2
Gimnasia La Plata
 
Argentinos Juniors
 
1 0
1 0
Unión Santa Fe
 
Aldosivi
 
0 0
1 0
Patronato
 
Colón
 
0 0
0 0
Belgrano
 
San Martín San Juan
 
0 0
0 0
Noah
 
Urartu
 
0 0
1 0
Ararat-Armenia
 
Ararat
 
1 1
1 2
Kapfenberger SV
 
Ried
 
0 0
1 2
Wacker Innsbruck II
 
Blau-Weiß Linz
 
0 2
1 3
Wattens
 
Austria Klagenfurt
 
0 0
1 1
Hartberg
 
Mattersburg
 
3 1
4 2
Rheindorf Altach
 
Wacker Innsbruck
 
1 2
1 2
Salzburg
 
Austria Wien
 
1 0
2 0
Sumqayıt
 
Neftçi
 
0 1
0 2
Gomelzheldortrans
 
Smolevichy-STI
 
1 0
3 0
Vitebsk
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
0 0
Hoogstraten
 
Wevelgem City
 
   
1 0
Sporting Châtelet
 
Lochristi
 
   
2 1
Cappellen
 
Bilzerse Waltwilder
 
   
2 1
Dikkelvenne
 
Sint-Niklaas
 
   
1 1
RWDM
 
Pepingen-Halle
 
   
5 2
Spouwen-Mopertingen
 
Ganshoren
 
   
2 0
Zwarte Leeuw
 
Heist
 
   
1 2
De Kempen
 
Witgoor Sport
 
   
4 1
Geel
 
Tilleur
 
   
2 2
Lierse Kempenzonen
 
Francs Borains
 
   
1 1
Patro Eisden
 
Thes Sport
 
   
0 0
Rebecq
 
KSC City Pirates
 
   
   
Waremme
 
Harelbeke
 
   
1 1
SV Roeselare
 
Mechelen
 
1 1
2 2
Lommel United
 
Tubize
 
0 1
2 2
Standard Liège
 
Cercle Brugge
 
0 0
0 0
Sint-Truiden
 
Lokeren
 
0 0
1 1
Zulte-Waregem
 
AS Eupen
 
2 0
4 0
Royal Excel Mouscron
 
Antwerp
 
0 0
0 1
Guabirá
 
Club Destroyers
 
1 1
3 2
Krupa na Vrbasu
 
Mladost Doboj Kakanj
 
2 0
2 2
Sarajevo
 
GOSK Gabela
 
1 0
1 1
Tuzla City
 
Sloboda Tuzla
 
0 0
0 1
Santos B
 
Água Santa
 
   
1 0
Atibaia
 
Portuguesa
 
   
1 2
Desportivo Brasil
 
XV de Piracicaba
 
   
1 0
Osasco Audax
 
Juventus
 
   
1 1
Rio Claro
 
Inter de Limeira
 
   
1 3
Taubaté
 
São Caetano
 
0 0
0 0
Ceará
 
Athletico PR
 
0 0
0 0
Bahia
 
América Mineiro
 
0 0
1 0
Coritiba
 
Sampaio Corrêa
 
0 0
0 0
CRB
 
Oeste
 
0 0
0 1
Criciúma
 
Atlético GO
 
0 0
1 1
Guarani
 
Fortaleza
 
2 0
2 3
São Bento
 
Brasil de Pelotas
 
1 0
1 1
Bragantino
 
Cuiabá
 
1 0
2 1
Luverdense
 
Operário PR
 
0 0
1 0
Tombense
 
Botafogo SP
 
0 0
0 0
Volta Redonda
 
Joinville
 
0 0
0 0
Ypiranga Erechim
 
Tupi
 
2 0
5 1
ABC
 
Atlético Acreano
 
0 0
0 1
Botafogo PB
 
Juazeirense
 
0 0
2 2
Confiança
 
Globo
 
0 0
0 0
Remo
 
Náutico
 
1 1
1 1
Santa Cruz
 
Salgueiro
 
0 0
1 0
Beroe
 
Botev Plovdiv
 
0 0
2 1
Dunav 2010
 
Levski Sofia
 
0 0
1 2
Kariana Erden
 
CSKA 1948 Sofia
 
0 0
0 1
Nesebar
 
Tsarsko selo
 
0 0
0 2
Strumska slava
 
Botev Galabovo
 
0 0
1 0
Chernomorets Balchik
 
Montana
 
0 0
0 0
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Dobrudzha 1919
 
1 0
1 1
OFK Pirin
 
Pomorie
 
0 1
0 2
Real Mississauga
 
Vorkuta
 
   
1 5
Santiago Morning
 
Deportes Valdivia
 
0 0
0 2
Everton
 
Univ. Concepción
 
0 0
1 0
Palestino
 
Deportes Temuco
 
0 1
1 1
Unión La Calera
 
Universidad Católica
 
1 0
2 2
Unión Española
 
Universidad Chile
 
1 3
1 4
Changchun Yatai
 
Guangzhou Evergrande
 
1 2
3 2
Chongqing Dangdai Lifan
 
Shandong Luneng
 
0 1
0 2
Hebei CFFC
 
Guizhou Zhicheng
 
0 0
1 0
Shanghai SIPG
 
Shanghai Shenhua
 
0 0
2 0
Deportes Tolima
 
Jaguares de Córdoba
 
0 2
2 2
Leones FC
 
Atlético Bucaramanga
 
0 1
0 1
Rionegro Águilas
 
Boyacá Chicó
 
0 0
1 0
Patriotas Boyacá
 
América de Cali
 
0 0
0 0
Santa Fe
 
Alianza Petrolera
 
2 0
4 0
Bogotá
 
Fortaleza CEIF
 
0 1
0 3
Gorica
 
Inter Zaprešić
 
1 1
2 3
Lokomotiva Zagreb
 
Rudeš
 
0 0
1 0
Chrudim
 
Znojmo
 
1 1
4 1
Třinec
 
Pardubice
 
1 2
1 2
Jablonec
 
Karviná
 
2 0
4 1
Opava
 
Slovan Liberec
 
0 0
1 1
Příbram
 
Dukla Praha
 
0 0
4 0
Viktoria Plzeň
 
Zlín
 
0 0
1 0
Hobro
 
OB
 
3 0
3 2
Águila
 
Municipal Limeño
 
1 1
1 1
Aston Villa
 
Wigan Athletic
 
1 1
3 2
Blackburn Rovers
 
Millwall
 
0 0
0 0
Bolton Wanderers
 
Bristol City
 
0 0
2 2
Middlesbrough
 
Birmingham City
 
1 0
1 0
Norwich City
 
West Bromwich Albion
 
1 1
3 4
Nottingham Forest
 
Reading
 
0 0
1 0
Queens Park Rangers
 
Sheffield United
 
1 1
1 2
Rotherham United
 
Ipswich Town
 
0 0
1 0
Sheffield Wednesday
 
Hull City
 
0 1
1 1
Stoke City
 
Brentford
 
1 0
1 1
Swansea City
 
Preston North End
 
1 0
1 0
Derby County
 
Leeds United
 
1 2
1 4
Abbey Rangers
 
Newhaven
 
   
0 4
Abingdon United
 
Burnham
 
   
2 2
AFC Croydon Athletic
 
Rochester United
 
   
5 0
AFC Hayes
 
Lydney Town
 
   
1 2
AFC Liverpool
 
Ashton Athletic
 
   
2 2
AFC Stoneham
 
AFC Portchester
 
0 0
0 0
Andover New Street
 
Romsey Town
 
   
4 0
Ardley United
 
Shortwood United
 
   
7 0
Arlesey Town
 
Desborough Town
 
   
3 4
Arundel FC
 
Chertsey Town
 
   
4 1
Ashington AFC
 
Knaresborough Town
 
   
0 2
Atherstone Town
 
Hanley Town
 
   
1 1
Barkingside
 
Leyton Athletic
 
0 0
0 0
Barnoldswick Town
 
Billingham Synthonia
 
   
1 1
Bashley
 
Bournemouth FC
 
   
0 2
Bearsted
 
Chichester City
 
   
2 1
Beckenham Town
 
Colliers Wood United FC
 
   
1 1
Bemerton Heath Harlequins
 
Cowes Sports FC
 
   
1 0
Biggleswade
 
Northampton ON Chenecks
 
   
2 0
Biggleswade United FC
 
Wellingborough Town
 
   
1 1
Bishop Auckland
 
Pickering Town CFC
 
   
0 2
Bishop's Cleeve
 
Stotfold FC
 
   
5 2
Bitton AFC
 
Tavistock
 
   
7 0
Bodmin Town
 
Keynsham Town
 
   
4 4
Boldmere St Michaels
 
Malvern Town
 
   
2 2
Bottesford Town
 
Radford
 
   
3 1
Brackley Town Saints
 
London Colney
 
   
1 0
Bridlington Town
 
Harrogate Railway
 
   
3 0
Bridport FC
 
Wellington AFC
 
0 0
0 0
Brislington
 
Cadbury Heath
 
   
1 2
Broadbridge Heath
 
Shoreham
 
   
0 2
Broadfields United
 
Banstead Athletic
 
   
3 0
Brockenhurst
 
Christchurch
 
   
2 2
Buckland Athletic
 
Pewsey Vale
 
   
3 0
Burnham Ramblers
 
West Essex
 
   
3 5
Burscough
 
1874 Northwich
 
   
2 2
Chatham Town
 
Walton & Hersham
 
   
3 1
Cheddar
 
Bridgwater Town
 
   
3 2
City of Liverpool
 
Silsden
 
   
3 1
Clevedon Town
 
Portland United
 
   
1 2
Clipstone
 
Barton Town Old Boys
 
0 0
0 0
Cobham
 
Sheppey United
 
   
1 0
Cockfosters
 
Newmarket Town
 
   
0 2
Cogenhoe United
 
Wisbech Town
 
   
1 2
Congleton Town FC
 
Eccleshill United
 
   
1 0
Consett AFC
 
North Shields
 
   
2 1
Corinthian
 
Canterbury City
 
   
3 0
Coventry Sphinx
 
Whitchurch Alport
 
   
0 1
Crawley Down Gatwick
 
Three Bridges
 
   
0 1
Crawley Green
 
Woodley United
 
   
7 1
Crowborough Athletic
 
Hanworth Villa
 
   
1 1
Croydon
 
Tunbridge Wells
 
   
2 2
Darwen FC
 
Barnton
 
   
3 1
Daventry Town
 
Potton United
 
   
9 2
Deal Town
 
Whitstable Town
 
   
2 2
Deeping Rangers
 
Holbeach United
 
   
3 2
East Preston
 
Balham
 
   
0 2
Eastbourne United
 
Hackney Wick
 
   
0 2
Ellesmere Rangers FC
 
Leicester Road
 
   
0 1
Erith & Belvedere
 
Saltdean United
 
0 0
0 0
Fareham Town
 
Frimley Green
 
   
1 2
Farnham Town
 
Binfield
 
   
1 2
Fisher
 
Horsham YMCA
 
   
1 2
Flackwell Heath FC
 
North Greenford United
 
   
0 2
Framlingham Town
 
Whitton United
 
   
1 1
Glasshoughton Welfare
 
Blyth AFC
 
   
1 2
Godmanchester Rovers
 
Newport Pagnell Town FC
 
   
2 0
Goole
 
Morpeth Town
 
   
1 5
Great Yarmouth Town
 
Hadleigh United
 
   
1 3
Guildford City
 
Petersfield Town
 
   
0 1
Guisborough Town
 
Newton Aycliffe
 
   
3 3
Hadley
 
Fairford Town FC
 
   
2 0
Hallen
 
Longwell Green Sports
 
0 0
0 0
Hamble Club
 
Alresford Town
 
   
1 1
Hamworthy United FC
 
Team Solent
 
   
3 2
Harpenden Town
 
Edgware Town
 
   
1 0
Hassocks
 
Erith Town
 
   
1 3
Haughmond
 
Wolves Sporting
 
   
2 0
Haverhill Rovers
 
Haverhill Borough
 
   
2 0
Haywards Heath Town
 
Lancing
 
   
0 2
Heather St Johns
 
Kimberley Miners Welfare
 
   
3 6
Hebburn Town
 
Dunston
 
   
2 3
Hemsworth MW
 
Runcorn Town
 
   
1 1
Hengrove Athletic
 
Plymouth Parkway
 
   
1 5
Highgate United
 
AFC Wulfrunians
 
   
1 0
Hinckley AFC
 
Anstey Nomads
 
   
1 1
Histon
 
Peterborough Northern Star
 
   
6 1
Holmer Green
 
Longlevens
 
   
0 1
Holyport
 
Brimscombe & Thrupp
 
   
1 2
Horndean
 
Godalming Town
 
   
5 0
Hullbridge Sports
 
Gorleston
 
   
2 1
Ipswich Wanderers
 
Baldock Town
 
   
0 5
K Sports
 
Pagham
 
   
2 2
Kirby Muxloe
 
AFC Mansfield
 
   
0 6
Kirkley & Pakefield
 
FC Clacton
 
   
2 2
Knaphill
 
Sholing
 
   
0 3
Leicester Nirvana
 
Grimsby Borough
 
   
0 3
Leighton Town
 
Wootton Bassett Town
 
   
0 1
Litherland Remyca
 
Charnock Richard
 
   
4 2
Liversedge
 
Padiham
 
   
5 2
London Lions
 
Wembley
 
   
2 1
Long Eaton United FC
 
St Andrews
 
   
2 1
Loxwood
 
Hollands & Blair
 
   
2 1
Lutterworth Town
 
Heanor Town
 
   
2 1
Maine Road
 
Handsworth Parramore
 
   
0 1
Maltby Main
 
Athersley Recreation
 
   
3 0
Melksham Town
 
Badshot Lea
 
   
4 0
Newcastle Benfield FC
 
Stockton Town
 
   
1 1
Newport Isle of Wight FC
 
Amesbury Town
 
   
3 1
Northallerton Town
 
Garforth Town
 
   
0 4
Norwich United
 
Takeley
 
   
1 2
Oadby Town
 
Shirebrook Town
 
   
3 1
Oxhey Jets FC
 
Wantage Town
 
   
3 4
Parkgate
 
Sandbach United
 
   
2 0
Penistone Church
 
Bootle FC
 
   
2 1
Penrith AFC
 
Albion Sports
 
   
0 3
Prestwich Heys
 
Abbey Hey
 
   
2 1
Quorn
 
Belper United
 
   
6 1
Racing Club Warwick
 
Coleshill Town
 
   
4 3
Rainworth Miners Welfare
 
Dunkirk
 
   
2 1
Raunds Town FC
 
Eynesbury Rovers
 
   
1 2
Raynes Park Vale
 
Lingfield
 
   
3 0
Reading City
 
Chipping Sodbury Town
 
   
1 1
Redbridge
 
Long Melford
 
   
1 3
Redhill
 
Horley Town
 
   
1 3
Romulus
 
Westfields
 
   
6 1
Saltash United
 
Odd Down
 
   
1 0
Sandhurst Town
 
Lymington Town
 
   
1 1
Seaham Red Star
 
Heaton Stannington
 
   
1 1
Selby Town FC
 
Whickham
 
   
3 2
Sevenoaks Town
 
Lordswood
 
   
6 1
Shepton Mallet
 
Willand Rovers
 
   
1 1
Sileby Rangers
 
Ely City
 
   
2 0
Sleaford Town FC
 
South Normanton Athletic
 
   
0 1
Southend Manor
 
FC Romania
 
   
1 3
Spelthorne Sports
 
Peacehaven & Telscombe
 
   
3 0
Sporting Bengal United
 
Ilford
 
   
4 3
Sporting Khalsa
 
Tividale
 
   
2 1